forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 515

kasper
Advanced Member

10848 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/08/2010 : 09:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Uspomene nevidljivog - najbolji Dilan, cista 10
S druge strane smrti - previse mucan i patetican DD (kao i vecina sa Markezelijem, samo ovde preteran).
Bri mi je uz Kim jedan od najdrazih likova kod DD. Slatka, simpaticna, srdacna , a za posao njen... pa ovaj, ja se pridravam one da posao ne cini coveka.

Edited by - kasper on 31/08/2010 09:53:28
Go to Top of Page

Naaru
Starting Member



33 Posts

Member since 29/08/2010

Posted - 31/08/2010 : 11:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ahhh.. Dylane,kako te protumačiti?
Strip je dobar,imam kojih 30 brojeva,ali čovječe ne podnosim njihove hebene depresije i cijeli gore-blood štih.
Valjda tak treba biti.
Inače neke epizode su super ali neke su stvarno....
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 31/08/2010 : 12:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

ja bas volem ovu temu! :)



Ponovo sve pohvale za dessu i sa moje strane



quote:
Originally posted by dessa
Uspomene nevidljivog(kiky) - http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=350
S druge strane smrti(Barker) - http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=373



To su "opake" priče


quote:
Originally posted by kasper

Bri mi je uz Kim jedan od najdrazih likova kod DD.




Takođe


Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10848 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/08/2010 : 12:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by kasper

Bri mi je uz Kim jedan od najdrazih likova kod DD.




Takođe




Obe su u autu. Glupi scenaristi . Doduse ja DD racunam do 77, ovo posle ko i da ne postoji .
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 31/08/2010 : 12:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
bree je mozda i jedini vazni realni lik koji je prosao kroz serijal.
koliko se secam, vecini je bila odbojna, izbusena kanta, lutka na naduvavanje...
mozda je to na scenu stupila "lokalna" (mislim geografski) netrpeljivost prema drugacijima, ali kao sto lepo kaze jedna reklamna kampanja o narkomaniji kod nas: dok osudujete nemate vremena da volite i razumete druge.
meni je od starta bila izuzetno gotivna, zena-profesionalka, sa izgradjenim stavovima ali i (o, klasike!) sa lepo zacrtanim zeljama za zivot + je bas hot i prilicno lepa :)
koliko god njen odnos sa dikijem nije isao u neznamkakve dubine (osim penetracije :O ;) ), dovoljne su bile povremene naznake majstorskih scenarija da bi to moglo biti to. a zasto i ne bi?
s druge strane smrti mi je i dalje strip koji mi stvara knedlu u grlu. realni lik je zrtvovan na realni nacin (pliz, nemojte sa spikom da je to i zasluzila), a smrt na naslovnici verovatno nije slucajno samo tada obojana belo.jer, nesto je uzela, ali i nesto dala.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10848 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/08/2010 : 12:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker
pliz, nemojte sa spikom da je to i zasluzila



Ko, reci ko?
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 31/08/2010 : 12:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
paa, velika vecina na komentarima za recku na primer :/

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10848 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/08/2010 : 13:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

paa, velika vecina na komentarima za recku na primer :/



Pih, malogradjanstina .
Cisto da dodam mojoj listi i Anu Never.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/08/2010 : 14:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, kod Bree mi kao lika nimalo ne smeta njeno zanimanje, koliko pomalo odbojan karakter... Barem meni odbojan, ne znam kako to opisati... Casertano je tu pomogao (Barker, stvarno ti se sviđa kako ju je nacrtao?)... Ali 'Uspomene nevidljivog' su mi možda i najbolji DD...

S druge strane, 'S druge strane smrti' (:D) mi je dobar strip, s odlično prikazanim međuljudskim odnosima, ali mi nikad nije sjeo kao 'Uspomene'... Mislim da je scenarij malo lošiji, jer priča ima potencijala biti jednako dojmljiva kao i prethodna... Posebno mi je neuvjerljiv dio sa smrću i Dylanom u bolnici, kad mu daje šansu spasiti Bree... Mislim, ne zamjeram tu na samom Dylanovom postupku (kao neki), nego se smrt nekako prelagano dala nagovoriti... Ona, koja se sličnih govora morala naslušati cijeli život (ovo je ispalo smiješno - životni vijek smrti :D), Dylanu daje priliku nakon par izgovorenih rečenica? Ne znam, da su dali neki jači razlog za taj postupak, mislim da bi bolje ispalo...

Negativac mi je dobar, samo mi je smiješna scena kad se baca na Dylana iz vode, nakon što su mu otkinuti gotovo svi ekstremiteti :) Kako je preživio gubitke litara krvi i čime se odbacio dok je skakao na Dylana (imam ideju, ali je vulgarna :D) ostat će misterij...

