forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 349

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/10/2020 : 15:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#722
Scenarij: Pasquale Ruju
Crtež: Stefano Biglia
Naslovnica: Claudio Villa

https://www.sergiobonelli.it/tex/2020/10/29/albo/guatemala-1008858/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1603988220435.jpg--.jpg?1603988220000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1603988220896.jpg--.jpg?1603988221000
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 31/10/2020 : 21:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Jedna Texova (u dvoznačnom smislu ) recenzija za zaključak ovog mjeseca:
https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-zs-221-223-225-vrac-dijablero/2512/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/11/2020 : 15:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Ja baš pišem recenziju za Ubicu bez lica, odličan strip! Tex shrvan i nemoćan kao Zagor u Demonu ludila 4 godine poslije.



Epizoda je stvarno ok (a ima kod mene i taj nostalgični učinak što je kod mene što se Texa tiče rijetkost9 ali ipak bi jjedan twist na kraju dobrodošao

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/11/2020 : 19:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Igor + Tex + magazin = nova recenzija

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-vczs-14-lilythina-tajna-dinamit/2518/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/11/2020 : 14:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Kažu da su 1954. zbog Galepove bolesti objavili epizodu Texa sa premotiranim kadrovima postojećih epizoda. I da je ta kratka epizoda objavljena u broju 21 Alba di sangue. Koliko je to poznato i da li je to istina?

Također, pročitao sam da je Galep (odnosno da je to bio tada običaj) crtao po tri kaiš sveščice paralelno kao prilog tome je stavljen ovaj original:



Ja se ne sjećam da sam do sada naišao na te pojedinosti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 16/11/2020 : 13:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Mladi Tex Willer 1: Živ ili mrtav!

Scenario: Bozeli
Crtež: De Anđelis

Ideja o serijalu koji prati mladog Teksa mi je jako interesantna, posebno što ćemo u njoj imati priliku da vidimo modernizovane prve epizode koje je vreme uglavnom pregazilo. Te prve epizode sam čitao tek nedavno, kada su izašle u izdanju Tex Klasik, i uživao sam u čitanju tih naivnih priča, pa mi je još veći gušt čitati ove "produžene verzije" sa savremenim scenarijom. Ipak, naglasio bih da bih voleo da sam ovo čitao u sveščicama, u crno belom, budući da je Libellusovo izdanje preskupo, a po mom mišljenju možda i nepotrebno.

Bozeli piše ovu priču koja počinje dok je Teks mladi odmetnik kome je zakon za petama, ali i lovci na ucene koji žele da unovče svoju nagradu. Teksa su lovci pritisli kod napuštenog rudnika, predvođeni Kofinom koji je i ranije imao susret sa Teksom i želi da mu se osveti. Ubrzo se ta priča grana tako da istovremeno pratimo Teksa koji beži od zakona i provodi vreme sa Indijancima, ali i Kofina koji smišlja osvetu i traga za blagom koje je utisnuto na medaljonu koju čuva stari indijanski poglavica. Bozeli je po meni veoma dobar scenarista te on zna kako da sve karte poveže u jednu koherentnu priču, i to na kraju i uspeva - ipak, negde pri sredini mi se radnja malo razvlači i razvodnjava, te pomalo ide u jednom nepotrebnom pravcu. Ceo deo sa Red Bilom mi se nije najbolje uklopio u glavni narativni tok, te sam osetio olakšanje čim se radnja prebacila na Tesu i medaljon, što je ujedno bio i najbolji deo ovog stripa.

De Anđelis je veoma dobar crtač, no više bih voleo da sam ga gledao u crno beloj tehnici, a ne u boji. Boja mi na momente ne stoji najbolje, ili je previše drečava tako da se senčenje gubi, tako da crtež izgleda previše - obično. Recimo kraj sa vatrom mi je bio slabašan što se toga tiče, a i generalno ne vidim neku potrebu za bojom i ovolikim formatom ako su rešetke striktno kao u sveskama. Razmisliću da li ću nabaviti nastavak mladog Teksa, jako me zanima ali mi je cena previše jaka. Naslovnice su za čistu desetku, uključujući i Karnevaleovu.

P:5 S:5 C:7 N:10 - 61%

Kakvi su Dezerteri u odnosu na ovaj strip?

Edited by - koze123 on 16/11/2020 13:48:49
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 16/11/2020 : 13:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Mladi Tex Willer 1: Živ ili mrtav!

Scenario: Bozeli
Crtež: De Anđelis

Ideja o serijalu koji prati mladog Teksa mi je jako interesantna, posebno što ćemo u njoj imati priliku da vidimo modernizovane prve epizode koje je vreme uglavnom pregazilo. Te prve epizode sam čitao tek nedavno, kada su izašle u izdanju Tex Klasik, i uživao sam u čitanju tih naivnih priča, pa mi je još veći gušt čitati ove "produžene verzije" sa savremenim scenarijom. Ipak, naglasio bih da bih voleo da sam ovo čitao u sveščicama, u crno belom, budući da je Libellusovo izdanje preskupo, a po mom mišljenju možda i nepotrebno.

