forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/11/2017 : 21:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Aha, thnx!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/11/2017 : 21:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

da nisi ti to zamijenio sa almanahom straha (almanacco della paura)?



Ma nisam, znam kaj je almanah :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 14/11/2017 : 22:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
Koje je službeno objašnjenje za odlazak Angela Stana?
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2595 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 14/11/2017 : 22:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel

Koje je službeno objašnjenje za odlazak Angela Stana?



La cricca romana ha preso il comando...

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 14/11/2017 : 23:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by Pavel

Koje je službeno objašnjenje za odlazak Angela Stana?



La cricca romana ha preso il comando...



Može eksplikacija? Slabo pratim događanja u Bonelliju.

Edited by - Pavel on 14/11/2017 23:46:29
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/11/2017 : 01:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Prijedlog za skupljanje.
Libellus ili Ludens?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/11/2017 : 08:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by supermark

da nisi ti to zamijenio sa almanahom straha (almanacco della paura)?



Ma nisam, znam kaj je almanah :D




Znam da znaš što je almanah, ali možda ne znaš da se Dylanov almanah zove almanah straha
That was the point
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/11/2017 : 08:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Prijedlog za skupljanje.
Libellus ili Ludens?




Prijedlog za razmišljanje.
Možeš li si priuštiti Libellus?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11374 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/11/2017 : 14:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sledeceg cetvrtka Duboki svemir u izdanju Veselog cetvrtka sa propratnim tekstovima na kraju epizode.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5136 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 15/11/2017 : 15:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Tonka24

Prijedlog za skupljanje.
Libellus ili Ludens?


Prijedlog za razmišljanje.
Možeš li si priuštiti Libellus?


Ja sam imao sve sd/ludens brojeve, pročitao sve i odustao od skupljanja nakon što je libellus počeo izdavati Dylana. Je, skup mi je, ali prijevod u libellusovom izdanju mi vrijedi svake kune kada se sjetim koliko me je u izdanjima izdanim od strane slobodne i ludensa naživcirao besmisleni prijevod koji u nekim epizodama uopće nema veze sa orginalnim tekstom...
No, Dylan je moj omiljeni junak i zbog toga ovakav izbor.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11374 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/11/2017 : 16:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Barbatova nije napisala nikakav nastavak Djavolovog dodira?
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/11/2017 : 16:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Tonka24

Prijedlog za skupljanje.
Libellus ili Ludens?




Prijedlog za razmišljanje.
Možeš li si priuštiti Libellus?


Mogu.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/11/2017 : 16:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Koja je razlika c/b i kolor libellus?
Skroz sam pogubljen u ovome
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 15/11/2017 : 17:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
C/B su ti epizode iz redovne serije, hronološki.
Kolor biblioteka je totalno druga edicija, po nekoliko priča u boji u svakom broju (od skora su počeli i sa cjelovitim pričama po broju).
Imas od Libellusa jos i krosover Dilana sa Martijem, dve epizode.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/11/2017 : 18:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Sada je jasno.
A iz koje edicije su ti kolorci?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/11/2017 : 18:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ta edicija se jednostavno zove color fest i originalno izlazi u boji, nisu naknadno obojane c/b epizode kao kod nekih drugih junaka.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 15/11/2017 : 21:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Tonka24

Prijedlog za skupljanje.
Libellus ili Ludens?


Prijedlog za razmišljanje.
Možeš li si priuštiti Libellus?


Ja sam imao sve sd/ludens brojeve, pročitao sve i odustao od skupljanja nakon što je libellus počeo izdavati Dylana. Je, skup mi je, ali prijevod u libellusovom izdanju mi vrijedi svake kune kada se sjetim koliko me je u izdanjima izdanim od strane slobodne i ludensa naživcirao besmisleni prijevod koji u nekim epizodama uopće nema veze sa orginalnim tekstom...
No, Dylan je moj omiljeni junak i zbog toga ovakav izbor.


ja sam imao sve izaslo od dd-a negde do oktobra 2015. a onda sam shvatio kakve sve gluposti citam i kupujem i sta mi sve zauzima prostor, pa sam pocistio sve i ostavio samo sklavija, kjaverotija, i ambrozinija. od skoro sam vratio barbatovu (cisto da bih imao sta novo povremeno da procitam).

