forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4605 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/07/2020 : 19:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Vila Serena - tacno sam znao da od ove gomile Dilanovih epizoda trebam ovo ostaviti za kraj. Jer je jednostavno bolje od sva cetiri broja iz redovne serije(koje sam komentirao u DD V2.O topiku) zajedno.
Sjajno je videti scenaristu koji prakticno ni iz cega stvori jedan zanimjiv strip, neobavezan i sarmantno duhovit, sto je priznacete retkost kod Dilana. I onda dodje ta " jedna scena vise" i pogodi vas tamo gde ste se najmanje nadali, ali ste ipak oberucke bili spremni da vam se dogodi bas to. Voleo bih Ostinija da vidjam sto cesce , u redovnoj seriji. A crtaci itekako pomazu u kompletiranju sjajne slike ovog broja.
Preporuka!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/07/2020 : 22:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Vila Serena - tacno sam znao da od ove gomile Dilanovih epizoda trebam ovo ostaviti za kraj. Jer je jednostavno bolje od sva cetiri broja iz redovne serije(koje sam komentirao u DD V2.O topiku) zajedno.
Sjajno je videti scenaristu koji prakticno ni iz cega stvori jedan zanimjiv strip, neobavezan i sarmantno duhovit, sto je priznacete retkost kod Dilana. I onda dodje ta " jedna scena vise" i pogodi vas tamo gde ste se najmanje nadali, ali ste ipak oberucke bili spremni da vam se dogodi bas to. Voleo bih Ostinija da vidjam sto cesce , u redovnoj seriji. A crtaci itekako pomazu u kompletiranju sjajne slike ovog broja.
Preporuka!



Apsolutno se slazem i potpisujem sve sto si napisao !

Edit: sta je ovo sa bonellijevim sajtom ne rade linkovi i naslovne strane i nece da se otvore table iz predstojecih epizoda?

Edited by - going going on 07/07/2020 22:27:08
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/07/2020 : 22:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Javili su na facebooku da imaju nekih problema, valjda će ih brzo srediti.
Go to Top of Page

BullShark
Starting Member

33 Posts

Member since 15/01/2010

Posted - 09/07/2020 : 00:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send BullShark a Private Message  Reply with Quote
Nema Dylana na kiosku od 26.05. Zna li se gdje je zapelo?
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 10/07/2020 : 10:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
“Pripovijesti sutrašnjice” novi su projekt legendarnog Tiziana Sclavija, kreatora Dylana Doga, a premijerni album pod naslovom “Nemoguća knjiga” zadnje je, deseto izdanje iz naše pete ovogodišnje ture koja će od večeras biti u prodaji.Smile

U ovoj izvrsnoj knjizi koja je u Italiji izvorno objavljena u studenome prošle godine, Sclavijeve zamisli fenomenalno je na papir prenio jedan od najboljih talijanskih crtača današnjice Gigi Cavenago, koji je ujedno i kolorirao sve, a autor je i naslovnice.Smile

“Nemoguća knjiga” ima 64 stranice A4 formata, a u njoj nam je jedan od najvećih talijanskih scenarista svih vremena donio sljedeće četiri kratke priče: “Vanjski svijet”, “Točka gledišta zombija”, “Pušenje” i “Prizivanje”.Smile

Kakve veze s cijelim ovim projektom imaju Hamlin i njegova Safarà imat ćete priliku već uskoro doznati, a za kraj još samo informacija da je naklada “Nemoguće knjige” 400 primjeraka, redovna cijena joj je 185 kn, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti za promotivnih 148 HRK.