No dobro, u stripu kakav je Dylan to i nije najvažnije... Bitniji je emocionalni dio priče a on funkcionira... No, kako rekoh, slabija mi je ova priča od 'Uspomena', i to dosta...

A zašto nitko ne spominje Rujuove 'Cvjetove zla' (valjda se tako zove priča), i tamo ima Bree?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 31/08/2010 : 15:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
"Cvetovi zla"? Šta to beše? Nešto iz maxija?
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/08/2010 : 16:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

"Cvetovi zla"? Šta to beše? Nešto iz maxija?



Tako je, ne znam sad je li to drugi ili treći maxi objavljen kod nas, ali priča je u recenziji dosta nahvaljena... Zove se 'Cvijet tame', znao sam da je nešto s cvijećem :

http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=586


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 31/08/2010 : 16:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Da, tako sam i mislio... problem je što se ja uopšte ne sećam da sam to čitao, a jesam(valjda). Još veći problem je što taj maxi ne mogu ni da nađem trenutno...

Nema veze sve što ima veze sa Bri ulazi u temu, tako da slobodno piskarajte. A Izbor sam namerno izostavio, mada i o njemu može da se piše.
Go to Top of Page

mmajstor
Starting Member

22 Posts

Member since 26/08/2010

Posted - 31/08/2010 : 16:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mmajstor a Private Message  Reply with Quote
s obzirom na prolazno vreme najveca prostitutka u celom stripu je upravo dilan :)

takodje ste propustili, a i one koje interesuje "sta bi bilo kad bi bilo" da su dilan i bri zavrsili u braku mogu pogledati u specijalcu - izbor. jednom recju - katastrofa, izgleda da ja bri draza povremena "gimnastika" od naseg dragog junaka :)
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/08/2010 : 16:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
meni je 's druge strane smrti' epizodčina i pol. priznajem da ima pretjerivanja i to ne samo prilikom konačnog obračuna već i sam novi nevidljiv je zapravo nemoguć ali mi to ne smeta. nekako mi stvara odličnu protutežu surovoj realnosti breeine bolesti.

scena kad ima na nišanu neznanca je jedna od upečatljivijih. što biste vi napravili na njegovom mjestu? da je na taj način uspio spasiti bree dylan bi pogriješio, izgubio sebe a to nam daje do znanja i barbato u izboru.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/08/2010 : 17:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

scena kad ima na nišanu neznanca je jedna od upečatljivijih. što biste vi napravili na njegovom mjestu?



Odlična, odlična scena...

Kažem, 'S druge strane' bi mi vjerojatno ušao u neki Top 20 Dylana, ali 'Uspomene' bi ušle u 'Top 3'... Znači dobra epizoda, ali mi je nešto nedostajalo da bude sami vrh...

Ne znam, evo mi razloga da je, nakon pola godine, opet pročitam :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/08/2010 : 17:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

To je točno ali, ako pogledaš str 46 vinjete 2, 3 i 4 osim Dylanove face i nabora na njegovoj košulji koji su crtani drukčije i kosa od Alex je dosta drukčija.



Provjerio sam i ovo je stvarno istina, ono je 100 % Villa...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/08/2010 : 18:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Deers

To je točno ali, ako pogledaš str 46 vinjete 2, 3 i 4 osim Dylanove face i nabora na njegovoj košulji koji su crtani drukčije i kosa od Alex je dosta drukčija.



Provjerio sam i ovo je stvarno istina, ono je 100 % Villa...




inače sada pročitao Barkerovu recenziju i što reći nego BRAVO majstore!!

znam da se svima epizoda ne može i ne mora svidjeti ali odbacivati samo zato jer je Bree prostitutka je čisto licemjerje i zadrtost, i kako kaže pjesma : čuvaj se čistunaca i ljudi bez mana...

Dylan vam je ponekad prepatetičan? i život je ponekad prepatetičan i što ćete sada? dati mu manju ocjenu?

kako je dylan preživio koljačinu? zar se ne sjećate svoje prve ljubavi i što biste bili sve učinili za nju? žalim vas..

nema misterija samo kozmička istina.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/08/2010 : 22:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

inače sada pročitao Barkerovu recenziju i što reći nego BRAVO majstore!!

znam da se svima epizoda ne može i ne mora svidjeti ali odbacivati samo zato jer je Bree prostitutka je čisto licemjerje i zadrtost, i kako kaže pjesma : čuvaj se čistunaca i ljudi bez mana...

Dylan vam je ponekad prepatetičan? i život je ponekad prepatetičan i što ćete sada? dati mu manju ocjenu?

kako je dylan preživio koljačinu? zar se ne sjećate svoje prve ljubavi i što biste bili sve učinili za nju? žalim vas..

nema misterija samo kozmička istina.




Većina je komentatora te teme odavno odlepršala s foruma, barem ovi koji su upravo to zamjerali epizodi...