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/11/2017 : 13:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Vojska zla - Gigant br. 9 / VČ SuperBook 40 - (Vud/Fregijeri)

Priča na čak 240 strana. Ispred tri psihički rastrzane osobe pojave se sjajne, leteće kugle. Nakon kontakta sa njima, sve 3 osobe iskrvare do smrti, nakon čega iz mrtvih tijela izađe identičan „dvojnik“ koji odšeta u nepoznato. Dilan i Blok pokušavaju da otkriju što se dešava.

Iako je ovo ogroman broj strana za strip kao što je DD, priča je pitka i ne osjeti se toliko zamor dok se čita, međutim ima više nepotrebnih djelova koji su očigledno tu samo kako bi se popunio traženi broj stranica.

Priča je neki miks fantastike i elemenata horora, đe su ti fantastični elementi i pokušaj horora najgori djelovi priče, jer autori ni u jednom momentu nijesu uspjeli da dočaraju taj osjećaj opasnosti koja se nadvila nad cijelim svijetom. Od glavne priče zanimljiviji su neki detalji: npr. Dilan ostavi prosjaku novac koji mu je dala žena kojoj je nahranio psa, jer ga novac ne zanima (što se ne podudara sa pričom iz VČ SB 38 „Sedam prokletih duša“, gdje je Dilanov grijeh navodno „lijenost“, zato što mu često služi kao motiv da bi se pokrenuo nešto da uradi); Gručo prolazi pored filmskog postera na kojem je Čarli Čaplin, lijepa i bogata žena ga pomiješa sa likom sa postera, smuvaju se i krenu na Jamajku na ljetovanje, ali se Gručo vrati sa aerodroma kad u novimana vidi da je Dilan povrijeđen. Znaju se ipak prioriteti ; stručnjak za mitologiju koji se zove Pablo Pikaso, Dilan pominje Brusa Vilisa i slično.

Sve u svemu, jedna skromna priča sa nekoliko zanimljivih detalja. Čitljivo. 5,5/10


Golijat - orig. specijal br. 8 / VČ SuperBook 41/1 - (Ruju/Mari)

Rujuova priča koja kao pozadinu ima ekološki aktivizam, sličan kao i kod priče „Pjesma sirene“ (Gigant 5/ VČ SB 7), samo što je ovdje u pitanju eksploatacija nafte.

Sama ideja i osnovna priča je imala potencijala, ali je scenario dosta loše izveden, pogotovo pri kraju. Razlog za učešće Dilana u ekspediciji koja je krenula brodom ka naftnoj platformi na kojoj se dešava nešto čudno je neubjedljiv, često ima previše teksta i nepotrebnih objašnjavanja očiglednog, dok je sam kraj avanture sa „Urizenom“, umjesto da bude efektan, prilično srozao cijelu koncepciju. Sama ideja o stvoru koji, nakon što se nahrani mesom žrtve, preuzme žrtvinu svijest, znanje, sjećanja, inteligenciju, nakon čega ima sposobnost fizičkog oponašanja žrtve je, iako već viđena, mogla da da pruži više, pogotovo uz sav taj potencijal koji daje onako izolovano mjesto dešavanja, ali se na kraju sve svelo na nekakvu psihoanalizu o posedicama samoće i ambiciju tog stvora da upravlja naftnom kompanijom!??