Na kraju još jednom samo podsjetnik da se u 5. našoj ovogodišnjoj turi nalazi sljedećih 10 izdanja:

Tex 110 - “Karavana odvažnih”
Priče iz baze “Drugdje” 15 - “Dama koja je očarala Arsènea Lupina”
Martin Mystere 110 - “Gospodarica zmija”
Nathan Never 15 - “Strava na dnu” / “Ravenov povratak” / “Satelit ubojica”
Ringo 3 - “Djeca pobunjenici” / “Meso i čelik” / “Tabula rasa”
Mister No Nove pustolovine 4 - “Spletka u Manausu” / “Zračni pirati”
Mladi Tex Willer 2 - “Dezerteri”
Deadwood Dick 3 - “Black Hat Jack” / “Opsada Adobe Wallsa” / “Vjetar smrti”
Mister No Revolution 3 - “Amazonija”
Dylan Dog: Pripovijesti sutrašnjice 1 - “Nemoguća knjiga”

Evo kako izgleda “Nemoguća knjiga”:




Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4605 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/07/2020 : 12:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Ali, ali.... ta cena????!!!!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 10/07/2020 : 12:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Ali, ali.... ta cena????!!!!



Ponavlja se ova priča o cijeni često, ali ipak...
20 eura 64 strane, i to na popustu. Vrh.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29538 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/07/2020 : 13:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Mogu se samo složiti sa vama... :O
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/07/2020 : 14:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo teme za Pripovijesti sutrašnjice:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=48146
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/07/2020 : 15:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Ali, ali.... ta cena????!!!!



Srećom, imat ćemo alternativu u VČ izdanju, ako se ne varam. Nek ga ubace u Obojeni program, što se mene tiče, nije mi bitno kako će izgledati na polici.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4605 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/07/2020 : 19:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Moram reci da (skoro) nikad ne komentarisem cene, ali ovo me je bas "zatalasalo".
Svakom svoje, moje ce biti izdanje VC-a :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 10/07/2020 : 20:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Ne bih baš polagao puno nade u VČ. Gomilu izdanja da sam čekao na njih, nikad ih ne bih dočekao. Ali rado ih uzmem onda kad izađu ako su ekvivalentna ili u nekom smislu bolja od već objavljenih.
Znači ako ovo bude barem A4 u njihovom izdanju, rado ću ga uzeti. Obojeni program ne može da priđe ovom izdanju. Dalje, tiraž gore navedenog je 400 komada, pa ako to ne pokrije potrebe DD kolekcionara...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 10/07/2020 : 21:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da će VČ izdati ovo u sličnom stilu kao Majke i Očeve, DD Dnevnik- dakle neće biti mnogo jeftinije, barem ne za nas van Srbije.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/07/2020 : 21:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Pretpostavljam da će VČ izdati ovo u sličnom stilu kao Majke i Očeve, DD Dnevnik- dakle neće biti mnogo jeftinije, barem ne za nas van Srbije.



Nadam se da nece jer, dok su se Majke i ocevi rasprodali rekordno brzo, Dilan Dog Dnevnik se izgleda dosta slabo prodaje.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/07/2020 : 21:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Dilan Dog SuperBook VČ #53


U pedeset i trecem Superbuku ocekuju nas dve price slicne tematike: snimanje filma/serije i obe je crtacki oblikavao jako dobar Fabio Celoni pa je urednistvo VČ-a kroz salu u predgovoru ovaj Superbuk nazvala Fabiov zabavnik.

Demonov zamak
Faraci/Celoni


Prva prica je Faracijeva za DD specijal koji je Ludens izdao jos davne 2007. Citao sam ovu pricu pred spavanje jako umoran i nazalost posle vrlo atmosfericne (kojoj je mnogo doprineo Celoni) i zabavne prve polovine price, u drugoj polovini krece zamor materijala, scenario postaje prenatrpan nepotrebnim tekstom odnosno dijalozima, postaje zamorno za citanje, a meni vec uspavanom se jos vise spavalo. Nekako sam tako jedva drzavsi oci otvorene zavrsio epizodu ali nisam ostao odusevljen. Za postavku epizode su iskorisceni svi dilandog elementi koji garantuju dobru pricu (Dilan sa ekipom ljudi u izolovanom zaamku koji se nalazi u tri lepe(Dama u crnom, Sedam prokletih dusa itd.), devojka u nevolji, cudoviste koje ustvari nije cudoviste uprkos cudovisnoj spoljasnjosti, film unutar stripa i omaz Murnovom Nosferatu) medjutim nije mi ova epizoda bila bas za odusevljenje. Pripisacu to i umoru i pospanosti tokom citanja i ostavljam mogucnost za bolji utisak u buducnosti. Ali necu ovo citati u skorije vreme.