Meni ne smeta Dylanovo zalaganje za Bree, štoviše, od njega to i očekujem... Ali mi je Smrt tu reagirala neuvjerljivo... A opet, pojma nemam kako se to moglo bolje izvesti a da ne troši puno stranica, pa nemam što zamjerati scenaristima...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/08/2010 : 22:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
meni izgleda da ga smrt malo za*ebava. znala je ona kako će to završit pa se i pustila nagovorit da mu očita bukvicu. a i rekla da je to zapisano, jer je ona tako zapisala.

ima neka čudna veza.....

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 01/09/2010 : 07:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
pa naravno da ne moze smrt bas sad sa svima imati spec odnos kao sa dilanom. nebi vise bila fora :)
ovako, ona je bas likcina, odlicno se provodi dok radi i malo pripomaze u istrazi :)

@deers: blagodarim :blush:

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 03/09/2010 : 01:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Imam jedno cudno pitanje: kako se kaze "Judo Plesacu" na Engleskom? Ja razumijem Engleski, ali nikako da skontam kako da prevedem taj omiljeni Dylanov izraz, a da ne zvuci totalno glupo... ima li neko pravilan prevod za to, koji ce svucit dobro ali ipak biti nekako korektan?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 03/09/2010 : 13:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Imam jedno cudno pitanje: kako se kaze "Judo Plesacu" na Engleskom? Ja razumijem Engleski, ali nikako da skontam kako da prevedem taj omiljeni Dylanov izraz, a da ne zvuci totalno glupo... ima li neko pravilan prevod za to, koji ce svucit dobro ali ipak biti nekako korektan?



Ja bih to preveo kao 'Dancing Judah'... Nekako mi 'Judah the dancer' ili 'Dancer Judah' ne zvuče baš najbolje...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 03/09/2010 : 13:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
"Uspomene..." su mi u svakom trenutku u Top 3 DD. Cak, mozda, i najbolja epizoda uopste.

S.D.S.S. mi je malko precenjena...previse patetike i neverovatnih stvari ('NEEEEE!!!' urlici i suze samo lete na sve strane, dok u 'Uspomenama' toga skoro da nema, a uprkos tome je u pitanju -meni barem- najpotresnija epizoda) no ima dobrih momenata.

Sto se same Bri tice, malo mi predstavlja problem da shvatim zasto se Dilan TOLIKO vezao za nju. Ok, zaljubio se, tu je ta podsvesna zelja da se svojim zalaganjem i ogromnom ljubavlju prostitutka 'izvede na pravi put' i postane beskrajno odana svom 'spasitelju'...ipak, malko je previse odlepio.

Sto se samih prostitutki tice, one spadaju u onu drustvenu kategoriju 'nevidljivih' u smislu da se ljudi prema njima odnose kao da ne postoje...u tu kategoriju spadaju prosjaci i siromasni, djubretari pa i stari i nemocni...ljudima je tesko da prihvate neciju bedu (ili ono sto oni smatraju 'bedom'), te su predrasude prema takvim licima i najjace.

Mislim da je glavni lik epizode, pravi "nevidljivi covek" nepravedno zapostavljen u nekim analizama...u pitanju je fantasticna studija o usamljenosti i izopstenosti (svesnoj ili prinudnoj) "malog" coveka, cinovnika, bez kuceta i maceta...meni je upravo njegova sudbina najdirljivija u ovoj epizodi...mozda zato sto sam i ja pomalo introvertan.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 03/09/2010 : 16:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by acestroke

Imam jedno cudno pitanje: kako se kaze "Judo Plesacu" na Engleskom? Ja razumijem Engleski, ali nikako da skontam kako da prevedem taj omiljeni Dylanov izraz, a da ne zvuci totalno glupo... ima li neko pravilan prevod za to, koji ce svucit dobro ali ipak biti nekako korektan?



Ja bih to preveo kao 'Dancing Judah'... Nekako mi 'Judah the dancer' ili 'Dancer Judah' ne zvuče baš najbolje...



"Dancing Judah" zvuci najbolje od tih izbora... ipak, nekako zvuci cudno, ali moram priznat kad sam prvi put cuo "judo plesacu!", i to mi je zvucilo debilno :)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/09/2010 : 16:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morrison

Ok, zaljubio se, tu je ta podsvesna zelja da se svojim zalaganjem i ogromnom ljubavlju prostitutka 'izvede na pravi put' i postane beskrajno odana svom 'spasitelju'...ipak, malko je previse odlepio.



zar ne može ostati samo na zaljubio se bez te podsvijesne želje? koliko se ja sjećam zanimanje mu pretstavlja problem tek kad Bree mora birat između posla i njega i to zbog toga što je izabrala posao.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 515  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.03 seconds. Snitz Forums 2000