forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 09/08/2019 : 15:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Jedinica ha? Ne može svaka epizoda imati dubinu, postoje filleri. Tema i koncept priče su na razini "Wickedforda", možda malo slabiji. Bolje da je malo glupasta nego dosadna. Glavni problem za mene je alkemija- granični sf, gdje uvijek nalazim probleme. Npr zadnja scena: SPOILER: ako je kiselina toliko korozivna da uništava nakovanj, kako onda očekivati da se može distribuirati do kućanstava pomoću vodovodne mreže?
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 09/08/2019 : 18:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
I "U dimu bitke" je filer, ali neuporedivo bolje napisan od ove škrabotine. Meni je glavni problem to što nas scenarista tretira kao debile i njegovi dijalozi su neverovatno drveni i neprirodni, naivni, pritom kreće da pametuje a pravi kardinalne greške (kao što si ti primetio npr.). Ajde što je naivna epizoda ali mi je bila i dosadna, šta da radim . Vikedford mi je bio i bolje napisan i nacrtan, opet bez velikog filozofiranja. Tako da mi ova epizoda dođe najgora u ovom novom periodu, a nakon nje Anarhija .
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 09/08/2019 : 19:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

I "U dimu bitke" je filer, ali neuporedivo bolje napisan od ove škrabotine. Meni je glavni problem to što nas scenarista tretira kao debile i njegovi dijalozi su neverovatno drveni i neprirodni, naivni, pritom kreće da pametuje a pravi kardinalne greške (kao što si ti primetio npr.). Ajde što je naivna epizoda ali mi je bila i dosadna, šta da radim . Vikedford mi je bio i bolje napisan i nacrtan, opet bez velikog filozofiranja. Tako da mi ova epizoda dođe najgora u ovom novom periodu, a nakon nje Anarhija .


U dimu bitke je odličan filer- ako takva bude većina, bit ću prezadovoljan. Jedva čekam tu recenziju Zanimljivo kako je Simeoni u ove tri priče do sad obradio tri skroz različite teme: akcijsko- anarhični, psihološko- nadnaravni, i jeftini sf na kraju.
Go to Top of Page

lukaku44496
Starting Member



Croatia
83 Posts

Member since 03/09/2018

Posted - 09/08/2019 : 20:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lukaku44496 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by Dexters

Tko zna kako Groucho uopće izgleda, opće je poznato da nosi lažne brkove kako bi prikrio prave.



Barbato se ne slaže s ovom izjavom




iz koje je ovo epizode
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/08/2019 : 20:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo Recchioni baš na facebooku, s Karlovačkim pivom u ruci, objavljuje da je stigao u Hrvatsku, valjda se vozika s motorom po obali, napisao je da će proći i kroz Bosnu, Crnu Goru i Albaniju.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10156549049157916&set=a.10150471917972916&type=3&theater

Edited by - solar on 09/08/2019 20:42:36
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 09/08/2019 : 21:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
@koze123, Dexters
"U dimu bitke" je jako dobar filler, a malo mu nedostaje da bude odličan. Problem s "Okusom vode" je što više naginje k nekom slabijem kvazi-krimiću nego jeftinom sf. Mada, slažem se s koze123 da je "Okus vode" problematično izveden i lošije napisan, ali ne bih mu dao baš jedinicu za scenari. Bilo je i puno lošije izvedenih priča od te.

@solar
on je već nekoliko dana u Hrvatskoj. Ako je vjerovati njegovom instagramu, bio je prije nekoliko dana u plitvicama.

quote:
Originally posted by lukaku44496


iz koje je ovo epizode



Izbor, Specijal 18 (Ludensov specijal 9)
https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-lusp-9-izbor/286/
Go to Top of Page

lukaku44496
Starting Member



Croatia
83 Posts

Member since 03/09/2018

Posted - 09/08/2019 : 21:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lukaku44496 a Private Message  Reply with Quote
Joj pa čito sam to i skroz zaboravio scenu ali hvala
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 10/08/2019 : 10:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Na Google Earthu možete vidjeti kako u stvarnosti izgleda Craven Road 7, čak ima i istoimeni kafić na toj adresi

https://earth.app.goo.gl/81qJ3d

Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 10/08/2019 : 14:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je Recchioni ovih dana turistički u posjetu Hrvatskoj i Bosni
Go to Top of Page

lukaku44496
Starting Member



Croatia
83 Posts

Member since 03/09/2018

Posted - 10/08/2019 : 15:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lukaku44496 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stark

