forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 349

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 03/01/2022 : 11:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
50 godina niko da primeti da je cuvena naslovna flipovana u ogledalu...
Trojica levorukih na jednoj slici je ipak previse.

[url=https://postimg.cc/HVNvcjBF][/url]

Edited by - cat claw on 03/01/2022 11:28:10
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 05/01/2022 : 14:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Fino uočeno.
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2040 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 08/01/2022 : 12:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#736
Scenarij: Pasquale Ruju
Crtež: Giuseppe Prisco
Naslovnica: Claudio Villa



https://shop.sergiobonelli.it/tex/2022/01/05/albo/le-frecce-dei-nemici-1021232/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1641373437802.jpg--.jpg?1641373438000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1641373438228.jpg--.jpg?1641373438000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1641373438672.jpg--.jpg?1641373439000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 08/01/2022 : 13:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Odličan Prisco!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/01/2022 : 19:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
stari dobri prisco, sa tim da i nije nesto star
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/01/2022 : 21:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Prisco ko rođen za indijance ljute crtat!
Odlično!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/01/2022 : 21:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
da li je neko overio cetvorodelnu epizodu pre ovde?
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 09/01/2022 : 09:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
not me pukli su mi lanci snabdevanja nikako da se povezemo ....

sangue navajo
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2022 : 01:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Prisco vrati se na Zagora, sve ti je oprosteno!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/01/2022 : 17:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
tex libellus 108, jetro

ovde imamo vec dokazanu kombinaciju boselli & mastantuono, gde imamo prljaviji pristup divljem zapadu. mastantuono mi je oku mio, mozda mi je sad i najbolji od standrdne postave u texu, covek vodi o svemu racuna. njegova potezanja su mi najbolja.
prica, pa malo se boseli standardizovao, neki losi ljudi terorisu ovde druge, i sad tu treba popraviti situaciju. standardna postavka, al prica i ovaj put funkcionise. skroz zanimljivi protivnici, imamo neki i presek tog vremena u stripu. osnovni motiv je sloboda, nekako do nje bilo je i ovih sto stradaju na dobroj strani. boselli nikako da da neku veliku smrt na kraju na temu slobode, a i svakva zavrsnica mu je nesto vesela - makar u ovim pricama sto smatram da su dobre.
prvih i poslednjih par strana su neka dodatna prica, za koju svo vreme znamo kako ce se zavrsiti - cemu ovo ne znam
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/01/2022 : 17:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
tex libellus 116, yamin znak

jedan od ocekivanijih stripova kod mene zadnjih godina, sto sam ga vise ocekivao to nikako da izadje
civitelli, nije mi omiljen crtac, nekako mi je previse cist - a to mi bas i ne lezi. vise bi mi legao frisenda, al sta da se radi. naravno da ce za ovu epizodu koristiti nekog iz standardne postave, a i sam civitelli jeste razbio ovde. ovo bi trebalo da mu je neki vrhunac u karijeri.
boselli, ovde je vec komplikovanija prica. pre nekih 25 godina uzivao sam u njegovim zagorima, prilicno su mi lezale i te 'onostrane' pustolovine. kod texa je toga naravno dosta manje bilo, dampyr me skoro pa i ne interesuje, tako da sam ocekivao taj neki stari osecaj da se vrati. i epizoda je prilicno uspela u tome.
kad vec spomenih nadprirodne epizode, kod texa tu je skoro uvek morisco. a iz vec odredjenih razloga nijedna njegova bosellijeva epizoda mi nije legla. sve to bude dobro do nekog trenutka, a onda se sve pretvori u neku jurnjavu, ili krene da se vrti u krug pa se smorim. stoga su mi sva ocekivanja bila na yami.
avantura je viseslojna, dosta razlicitog je ovde povezano, a i boselli je prilicno sirok lik.
prvi nastavak, sam pocetak, povratak yame u retro stilu. vrhunski! posle sledi odlicna pucacina, cistokrvna vestern akcija, kakvu dugo nisam citao. nema se mira ceo strip, mada fali ovde malo audice pristupa.
drugi nastavak, cisto uzivanje. polako se gradi misterija, horor, sjajno utaktovan deonica kod moriska. silazak yame u ponor i njegova nadogranja maestralno su izvadeni, kasnija desavanja krajnje napeta. prosto sam strahovao za 4 pauka + morisca i eusebia .
treci nastavak, polako se ide ka kraju, i dalje napetost lebdi, mada mi se sve to malo olabavilo. i onda sama zavrsnica, nesto sto krasi bosellija od pocetka - fali jedno jos 30-50 stranica razrade. bah! ne znam gde je tu problem, al on postoji. mozda on toga nije svestan, al imamo tu i ljude oko njega da mu kazu. ako ne moze vise od tri dela, onda nek skrati prvi deo. mada smesno mi je sad da ga ogranicavaju kod ovako vrhunske epizode.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 13/01/2022 : 09:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Jetro je super, ima surovih elemenata, ima i neke melanholije, zanimljivi likovi itd. Potpisujem sve iznad.
Yamin znak je fantazija, ozbiljna, tjeskobna priča, odlični likovi i detalji, moglo je komotno i na 4 nastavka, ali bit će taj povratak Mefista/Yame u 7 nastavaka. S obzirom koliko je ova priča kvalitetna, očekujem još i više od toga.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 13/01/2022 : 09:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Da, tko bi rekao da nakon toliko godina iščekuje se Tex i dalje s nestrpljenjem!

