forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 25/07/2019 : 07:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Pa meni obojica kao da imaju neko "iskonsko" zlo u sebi, u pogledu, samoj fizionomiji . Nema bas puno ljudi koji mi daju ovakve asocijacije :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/07/2019 : 21:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ovdje možete vidjeti proces nastanka Cavenagove naslovnice, link:

https://www.sergiobonelli.it/disegni/2019/07/25/gallery/il-pantheon-di-dylan-dog-1004979/
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 28/07/2019 : 16:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Nisam neki Dylanov fan ali, za promjenu, što mi dođe pod ruku nastojim pročitati pa je tako danas na red došla:

Čudovišna gozba (Zlatna Serija 9)
P: 6, S: 3, C: 6, N: 7

Ovo što ću reći je slabost koju sam primijetio u više serijala a plasirana u svrhu da se čitateljima stvori neizvjesnost u scenariju. Na početku epizode obitelj pljuje mladu a na kraju se ispostavlja da je ona njihova sorta, njihov izbor kako bi ta čudovišna vrsta dobila potomke i nastavila život na Zemlji. Ne treba dalje... Inače, do takvog kraja nije loše, zabavno, s malo humora u Grouchovoj režiji, ovog Bačilijeria sam prvi put vidio u Janu Dixu, ne sviđa mi se njegov stil ali nije skroz katastrofalan.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 28/07/2019 16:13:56
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 28/07/2019 : 18:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
DD #130: Anarhija u Ujedinjenom Kraljevstvu

Simeoni je nova pridošlica u svet Dilana Doga i dobio je nimalo lak zadatak - da Dilana iz limba osamdesetih prebaci u sadašnjost, 21. vek, vreme pametnih telefona i vreme "izrabljivanja" ljudi, i pokušava da nam prikaže kritiku društva i sistema na kome se svet umnogome bazira. Još bitnih novina, sada kada je Blok konačno otišao u penziju, odnose se na nove likove: novog inspektora i policajke koji će se nadam se pojavljivati u budućim epizodama što češće jer su stvarno interesantni likovi i njihova dinamika sa Dilanom obećava. Sa druge strane Simeoni omašuje tamo gde je najbitnije - on ne razume Dilana kao lika. Lik koji je on napisao može biti bilo koji akcioni heroj iz bezbroj filmova koji se trenutno seviraju na tržištu i kojih smo prezasićeni, a to ne treba biti Dilan. I ne govorim samo o Sklavijevom Dilanu (sa kojim se uglavnom sve i poredi, onaj melahoničan, zavodljiv i karakteran lik) nego i sa bilo kojom drugom verzijom junaka. Ovakvo razblaživanje Dilana kao  maltene bezličnog, akcionog heroja koji se provlači kroz ventilacione otvore i bije sa najezdom demonstranata je nepotrebno i pokazuje da scenarista mora još mnogo da se potrudi da bi napisao epizodu koja je dobra. Priča je podosta omaž Karpentnerovom klasiku "Assault on Precint 13", što je u redu ako autor ume da doda neku svoju dimenziju priči. No, ovde scenarista dodaje malo natprirodnog čisto da bi se priča mogla smestiti u Dilanov domen i to je to. Dakle, Simeoni je potpuno omašio, napisavši jednu akcionu epizodu koja jeste pitka i koja se brzo čita, no po meni je debelo ispod proseka. Kazertano donekle vadi stvar odličnim kadriranjem i veoma dobrim crtežom.

P:2 S:2 C:8 N:7

Ubacio sam i recenziju na mesto .
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/07/2019 : 18:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ubacio sam i recenziju na mesto .

Bravo! :)
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/07/2019 : 16:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Table iz team-upa, link:

https://www.sergiobonelli.it/news/2019/07/29/gallery/morgan-e-dylan-un-team-up-da-incubo-1004989/
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 29/07/2019 : 22:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
DD #131: Dobro došli u Vikedford

