forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 515

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 12/01/2011 : 17:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote




"Tema sredom!"





Jenkins + Giampiero Casertano


quote:
Beva je imao jedan topik, gde je pokrenuo pitanje Dzenkisovog prvog pojavljivanja...

Jenkins (DD) by Beva (Posted - 08/03/2008)

Jedan od "biser" likova u serijalu



Vratio sam se nekoliko stranica unazad i iscitavao topik,
pa sam zapazio ovaj post.
Vidim nije bilo odgovora na pitanje prvog Dzenkinsovog pojavljivanja,
a Bevin post je inace zaključan.... i jako me zainteresovalo
koja bi to mogla biti epizoda a znao sam da ga sigurno nema u prvih 20-ak epizoda,
i danas sam bas krenuo sa prelistavanjem, za svaki slucaj poceo sam jos od 15-ce,
i nasao gde se prvi put pojavio!

Pojavio se u legendarnoj "Posle ponoci" # 26,
i prisutan je na cak pet tabli razlicitih delova stripa,
i naravno njegov "debi" i ovde (ni)je bio maestralan!

Evo tih momenata:







"Hmm...pozovi Dylana"" (onda je proslo nekoliko stranica stripa,
zatim je usledilo ovo na donjoj stranici u zadnjem kaisu:
"P-polako, siguran sam da postoji objasnjenje. Vazno je zadrzati mir...
JENKINS, HOCES LI MI POZVATI DYLANA ILI NECES!?" )





Od tada pa nadalje, Dzenkins postaje sastavni deo "inventara" Blokove kancelarije i Skotland Jarda,
a povremeno zna i da "regulise" saobracaj na nekom Londonskom skveru ili bulevaru

Edited by - docA on 27/03/2011 04:24:09
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/01/2011 : 17:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
DocA, hvala ti na odgovoru :) Čekao sam preko dvije godine, sve u nadi da će netko drugi uraditi prljavi posao umjesto mene...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 12/01/2011 : 17:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ma nema na cemu, prijatelju, i mene je odmah zainteresovalo pa sam morao da prekopavam po arhivama ;)

A evo jos jedne zanimljive table iz "Uspomene nevidljivog" # 19, gde se izvesni Percy pojavljuje verovatno kao Jenkinsova preteca, dok jos Sclavi nije u potpunosti razradio ideju o tupavom Blokovom pomocniku i njegovom izgledu:




Btw, drago mi je da je bas Casertano nacrtao Jenkinsov lik :)
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/01/2011 : 17:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Btw, drago mi je da je bas Casertano nacrtao Jenkinsov lik :)




Zašto? Sjećam se da si Barkeru jednom govorio kako baš i ne voliš Casertana i da on nikad nije naučio pravilno crtati razmak između očiju...

Majko mila, kakve ja stvari pamtim, a po ulici me ljudi pozdravljaju a da ja pojma nemam tko su :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 12/01/2011 : 17:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
@Beva

Da secam se toga, secam se da me bas tada i Barker prekorio ;)
Jsam to onda bio pod trenutnim impresijom pa sam tako zunuo, pod utiskom nekih novijih epizoda
Njegov prvobitni rad daleko vise cenim: Iza ogledala, Uspomene nevidljivog, Posle ponoci, Gospodar tisine...a da ne govorimo o Totentanz! Prava remek dela! Tu je daleko zanimljiviji nego danas: atmosfera, kadriranje, karakterizacija licnosti...danas nekako otaljava posao pa mu skripi i oko anatomije a i mnoge mu scene deluju poprilicno sterilno - nekako previse konvencionalno stripovski...
Epizode poput: Pasji otok, Rekvijem za cudoviste, Nelojalna konkurencija...dosta su slabije nacrtane, ne mogu ni da prismrde onim prvencima.
Evo npr. u Martiju, skorasnji VC; obrati paznju na rukovanje Dilana i Martija. Kardinalna greska.