Yamin znak odličan, ali fali ono "nešto" bonellijevsko, Boselli sve to studiozno odradio (proučio prethodnike, religije, puno različitih tema), da kraj je nedorečen, ali i tu ima odličnih stvari poput kratkog pojavljivanja Mefista i znamo da slijedi nastavak. Inače, jednom je prilikom Boselli rekao da je sve oko stripa njegovo, ne dozvoljava uplitanje nikome!

Civitelli rasturio, Boselli iako horor priča dao epsku pucačinu u ghost townu!

Ocjene

scenarij i priča 9

crtež i naslovnice 10

U svakom slučaju Tex nakon broja 600 kvalitativno se jako poboljšao, ponajviše zahvaljujući Boselliju!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/01/2022 : 10:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ocekujem od tog mefista & yame, da boseli u samoj zavrsnici stavi texa i njih dvojicu u nekoj prostoriji same, oci u oci
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 13/01/2022 : 10:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Idući bi susret trebao donijeti zajedno oca i sina (Mefista i Yamu), a crtež braće Cestaro će opet donijeti spektakl!

Ova put je dosta ranjenih, boli i krvi poteklo!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/01/2022 : 10:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


u 2022. godini cak 7 mjeseci ce nam uzeti Mefisto, u dvoje povezanih prica, scenarist je Boselli, a crtaci su braca Cestaro i Civitelli
http://texwillerblog.com/tex-2022-o-ano-do-mefisto-com-divulgacao-de-24-paginas-ineditas/



sve je kako treba , cekamo 2027 da ll izbaci epizodu
mislim da 2023 ide crnobradi, to bi trebalo da bude hit. boselli & anderuci.

Edited by - kasper on 13/01/2022 10:41:41
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 13/01/2022 : 10:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Koliko vidim Cestarima paše Mefisto! A i Tex je zarobljen! To je opet i El Morisco. Ma, sam nek netko izda što prije!

P.S. Talijani su mjesec dana nakon Yaminog znaka, izdali cijelu priču u HC, bio bi to dobar potez da netko sa ovih prostora izda na taj način priču!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 13/01/2022 : 12:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
https://www.sergiobonelli.it/tex/2022/01/10/gallery/l-anno-di-mefisto-1021240/#25

Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 17/01/2022 : 15:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Prilicno redovno citam Texa koji izlazi u Italiji ali sam u zadnje vrijeme napravio mali zaostatak. U ovih par dana sam procitao Vudu revolverasa i Vjesticu iz mocvare. Vjerujem da ce svi ljubitelji Texa i Magicnog Vjetra uzivati u ovoj prici, spoj vesterna i vudua, plus fatasnicni crtez sjajnog Ramelle.

I slazem se sa kolegom tex2 da od broja 600 Tex ide na bolje, meni jedino u zadnje vrijeme najvise odgovara Ruju koji pise price po mom ukusu. Svaki novi broj Tex-a u zadnje vrijeme je poslastica :)


No one gets out of childhood alive.

