forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 351

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 25/02/2018 : 18:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
I ja san očekiva više od Patagonije. Svi su je opisivali kao nekakvo čudo a ono ni blizu...
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 25/02/2018 : 18:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

I ja san očekiva više od Patagonije. Svi su je opisivali kao nekakvo čudo a ono ni blizu...


+1

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2018 : 18:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja sam od Patagonije dobio ono što sam očekivao,ali od Kapetana Džeka i preko očekivanja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2018 : 18:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Strip od kojeg sam mnogo očekivao i iskreno rečeno ostao razočaran. Šta nam je u stvari novo ponudila Patagonija? Ništa! U suštini imamo jednu od mnogo puta viđenih priča i borbu Indijanaca sa vojskom, te Texovo mijenjanje strana nakon što uvidi da bijeli osvajači nisu fer igrači. Treba samo prostranstva Argentine zamijeniti okružjem juga Amerike i to je to, sve već viđeno. Zamjerka je i ta što su autori na borbe potrošili malo vremena, tu prije svega mislim na borbu protiv Indijanaca u središnjem dijelu stripa i na finalnu bitku. To su upravo stvari koje je crtač najbolje dočarao, šteta što je i tu većina prostora protraćena na bezvezna baljezganja. U svakom slučaju trebalo je u ovakvu jednu priču ubaciti i više emocija, mislim da bi onda cjelokupni utisak bio mnogo bolji.


moguće da poznaješ Teksove avanture bolje nego ja,ali ja se nešto i ne sećam baš da je ovakav scenario bio negde korišćen.Pa čak ni sličan - iz mog ugla,jedan od originalnijih zapleta (za razliku od recimo Nicijevih koji već oooodavno vrti nekoliko, po_sto_puta viđenih klišea).
Takođe,po meni je plus što strip nije toliko akcionog karaktera;ta borba van ratišta,koja se u Patagoniji vodi,je na više nivoa - između belaca i indijanaca,između Teksa i njegovih podređenih,između dobrih i loših belaca,između ideala i ambicije samih ljudi...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/02/2018 18:49:10
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/02/2018 : 18:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

anto je moj dobar drug


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2018 : 18:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

anto je moj dobar drug



quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by kasper

anto je moj dobar drug






opet ti po starom!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/02/2018 : 19:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zivot je taj koji me demantuje
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/02/2018 : 19:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Jezero Atabasca - pitanje. Danas je osvanula recenzija na sajtu i vidim da je recezent pohvalio Nizzija i Fusca i da su komentatori ostavili same 100% ocjene (akli bez komentara) i jednostavno ne mogu vjerovati očima. Je li moguće da su one dvije ishlapljele podrotine, Nizzi i Fusco dale tako dobru epizodu, sada, dvadeset godina nakon njihovih vrhunaca? Da li da nestrpljivo očekujem godinu i pol dok Ludens ne izbaci ovo potencijalno remek djelo ili je ipak (vjerovatnije) riječ o fake news? Može li neki Teksoljubac koji je čitao VČ epizode dati još koje mišljenje?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/02/2018 : 19:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
najezda botova i ovde. ceo svet je otisao u kurac, djavo dosao i ovde
skoro sve vc tex epizode su smece, ta pogotovo. a ovi sto prate ludens tek ce spoznati sta je strava i uzas
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 25/02/2018 : 20:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Jezero Atabasca - pitanje. Danas je osvanula recenzija na sajtu i vidim da je recezent pohvalio Nizzija i Fusca i da su komentatori ostavili same 100% ocjene (akli bez komentara) i jednostavno ne mogu vjerovati očima. Je li moguće da su one dvije ishlapljele podrotine, Nizzi i Fusco dale tako dobru epizodu, sada, dvadeset godina nakon njihovih vrhunaca? Da li da nestrpljivo očekujem godinu i pol dok Ludens ne izbaci ovo potencijalno remek djelo ili je ipak (vjerovatnije) riječ o fake news? Može li neki Teksoljubac koji je čitao VČ epizode dati još koje mišljenje?


Evo, Tex mi je najdraži junak, stvarno imam u glavi dosta epizoda, ali morao sam prelistati ovo da bih se sjetio što se događa. Da je nešto kraće, pa bih imao opravdanje, ali četiri broja traje. Slabo...

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2018 : 20:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Jezero Atabasca - pitanje. Danas je osvanula recenzija na sajtu i vidim da je recezent pohvalio Nizzija i Fusca i da su komentatori ostavili same 100% ocjene (akli bez komentara) i jednostavno ne mogu vjerovati očima. Je li moguće da su one dvije ishlapljele podrotine, Nizzi i Fusco dale tako dobru epizodu, sada, dvadeset godina nakon njihovih vrhunaca? Da li da nestrpljivo očekujem godinu i pol dok Ludens ne izbaci ovo potencijalno remek djelo ili je ipak (vjerovatnije) riječ o fake news? Može li neki Teksoljubac koji je čitao VČ epizode dati još koje mišljenje?



