forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 01/12/2020 : 22:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grabb





kao i svugda lp

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/12/2020 : 02:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#5
Il giornale dei misteri
Scenarij: Giuseppe De Nardo
Crtež: Luigi Siniscalchi, Sergio Algozzino

Casanova
Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Maurizio Di Vincenzo
Naslovnica: Raul i Gianluca Cestaro

https://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2020/12/11/albo/dylan-dog-oldboy-5-1009019/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1607687702899.jpg--.jpg?1607687703000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1607687703266.jpg--.jpg?1607687703000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1607687703583.jpg--.jpg?1607687703000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1607687703942.jpg--.jpg?1607687704000

Edited by - solar on 12/12/2020 02:49:58
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/12/2020 : 17:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlicna naslovna strana! Ona se ocigledno odnosi na drugu pricu Casanova, koja zvuci vrlo interesantno, mada nikako ne obecava to sto je scenarista Luigi Mignacco, ali uvek je lepo videti crtez Maurizia Di Vincenza.

Posto je ovaj Old Boy nastavak maxija, verovatno cemo i ovu ediciju videti u Ludensovom izdanju kada ispucaju sve maxije? Ne znam sta ce Veseljaci da rade kad zavrse sa svim Superbukovima, mozda i oni krenu sa ovim, ali ima jos dosta vremena dok zavrse sa Superbukom.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 12/12/2020 : 18:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
u najboljem slucaju
vc ima jos pet godina
a ludens jos osam

a ti si kako sam kazes jedan od onih koji ne kupuje sve, ali bi sve da izadje i to sto pre

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/12/2020 : 20:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

u najboljem slucaju
vc ima jos pet godina
a ludens jos osam

a ti si kako sam kazes jedan od onih koji ne kupuje sve, ali bi sve da izadje i to sto pre




U kom smislu sve?
Kupujem sve od Dilana Doga u izdanju Veselog cetvrtka (nisam nabavio ono jubilarno izdanje Dilan Dog dnevnik i ovog sad najnovijeg #400, to me ne interesuje) i fali mi par brojeva redovne serije (naprimer Nekropolis, ali to cu nabaviti).
I nabavljam Slobodna dalmacija Dilan redovnu po neki broj kad naidjem povoljno (odnosno brojeve izmedju originalnog #100 i #211).
Cilj mi je da sakupim jednom sve redovne brojeve Dilana Doga, Zagora i Mister NOa (pored Kena Parkera i Magicnog, ne racunam i neke mini serijale koji su mi interesantni) ali ima vremena do toga, pogotovo sto se tice Mister Noa.
Ali Ludensova izdanja Dilana Doga ne nabavljam. Ako si na to mislio?

Edited by - going going on 12/12/2020 20:19:42
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2020 : 01:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Voleo bih kad bi mi morski odgovorio?
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 14/12/2020 : 10:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
ne znam sta je bilo pitanje, druze
na osnovu nekih tvojih ranijih postova u kojima navodis kako si u debelom zaostatku sa kupovinom/nabavkom nekih izdanja, dosao sam do zakljucka kako ne kupujes redovno, a zeleo bi da sve redovno izlazi
ti si mi na to odgovorio i to je to
ne znam sta bih ti vise napisao

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2020 : 20:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sve kul!

Jesam u zaostatku. Sa CK izdanjima. Dilan nije u problemu.

Edited by - going going on 14/12/2020 20:07:46
Go to Top of Page

mmajstor
Starting Member

22 Posts

Member since 26/08/2010

Posted - 16/12/2020 : 21:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mmajstor a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je ovo prava tema posto ih ima vise - poslozio sam listu izdanja svih Dilana koje je neko ostavio na datum 30.11 na drugi nacin, pa mozda nekom bude zgodno i korisno.
Dosadasnja lista mi je bila previse haoticna pa sam je malo isklesao da bude preglednija i dodao ove ocene morskog koje je ostavio...nadam se da se kolege forumasi nece ljutiti.

https://drive.google.com/file/d/1KgiNbzWoGdqM0lyAPMDWKZEQreTGrIFD/view

Sta sam promenio:
- uporednu strukturu takod sada ima manje kolona: prvi stub - italijanska izdanja, drugi stub - srpska izdanja, treci stub - hrvatska izdanja, cetvrti stub - knjige i giganti
- dodao ocene morskog - prosek ocena je pri pocetku, detaljnije ocene na kraju
- izbrisao sam meni manje bitne kolone (crtez i boje) - nije tesko da se vrate jer struktura redova nije menjana
- izbacio sam engleska izdanja jer me ne interesuju
- edicije strpao u skracenice da bi zauzeli manje mesta - legenda sa skracenicama u posebnom sheet-u
- izbrisao brojeve meseca i ostavio samo godine izdanja

