forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kolekcija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

kenan92
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
388 Posts

Member since 26/01/2010

Posted - 18/03/2010 : 21:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit kenan92's Homepage  Send kenan92 a Yahoo! Message  Send kenan92 a Private Message  Reply with Quote
Sta sve posjedujete od američkih stripova? HC, Omnibusi, obične sveske, reprinti i ostalo.....

Here at last, dear friends, on the shores of the Sea, comes the end of our fellowship in Middle-earth. Go in peace! I will not say: do not weep;for not all tears are an evil."

Edited by - kenan92 on 18/03/2010 21:23:44

Babo24
Starting Member



Croatia
71 Posts

Member since 30/09/2009

Posted - 18/03/2010 : 22:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Babo24 a Private Message  Reply with Quote
Ovo sam isto ja zapocea, ovu temu, pa se odma brze bolje pretvorila u raspravu o Zagoru i ostalome... Al svaka cast ako ljudi budu drzali se samo amera u ovoj temi.

My life fades, the vision dims, all that remains... are memories...
Go to Top of Page

kenan92
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
388 Posts

Member since 26/01/2010

Posted - 18/03/2010 : 22:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit kenan92's Homepage  Send kenan92 a Yahoo! Message  Send kenan92 a Private Message  Reply with Quote
I ja bi to volio.....

Here at last, dear friends, on the shores of the Sea, comes the end of our fellowship in Middle-earth. Go in peace! I will not say: do not weep;for not all tears are an evil."
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 18/03/2010 : 22:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam dosta toga od Spawn-a:Spawn book-1-12,Curse of the Spawn-1-4,Medieval Spawn-Witchblade(colected edition),Spawn-Angela,Batman-Spawn(DC),Spawn-Batman(Image),Spawn Br.-10(preskočen u reprintima),Spawn-the book of souls,Spawn-The dark ages,HellSpawn-the Ashley Wood Collection,Spawn-Godslayer,Spawn-The complete Amageddon collection,Spawn-New Flesh Collection,Spawn-Neo noir,Spawn-the undead,Spawn-the movie(i naravno film)većinom book ili kolekcionarska izdanja,i još Danger Girl-3D.Eto uglavnom Spawn,nisam svaštario,volim žanr horora,a i crtež je fantastičan,i nije baš strip za djecu(barem ne malu)

Edited by - bvagner3 on 18/03/2010 22:53:38
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/03/2010 : 10:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
imao sam skoro sve te od Spawna.
Sto se tice crteza, tu ima cijela istorija stripa i svi moguci stilovi.
Najgori mi je Blood & Salvation,totalni haos, najbolji naravno Curse 1-4. Od COTS sam procitao svih 29 brojeva i to je definitivno najjaci spawnov serijal.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 20/03/2010 : 10:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
najobicnije sveske na moju veliku zalost
mozda jednog dana...

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

kenan92
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
388 Posts

Member since 26/01/2010

Posted - 20/03/2010 : 10:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit kenan92's Homepage  Send kenan92 a Yahoo! Message  Send kenan92 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

najobicnije sveske na moju veliku zalost
mozda jednog dana...

ajde navedi šta sve imaš.....ao ti nije teško

Here at last, dear friends, on the shores of the Sea, comes the end of our fellowship in Middle-earth. Go in peace! I will not say: do not weep;for not all tears are an evil."
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 20/03/2010 : 11:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

imao sam skoro sve te od Spawna.
Sto se tice crteza, tu ima cijela istorija stripa i svi moguci stilovi.
Najgori mi je Blood & Salvation,totalni haos, najbolji naravno Curse 1-4. Od COTS sam procitao svih 29 brojeva i to je definitivno najjaci spawnov serijal.

