forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 351

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/04/2014 : 22:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Vjerojatno o tome da ovaj strip nitko neće objaviti u jeftinijoj kiosk verziji. (možda jedino Ludens za xx godina).



Necemo mi to dozivjeti
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/04/2014 : 23:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Na svu sreću pa sam na vrijeme počeo pratiti Libellusovog Texa i to se sada pokazuje kao ispravan potez iako će i njima trebati vremena da objave sve što bih htio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/04/2014 : 00:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Imam pitanje, ja sam Texa poceo citati prije 2 godine, nije mi se dalo od pocetka nego sam vidio koji je prvi Tex u Hrvatskoj i vidio da je to SD broj oko 370-og. Onda sam poceo sa originalima od 370 i krenuo citati prema dalje. Sad sam upravo procitao broj 580 i polako idem prema kraju izdanog do sada u Italiji. E sad ovaj period je obiljezio Nizzi sa svojim nekad dobrim nekad losim stvarima, Boselli sa svojim uglavnom odlicnim pricama i Nolitta. Nisam neki fan Texa, ali mi je super za uvecer opustanje i tako. Da ne duljim, pitanje je ima li smisla citati period prije 370. broja i kakve su price u usporedbi s brojevima poslije iz modernog perioda. Ne mislim citatii recimo od 1-100 broja jer je to prastaro, ali recimo ima li u danasnje vrijeme smisla ici sa brojevima od 100-350, ima li klasika i tako, uzimajuci u obzir da ja ipak preferiram Zagora a ponajvise Nathana Nevera, pa da se ne bih razocarao...



Ovi su ti izvrsni (navodim kak se zovu u Zlatnoj seriji i okvirne brojeve)
Tiha smrt
Močvare Luizijane
Prokletstvo La Eskondite
Rudnik straha - ovo su ti sve ZS negdje od broja 1028 pa do 1052
Dobre su mijoš i Iščezli leš/Zakovana vrata (negdje oko 962, tak nekak), Žrtvovanje Kali (malo kasnije neg prethodni) i Ubica bez lica (800 i nešo, čini mi se.) U načelu ti je Tex dobro čitati nakon ZS801/802 Miltonov testament/Poslednja prevara jer tu počinjo dobre epizode. Prije toga su objavljivali starije (makar i tu ima legendarnih - stižu Ruralesi @ co)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 23/04/2014 : 09:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
Repubblica Gold N° 8



"La montagna del mistero" Testi: Claudio Nizzi - Disegni: Miguel Angel Repetto


"La legge del deserto" Testi: Mauro Boselli - Disegni: Alfonso Font

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/04/2014 : 12:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Patak, čitaš po talijanskom ili strip agentovom redoslijedu?

Meni je Znak zmije čak jedan od najslabijih giganata koje sam pročitao.



Po italijanskom redosledu. Racuam da ce one prve (toboze naivnije) lakse da sednu ako pre toga nisam procitao one "zrelije" epizode. Imena autora mi skoro nista ne znace. Znam da je Nizzi jedan od cuvenijih autora, da su Galep i Ortiz genijalci svoga doba i da Magnus hebe kevu

Procitao sam Znak zmije. Veoma dobra prica. Legla mi je vise nego Carsonova proslost ( znam, znam...nisam normalan)... Ne toliko zbog tehnikalija koliko zbog onog klasicnog smeka (ima dusu), a inace, za razliku od Carsona, nisam od nje ocekivao nista. Sad sam na Velikoj pljacki sa Ortizom. Za sada odlicno!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/04/2014 : 13:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovoru, ali shvatio sam i prvi put.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/04/2014 : 13:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Patkov komp je poludio...

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/04/2014 : 20:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Imam pitanje, ja sam Texa poceo citati prije 2 godine, nije mi se dalo od pocetka nego sam vidio koji je prvi Tex u Hrvatskoj i vidio da je to SD broj oko 370-og. Onda sam poceo sa originalima od 370 i krenuo citati prema dalje. Sad sam upravo procitao broj 580 i polako idem prema kraju izdanog do sada u Italiji. E sad ovaj period je obiljezio Nizzi sa svojim nekad dobrim nekad losim stvarima, Boselli sa svojim uglavnom odlicnim pricama i Nolitta. Nisam neki fan Texa, ali mi je super za uvecer opustanje i tako. Da ne duljim, pitanje je ima li smisla citati period prije 370. broja i kakve su price u usporedbi s brojevima poslije iz modernog perioda. Ne mislim citatii recimo od 1-100 broja jer je to prastaro, ali recimo ima li u danasnje vrijeme smisla ici sa brojevima od 100-350, ima li klasika i tako, uzimajuci u obzir da ja ipak preferiram Zagora a ponajvise Nathana Nevera, pa da se ne bih razocarao...



