forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/01/2020 : 20:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Na prvu, most Akronijanskog admiralskog broda

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/01/2020 : 21:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da, točno iz priče "Hellingen je živ" gdje je Ferri nacrtao sličnu kupolu!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/01/2020 : 01:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Interesantna tabla.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/01/2020 : 11:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Novi predlist
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 28/01/2020 : 12:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Maxi se takođe menja. Pretpostavljam da će biti pretvoren u (iako je donekle to već i bio) onu novu, najavljenu ediciju za priče bez promena aka 'prvih 100 su bili bolji'
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 01/02/2020 : 00:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Procitao br. 399 Oggi Sposi.
Slabo i nepovezano. Koje gluposti.

Ali ne brinite na Dylanovu svadbu prisutni su svi Bonelli likovi naravno i Zagor i Ciko.

https://pasteboard.co/ISA3RW9.jpg

Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 01/02/2020 : 07:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Kolko još do onih maxija old boy kako li već ili je ono druga edicija?

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/02/2020 : 23:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Izdanje za knjižare!

Scenarij: Tiziano Sclavi, Claudio Chiaverotti
Crtež: Luigi Piccatto, Piero Dall'Agnol, Nicola Mari
Naslovnica: Angelo Stano
Format: 16x21, c/b, 400 str., (SC)

https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2020/01/31/libro/dylan-dog-streghe-1007717/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/02/2020 : 18:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Koje su epizode unutar ove knjige? Kaljostro i sta jos?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/02/2020 : 19:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Bilottina refleksija o Sclaviju i Dilanu:

https://www.fumettologica.it/2016/03/mille-volti-dylan-dog-bilotta/
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 02/02/2020 : 19:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Koje su epizode unutar ove knjige? Kaljostro i sta jos?


Verovatno se slepaju Brentford i Ubica vestica. Jos strasnije je ako je ubacen i Vesticji vrh :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 02/02/2020 : 21:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
#18 Cagliostro, #63 Maelstrom, #69 Lov na vještice i #194 Vještica iz Brentforda
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/02/2020 : 23:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

#18 Cagliostro, #63 Maelstrom, #69 Lov na vještice i #194 Vještica iz Brentforda



Hvala Sarghane!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 02/02/2020 : 23:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

Kolko još do onih maxija old boy kako li već ili je ono druga edicija?


Ludens je nedavno izdao 20. broj, a s 22. brojem počinje Old Boy.
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 05/02/2020 : 18:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Bilottina refleksija o Sclaviju i Dilanu:

https://www.fumettologica.it/2016/03/mille-volti-dylan-dog-bilotta/

Druze jel si procitao 399 i 400 DD?? Utisci??
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/02/2020 : 18:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nažalost još nisam, mislim da ću pričekati VČ premda sam upoznat sa većinom spojlera.
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 05/02/2020 : 22:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Nažalost još nisam, mislim da ću pričekati VČ premda sam upoznat sa većinom spojlera.

Ja sam procitao oba broja. Bolje da nisam...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/02/2020 : 02:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Solid Snake pisi utiske molim te u ovaj topic http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49317&whichpage=26 slobodno i opsirnije malo! Bas me interesuje tvoje misljenje!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/02/2020 : 14:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Barbato&Alesandrini:Dilan Dog - Bezimeni (Veseli četvrtak,DD SB #51)

Malo malo,pa dam šansu nekom Dilan Dogu - kad čuh da je ovog crtao Alesandrini,jedan mi od najomiljenijih crtača,pod hitno sam ga uzajmio.Osim toga,učinilo ni se da priču potpisuje Rekijoni,pa je i to bio dodatni motiv za nabavku (posle videh da se zeznuh).

Dilan sa madam Trelkovskom i dvoje spiritualnih medijuma (tako nešto) rade seansu u kojoj naš junak treba da dođe do imena jednog preminulog (i glasno ga izgovori),kako bi istog sprečio da u obliku poltergajsta ubija ljude.Ime je pronađeno i izgovoreno,ali uz činjenicu da su ove dve persone ubijene u toku pomenutog čina.Dilan se tu potrese,u fazonu "zašto ja nisam umro a ne nedužni ljudi",te odluči da napusti posao istraživača noćnih mora (ili kako mu se već zove poziv,zaboravio sam) i krene da traži nešto drugo,po mogućstvu što običnije.
Tako se zaposli kao scenski radnik u pozorištu,pa kao uzimač mera u krojačkoj radnji...ali u svako poslu će naići na neke natprirodne stvari.

Jako dobra ideja koja je osrednje izvedena,sa,barem meni,glupavim krajem,pa ću slobodno reći,opet sam se zeznuo što sam bacio vreme nizašta.
Tek na kraju skontah da priču potpisuje,meni "omiljena",Barbatovica,pa su mi stvari postale jasne.

