forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 31/08/2021 : 23:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Ok, ovo je sad doista Celoni.
Ustvari, po tablama izgleda da bi ovo ipak mogao biti nastavak (ili barem ima neke veze s) Barbatičinog Đavolog dodira!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 01/09/2021 : 00:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Da, da, a pricalo se o tome jos prr desetak godina.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2450 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 01/09/2021 : 15:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Kakve su price iznekog drugog sutra?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/09/2021 : 16:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Kakve su price iznekog drugog sutra?



Evo mog osvrta za prvi broj: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=6&TOPIC_ID=48146#2358817

A drugi deo je izasao pre neki dan u izdanju Veselog cetvrtka.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/09/2021 : 16:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Cestarovi su prva liga i najbolji moguci izbor za naslovnicare. Bravo!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 04/09/2021 : 19:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
DDogovci, koji je naziv one famozne epizode sa usisivacem?
Juce sam citao omrazenog Nesmiljenog Hooka pa je dosao red i na usisivac.



Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 04/09/2021 : 19:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Dostava smrti

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 05/09/2021 : 11:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko
Juce sam citao omrazenog Nesmiljenog Hooka...



Svaki put kad netko spomene tu epizodu pitam se kako je tadašnji urednik reagirao kad je u scenariju vidio opis da netko Dylana "liječi" odvijačem/šarafcigerom.

Totalno mogu zamisliti urednika kako je uputio zbunjen, a istovremeno i zgražajuć pogled prema nasmiješenom Rujuu, pitajući ga: "Dobro, jesi ti ozbiljan/normalan/lud?, samo kako bi kasnije vidio da je to doslovno na predzanjoj stranici i da je zbog rokova previše kasno da se išta mijenja u prethodnim stranicama, shvaćajući da poput Blocha riskira mirovinu i daje mu zeleno svjetlo dok se istovremeno molio svim svecima da prodaja ne padne previše zbog toga, uz riječi "ajd, goni to od mene, da te više nisam vidio s takvim budalaštinama."

I onda par mjeseci kasnije, Ruju mu je došao s pričom o usisavaču...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/09/2021 : 12:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Sad je pitanje ko je tada bio urednik?
Gualdoni je dosao puno kasnije.
Masiero?
Nije valjda Marceselli?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/09/2021 : 12:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Inace, upravo preslusao ove tri Rosijeve pesme: majko moja koji je to neizdrz bio, klasicni pop rock zvuk osamdesetih sa sve solo gitarskim "przenjima". Jos gore od Ramazotija ako vam se veruje. Ili recimo na tragu najgorih Pilota ili Kazalista iz naseg okruzenja.
Ok, ja i inace uglavnom ne podnosim italijansku muziku, niti sam proveravao tekstove, ali ovo svakako treba zaobici u sirokom luku. Jezivo. :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 05/09/2021 : 13:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Sad je pitanje ko je tada bio urednik?
Gualdoni je dosao puno kasnije.
Masiero?
Nije valjda Marceselli?



Marcheselli je službeno bio urednik do prosinca 2009, ali s obzirom da se produkcija radi 1-2 godine unaprijed, zadnji broj gdje je službeno potpisan kao urednik bi trebao biti Recchionijeva Mater morbi.

Negdje oko 1992 je počeo raditi (čitaj: pisati) za Dylana tako da...vrlo vjerojatno je bio urednik u doba Rujuovih haranja serijalom.

Mislim da ima neki odjeljak o tome u DD dnevniku kad je desetak ili dvadesetak brojeva prije 100. broja pozvan da bude urednik, ali nemam taj dnevnik sada pri ruci da provjerim.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2450 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 06/09/2021 : 12:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by john connor

Kakve su price iznekog drugog sutra?



Evo mog osvrta za prvi broj: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=6&TOPIC_ID=48146#2358817

A drugi deo je izasao pre neki dan u izdanju Veselog cetvrtka.


Hvala druze!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/09/2021 : 13:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by Barker

Sad je pitanje ko je tada bio urednik?
Gualdoni je dosao puno kasnije.
Masiero?
Nije valjda Marceselli?



Marcheselli je službeno bio urednik do prosinca 2009, ali s obzirom da se produkcija radi 1-2 godine unaprijed, zadnji broj gdje je službeno potpisan kao urednik bi trebao biti Recchionijeva Mater morbi.

Negdje oko 1992 je počeo raditi (čitaj: pisati) za Dylana tako da...vrlo vjerojatno je bio urednik u doba Rujuovih haranja serijalom.

Mislim da ima neki odjeljak o tome u DD dnevniku kad je desetak ili dvadesetak brojeva prije 100. broja pozvan da bude urednik, ali nemam taj dnevnik sada pri ruci da provjerim.





