forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 02/06/2023 : 10:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Inače, zasad vrlo pristojna godina za VČ Dilana.

Od Ane zauvek, finala ciklusa 666 i oukej Entiteta i Gledanja u ambis u regularnoj seriji, preko fenomenalnog Starca koji čita i u načelu kilavog Staklenog kaveza koji je ne svojom zaslugom posle Covida postao zaista uznemirujuć, pa do LMS triptiha i sada ZS triptiha, sve je to makar čitljivo, a često i odlično.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 02/06/2023 : 18:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Jel stvarno vredi 666 da se objavi u dva velika toma? Da li je odluka bila dobra? Nisam citao pa da proverim koja opcija bolja. Po tvojo preporuci uzeo Gruco 2, i 4. Sada cu i Starca i Zs novu.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 02/06/2023 : 21:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Više nego Bubnjevi Darkvuda.

Šalu na stranu, interesantna zamisao za Dilanov Year One, ne nužno uvek dobro izvedena. Ana zauvek je meni odlična, neka druga poglavlja malo manje.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2023 : 07:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Inače, zasad vrlo pristojna godina za VČ Dilana.

Od Ane zauvek, finala ciklusa 666 i oukej Entiteta i Gledanja u ambis u regularnoj seriji, preko fenomenalnog Starca koji čita i u načelu kilavog Staklenog kaveza koji je ne svojom zaslugom posle Covida postao zaista uznemirujuć, pa do LMS triptiha i sada ZS triptiha, sve je to makar čitljivo, a često i odlično.



Šta je stakleni kavez, ne mogu da nađem tu epizodu?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/06/2023 : 08:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Trappola di vetro iz kog-već-beše-almanaha i sledećeg Superbuka, naslov će biti Stakleni kavez u VČ izdanju.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 03/06/2023 : 13:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote

Dylan Dog & Batman #1 (od ukupno 3)

Scenarij: Roberto Recchioni
Crtež: Werther Dell'Edera, Gigi Cavenago
Boja: Giovanna Niro
Naslovnica: Gigi Cavenago



https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2023/05/30/albo/l-ombra-del-pipistrello-1023163/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1685437743709.jpg--.jpg?1685437744000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1685437744322.jpg--.jpg?1685437744000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1685437744946.jpg--.jpg?1685437745000
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2023 : 23:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Trappola di vetro iz kog-već-beše-almanaha i sledećeg Superbuka, naslov će biti Stakleni kavez u VČ izdanju.



Aha, hvala. Znaci to tek treba da izadje.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/06/2023 : 06:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Salkan nam donosi recenziju jedne od novijih, ali već sad kultnih Dylanovih epizoda:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-vec-152-mater-dolorosa/3031/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/06/2023 : 09:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Trappola di vetro iz kog-već-beše-almanaha i sledećeg Superbuka, naslov će biti Stakleni kavez u VČ izdanju.


To je almanah 20. Strašno glupa priča. Previše krvi i nasilja na malom broju stranica, a sve naizgled ni zbog čega. Sve u svemu, utisak mi je dosta loš. Crtež je grozan.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/06/2023 : 10:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Jeste predvidiva, jeste pozni Pikato, ali nakon Covida, ostavlja mučan utisak koji nije ostavljala ranije.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2023 : 01:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Priču o nedokučivoj gospi i po prvi put pročitao Iza ogledala (nikako ne uspevam da nabavim VČovu DD knjigu #4, ona mi još uvek nedostaje u kolekciji), Tri puta nula (nisam imao SD izdanje iako imam iz tog Sklavijevog ,,povratnog'' perioda Nojev let i Dok vas smrt ne rastavi) i po prvi put pročitao Nedokučivu tajnu, namerno nisam želeo da je čitam zbog predgovora VČ izdanja gde su najavili da će je objaviti ponovo s pričom na koju se najviše oslanja, pretpostavljao sam da je to Tri puta nula, međutim ova priča se oslanja na celokupni Sklavijev opus na Dilanu. Najmanje vidim povezanost Priče ni o kome sa svime time ali nema veze to je maestralna epizoda i jedna od mojih omiljenih tako da mi nije problem da je ponovo pročitam u novom (retro kolor) ruhu.

Vredi prodiskutovati Nedokučivu tajnu. Za sada poslednju Sklavijevu priču na redovnoj seriji. I u ,,Posle duge tišine'' i u ,,Nedokučivoj tajni'' Sklavi mi deluje mračnije nego u svom prethodnom vraćanju serijalu. I stvarno deluje kao da nema šta novo da nam kaže, pravi kolaž elemenata iz svojih ranijih priča samo da bi na kraju ostavio potpuno beznadežan kraj. Izgleda da ga je ili ponovo uhvatila neka depresivna epizoda ili pošto više nije imao šta novo da kaže i nateran je da napiše ove epizode onda je dao čitaocima ono što on pretpostavlja da oni žele od njega.

I primetio sam i u tisini i ovde ogromnu dozu tuge. Mozda i previse tuzno.

Ne znam, vredi prodiskutovati, ima li još neko da je čitao? Preporučujem Marčelov pogovor da se pročita gde se spominje i Djoletovo tumačenje priče ali slobodno može i Djole sada da doda nešto novo/prećutano ili da ponovi već rečeno (iz tog pogovora).

