forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Guido Crepax: Valentina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/07/2010 : 00:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bosancicigor

da,tu se slažemo,imaš potpuno pravo da laprdaš po forumu.
što se tiče anatomije dragi bane postoji razlika između grešaka proizašlih iz nepoznavanja iste i namjernog izostavljanja, preuveličavanja ili ako hočeš i karikiranja anatomije,a sve zbog dimamike kadra,potenciranja pokreta, atmosfere i ritma cijele table koji je pogotovo kod frazete izuzetno važan.



@Igore ti si poprilično bezobrazan tip kad poslije petog posta se tako prostački obračaš Banetu i umjesto da izabereš neki pristojniji termin ti upotrebljavaš fakinski "laprdanje". Čime te je Bane uvrijedio da zasluži takvo ophođenje...

@Bane što se uopšte upuštaš u polemiku sa osobom koja te ne poštije i ne cijeni, a osim toga te i vrijeđa.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 27/07/2010 00:17:59
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 27/07/2010 : 00:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Polako, AllBa. Ja sam sam izabrao termin laprdanje, samo ga je Igor krivo shvatio i jos pogresnije upotrebio.

Pa, tesko je polemisati sa istomisljenicima.
A to da li me postuje i ceni , cini mi se ipak DA i jedno i drugo, samo se pogresno izrazio.
Ne brini za vredjanje, imam visok prag. To da me neko smatra nekompetentnim za analizu crteza jos uvek ne smatram uvredom. To je vise losa procena sopstvene kompetencije

Edited by - cat claw on 27/07/2010 00:29:26
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/07/2010 : 00:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Polako, AllBa. Ja sam sam izabrao termin laprdanje, samo ga je Igor krivo shvatio i jos pogresnije upotrebio.

Pa, tesko je polemisati sa istomisljenicima.
A to da li me postuje i ceni , cini mi se ipak DA i jedno i drugo, samo se pogresno izrazio.



Nisam pročitao cijelu vašu komunikaciju. OK.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 27/07/2010 : 00:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw


....Ovde sam clan foruma jednak sa ostalima i ako hocu, smem i da laprdam...






ako banetove riječi o samom sebi smatraš vrijeđanjem, to je tvoj problem.

bane omašio si ceo fudbal, ilitiga, ja u kupe ti u špade.
nema veze.
(usput,jesu li to ona pera što ih nisi kupio kad si bio u parizu:))


Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 27/07/2010 : 00:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Nisam nikad bio u Parizu. Sad mozes da dodas jos jedan minus mom liku i delu
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 27/07/2010 : 20:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
ma to ti je plus krivo si shvatio :)
da li te poštujem, pa jasno da DA, isto ko i ti mene i moju (uostalom kao i svaku drugu) procjenu crteža,stripa,itd...koja nije ista kao i tvoja.
i kako da se naljutim na čovjeka (pa makar me pokušao uvrijediti) uz čije sam stripove odrastao i smijao se, ovo ozbiljno mislim, tvoj blek je bio i ostao nenadmašan. Tako je to u životu, odrasteš i shvatiš da su i idoli samo obični ljudi ko i mi, skloni budalaštinama, suženim pogledima i proširenim egima. čika bane sve je ok. cat claw se opet dobro prodaje nema potrebe da skačeš na sve strane, shvatili smo.
ajde čekam sad još jedan tvoj duhoviti komentar za kraj, da se zna da je tvoja uvijek zadnja (jer ipak si ti ovdje autoritet).
i da, all-ba, stvarno sam neki bezobrazni tip koji se drznuo dirnuti u kerca nakon samo 5 postova, evo obećavam ti da neću više ni pisnuti dok ne nakupim barem hiljadu postova ;)



Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 27/07/2010 : 20:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ne pisem ovo da bi moja bila zadnja, zadnja je uvek od moje supruge...
Interesuje me samo odakle poticu neka kriva tumacenja mog javnog ponasanja na koja nalecem s vremena na vreme.

Zasto neko misli da sam ovde na forumu da bi se Cat Claw dobro prodavala? Odmah da ti kazem da je profit od ovog mog izdanja 0 (nula) i zaista ne moram da se trcam da bih od te nule napravio jos vecu.

Ja sam prosto ovde zato sto volim da se druzim s ljudima i to je sve.
Ako za ikoga mozes reci da ima uske poglede, to sigurno nisam ja. Uostalom, zar se to ne vidi u mojim stripovima?

Sto se mog ega tice, jeste prosiren - ali samo oko mog struka. Kakav sam to neskroman gest napravio da bi mi prilepio takvo nesto?
A pokusaj vredjanja jednostavno ne priznajem posto nikada nemam nameru da nekoga vredjam. Naprotiv. Doduse, dolazio sam u situacije kada su moje duhovitosti postajale 'duhovitosti' (posto niko ne moze uvek da bude duhovit) ali to je vise bilo do primaoca nego do mene i moje namere.
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 27/07/2010 : 20:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
e sad ti moram skinuti kapu,ovo je dobar i pošten odgovor.
plus sad se možemo pronaći na novom planu i kod mene žena ima zadnju, a bogami mi i ego sa godinama raste na istom mjestu. stoj mi dobro!


Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 27/07/2010 : 21:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
za mene je Bane vrhunac skromnosti i pristupacnosti, nevjerojatno pozitivno me je iznenadio. Za razliko od mnogih drugih koje sam nekada voli citati. Biće je Igor negdi slucajno naletija na neki nesporazum ili ne znam sto...