Bozeli piše ovu priču koja počinje dok je Teks mladi odmetnik kome je zakon za petama, ali i lovci na ucene koji žele da unovče svoju nagradu. Teksa su lovci pritisli kod napuštenog rudnika, predvođeni Kofinom koji je i ranije imao susret sa Teksom i želi da mu se osveti. Ubrzo se ta priča grana tako da istovremeno pratimo Teksa koji beži od zakona i provodi vreme sa Indijancima, ali i Kofina koji smišlja osvetu i traga za blagom koje je utisnuto na medaljonu koju čuva stari indijanski poglavica. Bozeli je po meni veoma dobar scenarista te on zna kako da sve karte poveže u jednu koherentnu priču, i to na kraju i uspeva - ipak, negde pri sredini mi se radnja malo razvlači i razvodnjava, te pomalo ide u jednom nepotrebnom pravcu. Ceo deo sa Red Bilom mi se nije najbolje uklopio u glavni narativni tok, te sam osetio olakšanje čim se radnja prebacila na Tesu i medaljon, što je ujedno bio i najbolji deo ovog stripa.

De Anđelis je veoma dobar crtač, no više bih voleo da sam ga gledao u crno beloj tehnici, a ne u boji. Boja mi na momente ne stoji najbolje, ili je previše drečava tako da se senčenje gubi, tako da crtež izgleda previše - obično. Recimo kraj sa vatrom mi je bio slabašan što se toga tiče, a i generalno ne vidim neku potrebu za bojom i ovolikim formatom ako su rešetke striktno kao u sveskama. Razmisliću da li ću nabaviti nastavak mladog Teksa, jako me zanima ali mi je cena previše jaka. Naslovnice su za čistu desetku, uključujući i Karnevaleovu.

P:5 S:5 C:7 N:10 - 61%

Kakvi su Dezerteri u odnosu na ovaj strip?



Meni su najveća vrijednost ovog stripa upravo format i boja, baš to mu upravo daje neku novu razinu.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 16/11/2020 : 15:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by koze123

Mladi Tex Willer 1: Živ ili mrtav!

Scenario: Bozeli
Crtež: De Anđelis

Ideja o serijalu koji prati mladog Teksa mi je jako interesantna, posebno što ćemo u njoj imati priliku da vidimo modernizovane prve epizode koje je vreme uglavnom pregazilo. Te prve epizode sam čitao tek nedavno, kada su izašle u izdanju Tex Klasik, i uživao sam u čitanju tih naivnih priča, pa mi je još veći gušt čitati ove "produžene verzije" sa savremenim scenarijom. Ipak, naglasio bih da bih voleo da sam ovo čitao u sveščicama, u crno belom, budući da je Libellusovo izdanje preskupo, a po mom mišljenju možda i nepotrebno.

Bozeli piše ovu priču koja počinje dok je Teks mladi odmetnik kome je zakon za petama, ali i lovci na ucene koji žele da unovče svoju nagradu. Teksa su lovci pritisli kod napuštenog rudnika, predvođeni Kofinom koji je i ranije imao susret sa Teksom i želi da mu se osveti. Ubrzo se ta priča grana tako da istovremeno pratimo Teksa koji beži od zakona i provodi vreme sa Indijancima, ali i Kofina koji smišlja osvetu i traga za blagom koje je utisnuto na medaljonu koju čuva stari indijanski poglavica. Bozeli je po meni veoma dobar scenarista te on zna kako da sve karte poveže u jednu koherentnu priču, i to na kraju i uspeva - ipak, negde pri sredini mi se radnja malo razvlači i razvodnjava, te pomalo ide u jednom nepotrebnom pravcu. Ceo deo sa Red Bilom mi se nije najbolje uklopio u glavni narativni tok, te sam osetio olakšanje čim se radnja prebacila na Tesu i medaljon, što je ujedno bio i najbolji deo ovog stripa.

De Anđelis je veoma dobar crtač, no više bih voleo da sam ga gledao u crno beloj tehnici, a ne u boji. Boja mi na momente ne stoji najbolje, ili je previše drečava tako da se senčenje gubi, tako da crtež izgleda previše - obično. Recimo kraj sa vatrom mi je bio slabašan što se toga tiče, a i generalno ne vidim neku potrebu za bojom i ovolikim formatom ako su rešetke striktno kao u sveskama. Razmisliću da li ću nabaviti nastavak mladog Teksa, jako me zanima ali mi je cena previše jaka. Naslovnice su za čistu desetku, uključujući i Karnevaleovu.

P:5 S:5 C:7 N:10 - 61%

Kakvi su Dezerteri u odnosu na ovaj strip?