to je ukratko to

Edited by - mmajstor on 16/12/2020 22:50:28
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 17/12/2020 : 14:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
sto se dd (kao i bilo kojeg drugog spiska sa onog fajla koji azuriram svakog meseca) tice, feel free to do as you wish
zato i stoji kao nezakljucan Excel file da svako moze da ga "custom-izuje" prema svojim potrebama i preferencijama

meni je drago da je nekome od koristi
sve sto se u njemu nalazi, ja smatram bitnim, ti smatras nesto drugo i sve pet
svako moze da ukloni ono sto mu je visak

ako neko misli da nesto treba da se doda, a cega trenutno nema, neka predlozi
osim naslovnih strana, njih kad bih dodao otisao bi fajl i na giga mozda
racunam da se tu nalaze osnovni podaci, a google je tu da pruzi ostatak

eh, da, pomenuo si "ocene morskog"
nisu to moje, vec ocene sa GoodReads-a, CravenRoad7 foruma, i ovog sajta
da ne bude zabune

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

mmajstor
Starting Member

22 Posts

Member since 26/08/2010

Posted - 19/12/2020 : 00:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mmajstor a Private Message  Reply with Quote
ne treba nista da se dodaje...ili da postoje uze ili sire izdanje :)
Meni prvenstveno treba da bih vodio evidenciju koja izdanja imam a koja mi fale. Za tako nesto mi onaj inicijalan ima previse kolona pa sam imao potrebu da ih smanjim i da bih manje skrolovao fajl svaki put tamo vamo....pa sam ih sveo samo na 4 uporedne sekcije sto je podrazumevalo odredjena tumbanja, spajanja i pomeranja.

a ti forumi sa ocenama su engleski i italijanski?

I gde si nasao ocene sa ovog sajta?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/12/2020 : 22:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Kraj tame...opet ljevicarski pamflet u dilan dogu...ovo postaje nepodnosljivo
Ne bih sad da cepam tu njihovu propagandu
Obicno pitam kad je neki scenarist bonelija dao kcerku romu :) za udaju

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mmajstor
Starting Member

22 Posts

Member since 26/08/2010

Posted - 20/12/2020 : 00:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mmajstor a Private Message  Reply with Quote
Meni se svidja taj levicarski peting, skroz mi je u duhu vremena. Doduse nisam citao taj broj, ali vezano za neke prosle.

Sa druge strae Graficki Horor Roman:Nastavak mi deluje kao jeftin holivudski marketinski trik. Em sto nema veze sa brojem za koji bi rekli da je prethodnik, em je prilicno obican pa kao takav nema nesto specijalno Dilanovski. A tek kad vidite crtez ono je stvarno Horor iz naslova romana...na nekim slikama uopste ne prepoznate Dilana. Tako da Kajeli i Ripoli - nije ovo za nas.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/12/2020 : 12:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Primjerom se pokazuje antirasizam a ne crtanjem i pisanjem
Npr mijesani brak, udomljavanje migranata, prestanak putovanja avionom itd

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/12/2020 : 14:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Dilan Dog je postao štivo samo za glupave angst tinejdžere i one koji nikad iz toga nisu izrasli. I Sklavi je znao tupiti o nepravdama i provlačiti svoje agende kroz epizode, ali je Sklavi izuzetno talentovan pisac, pa je ta kenjaža prolazila skoro neprimjetno, i nije toliko trljana na nos.
Zadnju deceniju je tužno koliko pisci DDa nemaju šta reći, bukvalno pišu totalne budalaštine.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 20/12/2020 : 14:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Dilan Dog je postao štivo samo za glupave angst tinejdžere i one koji nikad iz toga nisu izrasli. I Sklavi je znao tupiti o nepravdama i provlačiti svoje agende kroz epizode, ali je Sklavi izuzetno talentovan pisac, pa je ta kenjaža prolazila skoro neprimjetno, i nije toliko trljana na nos.
Zadnju deceniju je tužno koliko pisci DDa nemaju šta reći, bukvalno pišu totalne budalaštine.


to mozda ima veze sa urednistvom

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7307 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/12/2020 : 14:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
pa da... u KRAJU TAME ovaj autor mauro uceo bi se bavio pitanjem APSOLUTNE ISTINE. a to je velika tema... jako, jako velika tema. i jako izazovna, i jako drska, i jako smjela i jako zahtjevna. i je li uspio na kraju nešto hvalevrijedno reći na tu temu? pa naravno da ne! ili ne zna, nema pojma, ili nema hrabrosti, ili se boji do koje krajnosti bi ga promišljanje o istoj moglo odvući... ili želi biti jebeno politički korektan... ili tu stvarno nema zadovoljavajučeg i preciznog odgovora? i kuda na kraju priča ode? u pizdu materinu?.. ma još gore... u agnosticizam!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 20/12/2020 : 14:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmajstor

ne treba nista da se dodaje...ili da postoje uze ili sire izdanje :)
Meni prvenstveno treba da bih vodio evidenciju koja izdanja imam a koja mi fale. Za tako nesto mi onaj inicijalan ima previse kolona pa sam imao potrebu da ih smanjim i da bih manje skrolovao fajl svaki put tamo vamo....pa sam ih sveo samo na 4 uporedne sekcije sto je podrazumevalo odredjena tumbanja, spajanja i pomeranja.

a ti forumi sa ocenama su engleski i italijanski?