Da Curse of the Spawn je i meni najbolji,naručito prvi broj (book)o postapokaliptičnom svijetu,odličan mi je i Medieval Spawn-Witchblade,o srednjem vijeku,čarobnjacima,vilenjacima,čudovištima i sl.malo me podsjeća na Gospodare prstenova.Najgori mi je onaj preskočeni br.-10 sa Cerebusom,pa taj strip niti ima veze sa serijalom,niti ikakve logike,navodno su ga izbacili zbog često viđenog spora oko autorskih prava,ali uopče ne fali u serijalu,da nisu naveli nebi ni skužio da išta fali.Opčenito mi se Spawn svđa,zagrijao sam se za taj strip u prvom redu zbog fantastičnog crteža Todda McFarlanea,a i mračani nasilan stil,za razliku od većine drugih Američkih superjunaka,koji su šareni,lete i skaču,i imaju listu super moći,naravno ima i još odličnih junaka,svidio mi se onaj team up sa Batmanom,mada nije nešto posebno,no nevjerovatno kako DC-eva verzija,(za razliku od Imagea),ima puno lošiji crtež(po meni katastrofalan), iako sam znao prelistati stripove kao Spiderman,X-man,Hulk(od Marvela)malo su mi previše kao što sam rekao kičasti,zaigrani,(neka se niko ne uvrijedi),ali stripovi za djecu,Spawn mi je zato u neku ruku za nešto starije,možda naslian i mračan kao prve epizode Dilan Doga (na ovim prostorima),a opet je Amer sa super junakom u glavnoj ulozi i zato mi se sviđa.
Go to Top of Page

kenan92
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
388 Posts

Member since 26/01/2010

Posted - 20/03/2010 : 12:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit kenan92's Homepage  Send kenan92 a Yahoo! Message  Send kenan92 a Private Message  Reply with Quote
Hajmo ljudi napišite nije vam valjda mrsko

Here at last, dear friends, on the shores of the Sea, comes the end of our fellowship in Middle-earth. Go in peace! I will not say: do not weep;for not all tears are an evil."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/03/2010 : 12:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

quote:
Originally posted by King Warrior

imao sam skoro sve te od Spawna.
Sto se tice crteza, tu ima cijela istorija stripa i svi moguci stilovi.
Najgori mi je Blood & Salvation,totalni haos, najbolji naravno Curse 1-4. Od COTS sam procitao svih 29 brojeva i to je definitivno najjaci spawnov serijal.

Da Curse of the Spawn je i meni najbolji,naručito prvi broj (book)o postapokaliptičnom svijetu,odličan mi je i Medieval Spawn-Witchblade,o srednjem vijeku,čarobnjacima,vilenjacima,čudovištima i sl.malo me podsjeća na Gospodare prstenova.Najgori mi je onaj preskočeni br.-10 sa Cerebusom,pa taj strip niti ima veze sa serijalom,niti ikakve logike,navodno su ga izbacili zbog često viđenog spora oko autorskih prava,ali uopče ne fali u serijalu,da nisu naveli nebi ni skužio da išta fali.Opčenito mi se Spawn svđa,zagrijao sam se za taj strip u prvom redu zbog fantastičnog crteža Todda McFarlanea,a i mračani nasilan stil,za razliku od većine drugih Američkih superjunaka,koji su šareni,lete i skaču,i imaju listu super moći,naravno ima i još odličnih junaka,svidio mi se onaj team up sa Batmanom,mada nije nešto posebno,no nevjerovatno kako DC-eva verzija,(za razliku od Imagea),ima puno lošiji crtež(po meni katastrofalan), iako sam znao prelistati stripove kao Spiderman,X-man,Hulk(od Marvela)malo su mi previše kao što sam rekao kičasti,zaigrani,(neka se niko ne uvrijedi),ali stripovi za djecu,Spawn mi je zato u neku ruku za nešto starije,možda naslian i mračan kao prve epizode Dilan Doga (na ovim prostorima),a opet je Amer sa super junakom u glavnoj ulozi i zato mi se sviđa.


Da, Imageov Spawn/Batman je znatno bolji, ovaj od DCija je najvise zbog crteza totalno smece. Mozda je mogao proci kod DCija u to vrijeme, ali je definitvno oskrnavljeno ime Spawn sa tim brojem. Medieval Spawn/Witchblade me navukao tada i na Witchblade serijal, koji sam pratio dok je Turner radio epizode, poslije sam kapitulirao. Mislio sam da dam sansu ovim novim epizodama na kojima radi onaj nas covjek, ali tesko mi se nakaniti. Spawna sam pratio do negdje broja 100, tu sam se predao...mozda bas u pravo vrijeme. Desetku sam zaboravio.
Koliko vidim ono nase izdanje Spawna nije dobro proslo, sto mi je iskreno pomalo cudno, jer se definitvno radi o jednoj od najboljih US-serija ikad.

