forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

DOMI
Advanced Member



Croatia
4990 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 06/06/2020 : 00:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
vidim, ovaj mjesec kreću "Priče sutrašnjice" DD, u izdanju Libellusa,

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/06/2020 : 10:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

vidim, ovaj mjesec kreću "Priče sutrašnjice" DD, u izdanju Libellusa,



Koliko toga ima tj koliko će biti i što je zapravo to?

Hvala.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/06/2020 : 10:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by DOMI

vidim, ovaj mjesec kreću "Priče sutrašnjice" DD, u izdanju Libellusa,



Koliko toga ima tj koliko će biti i što je zapravo to?

Hvala.




http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=48146&whichpage=1
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2020 : 03:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote

Dilan Dog #41 Golkonda
Sclavi/Piccato

Evo konacno komentara na ovu epizodu posle treceg citanja!
Otkaceno i nadrealno! Veliki sam ljubitelj lika i dela Renea Magrita. Dobra epizoda otkacena kao i naprimer Njujork Njujork tj. Zlocin odnosno Kaljostro kako je vec gde prevedena epizoda, ali mi ipak nije toliko genijalna kao ta prica. I opet Sclavi za ovakvu otkacenu tematiku bira Piccata koji je u ovo doba bio medju najjacim crtacima i meni jedan od najdrazih. Odlicna oprostajna Villina naslovna strana!

Prica: 7, Scenario: 8, Crtez: 10, Naslovna strana: 10

85%


Dylan Dog #42 Hijena
Sclavi/Tacconi

Sigurno najlosiji Sclavijev rad u prvih 100 brojeva. Dok sam citao bukvalno mi je u glavi bilo pa ovo je scenario za Nik Rajdera ali ga je Sclavi greskom napisao za Dilana. Dilanovo nenormalno udvaranje kako se nikad ne ponasa, visi sa zgrada, devojka ga podize, na kraju ga Gruco spasava, pa ga Grin upuca a ustvari ga nije upucao. Dosta glupa epizoda sveukupno. Djole je napisao lep komentar na kraju VCove knjige medjutim mislim da je precenio epizodu u potpunosti, jedino sto mogu da pohvalim jeste Sclavijevo splater giallo explotation trenutke posebno ubistvo Zvecarke koje bi danas bilo vrhunac mizogonije sto kaze Djole. Grin prvo hoce da je ubije, medjutim prvo imaju seks, pa je ugrize zmija pa je polugolu Grin iskasapi. E to danas retko vidjamo na Dilanu, mada mi je za bezumne splater epizode mnogo bolji Kjaverotijev istinski trash nego Sclavijev pokusaj trasha.

Neuporedivo bolju saradnju, a opet je to podcenjena prica, Sclavi i Tacconi su imali na jednoj ranijoj epizodi a to je fenomenalna Ostrica britve (brijaca) koja se premalo spominje. Tu su Sclavi i Tacconi pokazali kako dobro umeju da se upare. Medjutim Tacconi ovde nije ni priblizno dobro odradio posao kao tamo, verovatno nije bio inspirisan scenarijem. A i onaj jedan njegov rad na Mister Nou mi je bio jako dobar. Steta sto on vise ne crta, sta se desilo sa Tacconijem?

Stanova prva naslovna starna sjajna, odlicno pogodjena perspektiva, snezna atmosfera, Grinov manijakalni osmeh i odlicno kolorisanje cine prvu Stanovu naslovnu stranu jednom od onih koja se pamti! A vec sledecom Prica ni o kome, Stano i Sclavi se u potpunosti upisuju u legendu ako vec nisu to do sada zajedno postigli na ovom serijalu.

Prica: 4, Scenario: 3, Crtez: 6, Naslovna strana: 10

49%
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/06/2020 : 07:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Hijena... ostao mi u pamćenju zbog scene gdje djevojka jednom rukom, bez muke, drži Dylana da ne padne sa prozora
Osjećaš se gluplji čim to pročitaš
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/06/2020 : 17:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Hijena... ostao mi u pamćenju zbog scene gdje djevojka jednom rukom, bez muke, drži Dylana da ne padne sa prozora
Osjećaš se gluplji čim to pročitaš