I kako kažu treća sreća  :D. Naime, posle dva promašaja dobijamo sasvim dobru epizodu sa odličnom atmosferom i veoma dobrim, "retro" "Stanovim" crtežom. Meda je scenarista i on u ovoj epizodi pre svega pokušava da uradi dve stvari: da na nepretenciozan način predstavi Blokov život u penziji u jednom malom čudnom mestu koje neodoljivo podseća na Tvin Piks, i da se dotakne pitanja političke (ne)korektnosti, i u obe namere uspeva. Meni je sama atmosfera gradića koji spolja izgleda sasvim prijatno a sve vreme krije neku tajnu odlično prikazana, kako veoma dobrim scenarijom i dijalozima između likova tako i odličnim Nicolijevim crtežom koji podseća na onog starog Dilana - i to najviše na Stanov stil. Kadriranje je odlično, veći broj manjih kadrova je sušta suprotnost splashovima koje smo viđali u prethodnom broju i dopušta dovoljno prostora Medi da se razmaše sa dijaozima koji su prirodni i koji lepo vode priču kroz ovih 100 strana. Priča je spora, ne dešava se puno toga ali je sve vreme zanimljivo, a scenarista lepo prepliće horor sa detektivskom pričom da bi nam dao pomalo neočekviano (ali odlično) razrešenje. Politička korektnost kao tema koja se usput obrađuje je solidno dotaknuta, i sviđa mi se što nema kvaziintelektualnog proseravanja i preterivanja kao ni nabijanja na nos, već je sve jasno iz same priče. Veoma sam zadovoljan ovom epizodom, ima raznih omaža, no možda je moglo malo više vremena da se posveti saučesnicima i njihovom motivacijom, i tako doda veći teret na horor. Možda Meda nije želeo da upadne u zamku plagiranja pa je to izostalo, no ipak mislim da je tu moglo malo više da se poradi.

P:8 S:8 C:8 N:9
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 30/07/2019 : 00:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
@koze123 samo nastavi s komentarima, uvijek ih je lijepo vidjeti i pročitati

DD LU EX 126 Gostionica na kraju svijeta (Masiero/ Freghieri)
br. originala 246


Tematika koja je imala potencijala za izvoz, ali Masiero jednostavno ne zna oblikovati scenarij. Dvoje mladih, Ian i Sarah, su nit vodilja, o njima nam scenarist želi (i treba) pričati, oni trebaju biti okosnica priče, međutim o njima ne saznajemo ništa bitno. Strip je popunjen sporednim stvarima poput srcedrapajućih priča stanara gostionice, i famoznog dogovora s paklom. Slab prikaz ljudskih osjećaja dodatno otežava skamenjen crtež Freghijerija.

Scenarij: 5/10
Crtež: 6/10


Almanah br. 22 Eliminacija (Recchioni/Brindisi)


Pročitah i ovo Pomalo blesava priča o dvama ludostima- učestvovanju u realityu, i gledanju istog. Kao što to obično biva, prilikom susreta dvije ludosti nema međusobnog poništavanja, već dolazi do aditivnog efekta. Recchioni voli kameru i krv, naglasak je na kolektivima, premda bih ja preferirao da se više posvetio individualnom ludilu Dylanove cure.

Scenarij: 6/10
Crtež: 8/10
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 30/07/2019 : 06:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote




DD & MM SP 3: Ponor zla (LIB SUPB 12, VČ ZS 12)

Broj stranica: 192

Scenarij: Alfredo Castelli & Carlo Recagno, supervizor: Roberto Recchioni, savjetnik: Moreno Burratini
Crtež: Giovanni Freghieri + cijela ekipa
Naslovnice: Angelo Stano, ZS B i C: Siniša Banović

Kratki sadržaj:

Dylan i Marty su ponovnim susretom opet izazvali mračne sile i sada trebaju spriječiti apokalipsu. Ovaj put imaju neočekivanog, genijalnog i opakog protivnika, a za njega savladati trebat će pomoć Duha...

Komentar:

Prije čitanja, nadao sam se da bih mogao pokušati napisati recenziju za ovu priču, ali zbog poveznica s mnogobrojnim drugim Bonelli junacima i pričama to bi bilo prekompleksan zadatak za mene u ovom trenutku. Ova priča će predstavljati pravi izazov svakome tko ju se usudi recenzirati. Uz vjerojatno najdužu rubriku zanimljivosti teško je bilo što napisati, a da nije ogroman spoiler. Mislim da je trenutno i bolje da ova priča nema recenzije, jer bi ista sigurno uništila faktor iznenađenja kod prvog čitanja onima koji je pročitaju, a ipak je riječ o potpuno novoj priči. Priči koja učvršćuje i povezuje Bonelli univerzum na zanimljiv, pa i lukav način. Način koji će natjerati okorjele Bonelli fanove na skupljanje junaka kojeg su dosada uspjeli izbjeći.
Za razliku od prethodnih team-upova ova dva junaka, ovdje se uvelike širi priča, pa bih ovo nazvao prvim sveBonelli team-upom. Neću nabrajati koji se sve junaci pojavljuju jer lakše bi bilo nabrojati tko se ne pojavljuje barem u cameo ulozi.
Dovoljno je kazati da priču otvara Jerry Drake, a nije zaboravljen ni Kit Teller.

Pročitao sam sve priče i serijale na koje se ova epizoda nadovezuje, pa je stoga razumljivo da je teško da ne budem impresioniran. Pravo je pitanje kako vidi ovu priču netko tko nije pročitao ništa ili malo od navedenog?