@Kenane: Trenutno imam samo TPB, vecinom DC/Vertigo i Marvel, i jos ponesto od drugih kao TWD i slicni. Sveske sam u kilogrmamima prodao prije nekoliko godina.Sveske-nikad vise, samo izabrana djela spakovana u TPB.

Edited by - King Warrior on 20/03/2010 12:47:54
Go to Top of Page

kenan92
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
388 Posts

Member since 26/01/2010

Posted - 20/03/2010 : 12:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit kenan92's Homepage  Send kenan92 a Yahoo! Message  Send kenan92 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by bvagner3

quote:
Originally posted by King Warrior

imao sam skoro sve te od Spawna.
Sto se tice crteza, tu ima cijela istorija stripa i svi moguci stilovi.
Najgori mi je Blood & Salvation,totalni haos, najbolji naravno Curse 1-4. Od COTS sam procitao svih 29 brojeva i to je definitivno najjaci spawnov serijal.

Da Curse of the Spawn je i meni najbolji,naručito prvi broj (book)o postapokaliptičnom svijetu,odličan mi je i Medieval Spawn-Witchblade,o srednjem vijeku,čarobnjacima,vilenjacima,čudovištima i sl.malo me podsjeća na Gospodare prstenova.Najgori mi je onaj preskočeni br.-10 sa Cerebusom,pa taj strip niti ima veze sa serijalom,niti ikakve logike,navodno su ga izbacili zbog često viđenog spora oko autorskih prava,ali uopče ne fali u serijalu,da nisu naveli nebi ni skužio da išta fali.Opčenito mi se Spawn svđa,zagrijao sam se za taj strip u prvom redu zbog fantastičnog crteža Todda McFarlanea,a i mračani nasilan stil,za razliku od većine drugih Američkih superjunaka,koji su šareni,lete i skaču,i imaju listu super moći,naravno ima i još odličnih junaka,svidio mi se onaj team up sa Batmanom,mada nije nešto posebno,no nevjerovatno kako DC-eva verzija,(za razliku od Imagea),ima puno lošiji crtež(po meni katastrofalan), iako sam znao prelistati stripove kao Spiderman,X-man,Hulk(od Marvela)malo su mi previše kao što sam rekao kičasti,zaigrani,(neka se niko ne uvrijedi),ali stripovi za djecu,Spawn mi je zato u neku ruku za nešto starije,možda naslian i mračan kao prve epizode Dilan Doga (na ovim prostorima),a opet je Amer sa super junakom u glavnoj ulozi i zato mi se sviđa.


Da, Imageov Spawn/Batman je znatno bolji, ovaj od DCija je najvise zbog crteza totalno smece. Mozda je mogao proci kod DCija u to vrijeme, ali je definitvno oskrnavljeno ime Spawn sa tim brojem. Medieval Spawn/Witchblade me navukao tada i na Witchblade serijal, koji sam pratio dok je Turner radio epizode, poslije sam kapitulirao. Mislio sam da dam sansu ovim novim epizodama na kojima radi onaj nas covjek, ali tesko mi se nakaniti. Spawna sam pratio do negdje broja 100, tu sam se predao...mozda bas u pravo vrijeme. Desetku sam zaboravio.
Koliko vidim ono nase izdanje Spawna nije dobro proslo, sto mi je iskreno pomalo cudno, jer se definitvno radi o jednoj od najboljih US-serija ikad.

@Kenane: Trenutno imam samo TPB, vecinom DC/Vertigo i Marvel, i jos ponesto od drugih kao TWD i slicni. Sveske sam u kilogrmamima prodao prije nekoliko godina.Sveske-nikad vise, samo izabrana djela spakovana u TPB.