Pa, Dylan je veggie,nema kila odvise,zgoljavac,pa ga moze i slabiji spol nositi olako.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 08/06/2020 : 20:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
'ajde 'ajde ne mrljavite sad
ne znam kad ste ovo čitali
ja sam ovo čitao u "realnom vremenu" - kupovao na kiosku kada je dnevnik izdavao
i meni je super
bilo i ostalo
svetlosnim godinama ispred bilo čega što danas objavljuju u ovoj jadnoj ediciji

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/06/2020 : 21:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nije baš tako
Eto siguran sam da je ova epizoda izašla danas da bi ju popljuvao kao i svi mi ostali
Hrpa tih početnih Dylana nije ništa bolja od ostalih 200+ brojeva, ali se doživljavaju kao nerealno visoke kvalitete zbog Sclavija
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/06/2020 : 22:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Dilanovo nenormalno udvaranje je, koliko se sjećam, bila gluma.
Bio je na zadatku pa se malo Sklavi tu sprdao na Dilanov račun, kao velikog zavodnika. Tako sam ja to shvatio.

A epizoda je makar zabavna ako ne što drugo.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/06/2020 : 02:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Zabavna - istina, sa jako eksplicitnim scenama nasilja takodje - istina i veliki plus epizodi. Ali sveukupno gledano ipak jedna od najslabijih Sclavijevih prica uopste na serijalu.

Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 09/06/2020 : 08:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Da se ne lažemo, imao je Sclavi puno slabijih, kada je dobar onda je najbolji, ali kada je loš onda nas je stvarno znao počastiti nekim pretencioznim besmislicama.
Trash epizode kao što je "Hijena" mi nikad nisu bile problem, ali "Koljač" ili "Pakleni pas" su stvarno dno serijala koje su teško uspjeli nadmašiti i puno lošiji scenaristu od njega

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/06/2020 : 09:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne znam, Hijenu sam prvu put procitao kada je izasla u ex-Yu i bila mi je dobra, mislim da cak među onim drazima, i kada sam je prije par godina ponovno procitao i dalje mi je dobra.

Mozda je malcice i do toga sto ima manje neceg natprirodnog (znaci odskace, sad da li je to dobro ili lose je za svakoga da sam proceni) i teoretski bi se mogla desiti i Nicku pandurcicu.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 09/06/2020 09:10:19
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 09/06/2020 : 10:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Koljač uopšte nije loš, samo da ga je odradio bolji crtač.
A Pakleni pas je stvarno užas. I Hijena je loša. I Mačje oko...
Izgleda da Sklaviju ne leže baš "životinjske" priče. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 09/06/2020 : 20:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
"Mačje oko" je jedna sasvim prosječna epizoda u koju je ubačen Cagliostro bez smisla i svrhe, da je unutra neki drugi mačor uopće ne bi bio kiks, ali ako ćemo je gledati kao kulminaciju vrhunskih "Zločin/Maelstrom" epizoda, onda je teški krš.
Ima Sclavi još grijeha na duši, "Oni su među nama" sam pročitao jedanput i nikad mi nije palo na pamet da ga otvorim ( iako to možda više crtež odbija), "Crveni znak" isto nešto zaboravno, "Crno prokletstvo" samo po sebi nije loše dok ne pročitaš Kingov "Thinner", kad vidiš koliko je Sclavi besramno posuđivao od tamo slabo ti dođe. I ova novija "Ubojica je među nama" pati od iste boljke, opravdava je Stanov crtež, no nakon gledanja filma "Identity" shvatiš da strip može komotno biti adaptacija, nije bilo niti potrebno mjenjati imena likova.

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/06/2020 : 20:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

Koljač uopšte nije loš, samo da ga je odradio bolji crtač.
A Pakleni pas je stvarno užas. I Hijena je loša. I Mačje oko...
Izgleda da Sklaviju ne leže baš "životinjske" priče. ;)

Meni Coppola uopće nije loš, možda zato što me podsjeća na britanski novinski strip. Nije prva liga dylanovih crtača, ali mi je pri vrhu druge lige... i da, koljač je savim ok.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/06/2020 : 20:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ufff, daleko je Koljač od “ok”
A Coppola je vjerojatno najgori crtač koji je kročio u Bonelli
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/06/2020 : 21:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ufff, daleko je Koljač od “ok”
A Coppola je vjerojatno najgori crtač koji je kročio u Bonelli

Nije najgori niti u dylanovom staffu. Sad ti meni reci tko bolje crta...





The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/06/2020 : 21:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by supermark

Ufff, daleko je Koljač od “ok”
A Coppola je vjerojatno najgori crtač koji je kročio u Bonelli

Nije najgori niti u dylanovom staffu. Sad ti meni reci tko bolje crta...