Edited by - going going on 05/06/2023 03:17:32
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/06/2023 : 07:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao Nedokučivu gospu, još, ali smatram da se Nedokučiva tajna najviše oslanja na Priču o ni o kome. Dapače, čak je smatram nekom light i okrnjenom verzijom iste pa me baš zanimalo zašto su je dodali u zbirku. E sada, ako su krenuli od nje, onda ima smisla da bude u zbirci

Naravno, moguće da griješim i da bi i Nedokučivu tajnu kao mi ostale priče trebalo/moglo čitati u drugom ključu, zato se nadam da ću što prije nabaviti tu knjigu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/06/2023 : 09:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Svojevremeno je (beše) neki muzički kritičar gadno prošao zato što je izjavio prilikom recenzije (tada) najnovijeg albuma Tori Amos da je potrebno da je neko ponovo siluje kako bi joj muzika ponovo valjala.

Zameniti Tori Amos sa Sclavijem, silovanje sa elektroškovima i muziku sa Dilanom.

Interesantno je da Glasovi vode mnogo više (heh) drže vodu, odnosno ta "best of" varijanta je (heh) pitkija kada nema Dilana.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/06/2023 : 15:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Al nema ni nade…

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2023 : 19:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nikako da se nakanim da uzmem da citam Glasove vode. Stoje mi na polici i nikako da ih uzmem. Moracu da ih stavim na nocni stocic pored kreveta da me motivise i podseti da uzmem da citam.

A sto se tice oslanjanja Nedokucive tajne na prethodne epizode: imamo fensi serijskog placenog ubicu kao u epizodama Ukronija i Marti, beskucnik se zove Nemo sto znaci Niko kao iz Price ni o kome ali u Prici ni o kome on ima ime ali niko ne moze da ga se seti jer je toliko nebitan i niko i nista a ovde drugi beskucnici znaju Nema kao Nemo dakle raspoznaju ga, teorija o paralenim svetovima je iz Price ni o kome i iz Tri puta nula i imamo Smrt koja se pojavljuje u mnogim epizodama.
Bas je kao sto se kaze i u pogovoru ovo repriza svega sto smo vec mnogo puta videli u Dilanu. Jedino ocigledno novo je odsustvo nade dakle beznadeznost i ogromna doza tuge (tuga je jos primetnija u Posle duge tisine)
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/06/2023 : 14:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nije novo. Pogledajte „Projekat”, pogledajte Lift za pakao, pa i Priče iz nekog drugog sutra, mada su došle kasnije. Sklavi je već više puta osudio Dilana na beznadežan kraj.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4990 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 07/06/2023 : 16:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Na redu je i najnovija, 52.knjiga


• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/06/2023 : 17:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne kupujem cesto stripove
nemam mnogo stripova
kupujem samo redovne dd od vc

ali kad kupujem
kupim dupljake i one koje vec imam

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Goran100
Starting Member



42 Posts

Member since 25/06/2010

Posted - 07/06/2023 : 21:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Goran100 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going



A sto se tice oslanjanja Nedokucive tajne na prethodne epizode: imamo fensi serijskog placenog ubicu kao u epizodama Ukronija i Marti, beskucnik se zove Nemo sto znaci Niko kao iz Price ni o kome ali u Prici ni o kome on ima ime ali niko ne moze da ga se seti jer je toliko nebitan i niko i nista a ovde drugi beskucnici znaju Nema kao Nemo dakle raspoznaju ga



Ovaj fensi ubojica malo baca na lika iz Tri puta nula, trećerezeredna smrt, jel. Barem meni. A i čiča Nemo, ako mu ime čitamo odnazad ispada Omen (predskazanje) što i radi cijelo vrijeme.
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 16/06/2023 : 10:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#442 Bis
Scenarij: Davide La Rosa
Crtež: Franco Saudelli
Naslovnica: Gianluca Cestaro, Raul Cestaro



https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2023/06/15/albo/l-isola-dai-due-soli-1023241/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1686841125417.jpg--.jpg?1686841126000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1686841126241.jpg--.jpg?1686841126000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1686841126765.jpg--.jpg?1686841127000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1686841127314.jpg--.jpg?1686841127000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/06/2023 : 11:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Quebrasco

Scenarij: Davide La Rosa


Hmmm... „Gručo za kolekciju” mu je bio meh, ali ajde da vidimo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/06/2023 : 12:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sta je sad ovo svake godine na leto po Bis epizoda? Ovo je vec treca bis epizoda.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/06/2023 : 14:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
U zemljama koje imaju more, stripovi se više prodaju leti, pa izdavači to koriste. Zato su, u krajnjoj liniji, nekada davno i nastali specijalci.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/06/2023 : 14:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
budimo realni
boneli je pravljen za milaneze koji se voze metroom pola sata do posla ili faksa a potom bacaju kupljen strip u kantu

a to što smo mi napravili od toga kult i nešto vau je naš probelm

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/06/2023 : 15:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Odlična naslovnica
Iz prve nisam ni prinjetio da su dva sunca
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.92 seconds. Snitz Forums 2000