Na Hooku je naveden samo Sclavi kao urednik. Ali kako znamo da je tada generalni direktor bio Canzio a on je navlačio to da bude Dylan što više "giallo" moguće da je on asistirao. Treba provjeriti i u dnevniku.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/09/2021 : 16:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Provjerio, prema dnevniku je Marcheselli urednik od maja 1993. godine ali inkognito.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/09/2021 : 23:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nakon Pakine lekture, WOLF-HUNTERova davno poslana recenzija je osvanula na sajtu:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-lu-138-gavranov-sud/2688/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 10/09/2021 : 01:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Na nedavno zavrsenom HSF-u gdje sam bio gost sam se fino sjaranio sa Giorgiom Pontrellijem (novija generacija crtaca, crtao epizodu "Ukus vode", broj 3 "Prica sutrasnjice"...).
Uglavnom rekao mi je neke "ekskluzive" koje nisam znao i na koje nisam naisao na netu, pa ako je ovo vec negdje bilo ne zamjerite.

Elem nakon sto su braca Cestaro sa Old Boya presli na regularnu seriju, naslovnice za Old Boya ce raditi 3 autora... i to pazite koja - Baccilieri olovka, Montanari tus i jos neki lik (nije se mogao sjetiti imena) kolor... Meni ovaj dvojac nikako ne ide skupa, pogotovo za covere, pa ce bas biti zanimljivo na sta ce to liciti... osim ako me Pontrelli nije furao, kaze da mu je to rekao licno Recchioni na kafi prije nego je krenuo u Herceg Novi. :D

Lik radi digitalno na iPadu u procrate softveru i pokazao mi je epizodu Doga na kojoj trenutno radi, u pitanju je malo duza Old Boy epizoda od oko 120 stranica (on je negdje na tabli 60) koju pise Tito Faraci... kaze da je dobio scenario do stranice 80 i da ni Tito ne zna kako ce prica zavrsiti... uglavnom radi se o Dylanovoj proslosti i pojavljuju se neki zanimljivi likovi.

Druga stvar koju mi je pokazao i na koju sam ostao zabezeknut je epizoda koja je trebala izaci pocetkom godine. Kazem "trebala" jer nije, a u pitanju je story arc od 5 epizoda koji je govorio o Madam Trelkovski, njenoj mladosti, upoznavanju s Dylanom i zivotu uopste. Barbato je pisala 3 epizode, Bruno Enna ostale dvije, a on je crtao prvu od njih gdje se pojavljuje mlada Treklovski, a ostale su crtali neki drugi crtaci. Svih 5 epizoda je bilo zavrseno do kraja i onda je samo Sclavi jedan dan rekao "Necemo ovo objaviti", iako je prethodno bio sve odobrio... Onda su morali puniti rupe u kalendaru (iskreno ne znam kako su to uradili, valjda su imali drugi story arc vec "na lageru"), a te epizode sada stoje u limbu i ne zna se hoce li ikad biti i objavljene...

Uglavnom lik je fakat super prijatan, prava raja, za zivo cudo za razliku od vecine italijana zna i nesto engleskog pa smo se bas fino druzili. Bio je frapiran time da ima ovoliko fanova Doga na Balkanu...



Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/09/2021 : 09:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Odlicne informacije Zdravko. Ja bar nista od ovoga nisam znao ili nacuo. Tnx :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/09/2021 : 10:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Zanimljive stvari. Opet eksperiment na Old boyu kao i sa Arccudijem.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
692 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 10/09/2021 : 19:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Oh wow, jako se nadam da će objaviti taj arc s Trelkovskom

My username was a mistake.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 10/09/2021 : 21:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Ok, ovo sa Sclavijevim protivljenjem objašnjava zašto su prvu polovicu godine činile jednodjelne nepovezane priče. Da je ta petodjelna priča provedena u dijelo, period od broja 401 pa na dalje bi većinom činile višedjelne "mini-sage" kao što je to Recchioni u početku i zamislio, sa tek pokojom jednodjelnom pričom između njih.

Mada, ne bi me začudilo da je uzrok tog Sclavijevog protivljena više bila kvalitete izvedbe nego ideja. Generalno, to ne bi bio loš origin u stilu Recchionijeve 666 sage (401-406), no činjenica da je veći dio priče pisala Baraldi (koja je do sada imala većinom priče za zaborav, eventualno 1 prolaznu) je možda uzrokovala tu odluku. U jednu ruku, to mi se sviđa jer ciljaju na kvalitetu, ali s druge strane je problematično jer ta otkazivanja i tjeraju da krpaju rupe "normalnim" pričama, a one po mišljenjima talijanskim fanova nisu dobre.

