forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/09/2022 : 15:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Pitanje za sve forumaše:
Kako zamišljate zadnju Dylanovu epizodu, odnosno kako biste završili serijal?



Heh, isto onako poeticno kao kod jocka, samo u parku dok jedu prilazi zombi, Dylan vikne "Groucho, revolver! " kad sa strane doleti revolver Navy colt 1850 kojeg mu je dobacio Zombi Zagor kroz prozor cajt portala sa rupom u sljepoocnici i onda shvati Dylan da mu je Sclavi spremio Armageddon i upuca se i on i pridruze se Kurt Cobainu i Ernest Hemingwayu. 😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 05/09/2022 : 23:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
#50




• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/09/2022 : 19:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Zs 33
Mracno mjesto

Opet migranti pa jebote vise

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/09/2022 : 07:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Sarghan & Dylan Dog:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-lu-121-obitelj-milford/2897/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 15/09/2022 : 00:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#15
Malestorie
Scenarij: Barbara Baraldi
Crtež: Gianluca Acciarino

Il demone sciacallo
Scenarij: Bruno Enna
Crtež: Luigi Piccatto

Naslovnica: Giuseppe Montanari, Paolo Bacilieri



https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2022/09/13/albo/dylan-dog-oldboy-15-1022122/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1663061870250.jpg--.jpg?1663061870000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1663061870865.jpg--.jpg?1663061871000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1663061871356.jpg--.jpg?1663061871000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1663061871853.jpg--.jpg?1663061872000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

dxgnation
Starting Member



Serbia
56 Posts

Member since 14/04/2022

Posted - 15/09/2022 : 05:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dxgnation a Private Message  Reply with Quote
on je moje sve <333


(slatko izgleda ova prva priča, mada sumnjam u to da je Baraldi sposobna da je zaista dobro napiše - plašim se da će biti nešto kao onaj prvi specijal, koji mi i ovako nije bio simpatičan, ali još gore lol)

zbog jer ja sam šef - boss baby, kineski magnet na mom frižideru i spiritualni guru
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 18/09/2022 : 20:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dxgnation

on je moje sve <333


(slatko izgleda ova prva priča, mada sumnjam u to da je Baraldi sposobna da je zaista dobro napiše - plašim se da će biti nešto kao onaj prvi specijal, koji mi i ovako nije bio simpatičan, ali još gore lol)


Leteća bundeva
Genijalno, zaista

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 19/09/2022 : 20:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
bilota pravi pauzu na planeti mrtvih..novi specijal 36 nece biti planeta mrtvih vec normalni obican specijal koji ce takodje da scenaristicki potpise bilota a crtac je mari...a to je uvod u trodelnu redovnu epizodu koja ce ako se ne varam izaci od broja 435 pa do 437...a sve ce se vrteti oko doktora hicka
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 20/09/2022 : 08:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Zs 33
Mracno mjesto

Opet migranti pa jebote vise


To je sad moderno

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 20/09/2022 : 08:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Inače, koju epizodu Dylan Doga smatrate najstrašnijom? Koja epizoda vam opravdava Dylan Doga kao horor strip? Ja nikako da naletim na nešto strašno među ovim novijim brojevima.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



630 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 20/09/2022 : 09:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
a DD je vise kao psihološki strip, stanja uma... mozda je bio horror na pocetku i po tome ga pamtim jer prva epizoda koji sam citao je Arakne i uz mracni crtez Rui-a , to mi je jedan od naj brojeva, kasnije sam rijetko naisao na neke horror price, mozda uznemirujuce i cudne da, al ne bas horror.

Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 20/09/2022 : 15:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Inače, koju epizodu Dylan Doga smatrate najstrašnijom? Koja epizoda vam opravdava Dylan Doga kao horor strip? Ja nikako da naletim na nešto strašno među ovim novijim brojevima.



Jbg sto je covek stariji, to su mu stripovi (i filmovi) manje strasni, svakako manje od realnog zivota "horor je od 9 do 5"

Meni je serijal super bas zato sto nije cist horor, vec mesanac zanrova. Neke price su cistokrvni crni humor/zajebancija u horor ambijentu (uglavnom ih crta Piccatto), mnoge imaju elemente trilera ili nadrealnog (neke od najboljih scena serijala su nadrealne, ko nije fan nadrealnog tesko da ce istinski da zavoli serijal), ali najvise volim poeticno-melanholicne epizode i one sa elementima psiholoske drame.

Recimo da su mi bas te mindfuck price sa sjebanim i cesto tuznim scenama i tragicnim likovima veci uzas od slesera i krvi do kolena. A mnogo zavisi od crtaca, tu je neprevazidjen pomenuti Roi.