Izgleda da je Recchioni ovih dana turistički u posjetu Hrvatskoj i Bosni


Bio na plitvicama čovjek
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 10/08/2019 : 23:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Slika iz Bosne, kako tamani janjetinu.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 11/08/2019 : 05:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Tri njegova Dylana, samo na bosanskim kioscima

Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 11/08/2019 : 09:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
To sto je u Bosni je kind of a funny story. Ako je ne isprica on iducih dana na FB kako je obecao, ja cu :)
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 11/08/2019 : 13:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi lijepo da neko ko zna talijanski i ima vremena prevede, vidim da je napisao tekst na Fejsu o svom putovanju
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 11/08/2019 : 16:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
DD #121: Dok vas smrt ne rastavi

Odlučio sam da napravim mali preskok u čitanju, odnosno da pauziram sa preporodom i vratim se unazad do ove epizode koju čitam prvi put. Uveravam vas da nisam ekstremista, moja jedinica Ukusu vode je preterana vrlo moguće, u trenutku data, ali ovde moram dati desetku - ili makar 9,5. Ovo je jedna fenomenalna epizoda, među najboljim koje sam čitao, a vraćaću joj se često siguran sam.

S jedne strane realna, s druge natprirodna, snovita, metaforična. Pročitao sam sjajnu recenziju na sajtu ne bi li malo bolje shvatio stvari, jer ovo nije nimalo jednostavna epizoda za razumevanje. Nije samo stvar u čudnom, a fenomenalnom preplitanju radnje već pre bih rekao u poslednjih 16 stranica koje nam je Sklavi čak donekle i objasnio. Fenomenalno napisan lik Lili, koja nas na momente iritira, a na momente je toliko neodoljiva da prosto žudimo da je Dilan "spase" od same sebe - a znamo da je to nemoguće. Jer ovo jeste nemoguća ljubavna priča, i kako se karte otkrivaju priča srlja u emotivnu završnicu - i to u prvih 96 strana, kada možemo još uvek govoriti o nekom realizmu. Poslednjih 16 stranica su čista genijalnost, tako jak i emotivan oproštaj, i tu me je Brindizi najviše očarao. Način na koji crta Dilana je pun pogodak, posebno pri samom činu venčanja. Neću prežaliti što ovu epizodu nismo dobili u koloru do sad, mislim da bi se tada njegov talenat istakao do kraja. No, da se vratim Sklaviju - možemo da tumačimo Dilanov alkoholizam na više načina. Neki su spomenuti u recenziji, ali istakao bih još jedan: Dilan toliko kopa po prošlosti da dolazi do onoga što ne postoji, do onoga što je izmislio ne bi li prevazišao preživljeni gubitak. I tu počinje da pije. Dakle, ako ovo svedemo do same osnove, Dilanu i ne treba razlog za alkoholisanje, a ni nama čitaocima. Jer nije svaki alkoholičar imao teško detinjstvo ili veliki gubitak, ili nešto treće. Nekad prosto nije potrebno ništa, što opet govori o apsurdnosti koju nam Sklavi konstantno nabacuje u ovoj epizodi - od sukoba IRA-e i Engleza, verskih ratova, Lilinih smešnih prozivki itd. A možda se Dilan i propio jer je izgubio Lili - tu leži lepota tumačenja ove epizode. Ako krenete, nećete moći da se zaustavite.

P:10 S:10 C:10 N:10

Edited by - koze123 on 11/08/2019 16:25:37
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 11/08/2019 : 17:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stark

Bilo bi lijepo da neko ko zna talijanski i ima vremena prevede, vidim da je napisao tekst na Fejsu o svom putovanju



Malo je on to nakitio za svoju raju i nije nesto prezanimljivo nama ljubiteljima stripa, osim da su mu super i Hrvatska i Bosna i da mu je cesta Mostar-Sarajevo naljepsa koju je ikad vidio.