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 29/07/2010 : 14:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
fantastičan crtač stripova,duhovit,korektan i još heavy metalac.kako da mu onda bilo tko nađe bilo kakvu zamjerku. Bane and metal rules!!!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 29/07/2010 : 17:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Polako. Ne preterujte i ne terajte me da se osecam neprijatno. Ostavite takve stvari za izmedju sebe.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 30/07/2010 : 08:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

za mene je Bane vrhunac skromnosti i pristupacnosti, nevjerojatno pozitivno me je iznenadio.


to je zato što je čovek novosadista. U tem gradu žive, a i rodjeni su, samo najjači likovi
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 03/08/2010 : 22:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Da ne ode u zaborav, smislićemo opet nešto za ovaj topik.
Dobro bi bilo da autor topika promjeni naslov u npr. Najbolji strip crtači i ilustratori.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 06/01/2011 : 13:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

Već i ptice na grani znaju da se o ukusima ne treba raspravljati. Svako ima svoj ukus, sto ljudi sto čudi. I dobro je što je tako. Sve ovo što je rečeno, generalno, se ponavlja. Dosta toga je apsolvirano u topiku DA LI JE STRIP UMJETNOST (a najvjerovatnije i prije toga, možda sto puta). Ne treba niko nikoga ubjeđivati, da li je nešto dobro ili nije, ali se može argumentovano dosta toga reći.
Moj skromni stav oko Gvida je slijedeći. Treba ga smjestiti i analizirati u ono vrijeme u kojem je radio. O tome je već sve rečeno. Što se pak crteža tiće, ništa posebno, naprotiv, jedan je od prosjećnih strip crtača (kao kod nas izvikani Kordej). Da budem precizniji u formulaciji (Banetove), njegov grafizam (ne grafika-grafičar)je dosta pojednostavljen, ali i tu je prosječan u odnosu na recimo Enric Sia.
Što se pak Prata tiče, on je posebna priča. I o njemu je već dosta rečeno u već spomenutom topiku.
Ali evo ono najvažnije. Dakle u pitanju je rad na Kortu M.,osim fabule, koja je jako zanimljiva (dobro bi bilo proćitati recenzije o Pratu i Kortu), njegov crtež je u odnosu na sve crtače toliko pojednostavljen, da je više minimalistički. E, tu leži njegova genijalnost. Sa što manje izražajnih sredstava-sve reći.




Čitajući ovaj topik primjetio sam da sam napravio jedan veliki previd u imenima, umjesto Mirko Ilić (na njega sam mislio kada sam napisao izvikani, a nikako Kordej)naveo (Igor) Kordej o kome imam sasvim drugačije mišljenje. Vrijeme je da se greška ispravi i da se ispričam zbog svoje brzopletosti. Sad ću da izvršim ispravku i na originalnom topiku.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

crazyboy993
Average Member



Croatia
760 Posts

Member since 26/11/2010

Posted - 06/01/2011 : 13:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send crazyboy993 a Private Message  Reply with Quote
sama golotinja :)

Press any key to quit or press any other key to continue
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/01/2011 : 14:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by crazyboy993

sama golotinja :)

A kao smeta ti, jel?

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 04/06/2012 : 03:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Ovo su moji favoriti jednog i drugo pa napravi komparaciju.
Ja licno daleko vise volim frazetu i njegov slobodni potez nego borisove upeglane gipsane figure.
Najkrace: Frazeta je vatreni spanski gitarista, a Boris je samo hladni fotorealista.





sa bleeding cool-a


Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 04/06/2012 : 18:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Vlaadisha,dobro si ovo pronašao. Ipak i veliki majstori ponekad znaju ponešto "ukrasti".

Prčitah ponovo ovaj jako dobar topik i šteta je što Mladjo nije promjenio ime istog, jer se samo krenulo od naslova topika; ostale stranice su bile "konstruktivna polemika" o stripu i umjetnosti.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 04/06/2012 19:01:44
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 04/06/2012 : 19:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

OVO ti zoves slikanjem, crtanjem ili kakogod vec? Idi begaj. Iz aviona se vidi da covek maze sve u sesnaest i ceka nekog nadobudnog eksperta da rastumaci sta je pesnik hteo da kaze.



Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 04/06/2012 : 19:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Vlaadisha, ako te nešto zanima vezano za umjetnost, pitaj slobdno. Ovo, što si nakačio smo apsolvirali još davno. Ovako ne znam šta je pisac htio reći, da li odobravaš Banetov post pa prebacuješ meni lopticu. Izjasni se. Ali ako tebi nešto nije jasno preporučujem ti da prvo pročitaš životopis ovog izvanrednog umjetnika ili razvoj moderne umjetnosti pa ćemo prodiskutirati. Sad imam malo više vremena, pa se mogu ponovo uključiti.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 04/06/2012 19:55:39
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 08/12/2014 : 18:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Uh Bogte! Topic bi se trebao preimenovati u "BK HARAKIRI"


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 08/12/2014 : 18:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Institut für Theater-, Film- und Medienwissenschaft an der Universität Wien

http://www.univie.ac.at/film/rezensionen/comics.htm


..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................


Guido Crepax


Critics -

Many semiologists have studied his work, including Roland Barthes
who entitled them 'a great metaphor for life'.
others called him the 'Raphael of comix'.


+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 08/12/2014 18:55:33
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 10/03/2015 : 18:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Fantagraphics Finds Paranormal Romance with Guido Crepax
http://www.fantagraphics.com/fantagraphics-news/fantagraphics-finds-paranormal-romance-with-guido-crepax.html

Nešto jača cena, nažalost.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 11/03/2015 : 12:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
cena je jača zbog ogromnog formata (i 440 stranica)
to nije za čitanje

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 28/03/2015 : 00:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Fantagraphics Finds Paranormal Romance with Guido Crepax
http://www.fantagraphics.com/fantagraphics-news/fantagraphics-finds-paranormal-romance-with-guido-crepax.html

Nešto jača cena, nažalost.



Taman kupiš domaće i uštediš
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000