Prica: 7, Scenario: 7, Crtez: 9, Naslovna strana originalna Stanova: 10, Villina: 5

Stanova naslovna strana:




Jedan, nijedan i sto hiljada

Di Gregorio/Celoni

Minijatura koja sledi posle dugometrazne od 160 stranica je prica scenariste koji je meni postao vrlo drag na Dilanu od #250 pa nadalje i koji mi se cini da oseca poetiku koju je Sklavi namenio serijalu, a to je Giovanni Di Gregorio. Preporucujem sve njegove price sa redovne serije, jako dobre price! Ovde se opet uhvatio tematike koja je bliska pocetnoj poetici serijala, koliko u Sclavijevim epizodama, mozda jos vise u onima koje je scenaristicki potpisivao Ambrosini, a to je pitanje identiteta, ko smo mi, kako se predstavljamo razlicitim ljudima u nasem zivotu i koju ulogu igramo pred njima i kako nas, nasuprot tome, oni vide i koje je onda pravo lice te osobe? Interesantna ideja, iako mnogo puta obradjivana, ali ipak malo slabije izvedena odnosno konfuzno, ali mozda je to i bila Djovanijeva namera. Meni nije prijala na ovakav nacin.

Prica: 8, Scenario: 5, Crtez: 9, naslovne strane: nema je jer je ova prica obljavljena u sklopu originalnog giganta #17

Edited by - going going on 12/07/2020 21:47:57
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/07/2020 : 22:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Teror...
Kakva je ovo propaganda
Ko vise pada na ove fore

Ukratko
Uvedi dovoljan broj pripadnika zemalja treceg svijeta
I imat ces probleme zemalja treceg svijeta u svom susjedstvu
To je cista matematika
Nema tu emocija
N plus 1
Gdje je n posljednja brojka pripadnika gemlaja treceg svijeta kojeg jedna drzava moze primiti

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2443 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 13/07/2020 : 10:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
VČ Instagram:


Edited by - jagodanbg on 13/07/2020 10:23:15
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 16/07/2020 : 00:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
Posle dosta vremena procitah jedan od novijih DD, VC ZS 19 Vila Sirena.
Prica bas ima taj neki stari smek DD, koji nedostaje novijim epizodama.
Go to Top of Page

Sheldon
Starting Member



Serbia
30 Posts

Member since 11/07/2020

Posted - 16/07/2020 : 21:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Sheldon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ferri

Posle dosta vremena procitah jedan od novijih DD, VC ZS 19 Vila Sirena.
Prica bas ima taj neki stari smek DD, koji nedostaje novijim epizodama.


Meni se takođe svidela. Inače ima tih neizvikanih Dilanovih priča koje mi pašu. Mada mi je tu prevod mnogo bitan. VČ to radi s ljubavlju i profesionalno, vidi se. Jedini strip gde mi je prevod
bolji i lepše mi je čitati na maternjem jeziku...

Every night is comic book night.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 16/07/2020 : 21:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ferri

Posle dosta vremena procitah jedan od novijih DD, VC ZS 19 Vila Sirena.
Prica bas ima taj neki stari smek DD, koji nedostaje novijim epizodama.


od ove tri iz magazina objavljenih u ZS, "Cudovisna gozba" je najbolja

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4605 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 16/07/2020 : 22:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Da, i gozba i vila su od istog autora i bas otskacu . Dok je recimo bioskop bio ocajan.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 17/07/2020 : 00:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
Onda cu bas da citam ''Cudovisnu Gozbu'' pa da vidim...zadnjih 3 god nisam ni jednog Dilana citao..jer vise mi nije isti kao nekada...
Citao sam tu knjigu od VC Dnevnik..za koju ne mogu rec nista dobro. Daleko bolji mi je svaki predgovor VC redakcije.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/07/2020 : 03:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote






Dilan Dog i Dampir krosover



Podnaslov: Dvodelna prica, dvojica crtaca, trojica scenarista i pet naslovnih strana!