INDIREKTNI SPOILERI
Burratini je, još jednom, krivac za negativne elemente. Iako ima pozitivnih elemenata, glavni negativac je loše okarakteriziran, sveden na luđaka i ekstremnog rasistu kojem ni samom više nije jasan cilj njegova djelovanja. Taj dio je nategnut do boli, ali progledat ću mu kroz prste zbog dobrih i upečatljivijih dijelova. Ne smijem dalje jer bih puno toga otkrio.
ZAVRŠETAK SPOILERA

Kad već pišem o spoilerima moram spomenuti Veseli Četvrtak i njihovu C naslovnicu koja otkriva najbitniji podatak i time naveliko upropaštava neočekivano iznenađenje koje bi u suprotnom dočekalo čitatelja izdanja s standardnom naslovnicom.

Freghieri je ovdje ponovno u rangu njegovih najboljih ostvarenja. Zanimljivo je što više crtača sudjeluje u priči zavisno o vremenu, likovima i mjestu događanja. Posebno se ističe Giuseppe Palumbo koji crta povijesne dijelove. Mene oduševljava njegov precizan i detaljan crtež. Samo što je ovaj standardni Bonelli format premali i na većem formatu bi još više ta preciznost i detalji došli do izražaja.
Stanova naslovnica nije nešto efektna, a to je možda i bolje zbog faktora iznenađenja. Iznenađenja koje je upropašteno objavom efektne C naslovnice ZS izdanja.

Zaključak bi bio da priča nema neku dubinu, ali ima trenutke koji sigurno drmaju i najjače od nas Bonelli fanova.
Pravim Bonelli fanovima ovo ne može biti loše, pogotovo onima koji prate glavni Bonelli "timeline": Zagor - Mister No - Marty / Dylan - Nathan.
Mogao bih danima o ovoj priči, ali ne smijem da ne pokvarim doživljaj onima koji još nisu pročitali priču, kao što je meni pokvarila VČ naslovnica.

(priča: 9, scenarij: 9, crtež: 9, naslovnice: 7) - 88%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 30/07/2019 07:28:25
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/07/2019 : 14:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
*ebo vas spoiler! Isti lik je i na origalnoj naslovnici! Ista je u punom rasponu objavljena na netu, na glvnoj stranici i fb-u. Titan je je bio na prvoj oglednoj stranici za ovaj broj. Na kraju, da ne znas da se javlja Hellingen to i ne mora biti on.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 31/07/2019 : 07:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Jako dugo nisam citao Dylane, i eto odlucio si kupiti dva paketa extre. I sad gledam da su brojevi npr 119 ( originalni 239 ), 105 ( originalni 225 ). Sjecam se da je bio zajeb sa one cetiri epizode dnevnikove ( sesto culo, vidio sam kako umires, direktan prijenos i gospodar tisine ). Al mi nije jasno zasto sada i sa ostalima drkaju ? Znaci netko realno tko pocne skupljat extru nikad nece imat kolekciju ? Koji vrag
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 31/07/2019 : 08:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Jako dugo nisam citao Dylane, i eto odlucio si kupiti dva paketa extre. I sad gledam da su brojevi npr 119 ( originalni 239 ), 105 ( originalni 225 ). Sjecam se da je bio zajeb sa one cetiri epizode dnevnikove ( sesto culo, vidio sam kako umires, direktan prijenos i gospodar tisine ). Al mi nije jasno zasto sada i sa ostalima drkaju ? Znaci netko realno tko pocne skupljat extru nikad nece imat kolekciju ? Koji vrag



Kad se extra spojila se redovnom serijom i izdali sve brojeve koje je je SD preskočila, Ludens je napravio dva preskoka. Redovna serija je skočila s broja 208 na 300, a extra je skočila s broja 88 na 209.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 31/07/2019 : 12:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Hvala @Dexters

DD #132: U službi haosa

Velika su očekivanja od epizode u kojoj treba biti predstavljen novi Dilanov arhineprijatelj i uglavnom ta očekivanja nisu ispunjena u celosti. Pre svega ova epizoda ima odlične momente: recimo uvodna scena koju crta Stano u kojoj nam se predstavlja Džon Goust - jeziva scena u kojoj se prikazuje manipulativnost i beskrupuloznost novog neprijatelja, pa onda možda najjezivija scena u kojoj onaj dizajner (za potrebe priče nazovimo ga Alan Mur ;D) se stapa sa Drevnim, itd. E sada problem nastaje kada te momente treba povezati sa glavnom naracijom - toga nažalost nema ovde! Recimo obe ove scene su sjajne ali nemaju nekog udela u glavnoj priči, a događanja u glavnom toku priče su mnogo labavije povezana nego što bi trebala da budu. Momenat sa Ranijom na kraju je bespotreban i kao pao s neba, tako nešto se čuva za bolju i pre svega smisleniju priliku. Inače uz Rekionijevo predstavljanje Gousta on se dotiče i eksploatacije jeftine radne snage i to koristi i kao okosnocu svoje priče, te lepo kombinuje svakodnevni horor sa nekim drevnim užasom, kome opet nije posvećeno dovoljno pažnje. Goust ima potencijala ali je njegova motivacija još uvek zamagljena, pa se nadam da će se u budućim epizodama u kojima se pojavljuje malo više poraditi na njemu. Za crtež su zaduženi Biljardo i Stano koji crta uvod i završnu scenu - ne mogu da se otmem utisku da bi ovoj epizodi mnogo bolje legao Stanov "čisti" i svetliji crtež nasuprot Biljardovom mračnom. Biljardo jest odličan ovde, ali takav ton ne odgovara ovoj epizodi po mom mišljenju. Sve u svemu, moji utisci su pomešani i dok epizoda nije loša, očekivao sam više. Nadajmo se da će sledeće pojavljivanje Gousta biti malo bolje izvedeno.