Meni su najveća vrijednost ovog stripa upravo format i boja, baš to mu upravo daje neku novu razinu.



Sad je bila prilika kupiti Tex Willer Mladost 2 za 40% manje cijenu (umjesto 46 eura za 28 eura), a isto tako i broj 1. Doduše dobije se žig "malo oštećene korice", a oštećenje tražiš mikroskopom.

A da li je dvica bolja od jedinice, meni je i naravno 60-tak stranica više od broja 1. Jedva čekam "Pinkerton Lady".

Toliko mi je ta edicija dobra da mi je kao "okorjelom" Nathanovcu žao što tako nešto nema i on (po pitanju formata, kolora i Libellusovog "dodira" koji to digne na razinu više).

Ako se neki od izdavača odluči za jeftiniju varijantu, vjerujem da bi i kolor trebalo ukomponirati.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/11/2020 : 15:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123


Kakvi su Dezerteri u odnosu na ovaj strip?


Meni su bili osjetno bolji.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/11/2020 : 15:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
bolji su dezerteri negde do poslednjeg nastavka, a onda opsta katastofa
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 17/11/2020 : 11:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Super, propustio sam tu akciju - a i generalno mi ne znači puno, kad sam u Srbiji. Hvala, valjda će nešto izleteti.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 17/11/2020 : 12:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Super, propustio sam tu akciju - a i generalno mi ne znači puno, kad sam u Srbiji. Hvala, valjda će nešto izleteti.


Šalje ti Libellus i preko granice.
A i na forumu vidim da su ovaj put imali i suradnike u Srbiji (u Beogradu) za ovaj "Virtualni Interliber".
Ne znam detalje za suradnike u Beogradu da li je to AF ili DW ili netko drugi/treći, ali upitom na njihov mail dobiju se sve informacije.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/11/2020 : 20:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Texov jubilarac - broj 600 dobiva svoju recenziju zahvaljujući texu2:

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-lib-69-demoni-sjevera/2527/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2020 : 11:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
by Dado A., 25. 11. 2020

Predzadnja knjiga u našoj sljedećoj turi koja bi uskoro trebala biti vani nosi naslov “Vješala za Kita Willera”, a riječ je - naravno - o Texovom 15. kolornom specijalcu!

Kao i obično, više detalja o ovom izdanju (a i o svima ostalima iz naše 10. ovogodišnje ture) očekujte uskoro na istome ovom mjestu!





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 04/12/2020 : 21:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
https://www.facebook.com/photo?fbid=10221793330880792&set=gm.983853188810312

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/12/2020 : 00:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#723
Scenarij: Pasquale Ruju
Crtež: Stefano Biglia
Naslovnica: Claudio Villa

https://www.sergiobonelli.it/tex/2020/12/04/albo/la-negra-muerte-1008991/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1607069243215.jpg--.jpg?1607069243000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1607069243611.jpg--.jpg?1607069243000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1607069243992.jpg--.jpg?1607069244000
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/12/2020 : 11:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nevjerojatno kako Tex uvijek ima tu neku svjezinu,izvrsne crtace,naslonicara,pa nije ni cudo da je najpopularniji strip junak u cizmi.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/12/2020 : 11:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Je li to provjereno?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 05/12/2020 : 12:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Da

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/12/2020 : 13:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ni Topolino ni neka manga ni superheroji ne prodaju više od Texa?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 05/12/2020 : 14:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ni Topolino ni neka manga ni superheroji ne prodaju više od Texa?



Jos malo i postat ces vrhunski trol
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/12/2020 : 15:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Postat?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/12/2020 : 16:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ni Topolino ni neka manga ni superheroji ne prodaju više od Texa?



Imam C.Barksove i Gottfredsonove dizniće,topolino crtaju tal.autori, ali znamo koji strip pere i dere posteno u cizmi.
Necemo valjda opet o statistici koji se najbolje prodaje?
Ne ljuti se Jaki, ali jedan Tex sa "zlatnom" pricom mi je bolji nego hrpica zlatnih klasika Zagora.Nazalost,Zagora sve vise stavljam postrance kao nekad omiljenog strip junaka,ali Tex mi je kvalitetniji po svemu. S godinama mi je Tex postao bas simpa za citati,jos ide dalje,a Kena sam pred par godina bas zgustao citajuci,ali to se zove sazrijevanje.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 05/12/2020 16:13:00
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/12/2020 : 16:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zasto bih se ljutio?
Pitanje je bilo da li je Tex danas najprodavaniji strip u Italiji.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/12/2020 : 16:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Zasto bih se ljutio?
Pitanje je bilo da li je Tex danas najprodavaniji strip u Italiji.


Ok, ljudi smo..
Mozda je trik pitanje s tvoje strane,ali kad bi suzili na izdavaca i zanr,onda je to Tex.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 349 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.69 seconds. Snitz Forums 2000