Edited by - SSM on 17/01/2022 15:03:01
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 17/01/2022 : 20:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SSM

Prilicno redovno citam Texa koji izlazi u Italiji ali sam u zadnje vrijeme napravio mali zaostatak. U ovih par dana sam procitao Vudu revolverasa i Vjesticu iz mocvare. Vjerujem da ce svi ljubitelji Texa i Magicnog Vjetra uzivati u ovoj prici, spoj vesterna i vudua, plus fatasnicni crtez sjajnog Ramelle.

I slazem se sa kolegom tex2 da od broja 600 Tex ide na bolje, meni jedino u zadnje vrijeme najvise odgovara Ruju koji pise price po mom ukusu. Svaki novi broj Tex-a u zadnje vrijeme je poslastica :)





I ja sam nedavno nabavio komplet talijanskog Texa 1-731. Meni je vudu revolveraš bio tak-tak. Ne znam, više mi je ta priča za Zagora nego za Texa. Ove najnovije još nisam nabavio, ali nekako mi ni one ne obećavaju.
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 17/01/2022 : 20:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
Super.. Talijani su poprilično popljuvali ovu priču,tako da su mi očekivanja minimalna.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/01/2022 : 08:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
davno je prosao ramelin zenit. ovaj upliv crtaca koji su za penziju mi se nimalo ne svidja
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 18/01/2022 : 22:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
stare prdonje na texu

sangue navajo
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/01/2022 : 23:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



Crni Kojot
(SAKL 35b/36a, ZS 350, SR 29b/30a), 64+32=96 str.
- četrdeset i treća Texova epizoda

Scenarij: Gian Luigi Bonelli
Crtež: Aurelio Galleppini
Naslovnice: Aurelio Galleppini

Kratki sadržaj:
Na povratku u Navajo rezervat negdje u bespućima Arizone, ničim izazvan, Texa napada Pueblo Indijanac. Normalno da mu je to bilo zadnje što je učinio, a dok je izdisao, zaprijetio je da će ga Crni Kojot osvetiti. Uz amajliju s likom kojota oko indijančeva vrata, isti znak ugraviran je i na kundaku njegove puške, pa je Tex odlučio saznati više i sam potražiti toga Crnog Kojota.

Zanimljivosti:
- Ova epizoda je originalno izlazila od 23.09.1956. do 19.11.1956. u striscia seriji, dok u Bonelli formatu izlazi od siječnja do ožujka ili travnja 1963. godine.
- Tex drugu epizodu za redom je sam u akciji, ali se ovdje u samom finišu epizode pojavljuju i dva Kita.

Komentar:
Uh, ponovno imamo foru s hramom usred sela, nezasitnim i pohlepnim bijelcem prevarantom i naivnim Indijancima.
Uz već standardne naivnosti ovih početnih Texova i još standardniju naglu završnicu, ovdje imamo biser u samom zapletu. Naime, sudeći po kasnijoj priči, nesretni Indijanac nije imao nikakva logična ni nelogična razloga da napadne usamljenog jahača kao što je Tex.
Ipak, uz sve te gluparije, priča nije dosadna za čitati, a Gian Luigi je pokušao čak i iznenaditi (možda tadašnju mladež) s identitetom Crnog Kojota. Ne znam, mislim da je odmah sve jasno i bez sestre, a posebno fotografije. Tex pak glavinja uokolo kao najveći naivac i vjeruje svima bez pogovora! Nisam još vidio ovako naivnog Texa, a možda je u tome i draž ove priče.



Galep je sada već na visokoj razini. Vidljiva je puno veća posvećenost detaljima koliko god je morao biti svjestan kakve sve gluposti crta, kao što je onaj nesretni hram s čudesnim tajnim prolazima (ovaj put na sreću bez bazena i anakonde). Kad smo već kod tog upečatljivog hrama, nije mi baš jasno njegovo šarenilo na poleđini Strip-agent Klasika 35. U stripu je na sreću normalnije obojan, kao i na originalnoj naslovnici koja pripada redovnoj seriji.

Nema veze, idemo dalje! Valjda će jednom već krenuti te bolje epizode!

(priča: 5, scenarij: 5, crtež: 8, naslovnice: 8) - 62%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/01/2022 : 08:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Tex2 i recenzija jedne kratke, ali i kultne avanture s početka serijala:

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-zs-344-misija-u-las-vegasu/2757/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 349 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000