Stvarno je neobicno sto se Dilan i Harlan Draka do sada nisu susreli jer su to dva najistaknutija ongoing horror serijala u SBEu. Medjutim i bolje sto se nisu susreli, dok je Dilanov serijal metaforican, poetican, prozet egzistencijalnim hororom i uzasom svakodnevice, Dampyr je vise akciono orijetnisan, po principu placenickih blokbastera uz dodatak lokalne istorije i zanimljivosti vezane za lokaciju u kojoj se odigrava epizoda. Dakle sustinski su srkoz nekompatabilni i kao serijali i kao likovi i po pricama.

Medjutim Recchioni i Gualteria tako olako i sarmatno vode prvu pricu i prvi susret nasih junaka, da mi se osmeh nije skidao s lica sve vreme. Za to je mnogo zaduzen Gruco koji je stvarno zablistao u ovoj epizodi kako odavno nije. Puno dobrog humora, akcije i zabave fino ukomponovano u novi Rekionijev svet Dilana (lepo je ubacen i Dzon Goust i cela DD situacija). Bligardio u najboljem izdanju do sada. Bio sam jako zadovoljan prvim delom price.

Zatim sledi drugi deo price koji je vise u Dampyr fazonu, nismo u Londonu vec na ostrvima Skotske. I ocekivao sam da ce Bosseli, uz pricu o istoriji i mitologiji, da napravi misterioznu, jezovitu i zabavnu pricu. Medjutim toliko je ugusio sa tekstom i nepotrebnim likovima i glupim dogadjanjima da me je bas smorio i par puta je ozbiljno zapretilo da cu zaspati citajuci ovo. I onda sam se setio! I pre par meseci kada sam citao Dampirovu redovnu seriju sam redovno uspevao da zaspim usred epizode. Jednostavno Bosseli je jako dosadan na Dampiru, za razliku od Zagora i Teksa. Brindisi jako dobar ali me nije raspametio kao njegov kolega Bligardio u prethodnoj prici. Na kraju znacaj i vaznost ovog krosovera (koji se nagovestavao u prvoj svesci) je potpuno izgubio u momentumu i vaznosti i postao dosadan, suvoparan i zaboravljiv, sa glupim krajem. Steta. A mislio sam da ce ovo biti najbolji krosover unutar SBEa do sada.


Prica: 7
Scenario: 8
Crtez: 9
Naslovna strana: 7

79%

Recenzija: https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sr-371-dylan-dog-dampyr-crossover/2264/

Edited by - going going on 17/07/2020 03:36:36
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 17/07/2020 : 08:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
I opet si mu dao četvorku (79%)
Ja mu ne bih dao više od trojke (50-70%)

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/07/2020 : 17:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

I opet si mu dao četvorku (79%)
Ja mu ne bih dao više od trojke (50-70%)



Nezgodno je ocenjivati kada su dva u potpunosti razlicita autorska tima. Crtez je u obe epizode odlican (Bligardio i fenomenalan) pa to dize ocenu dosta.
Mozda bolje da su ove dve epizode odvojeno recenzirane.

A ipak mi je prva sveska bila jako dobra i zabavna, ona bi bila za nekih 85%, a Bosselijeva za 60 do 65%, pa bi aritmeticka sredina trebalo da bude negde oko 75% ali ajde ipak malo bolje ocene zbog cisto subjektivne uzivancije u prvoj svesci.

@morski pogledaj mi ocene za pojedinacne Dampyr epizode, tu sam dosta suroviji!

Edited by - going going on 17/07/2020 17:34:17
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.15 seconds. Snitz Forums 2000