P:6 S:5 C:6 N:6

Edited by - koze123 on 31/07/2019 13:01:16
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 31/07/2019 : 14:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Hvala Spock, teski idiotizam, ali hvala.... znaci kolekcionar je prisiljen nabavljati i regularce i onda se jebavat :(
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 01/08/2019 : 19:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Prati li neko redovnu seriju koja trenutno izlazi u Italiji? Treba mi mala pomoć oko jedne recenzije
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/08/2019 : 20:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stark

Prati li neko redovnu seriju koja trenutno izlazi u Italiji? Treba mi mala pomoć oko jedne recenzije



Moj dojam je da su članovi: solar, Sarghan, Barker i Deers nekako napotkovaniji po tom pitanju.

Najbolje je da pitanje postaviš ovdje, pa ako ga netko zna...

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 01/08/2019 : 20:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Zanima me da li je ikada demistiifikovano Grouchovo postojanje? Je li ikada doista objašnjeno ko je on zapravo?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/08/2019 : 20:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stark

Zanima me da li je ikada demistiifikovano Grouchovo postojanje? Je li ikada doista objašnjeno ko je on zapravo?



Uh, znao sam da je nešto ekstremno teško.


Ajmo, ljudi pomozite čovjeku! (a i mene zanima)

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/08/2019 : 20:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Stark

Prati li neko redovnu seriju koja trenutno izlazi u Italiji? Treba mi mala pomoć oko jedne recenzije



Moj dojam je da su članovi: solar, Sarghan, Barker i Deers nekako napotkovaniji po tom pitanju.

Najbolje je da pitanje postaviš ovdje, pa ako ga netko zna...



Zadnje što sam pročitao je #365 "Cronodramma" ali se više i ne sjećam o čemu je bilo riječ.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/08/2019 : 20:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stark

Zanima me da li je ikada demistiifikovano Grouchovo postojanje? Je li ikada doista objašnjeno ko je on zapravo?


Mislim da nije, ali i bolje jer Groucho je zanimljiv baš zato što je mističan i ne uklapa se u nijedan kalup... čim racionaliziraš previše odmah ubiješ draž lika ili nekog zapleta (vidi pod Burattini).
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 01/08/2019 : 20:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by Stark

Zanima me da li je ikada demistiifikovano Grouchovo postojanje? Je li ikada doista objašnjeno ko je on zapravo?


Mislim da nije, ali i bolje jer Groucho je zanimljiv baš zato što je mističan i ne uklapa se u nijedan kalup... čim racionaliziraš previše odmah ubiješ draž lika ili nekog zapleta (vidi pod Burattini).



Slažem se, u pravu si. Slično je, po meni, napravila Barbatova sa Xabarasom i cameo ulogama.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/08/2019 : 20:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Citam Dyda zadnjih par mjeseci, bas pred par brojeva je Groucho rekao da je prije radio u kazalistu.
Mislim u epizodama "mrznja nikad ne umire" ili "novi zivot".🕵🎭
Neke sitnice iz zivota tog lika. 🕵🎭

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 01/08/2019 20:55:32
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 01/08/2019 : 22:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stark

Prati li neko redovnu seriju koja trenutno izlazi u Italiji? Treba mi mala pomoć oko jedne recenzije


Recenzije čega?...ako se smije znati :)
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 02/08/2019 : 07:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by Stark

Prati li neko redovnu seriju koja trenutno izlazi u Italiji? Treba mi mala pomoć oko jedne recenzije


Recenzije čega?...ako se smije znati :)



Team up Dylana i Dampyra
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/08/2019 : 07:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stark

Zanima me da li je ikada demistiifikovano Grouchovo postojanje? Je li ikada doista objašnjeno ko je on zapravo?



Nije. Van toga da je stvarna osoba a ne duh. I da nije pravi Groucho Marx. Doduše, nism još pročitao zaostatke na ciklusu meterora ali ne vjerujem da se to mijenja.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000