I gde si nasao ocene sa ovog sajta?


https://www.goodreads.com/
https://www.cravenroad7.it/forum/
https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-custom-stat&Hero=DD&Sort=2&SortOrder=DESC&Num=0&submit=Tra%9Ei

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

mmajstor
Starting Member

22 Posts

Member since 26/08/2010

Posted - 20/12/2020 : 15:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mmajstor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Primjerom se pokazuje antirasizam a ne crtanjem i pisanjem
Npr mijesani brak, udomljavanje migranata, prestanak putovanja avionom itd



ja na to gledam drugacije, neka svako pokaze ono sto oseca onako kako misli da treba. A svako od nas to moze ili uzeti za ozbiljno, ili ne mariti uopste. I da je taj neko pokazao na nacin na koji si ukazao (primerom u praksi), ne verujem da bi ti promenio misljenje na tu temu. Mada opet, ne znam o cemu se tacno radi u tom broju.

Nije poenta da nas autor na bilo sta natera, ili da promovise, nego da nas navede na razmisljanje ili premisljanje. Nadam se da u tom broju nema nekog agresivnog nametanja, jer nije bilo takvih slucajeva do sada....
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/12/2020 : 17:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by swamp thing

Dilan Dog je postao štivo samo za glupave angst tinejdžere i one koji nikad iz toga nisu izrasli. I Sklavi je znao tupiti o nepravdama i provlačiti svoje agende kroz epizode, ali je Sklavi izuzetno talentovan pisac, pa je ta kenjaža prolazila skoro neprimjetno, i nije toliko trljana na nos.
Zadnju deceniju je tužno koliko pisci DDa nemaju šta reći, bukvalno pišu totalne budalaštine.


to mozda ima veze sa urednistvom


Ima itekako, očajan im je izbor, očajna politika, stravično je da su bolje epizode izlazile za vrijeme Gualdonija nego RRa. U svakom slučaju, ja sam se okanio Dilana prije nekog vremena, još ganjam jednog kolekcionarca (br. 14 od VČ, ako neko nudi, javite se ) i kupujem Superbuk. Bukvalno su me epizode zadnjih godina nervirale.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 20/12/2020 : 20:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote

https://veselicetvrtak.com/bzzzz/planeta-mrtvih/

Na gornjem linku (skroz na dnu stranice) može se (legalno i besplatno) pročitati kompletna priča "Zbogom, Groucho" (1. priča iz Colorfest #10 /VČ Obojeni program #1) kojom je (kronološki gledano) započela edicija "Planet mrtvih".
Go to Top of Page

mmajstor
Starting Member

22 Posts

Member since 26/08/2010

Posted - 20/12/2020 : 21:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mmajstor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan


https://veselicetvrtak.com/bzzzz/planeta-mrtvih/

Na gornjem linku (skroz na dnu stranice) može se (legalno i besplatno) pročitati kompletna priča "Zbogom, Groucho" (1. priča iz Colorfest #10 /VČ Obojeni program #1) kojom je (kronološki gledano) započela edicija "Planet mrtvih".




Neverovatno...pa meni bas danas stigao ovaj broj, malo pre otvorio paket. :)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/12/2020 : 09:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan


https://veselicetvrtak.com/bzzzz/planeta-mrtvih/

Na gornjem linku (skroz na dnu stranice) može se (legalno i besplatno) pročitati kompletna priča "Zbogom, Groucho" (1. priča iz Colorfest #10 /VČ Obojeni program #1) kojom je (kronološki gledano) započela edicija "Planet mrtvih".





thx
evo ja pročitao prvi put ovu epizodu

Go to Top of Page

IgorK
New Member

104 Posts

Member since 09/04/2020

Posted - 21/12/2020 : 14:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send IgorK a Private Message  Reply with Quote
https://myQuiz.org/i/629963

Utorak (22. 12. 2020.) u 21 h.

Dylan Dog 2: Kviz u crnom
(by IgorK)

Tematski kviz o epizodama Dylana Doga originalno objavljenima 1988. godine.
44 pitanja iz 12 brojeva regularne serije (16. - 27.) i drugog specijala.
39 pitanja - 5 bodova za točan odgovor, nema dodatnih bodova za brzinu.
Među tim pitanjima nalazi se i 5 brzih "da-ne" pitanja - 2 boda za točan odgovor.
U pitanjima se naslovi regularnih epizoda navode prema prijevodima u Libellusovim izdanjima, a naslov specijala prema Ludensovom prijevodu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/12/2020 : 14:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nova recenzija jedne stare Sclavijeve priče iz drugog giganta:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-lugg-6c-tjeskoba/2542/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.89 seconds. Snitz Forums 2000