Dosao je u Bosnu jer sam ga ja pozvao bukvalno u komentaru na njegov post, a nismo se poznavali. Prilicno impulsivno s obje strane :)

Najavio mi je neke dosta velike stvari koje jos ne smijem odati, ali i jednu koju smijem. Nova Sclavijeva serija je skoro gotova. Vidio sam na njegovom mobitelu cijelu prvu epizodu, izgleda nevjerovatno. Gigi Cavenago je crtac. Ima 60 stranica. Prica se vrti oko toga da Dylan kupi u Safari neku cudnu knjigu, i knjiga generise price koje mi citamo. Ali, i Dylan je u tim pricama, tako da to nije bas jasno sta se tacno desava... Dakle, nije kao recimo Tales from the crypt.
Isto tako, on je napisao epizode za team up izmedju Dylana i jednog DC junaka, po sistemu dogovora izmedju DC-ja i Bonellija. Ako sam skontao, radi se o barem 5 (americkih) epizoda, od kojih ce prva biti predstavljena na Lucca comics. Izaci ce istovremeno i u USA i u Italiji. Po onom sto mi je ispricao, pojavljuje se ogroman broj likova iz obje serije.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/08/2019 : 17:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Zox legendo!
Ovo odmah kopiram na odgovarajuće teme.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 11/08/2019 : 18:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
:D
Zaboravio sam reci da i taj team up crta Gigi Cavenago. I, da,radi se upravo o DC liku za kojeg smo svi mislili da ce biti uparen sa Dylanom.

Edited by - Zox on 11/08/2019 18:06:45
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 11/08/2019 : 18:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zox

quote:
Originally posted by Stark

Bilo bi lijepo da neko ko zna talijanski i ima vremena prevede, vidim da je napisao tekst na Fejsu o svom putovanju



Malo je on to nakitio za svoju raju i nije nesto prezanimljivo nama ljubiteljima stripa, osim da su mu super i Hrvatska i Bosna i da mu je cesta Mostar-Sarajevo naljepsa koju je ikad vidio.

Dosao je u Bosnu jer sam ga ja pozvao bukvalno u komentaru na njegov post, a nismo se poznavali. Prilicno impulsivno s obje strane :)

Najavio mi je neke dosta velike stvari koje jos ne smijem odati, ali i jednu koju smijem. Nova Sclavijeva serija je skoro gotova. Vidio sam na njegovom mobitelu cijelu prvu epizodu, izgleda nevjerovatno. Gigi Cavenago je crtac. Ima 60 stranica. Prica se vrti oko toga da Dylan kupi u Safari neku cudnu knjigu, i knjiga generise price koje mi citamo. Ali, i Dylan je u tim pricama, tako da to nije bas jasno sta se tacno desava... Dakle, nije kao recimo Tales from the crypt.
Isto tako, on je napisao epizode za team up izmedju Dylana i jednog DC junaka, po sistemu dogovora izmedju DC-ja i Bonellija. Ako sam skontao, radi se o barem 5 (americkih) epizoda, od kojih ce prva biti predstavljena na Lucca comics. Izaci ce istovremeno i u USA i u Italiji. Po onom sto mi je ispricao, pojavljuje se ogroman broj likova iz obje serije.



Svaka ti dala za info, pravi si.

Imao si ga priliku upoznati? Pa to je stvarno super, zavidim ti
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 11/08/2019 : 18:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zox

:D
I, da,radi se upravo o DC liku za kojeg smo svi mislili da ce biti uparen sa Dylanom.





Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 11/08/2019 : 18:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Jos je kod mene, eno ga spava u drugoj sobi :D
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 11/08/2019 : 18:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zox

:D
I, da,radi se upravo o DC liku za kojeg smo svi mislili da ce biti uparen sa Dylanom.



Nije Constantine?

Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 11/08/2019 : 18:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zox

Jos je kod mene, eno ga spava u drugoj sobi :D



Pa ti si ga pravo ugostio

Pozdravi ga od Dylanovih fanova sa s.com
Go to Top of Page

ziro
New Member



Kyrgyzstan
193 Posts

Member since 05/08/2019

Posted - 11/08/2019 : 18:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ziro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zox

Jos je kod mene, eno ga spava u drugoj sobi :D


Jel popio malo, kad spava u 6 popodne?
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 11/08/2019 : 18:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
@stark pravo bosanski smo ga ugostili :) Nakon pet dana kampovanja, covjek se pozelio pravog kreveta.
hocu! :)

Edited by - Zox on 11/08/2019 18:30:04
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000