Evo nekih mindfuck primera:

- "Mracna polovica" - kada Dilan lezi u krevetu i ne moze da se pomeri dok mu gorila siluje devojku
- "Peto godisnje doba" - ona scena vanzemaljskog seksa je jedna od najbizarnijih u serijalu ikad
- "Ples smrti" - kad lik upuca sopstvenu pokojnu zenu na TV ekranu, a iz rupe u ekranu siklja krv... ili legendarna scena balade o obesenima... lik koji ostane zaglavljen na stepenistu zivota... treci lik koji se doslovno raspada... decak koji sanja nocnu moru da bi se potom probudio u konc logoru... cela epizoda vristi od psiholoskog uzasa.
- "Strava iz nekog drugog kad" - pricica o Gnutu je stvarno potresna
- "Uzas beskonacnosti" - kada luda majka gurne svoje mongoloidno dete niz stepenice.
- "Gospodar tisine" - scena sa zecom i wc soljom
- "S druge strane smrti" - kad Dilan u ocaju kroz prozor nisani starijeg prolaznika da ga ubije
- "Demoni" - stara vestica ima seks sa demonolikim stvorenjem kako bi se pretvorila u mladu devojku....

Ima jos mnogo primera, al ovi mi prvi padaju na pamet.

Malo moje jeftine filozofije: pravi horor ne lezi u izazivanju straha, vec u mesavini cudjenja, gadjenja, morbidne fasciniranosti i duboke, iskonske tuge.



Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
692 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 20/09/2022 : 17:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Inače, koju epizodu Dylan Doga smatrate najstrašnijom? Koja epizoda vam opravdava Dylan Doga kao horor strip? Ja nikako da naletim na nešto strašno među ovim novijim brojevima.


"S druge strane zrcala" se sjećam da mi je davala noćne more, pogotovo ona scena sa dječakom koji je utopio onu djevojčicu... još se i sad sjećam njegove face, brrr...

Što se tiče novijih brojeva, prva polovica "Neka vlada kaos" mi je bila uznemirujuća zbog tolike količine krvi, što je vjerojatno bila i autorova namjera

My username was a mistake.
Go to Top of Page

zac
New Member



Italy
180 Posts

Member since 01/12/2005

Posted - 22/09/2022 : 22:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zac a Private Message  Reply with Quote
Novi dilan za oktobar
[url=https://postimg.cc/0Kj2SP8b][/url][url=https://postimages.org/it/]caricare foto su internet[/url]
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/09/2022 : 08:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
I, ko je Claudio Lanzoni?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/09/2022 : 09:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pseudonim?
Prijatelj sa snimanja filma?
Čovjek sa stvarno dobrom idejom?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/09/2022 : 10:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
RRobeovo trolanje?

Mislim, ili je pseudonim ili trolanje. Prepuštanje sledećeg koraka (finalnog?) RRobeove priče (a između redova, i prepuštanje samog serijala) nekom liku za koga nikog nije čuo stvarno nema smisla.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/09/2022 : 10:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nije finalni, krajem 2023. idu Rrobe/Roi priča (priče?). Ovo je možda taj shift, OldBoy<->Regularna. Kaže da je i Colorfest dodiruje 399. Tipujem da je Signore Clavdio Lanzoni -> !

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 23/09/2022 10:17:21
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/09/2022 : 10:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Sumnjam da mu se da baktati sa Ghostom i svim ostalim (i sa bilo čim, kad smo kod toga). ALI, ako jeste on, to bi moglo biti interesantno. Možda je Markezeli konačno pristao?

Za rrobe/Roi - I'll believe it when I see it. Trebalo je i Trelkovska, pa nije.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 23/09/2022 10:22:53
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/09/2022 : 10:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Priča je njegova a scenarije rade Rrobe i Baraldijeva pa stoga je moguće da je kostur njegov. Ali da, i to što kažeš.





A bila bi šteta da ovo ne izađe.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/09/2022 : 17:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
26. rujna 1986 "Zora živih mrtvaca", prvi broj Dylan Doga autora Tiziana Slavija i Angela Stano objavljena je na kioscima.

Dylan Dog danas slavi 36. rođendan!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/09/2022 : 07:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nastavlja se Sarghanov vodič po Pripovijestima sutrašnjice:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-prisu-4-raznolikosti-i-mogucnosti/2904/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/09/2022 : 23:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Što više gledam ovaj naslov sve mi manje odgovara. Moram reći da nisam još pročitao strip niti recenziju ali mi ovakav prevod baš ne zvuči kako treba. Varie ed eventuali bi bio kod nas izraz za Razno, zadnju točku dnevnog reda. Sada, ni to baš ne zvuči puno bolje. Možda, kad bih ja prevodio bih to preveo kao Nekad, nešto.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 28/09/2022 11:10:31
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/09/2022 : 09:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Možda i u neku ruku.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/09/2022 : 11:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odlično! Može!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.94 seconds. Snitz Forums 2000