Zanimljivo je što i ovdje, kao i u Gigantu 9/VČ SB 40, Dilan pomene Brusa Vilisa kad krene u „brusvilisovsku“ akciju. Rujuov doprinos Dilanovom karakteru je što smo saznali smo da će zbog potencijalnog seksa prevazići svaku fobiju, što kad se malo razmislim stalno i radi, tako da to ipak nije Rujuov doprinos

Marijev sugestivan i mračan crtež je pun pogodak, dočara onu jezivu atmosferu koja vlada na tom usamljenom mjestu, i tačno se osjeti ta izolovanost, nepregledno more, oluja, strah, što na kraju značajno podigne ukupan utisak o ovoj priči. 6/10

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/11/2017 : 21:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Neko u senci - Almanah br. 14 / VČ Superbook 41/2 - (Barbato/Fregijeri)

IMA SPOJLERA

Koliko je neko spreman da ide daleko da bi se osvetio? To pitanje postavlja Paola Barbato u priči u kojoj Dilana stavi na teške muke, ovog puta zbog jednog događaja iz doba kad je Dilan radio u policiji. Sama postavka priče je zanimljiva i neobična, a kako da ne bude kad imamo Dilana okrvavljenih ruku i sa amnezijom, dok ljudi koje poznaje bivaju ubijani u njegovoj blizini, a on osumnjičen da je serijski ubica.

Prva polovina priče je odlična, polako se neizvjesnost i tenzija povećavaju dok se ređaju ubistva i sve kulminira smrću Dilanove ljubavnice. Ono što mi je malo zasmetalo je Dilanova neopreznost i kontaminacija mjesta ubistva, kao i nesebična pomoć koju dobije od žene koju je praktično tek upoznao, a koja treba da ga psihički procijeni. U drugoj polovini priče kvalitet opada, ali ne toliko da pokvari pozitivan utisak. Ono što mi se svidjelo je što do kraja stripa ne saznamo je li stari Dilanov saradnik, koji je isplanirao osvetu, stvarno ležao nevin u zatvoru 15 godina zbog Dilanove nepovjerljivosti, što samo dodaje kvalitetu priče.

Netipičan strip o Dilanu Dogu. 7/10

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/11/2017 : 17:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Labirint straha (DD LU SP 5)
Malo Misery u Dylanu? Ha zašto ne. Epizoda je solidna ali Roi diže prosjek. Nego što se tiče Groucho specijalaca - pa tko to odobrava da se objavljuje? Ok, ajde, pročitao sam do kraja ali samo zato kaj ima malo strana a i to sam uspio iz dva puta.
Scenarij:6/10
Crtež7/10
Groucho:
Scenarij:Jedva 5/10
Crtež:6/10 (Piccatto)


Vlak prokletih (DD LU SP 15)
Sve u svemu solidna epizoda sa donekle zanimljivim likovima i dobrom premisom. Likovi su trebali biti bolje smišljeni odnosno trebali su biti drukčiji/luđi/kompliciraniji. Picatto za šesticu.
Scenarij:6/10
Crtež:6/10
Groucho:
Scenarij:5/10
Crtež:6/10



Izbor (DD LU SP 9)
Izbor je dosta dobra epizoda gdje se meni odlična Barbato poigrava sa različitim mogućnostima u kojima je Dylanov životni put mogao ići. Dosta je to solidno napravljeno a i pojava Smrti je fino uklopljena u cijelu priču. Picatto niš posebno.
Scenarij:7/10
Crtež:6/10


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 23/11/2017 : 18:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Labirint straha (DD LU SP 5)
Malo Misery u Dylanu? Ha zašto ne. Epizoda je solidna ali Roi diže prosjek. Nego što se tiče Groucho specijalaca - pa tko to odobrava da se objavljuje? Ok, ajde, pročitao sam do kraja ali samo zato kaj ima malo strana a i to sam uspio iz dva puta.
Scenarij:6/10
Crtež7/10
Groucho:
Scenarij:Jedva 5/10
Crtež:6/10 (Piccatto)




Labrint straha je meni fenomenalna epizoda s odličnim Roievim crtežom. Iako sama tematika nije previše orginalna, priča je jako zanimljiva i napeta. A i kraj je odličan.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/11/2017 : 23:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni nije tak dobra kao tebi ali da mi je čist ok - to da
A za Roija se slažemo

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 25/11/2017 : 13:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam sinoć San tigrice za potrebe komentiranja recenzije pa sam naišao na jedan detalj na koji ranije nisam obraćao previše pozornosti jer je scena u kojoj se taj detalj nalazi pomalo komična na genijalno glup način. Kopiram i ovdje tu zanimljivost za slučaj ako nekoga zanimaju takvi detalji ili ako ga netko također nije primijetio.