2.5/5

Đankarlo očekivano na nivou!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/02/2020 14:12:03
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/02/2020 : 14:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Anto, napiši s kojim si epizodama pokušao i ima li koja da ti se svidjela, pa ti mi iskusniji možemo dati neke preporuke.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/02/2020 : 15:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
DD VČ 148,147,146,ZS 9 (ta mi se svidela),Maxi 17 - za zadnjih godinu dana.
sad ću probati sa Mater Dolorosom,ta bi trebala da bude opaka priča

pre ovih nabrojanih su bile neke redovne priče (od VČ) par maksija,par superbukova,par giganata - mislim da mi je tek neki gigant dobro čučnuo

e pre 25 godina sam bio ogroman fan ovog junaka - da bi ga već zadnjih desetak godina smatrao kao težak krš od stripa (uz tu i tamo poneku jako dobru i odličnu svesku)

ali ajde,preporuči mi nešto za šta vredi odvojiti vreme,unapred ti hvala!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/02/2020 : 17:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sad ću probati sa Mater Dolorosom,ta bi trebala da bude opaka priča


To je priča za koju je bitno predznanje, i glavno što u njoj vrijedi je crtež. Priča je puna simbolike i mene nije baš oduševila.

quote:
Originally posted by anto

ali ajde,preporuči mi nešto za šta vredi odvojiti vreme,unapred ti hvala!



Vjerujem da će ti se svidjeti, ako nisi čitao: "Tri puta nula", "Netko nas zove odozgo", "Jezero na nebu", "Dok padaju zvijezde", sve u izdanju SD.

Ako si to čitao i tražiš nešto novije, tu je već teža situacija. Ja sam stekao dojam da općenito nisi čitao puno DD-a, a ako ti je loš samo zadnjih desetak godina to i nije toliko čudno.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 06/02/2020 : 17:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
@anto
ono sto bi mogao da uradis je da (posto si sklon davanju ocena) pogledas statistiku ovog sajta, ubc-a, goodreads-a, italijanskih foruma u vezi pomenutog junaka i da na osnovu zapazenog probas da nadjes epizode koje bi ti bile interesantne
svako ce da ti preporuci nesto drugo, a ukusi, osecanja, trenutne misli koje nam stvaraju utisak dok nesto citamo su toliko subjektivni da se nikada ne mozemo naci na istoj talasnoj duzini
meni se cini kao da trazis opravdanje za svoje nesvidjanje
tipa, "evo procitao sam i tog vaseg dilana doga, i ova epizoda je stvarno bzvz
eto, hteo sam, ali sta cu kad je sve to lose"

mislim, ne ide to tako
ili si prerastao neke teme, ili si jednostavno pomerio fokus svojih interesovanja, ali ne mozes ocekivati od mesecnog serijala epohalnost, vec dobru zabavu
ako te tematika ne gadja, dzabe se trudis

meni je konkretno dd jedini junak iz zlatnog perioda stripa 80-ih koji je ostao sa mnom i dan danas (ne racunajuci magnusovog alana forda)
zagor mi je umro sa demonima, tad sam ga oplakao i kao sto kaze djole u onoj legendarnoj recenziji, detinjstvo se zavrsilo
teks nije bio strip moje generacije, nekako je bio za starije i tesko je bilo pohvatati to mnostvo epizoda

mister no je mogao da bude taj, ali tu je bilo plivanja sa epizodama sto se tice i crteza i tematike
marti misterija takodje, mnogo blizi zbog vremenske radnje u koju je smesten strip, ali nekako preterano streberski
kena nisam voleo kao klinac jer ga nisam razumeo, nisam ga odbijao, imao sam neke epizode koje niko nije hteo da uzme pri razmeni, poceo je da mi bude interesantan tek pri kraju serijala sa epizodama nakit i prevara i donovanovi decaci

dilan se pojavio u pravo vreme
sklavi je potpisivao te epizode, a jos kao klinac sam ga zapazio na zagoru i mister nou
tematika stripa me je zanimala, nacin pripovedanja, humor, celovite epizode, sve je bilo tu
i nekako je poceo u moje vreme, imao sam 10 godina kad je izasla prva epizoda, dok su svi ostali junaci bili stariji
poredjenja radi prethodni junak koji se pojavio je izasao '82-e, kada sam imao samo pet godina, nisam to mogao da pratim na pravi nacin

i slazem se da ima puno krsa od epizoda, ali ima i maestralnih
no ja ne ocekujem od stripa vrhunsku mudrost, vec dobru zabavu 20-40 minuta koliko moze da potraje citanje
osecaj kad sklopim korice je taj da su baterije pune i da idemo dalje kroz realnost
ne pamtim strip, ne secam ga se, ne uzdizem ga, ne velicam ga
ostavljam ako mislim da mogu da mu se ponovo vratim i da dozivim isti osecaj

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/02/2020 : 22:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ono što je tebi Dilan,meni je Teks - ajde daj mi neke tvoje favorite od VČ edicije (redovne i superbuk),a može i od Ludensovih Maksija.

što se tiče ovoga što pišeš,uglavnom se razumemo - izgleda da sam odavno prerastao Dilana,za razliku od pomenutog rendžera.

@Beva
nabaviću te priče,hvala za preporuku.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/02/2020 22:11:26
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/02/2020 : 22:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

@Beva
nabaviću te priče,hvala za preporuku.



Nema na čemu.

Evo ti još preporuka za VČ superbook: 24 (Totentanz je jedna od najboljih DD priča, originalno izašla u jednom od prvih giganata), 30 (Stanar također odlična priča iz giganta), 34 (dobra priča iz specijal edicije), 37 (Bela rada odlična kratka priča), 38 (dobar specijal).

Pretpostavljam da si već čitao priče iz superbooka 22, 23, 26 i 29, to su bili ZS specijalni brojevi. Ako nisi, i te priče valjaju.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 06/02/2020 22:35:38
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000