Kad sam već pri tome, ne vidim zašto i dalje forsiraju tu Baraldi (nekidan sam pročitao njenu zadnju priču koju je VČ objavio, Izgubićeš glavu, baš je izvedbom uništila solidnu ideju), nije se do sada previše dokazala (mada sam vidio samo pohvale za njenu Jenny (#420).
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/09/2021 : 22:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, pa štas ne prolaze ideje, scenariji neku provjeru prije nego što angažiraš ljude da crtaju 500 strana stripa? Čini mi se groznim nacrtat to sve da bi onda netko rekao da ne valja. Pa valjda se to moglo i prije skužit
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 11/09/2021 : 00:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Nije u pitanju Baraldi, nego Paola Barbato...

quote:
Originally posted by Sarghan

Ok, ovo sa Sclavijevim protivljenjem objašnjava zašto su prvu polovicu godine činile jednodjelne nepovezane priče. Da je ta petodjelna priča provedena u dijelo, period od broja 401 pa na dalje bi većinom činile višedjelne "mini-sage" kao što je to Recchioni u početku i zamislio, sa tek pokojom jednodjelnom pričom između njih.

Mada, ne bi me začudilo da je uzrok tog Sclavijevog protivljena više bila kvalitete izvedbe nego ideja. Generalno, to ne bi bio loš origin u stilu Recchionijeve 666 sage (401-406), no činjenica da je veći dio priče pisala Baraldi (koja je do sada imala većinom priče za zaborav, eventualno 1 prolaznu) je možda uzrokovala tu odluku. U jednu ruku, to mi se sviđa jer ciljaju na kvalitetu, ali s druge strane je problematično jer ta otkazivanja i tjeraju da krpaju rupe "normalnim" pričama, a one po mišljenjima talijanskim fanova nisu dobre.

Kad sam već pri tome, ne vidim zašto i dalje forsiraju tu Baraldi (nekidan sam pročitao njenu zadnju priču koju je VČ objavio, Izgubićeš glavu, baš je izvedbom uništila solidnu ideju), nije se do sada previše dokazala (mada sam vidio samo pohvale za njenu Jenny (#420).


Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

patuljakse
Starting Member

49 Posts

Member since 03/06/2014

Posted - 11/09/2021 : 01:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send patuljakse a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ne znam, pa štas ne prolaze ideje, scenariji neku provjeru prije nego što angažiraš ljude da crtaju 500 strana stripa? Čini mi se groznim nacrtat to sve da bi onda netko rekao da ne valja. Pa valjda se to moglo i prije skužit


Sklavi je verovatno prelistao Barbatinu romansiranu biografiju Trelkovske i konačno shvatio da sve to više nikakve veze nema ni sa Dilanom, ni sa hororom, ni sa njegovom autorskom vizijom od pre 35 godina, već je samo besmisleno i besomučno sapunjanje sporednih likova koji su nekada imali jasnu dramsku funkciju a sada su tek fan fiction materijal za drndanje vune dragome za gunju u serijalu koji je totalno izgubio kompas.

Zaista osećam intenzivnu bol u izvesnom organu za to šta Blok radi u penziji, koliko je puta podrignuo tokom doručka i hoće li se smuvati sa nekom babom, koliko je Dženkins uspešan kao njegov baštovan i koje li je bilo devojačko prezime Trelkovske pre Drugog svetskog rata.

Podjednako mi je bilo nadražujuće da se, zahvaljujući Barbatinoj bukvalističkoj "genijalnosti" čitalački intimiziram sa Blokovim dozlaboga klišeiziranim narkomanom od sina ili da mi se nacrta kako "sumerski demon iz frižidera" iz prvog broja nije samo citat iz Ghostbustersa nego pravi demon u pravom frižideru. Nekako bi me više zanimalo da čitam uzbudljive, napete i provokativne priče u kojima je Dilan svedok ljudskog posrnuća u neljudsko, ali se bojim da taj film više nikada nećemo gledati. Ništa zato, barem ćemo konačno saznati koliko se puta Kaljostro posrao po Dilanovom tepihu i da li je Blok izlečio hemoroide.

Edited by - patuljakse on 11/09/2021 01:43:18
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 11/09/2021 : 10:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
:) surovi patuljce

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 12/09/2021 : 01:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Ruju nedelja bliži se kraju. Pročitao 4 omražena rujuizma.

Boogami, nisu mi Usisivač strave i Hook najgori. Gori su mi Superosjetilni opažaji i Svemirac. Dosadniji svakako. Možda jer mi se u prva dva više svideo crtež (Casertano i Di Vincenzo) nego kod potonjih koje je crtao Cossu. Koliko god ja tupio kako mi je priča važnija od crteža, ipak i crtež igra važnu ulogu. Da je šrafciger i usisivač crtao Cossu verovatno bi mi bili lošiji.


Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.76 seconds. Snitz Forums 2000