Inace, volim Casertana, malo manje doduse ovog novijeg, i napisao sam da mi je drago jer je on nacrtao prvog Jenkinsa, jer i pored, uslovno receno, bizarnosti u njegovom crtezu, uvek se oseca neka "nota komicnog", a to ide sa Jenkinsom! Pa zar ne? :)
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/01/2011 : 17:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, Casertano je na početku bio puno bolji, ali meni je zanimljivo i ovo što danas radi... Kako sam već govorio, s njim bar nije dosadno jer nikad ne znaš što možeš očekivati :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ducko
Junior Member



452 Posts

Member since 10/04/2009

Posted - 12/01/2011 : 17:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ducko a Private Message  Reply with Quote

Hteo sam da uslikam DD stripove ali sta bi vredelo kada zbog stalne selidbe stoje u kutijama. Mislim da imam oko 300 komada od raznih izdavaca.

Jenkins je jedan od pomocnih likova zbog kojih ovoliko volim Dilana, a Giampiero Casertano je meni jedan od najdrazih crtaca. Sta reci o coveku koji je nacrtao Uspomene nevidljivog
Go to Top of Page

poison
New Member



144 Posts

Member since 15/08/2010

Posted - 13/01/2011 : 00:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send poison a Private Message  Reply with Quote
DZenkins je legenda
smesniji je od Gruca
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/01/2011 : 16:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, ima li kakve price o ispravljenim primjercima DD i MM Smak Svijeta? Kad ce ih Libellus izbaciti?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/01/2011 : 16:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Čudan je taj lik Jenkins. Kliše glupog policajca, možda najneorginalniji lik (usprkost sličnosti Groucha Grouchu) u cijelom serijalu. Većinom služi za ispucat viceve o policajcima i više nego jedanput se čovjek zapita što on uopće radi u Scotland Yardu. A opet ne možeš zamislit scenu u Scorland Yardu bez njega.

Ako je Groucho samo Dylanova šaljiva strana onda je Jenkins Blochov smisao za humor koji je izgubio još '46.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 13/01/2011 : 18:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
stvarno nisam siguran koji je moj stav kad je jenkins u pitanju.
mislim da mi je vremenom postao sve nezanimljivijim ;/

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
704 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 13/01/2011 : 19:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Meh,Jenkins je tu tako da nasmije one koji misle da Groucho nije smiješan

My username was a mistake.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 13/01/2011 : 20:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lucy Liu

Meh,Jenkins je tu tako da nasmije one koji misle da Groucho nije smiješan



Baš tako.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 13/01/2011 : 21:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ne bih se slozio da je Dzenkins ikakav "dodatak" ili surogat Grucu ili njegovim salama, Gruco je eliksir zivota u serijalu, a pre svega on i Dzenkins su apsplutni antipodi sa potpuno suprotnim svrhama u serijalu.
Dzenkin ce pre kao tupavko biti taj koji je tu da pojasca efekat "hronicno nervoznog Bloka", kome penzija vecito visi o koncu, dok je Gruco inteligentan lik koji uvek, i iskljucivo uvek, sa smislom govori i "besmislice"...
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 14/01/2011 : 11:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Ne bih se slozio da je Dzenkins ikakav "dodatak" ili surogat Grucu ili njegovim salama, Gruco je eliksir zivota u serijalu, a pre svega on i Dzenkins su apsplutni antipodi sa potpuno suprotnim svrhama u serijalu.
Dzenkin ce pre kao tupavko biti taj koji je tu da pojasca efekat "hronicno nervoznog Bloka", kome penzija vecito visi o koncu, dok je Gruco inteligentan lik koji uvek, i iskljucivo uvek, sa smislom govori i "besmislice"...