Znači bolje imat TPB - ove, a ja bas to razmisljam pošto cu sad kupovat sa eBaya TPB i HC. Prvo ću one Marvel Zombies HC i Joker HC a i to ako uspijem nac negdje u Brčkom banku sa PayPalom. A sto se mene tice samo domaće sveske Bookglobe i Beli Put grafičke novele imam zasad a i nekoliko Conana i Spidermana od SD

Here at last, dear friends, on the shores of the Sea, comes the end of our fellowship in Middle-earth. Go in peace! I will not say: do not weep;for not all tears are an evil."
Go to Top of Page

Babo24
Starting Member



Croatia
71 Posts

Member since 30/09/2009

Posted - 20/03/2010 : 17:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Babo24 a Private Message  Reply with Quote
Ja vecinom imam i kupujem samo TPB-ove, HC i omnibuse, naisplativije mi je (sve s eBay-a). Listu vec imam negdje ovde na forumu,al svejedno cu je update-at radi ovog topica,kad ga se vec svi drze. Tako i treba, samo nastavite

My life fades, the vision dims, all that remains... are memories...
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 20/03/2010 : 17:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Graficke novele Belog Puta, Astonishing X-Men, Peanuts, Ultimates, UFF, Konana, a sad kad sam otkrio amazon sky's the limit. :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 20/03/2010 : 18:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Zapravno je najlepše imati HC-ove, samo što se neda svima da čekaju dok se sve sakupi za HC. Kako sam ja strpljiv kolekcionar, pričekam godinu dana dok se ne izbaci neki HC. Omnibusi su pomalo preglomazni za čitanje, a trejdovi se lako savijaju i nekako su mi neugledni, tako da biram zlatnu sredinu HC-ove.

Inače, tu se nikako nemoj preći pa da uzmeš Premier HC. To je po meni najgora varijanta- Isti proj strana kao i trejd, isti format kao trejd, samo cena veća za 30-40 posto...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/03/2010 : 19:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Zapravno je najlepše imati HC-ove, samo što se neda svima da čekaju dok se sve sakupi za HC. Kako sam ja strpljiv kolekcionar, pričekam godinu dana dok se ne izbaci neki HC. Omnibusi su pomalo preglomazni za čitanje, a trejdovi se lako savijaju i nekako su mi neugledni, tako da biram zlatnu sredinu HC-ove.

Inače, tu se nikako nemoj preći pa da uzmeš Premier HC. To je po meni najgora varijanta- Isti proj strana kao i trejd, isti format kao trejd, samo cena veća za 30-40 posto...


Da li se zove premier zato što prvo izađe kao HC? Premijera?
Recimo All-star Superman vol.2 je do nedavno bio samo u HC, ali ja sam sačekao paperback pa kupio. Da li je taj All-star bio premier HC?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/03/2010 19:04:50
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/03/2010 : 19:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Premier HC je Marvelova fora. To znači isto što i TPB, samo sa tvrdim koricama. Isti format, isti sadržaj. Za najzagriženije fanive. Omnibuse i standardni Marvelovi HCovi su većeg formata.

DC pak ima standardne HCove, neimenovane, koji su u stvari isto što i Marvelovi Premier HCovi. Oni većeg formata su Deluxe HC. A oni najluksuzniji su Absolute.

Ali sve to nije cast in stone, imaš 1001 odstupanje i kod jednih i kod drugih.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 21/03/2010 : 09:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Premier HC je Marvelova fora. To znači isto što i TPB, samo sa tvrdim koricama. Isti format, isti sadržaj. Za najzagriženije fanive. Omnibuse i standardni Marvelovi HCovi su većeg formata.

DC pak ima standardne HCove, neimenovane, koji su u stvari isto što i Marvelovi Premier HCovi. Oni većeg formata su Deluxe HC. A oni najluksuzniji su Absolute.

Ali sve to nije cast in stone, imaš 1001 odstupanje i kod jednih i kod drugih.


Baš tako. Zato je najbitnije voditi računa o tome kojih je dimenzija strip kada se kupuje preko, recimo, Amazona, jer u deklaraciji sve stoji precizno napisano, retko kada sam tu pronalazio odstupanja...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

kenan92
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
388 Posts

Member since 26/01/2010

Posted - 22/03/2010 : 22:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit kenan92's Homepage  Send kenan92 a Yahoo! Message  Send kenan92 a Private Message  Reply with Quote
Daj ljudi postavite malo slika da vidimo kolekcije americkih stripova.

Here at last, dear friends, on the shores of the Sea, comes the end of our fellowship in Middle-earth. Go in peace! I will not say: do not weep;for not all tears are an evil."
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 23/03/2010 : 00:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
da je meni znat kako to napravit.
imaš na mom blogu ako te zanima.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000