Ako se mene pita, svi..
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 09/06/2020 : 21:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
vidis, to su te razlike
meni je coppola super
cossu mi je super
o tome sam pisao i ranije, da se ne ponavljam (kao neki)

ceo taj staff iz onih prvih godina
sve te epizode
to kad god da procitam, uvek mi je super
i to bez ikakve zelje za davanjem nekog umetnickog dojma
jednostavno, super zabava
ono sto strip u sustini i treba da bude

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 09/06/2020 : 23:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Praktično jedini koga ne mogu nikako da "svarim" na Dilanu je Cossu. Baš mi izaziva neki loš osjećaj kad vidim da je on crtao epizodu

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/06/2020 : 01:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ni meni Copolla uopste nije los, pre bih rekao neujednacen, ali opet nije to neki nekvalitet, sto rece Tonto podseca na novinski strip.

Ono sto mi je interesantno sto se tice crtaca u prvih sto brojeva cak svaku petu epizodu su nacrtali Montanari i Grasani.
Znaci u prvih 100 brojeva
Montanari i Grasani su nacrtali 20 epizoda
Stano samo 4
Kopola 5
Kazertano 5
Fregijeri 5
Brindisi 6
Dalanjoj 6
Ambrozini 7
Roi 10
Pikato 12
Go to Top of Page

patuljakse
Starting Member

49 Posts

Member since 03/06/2014

Posted - 10/06/2020 : 02:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send patuljakse a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark


Hrpa tih početnih Dylana nije ništa bolja od ostalih 200+ brojeva, ali se doživljavaju kao nerealno visoke kvalitete zbog Sclavija



LOL. Ovo je kao kad bi neko mrtav ozbiljan izjavio da ona četiri albuma Metalike iz 80-ih nisu ništa bolja od ova poslednja tri, ali se "nerealno doživljavaju" isključivo iz nostalgičnih razloga.

Vizuelno-pripovedačka kreativnost i ekonomija, kao i tematska sugestivnost iz zlatnog DD perioda su toliko nedostižan standard u odnosu na ono što je usledilo, da to nije čak ni smešno koliko je očigledno.

Edited by - patuljakse on 10/06/2020 02:57:29
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 10/06/2020 : 08:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by patuljakse

quote:
Originally posted by supermark


Hrpa tih početnih Dylana nije ništa bolja od ostalih 200+ brojeva, ali se doživljavaju kao nerealno visoke kvalitete zbog Sclavija



LOL. Ovo je kao kad bi neko mrtav ozbiljan izjavio da ona četiri albuma Metalike iz 80-ih nisu ništa bolja od ova poslednja tri, ali se "nerealno doživljavaju" isključivo iz nostalgičnih razloga.

Vizuelno-pripovedačka kreativnost i ekonomija, kao i tematska sugestivnost iz zlatnog DD perioda su toliko nedostižan standard u odnosu na ono što je usledilo, da to nije čak ni smešno koliko je očigledno.



Slažem se. Sad još da utvrdimo koji je zlatni DD period.
Za mene je to tamo negdje do broja 50, poslije 50 je već manji pad.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

patuljakse
Starting Member

49 Posts

Member since 03/06/2014

Posted - 10/06/2020 : 09:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send patuljakse a Private Message  Reply with Quote

Slažem se. Sad još da utvrdimo koji je zlatni DD period.
Za mene je to tamo negdje do broja 50, poslije 50 je već manji pad.
[/quote]

Mislim da zlatni period slobodno možemo zaokružiti na prvih 100 brojeva. Jer "manji pad" u odnosu na savršenstvo, ipak je prilično sjajan rezultat, zar ne?

Neki bi tu crtu verovatno gurali čak i do 150-og broja, za šta možda i ima validnih argumenata, s obzirom na prisustvo nezanemarljivog broja odličnih epizoda i u toj fazi. Međutim, ono što je ipak evidentno je da serijal od posle stotke nikad nije dostigao sličnu rafalnu paljbu kontinuiranog kvaliteta koji je uspostavio možda i nerealan standard s kakvim je gotovo nemoguće takmičiti se.

Edited by - patuljakse on 10/06/2020 09:58:56
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/06/2020 : 10:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Zlatni period traje do trenutka kad se Chiaverotti počeo pojavljivati u svakom drugom broju.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000