Četvorotomna Teksova avantura na kanadskom severu - sve sa pukovnikom Džimom Brendonom i Velikim Žanom.
Džim Brendon je osuđen za veleizdaju i poslat u neku kaznionicu na sever države - a sve to jer je otkrio jednu zaveru širokih razmera,pa su mu ti isti ljudi smestili igru gde je on optužen,osuđen na smrt,ali zbog ranijih zasluga dobio da doživotno tuca kamen.
Teks (zajedno sa standardnom ekipom) saznaje pojedinosti i kreće da pomogne prijatelju;za početak da ga isčupa iz zatvora.
Kroz četiri sveske,Teks i ekpa doživeće brojne avantura,kako na kopnu tako i na vodi.
Priča mi je u početku bila ništa specijalno,ali kako je strip odmicao,bila je sve bolja i bolja,da bi završni broj bio i najbolji.Sve u svemu,korektno ispričano.
Fuskov crtež mi se nije svideo,ne znam koliko je čovek imao godina kada je radio ove brojeve,ali pojedine scene,posebno kako je crtao ruke su čist žasu.DodušeFusko nisam previše mirisao ni kad je bio u naponu snage.


(prednosti digitalnog dnevnika - nažalost,tada nisam davao brojčane ocene)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/02/2018 22:37:33
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 25/02/2018 : 20:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ne volim kad mi Texove epizode više vuku na krimić nego na western, zato mi se nije svidjelo ovo.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2018 : 20:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Ne volim kad mi Texove epizode više vuku na krimić nego na western, zato mi se nije svidjelo ovo.


kod mene obratno - šteta što ih nema više.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2018 : 20:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper


skoro sve vc tex epizode su smece, ta pogotovo. a ovi sto prate ludens tek ce spoznati sta je strava i uzas


dosta tih epizoda su zaista ispod kvaliteta onih kad Bozeli preuzima kormilo (sa 569.brojem),kao i onih iz Ludensovog razdoblja pre spajanja sa VČ,ali da su smeće nisu - čak naprotiv,ima tu prilično jako dobrih,pa i odličnih epizoda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/02/2018 : 20:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
i eto, antu jezero atabasca bolje od kanadskih pobunjenika
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2018 : 22:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da je bolje,nije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 25/02/2018 : 22:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Jezero Atabasca - pitanje. Danas je osvanula recenzija na sajtu i vidim da je recezent pohvalio Nizzija i Fusca i da su komentatori ostavili same 100% ocjene (akli bez komentara) i jednostavno ne mogu vjerovati očima. Je li moguće da su one dvije ishlapljele podrotine, Nizzi i Fusco dale tako dobru epizodu, sada, dvadeset godina nakon njihovih vrhunaca? Da li da nestrpljivo očekujem godinu i pol dok Ludens ne izbaci ovo potencijalno remek djelo ili je ipak (vjerovatnije) riječ o fake news? Može li neki Teksoljubac koji je čitao VČ epizode dati još koje mišljenje?




Priča je solidna, ali je crtež jako loš.
Volim storije na severu, ali kada to rade dobri crtači, poput Fonta, ili ovih novijih detaljista.

100 % za ovu priču deluje kao zajebancija.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/02/2018 : 22:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Tko su autori almanaba Planina tajni?
Ne mogu naći nigdje na sajtu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/02/2018 : 22:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Tko su autori almanaba Planina tajni?
Ne mogu naći nigdje na sajtu.


Nizzi i Repetto.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/02/2018 : 22:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by velka031

Tko su autori almanaba Planina tajni?
Ne mogu naći nigdje na sajtu.


Nizzi i Repetto.



Hvala ti
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/02/2018 : 01:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Moje vidjenje epizode Jezero atabaska mozete videti u komentaru na recenziji.
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 26/02/2018 : 09:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
lijepo je to narativno posloženo s obzirom na možda i nepotrebnu dužinu priče. nije vrh, ali u konačnici tex je to, što ste tražili to ste dobili. fusca nikada nisam gotivio, ali mi ni ne smata kada se naviknem, tj. počnem pratiti priču.

Till I Collapse
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 26/02/2018 : 09:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovorima! Ma znam i ja što otprilike mogu očekivati u novijim epizodama Nizzija i Fusca i kad čitam, prilagodim očekivan i pa se ne razočaram previše. Ali zbunile su me ove visoke ocjene.. iako bi volio da mi se priča svidi. Već dugo vremena nisam istinski guštao u nekom Teksu sa kioska, još od zlatnog doba između prije Ludensovog broja 100. Čak su me i Boselli i Marcello razočarali u onoj zadnjoj, trodijelnoj epizodi s prije 500tke :-/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/02/2018 : 10:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
Čak su me i Boselli i Marcello razočarali u onoj zadnjoj, trodijelnoj epizodi s prije 500tke :-/



malo su preterali , al je epizoda dobra.
al da, oko ludensa 100 ko da se zavrsava zlatno doba. nici pise budalastine, a boseli otaljava posao najstrasnije
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/02/2018 : 16:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by pcoro
Čak su me i Boselli i Marcello razočarali u onoj zadnjoj, trodijelnoj epizodi s prije 500tke :-/



malo su preterali , al je epizoda dobra.
al da, oko ludensa 100 ko da se zavrsava zlatno doba. nici pise budalastine, a boseli otaljava posao najstrasnije


ček,ček bre kaspere - šta sad dobra?
pa zar mi ne reče pre neki dan da je ta trodelna epizoda suština Teksa?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 351 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.66 seconds. Snitz Forums 2000