Ovi su ti izvrsni (navodim kak se zovu u Zlatnoj seriji i okvirne brojeve)
Tiha smrt
Močvare Luizijane
Prokletstvo La Eskondite
Rudnik straha - ovo su ti sve ZS negdje od broja 1028 pa do 1052
Dobre su mijoš i Iščezli leš/Zakovana vrata (negdje oko 962, tak nekak), Žrtvovanje Kali (malo kasnije neg prethodni) i Ubica bez lica (800 i nešo, čini mi se.) U načelu ti je Tex dobro čitati nakon ZS801/802 Miltonov testament/Poslednja prevara jer tu počinjo dobre epizode. Prije toga su objavljivali starije (makar i tu ima legendarnih - stižu Ruralesi @ co)



mladjine preporuke bi bile i moje, tek od ZS 800 na dalje idu pravi biseri... Prije toga me se posebno dojmila "Teror u savani"... A tek kad sam je prvi put citao, imao sam negdje 8 ili 9 godina, brrr...
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 23/04/2014 : 22:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Hvala ljudi na preporukama, iskreno. Iako mi taj ZS i ta numeracija i naslovi ne govore trenutno nista, snaci cu se prema recenzijama tih epizoda. Evo bas se spremam procitati Indijanski serif od Faracija, vidim da je objavljen i u Hr taj broj, sta me veseli vidjeti. Nadam se boljim danima u Hr najprodavanijeg stripa na svijetu.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/04/2014 : 23:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Nadam se boljim danima u Hr najprodavanijeg stripa na svijetu.

Japanci su bez konkurencije, jedan primjerak po nekoliko milijuna komada.
Teks je među najprodavanijim stripovima na svijetu ali sigurno nije i najprodavaniji.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/04/2014 : 00:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Hvala na odgovoru, ali shvatio sam i prvi put.





Slao sa telefona. Kao i nekoliko prošlih puta kada mi je duplao postove.

Valja prijaviti Markosu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/04/2014 : 22:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao i ja Operaciju "Panama" (LIB 52) i stvarno je spica (sta ti se nije svidelo kasperu?) - Tex u dzungli, i stari Nolitta & Ticci, uz nepomoc "Kirk Douglasa", sta tu ima da se ne voli? Deri sine!


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/04/2014 : 23:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Imam pitanje, ja sam Texa poceo citati prije 2 godine, nije mi se dalo od pocetka nego sam vidio koji je prvi Tex u Hrvatskoj i vidio da je to SD broj oko 370-og. Onda sam poceo sa originalima od 370 i krenuo citati prema dalje. Sad sam upravo procitao broj 580 i polako idem prema kraju izdanog do sada u Italiji. E sad ovaj period je obiljezio Nizzi sa svojim nekad dobrim nekad losim stvarima, Boselli sa svojim uglavnom odlicnim pricama i Nolitta. Nisam neki fan Texa, ali mi je super za uvecer opustanje i tako. Da ne duljim, pitanje je ima li smisla citati period prije 370. broja i kakve su price u usporedbi s brojevima poslije iz modernog perioda. Ne mislim citatii recimo od 1-100 broja jer je to prastaro, ali recimo ima li u danasnje vrijeme smisla ici sa brojevima od 100-350, ima li klasika i tako, uzimajuci u obzir da ja ipak preferiram Zagora a ponajvise Nathana Nevera, pa da se ne bih razocarao...



I u starijim epizodama ima klasika. Posebno je dobro bilo razdoblje od broja ZS 160-300 kad su objavljene kultne epizode Teks u tamnici, Veliki dijablero, Kento ne oprašta, Meskalerosi, Gvozdena klešta, Usijani meteor... ima ih još. To je bilo vrhunsko razdoblje Teksa. Nezaobilazni klasik je Osveta Apača LMS 18 koja je reprizirana oko 740 broja kao Demon Frejzer. Mislim da j3 698 i 699 repriza nekog starog LMS-a o nekom brzom revolverašu, također klasik. Od novijih epizoda kultne su Čejen klub (oko ZS 900) i Ratni požar (oko ZS 935).
Oko 700 broja je El Morisco i Gnevni Teks, o ubistvu Teksove žene i njegovoj osveti.
Ako od svega ovoga treba izdvojiti tri najbolje to bi možda bile Osveta Apača aka. Demon Frejzer, Teks u tamnici i Čejen klub.
Ko nije pročitao sve ove kultne epizode vrijedi vrlo malo, skoro nimalo.Cijenim to što imaš želju učiti, sada znaš i gdje treba tražiti, znači nema više isprike. Samo hrabro i bez preskakanja!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/04/2014 : 08:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Procitao i ja Operaciju "Panama" (LIB 52) i stvarno je spica (sta ti se nije svidelo kasperu?) - Tex u dzungli, i stari Nolitta & Ticci, uz nepomoc "Kirk Douglasa", sta tu ima da se ne voli? Deri sine!



mucan i dugacak pocetak, onda mi je sama ta prica sa izdajnikom previse dosadna i kraj je uzasan. volim kad Tex sam resava svoje probleme.
ovo je valjda jedini Nolita u LL da mi se ne svidja (iskljucujem sve sta je radio sta Nicolom)