Upravo to!
Dok Dilan ima Gruca,Blok ima Jenkinsa.
I dok je Gruco "inteligentan lik koji uvek, i iskljucivo uvek, sa smislom govori i "besmislice"",Jenkins je neinteligentan lik koji prica besmislice,one prave


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 16/01/2011 : 22:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote


Evo ga i januarski. http://www-en.sergiobonellieditore.it/auto/edicola?collana=18&collocazione=3#

@ Deers
Hajde, Deers, vidi ko pise/crta posto nista o ovome za sada...znam, da se ti odmah snadjes i nadjes info ;)
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/01/2011 : 22:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Di Gregorio & Mari.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/01/2011 : 22:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Kad otvoriš sadržaj epizode na talijanskom, pokaže se slijedeće:

Dylan Dog n. 293, mensile
Gli ultimi immortali
Soggetto e Sceneggiatura: Giovanni Di Gregorio
Disegni: Nicola Mari
Copertina: Angelo Stano

Na engleskom stave malo kasnije...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/01/2011 : 22:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dylan je pozvan u starački dom za besmrtnike koji izgleda ipak počinju umirati...

Ovog Di Gregorija će biti nešto previše u zadnje vrijeme
Inače sada vidim da je acestroke postavio naslovnicu 6 () stranica unazad. Al smo se raspisali u ovoj novoj godini

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 16/01/2011 : 22:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Jes, vala - radi!
Nisam znao za tu foru...evo sad pogledah..a ja naviko da mi bude podeseno na engleskom...

Da, da...hvala na ovome, Beva...a ja sam bas glupson!

Dylan Dog viene assunto dal direttore di una casa di riposo per anziani per fare luce sul mistero riguardante la vera et#224; dei suoi occupanti, molti dei quali sembrano avere oltre cent’anni, senza per#242; dimostrarlo. Investigando in incognito, l’inquilino di Craven Road scopre ben pi#249; di ci#242; che stava cercando, svelando tante diverse verit#224; intrecciate tra loro da una rete di inganni e bugie che forse il suo arrivo ha contribuito a spezzare, con la conseguenza che, ora, gli anziani sospettati stanno morendo uno dopo l’altro…


Bla, bla, bla...
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 19/01/2011 : 08:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Evo Granderestampe br 27.Nisam je video do sad na ovom topicu.25 i 26 su mi fenomenalne,ne znam koja mi je bolja.Ova nije losa:

http://img513.imageshack.us/i/grrist27.jpg/


Edited by - mrmada on 19/01/2011 08:27:17
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5044 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 19/01/2011 : 08:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada

Evo Granderestampe br 27.Nisam je video do sad na ovom topicu.25 i 26 su mi fenomenalne,ne znam koja mi je bolja.Ova nije losa:

http://img513.imageshack.us/i/grrist27.jpg/






da, ova je stvarno drugačija od dosadašnjih...
___________________________________________________________________________________________________________________________________
42 godine Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

7734
Starting Member

2 Posts

Member since 22/03/2010

Posted - 19/01/2011 : 11:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send 7734 a Private Message  Reply with Quote
imam jedno kratko pitanje...
pred par mjeseci sam kupio cijeli komplet dylan doga ikad izašlih u HRV:extra,redovni,maxi,specijal almanah i gigante,sve do najnovijih brojeva...(nakon više od 10 godina što sam zanemario stripove )
e sad me zanima ovih 39 epizoda koje su izašle za VESELI ČETVRTAK
kojom one kronologijom idu??(piše li unutra koji je broj originala?)
prate li originalni tok ITA izdanja ili nasumice izabiru epizode??
planiram također kompletirati i ta izdanja pa se raspitujem...

puno hvala
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 19/01/2011 : 11:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
@ 7734

Krecu od originalnog broja #210 "Carobni frulas", unutra pise broj originala kao i naziv originala, i naravno, prate originalnu hronologiju od tog broja, nema preskakamja ili nasumicnog biranja epizoda.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 21/01/2011 : 20:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Novosti na SBE...

http://www.sergiobonellieditore.it/news/1frameset_news.html
Go to Top of Page
Page: of 515  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.29 seconds. Snitz Forums 2000