U ovoj priči mi je posebno „zanimljiva“ scena oko 45. stranice gdje vidimo Dylana i Groucha kako, nakon saznanja da je Seline pobjegla kroz prozor Grouchove sobe u kojoj joj je Dylan ponudio smještaj preko noći, kreću u potragu za njom iskačući kroz isti taj prozor. Na stranu genijalnoj gluposti da bi Dylan i Groucho u gluho doba noći iskočili kroz prozor svoje vlastite kuće/zgrade (još više kad se uzme u obzir da su im vanjska vrata vjerojatno zaključana), više me fasciniralo kako je ovdje prikazano da se Selineina/Grouchova soba nalazila na drugom katu zgrade. Osim što to cijelu scenu gdje Dylan i Groucho iskaču na ulicu sa drugog kata vlastite kuće/zgrade čini još komičnijom i besmislenijom, ovo je još jedna potvrda kako svaki crtač i/ili scenarist različito zamišlja(ju) Dylanov stan u Craven Roadu. Neki njegov stan zamišljaju kao jednokatnicu sa par soba, neki mu čak i dodaju podrum, a ovdje stan ima i drugi kat. S obzirom da je ovu priču napisao Mignacco, ovo je vrlo vjerojatno scenaristička pogreška izazvana „neznanjem“ o Dylanovom stanu iako također postoji šansa da je ovo možda i Piccattova greška.

Spomenuta "genijalna" scena iz stripa:
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4614 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 25/11/2017 : 13:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Tacno! To sam nameravao da napisem u komentaru ali sam zaboravio. Tada, a valjda ni sada, nije bas najjasnije kako izgleda Dilanov stan. Ali, u nekom topiku su zagrizeni fanovi crtali skice rasporeda soba. Modovi, dajte pomagajte gde i kada smo o tome verglali.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 25/11/2017 : 15:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv detalj, koji sam tokom čitanja ujedno potpuno prevideo - da iskaču po mrklom mraku iz sopstvenog stana/kuće.

Možda je Minjako svesno rešio da ih pošalje baš tuda, jer bi standardni izlazak iz zgrade bilo komplikovanije prikazati; mislim da su Dilan i Gručo rešili da ne gube vreme te da iskoče odmah, jer je svaki trenutak važan kako bi pronašli / spasili devojku (što opet ne čini scenu manje šašavom). Da li je neko od njih dvojice poneo ključeve, nikada nećemo saznati.


Što se spratova tiče, ima ona kratka epizoda, Putevi boja, koja počinje tako što prikazuje Dilana na prvom/drugom spratu.
Sve mi se čini da je bilo još nekih epizoda u kojima je reč o višim spratovima, al ne mogu da se setim nikako...

Ima dosta epizoda gde je pored ulaza u Craven road 7 (sa desne strane) bočna uličica sa kantama za smeće, i ujedno i mali prozor: Čovjek sa dva života (prozor gleda na spavaću sobu), Mračna polovica (gleda na kupatilo), Kronike izvanrednog ludila (moguće spavaća soba, ne sećam se tačno...) itd.
U mnogim epizodama toga nema (npr. Sused/Komšija u kome je odmah pored ulaz broj 5; kao i većina drugih epizoda, gde su pored samo kuće u nizu)

Takođe, nekad je Craven road prikazan kao prometnija ulica, a češće kao manja uličica, Montanari i Grasani ga prikazuju baš tako, kao tihu sporednu uličicu, i u više navrata ispred ulaza docrtavaju male stepenike i nekakav gelender, ali ne bočno već ispred vrata, što kod ostalih crtača mislim da nema.
E da, još je u epizodi 'Braća iz drugog vremena' neobično prikazan Craven Road, u onoj sceni kada Dilan i Gručo izlaze ispred i prate ono stvorenje...

Inače baš volim taj britanski stil arhitekture, sa ciglenim kućama, kućama u nizu, drvoredima itd, tako da mi čitanje Dilana raj za oči.


Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.14 seconds. Snitz Forums 2000