Edited by - kasper on 25/04/2014 08:45:27
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/04/2014 : 09:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

- moguci SPOILER! -

Pa tu je zapravo Tex resio problem, da onaj porucnik nije skripnuo, ko zna sta bi bilo ... mozda bi se samo Tex i junior spasila.
A meni se bas dopadaju ti dugi uvodi Nolitte, a i dobro su "zakamuflirali" izdajnika - mada sam i u njega posumnjao na pocetku, ali kad je toliko dobar, prijateljski ispa, ko bi u njega sumnjao ... ali opet ... meni kraj nije los.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 25/04/2014 : 09:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ja se samo sjetim zašto je Kit otišao u Panamu i muka mi je.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/04/2014 : 10:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


e, dobro, to je uistinu bilo glupo do bola (mislim, ajde sine, idi na dugo putovanje na drugu cjelinu da se malo oraspolozis i zaboravis),
ko neka pi**ica


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 25/04/2014 : 11:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Hvala ljudi na preporukama, iskreno. Iako mi taj ZS i ta numeracija i naslovi ne govore trenutno nista, snaci cu se prema recenzijama tih epizoda. Evo bas se spremam procitati Indijanski serif od Faracija, vidim da je objavljen i u Hr taj broj, sta me veseli vidjeti. Nadam se boljim danima u Hr najprodavanijeg stripa na svijetu.




Ako više voliš preporuke po originalnoj numeraciji onda svakako pročitaj period od broja 100 do 160, ima vrhunskih i legendarnih epizoda!

A ako možeš progutati i nešto starije onda preporučam od broja 41 do 100. Ima odličnih epizoda, moj omiljeni period!

Sve ispod broja 40 je za Tex fanatike!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 25/04/2014 : 11:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ili, kako nas drugi rado zovu, za mazohiste.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.

Edited by - selanne on 25/04/2014 11:04:18
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 25/04/2014 : 11:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by tinton

Patak, čitaš po talijanskom ili strip agentovom redoslijedu?

Meni je Znak zmije čak jedan od najslabijih giganata koje sam pročitao.



Po italijanskom redosledu. Racuam da ce one prve (toboze naivnije) lakse da sednu ako pre toga nisam procitao one "zrelije" epizode. Imena autora mi skoro nista ne znace. Znam da je Nizzi jedan od cuvenijih autora, da su Galep i Ortiz genijalci svoga doba i da Magnus hebe kevu

Procitao sam Znak zmije. Veoma dobra prica. Legla mi je vise nego Carsonova proslost ( znam, znam...nisam normalan)... Ne toliko zbog tehnikalija koliko zbog onog klasicnog smeka (ima dusu), a inace, za razliku od Carsona, nisam od nje ocekivao nista. Sad sam na Velikoj pljacki sa Ortizom. Za sada odlicno!



Baš mi je drago da čitaš Texove gigante! Zavidim ti ako ih čitaš prvi puta, stvarno ima odličnih crteža.

Zanimljivo je da ti je Znak zmije toliko dobar, ali o ukusima se ne raspravlja!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 25/04/2014 : 11:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Ili, kako nas drugi rado zovu, mazohisti.



Da!
Evo ja nedavno nabavio VČ Texa knjigu broj 5 i spremam se obnoviti gradivo!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2014 : 15:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Procitao i ja Operaciju "Panama" (LIB 52) i stvarno je spica (sta ti se nije svidelo kasperu?) - Tex u dzungli, i stari Nolitta & Ticci, uz nepomoc "Kirk Douglasa", sta tu ima da se ne voli? Deri sine!





Daleko je to od najboljih Nolittinih prica na Teksu, ne moze da se meri sa naprimer Kanadskim pobunjenicima i Lovom na coveka.

Glup je razlog zbog kog su otisli u Panamu i razvucena je prica. Dakle dobra prica ali daleko od jedne od najboljih, a Italijani valjda ovu epizodu smatraju najboljom Nolittinom na celom serijalu.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/04/2014 : 16:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Daleko je to od najboljih Nolittinih prica na Teksu, ne moze da se meri sa naprimer Kanadskim pobunjenicima i Lovom na coveka.



uh, ta dva su sjajna
kako ti je legao El Muerto. meni je od isto odlican, onaj dvoboj na groblju je ludnica
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2014 : 17:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Zaboravih na El Muerta! I on je odlican! Pravi spoj uticaja americkog vesterna i spageti vesterna. Dvoboj i El Muertova retrospektiva sta mu se sve izdesavalo su najbolji deo stripa. Ta zavrsnica bas podseca na zavrsnicu filma ,,Za dolar vise" sa Klintom Istvudom!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/04/2014 : 18:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote



El Muerto je legendaran! :)

:D





A ako se nekome gleda celi strip u boji uz talijanski ;D





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 351 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000