forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Guido Crepax: Valentina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 30/03/2010 : 23:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Citajuci sve ove rasprave, samo sam utvrdio svoje misljenje, da iako se u prvi tren cini drugacije, dobar strip puno prije cine neke druge stvari nego sam crtez.

Ono, mozete svakog crtaca rastaviti na proste faktore, ali dobar strip je i dalje dobar strip.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/03/2010 : 23:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
OVO ti zoves slikanjem, crtanjem ili kakogod vec? Idi begaj. Iz aviona se vidi da covek maze sve u sesnaest i ceka nekog nadobudnog eksperta da rastumaci sta je pesnik hteo da kaze.

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/03/2010 : 23:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Citajuci sve ove rasprave, samo sam utvrdio svoje misljenje, da iako se u prvi tren cini drugacije, dobar strip puno prije cine neke druge stvari nego sam crtez.

Ono, mozete svakog crtaca rastaviti na proste faktore, ali dobar strip je i dalje dobar strip.



Jasno, s tim sto je dobar strip sa dobrim crtezom jos bolji. Zasto izbegavati slag na torti?
Zar nije to dokazano u Indijanskom letu?

Edited by - cat claw on 30/03/2010 23:47:35
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 30/03/2010 : 23:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Bane vrati se malo unazad, pa proanaliziraj i svoje i moje riječi i stavove pa ćeš vidjeti da sam samo odgovarao na tvoje komentare bez pokrića i ništa nisam uvijao, ali ti jednostavno niti hoćeš, niti želiš ćuti drugačiji stav, ali i kompetentniji od svog.

Pa ni elaboraciju moju o Pratu nisi provalio. Šta imamo onda dalje pričati i ubjeđivati se.

Ja pokušavam da ti otvorim jedan drugačiji svijet, a ti to odbijaš. Šta ti ja mogu. Ne mogu ti pričati ni o Pop-artu kad ti to ne shvataš.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 30/03/2010 : 23:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
@Bane, pošto ti ne razumiješ umjetnost, daj malo prebaci loptu na strip pa ćemo nastaviti, a s tobom raspravljati o umjetnosti zaista i pored dobre namjere niti više mogu, niti hoću. Niti je razumiješ, niti je shvataš.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/03/2010 : 23:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Opet isto... ''Ti ne razumes, ti ne shvatas, ti ovo, ti ono''...
Kazi lepo sta je vredno u ovome sto ovaj farba parket i mani se mog lika i dela.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/03/2010 : 23:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
E Bane, Bane... da i ja tebe nešto naučim!



Samo prati brojeve

1. Kip sa Uskršnjih otoka ( Rapa Nui )

2. Ljudsko lice, pretpostavljam žensko zbog kose što leprša ( ili Riki Martin )
3. Pali anđeo ( je da mu krilo viri iz guzice ali i najbolji fale ponekad )
4. Mali ćuko laje na vlastitu sjenu

5. Zaobilaznica Ljubuškog

6. Konj u galopu ( sa duuuuugim repom... ili to možda nije rep )

7. Pokemon

8. Fleka

.
.
.
Ima još al' neću se furam!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 31/03/2010 : 00:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Evo naucio.
Mislim da si fulao kod Pokemona. Ja tu vidim All-baa
A i onaj Rapa nui mi je diskutabilan. Meni je na prvi pogled licilo na Sitting Bulla.

Eto, ispunismo 5 strana topica, a zavrsili na raskrsnici za Ljubusko i ne znamo kud da krenemo. Zalosno.

Renki (private): Jesi li uspeo da otvoris bocicu za tus ili se bas jako zapekla? Cekam ceo dan mejl i nista.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/03/2010 : 00:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ah danas sam u manekenskim vodama. Vodija nas sponzor na probu nove sportske opreme... I zadovoljan sam, ipak je recesija a dobro smo ćopili!
Valjda ću početi sutra. A nije da mi nije malo frka

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 31/03/2010 : 00:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Evo naucio.
Mislim da si fulao kod Pokemona. Ja tu vidim All-baa
A i onaj Rapa nui mi je diskutabilan. Meni je na prvi pogled licilo na Sitting Bulla.

Eto, ispunismo 5 strana topica, a zavrsili na raskrsnici za Ljubusko i ne znamo kud da krenemo. Zalosno.

Renki (private): Jesi li uspeo da otvoris bocicu za tus ili se bas jako zapekla? Cekam ceo dan mejl i nista.


@Bane, zar si spao na to da od nemoći čak i vrijeđaš.
Pa sjeti se da sam ti jednom već rekao da sam za tebe Rembrant.
Trebao si malo ozbiljnije shvatiti ovu moju opasku.
Što se ti če mog objašnjenja tebi, ne pada mi napamet, uzalud trošim vrijeme, kad imam lošeg učenika koji ništa ne sluša.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7203 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/03/2010 : 01:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kiptim od želje da vidim neku sliku, crtež, šta bilo, što je radio ali_ba.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 31/03/2010 : 01:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Sta si, leba ti, sad nasao uvredljivo??????????????
Kakva je to kolicina paranoje u tebi kad na najbezazlenije peckanje ovako gledas.

I kakve veze sa celom ovom pricom ima da li si ti za mene Rembrant? Dobro, jesi, i sta sad s tim? Ako si mislio da cu biti jako nesrecan zbog toga, zabrojao si se.

I sto rece Alexts, daj da vidimo tu tvoju Nocnu strazu. Pa da se ja onda podvijenog repa povucem sa ovog topika i da ti konacno budes zadovoljan sto si Baneta Kerca sveo na meru koja ti odgovara.

btw, dobar pedagog valjda kod loseg ucenika moze da uoci potencijal. Nemoj i to da mi osporavas.

Edited by - cat claw on 31/03/2010 01:47:30
Go to Top of Page

fan
Starting Member

15 Posts

Member since 17/03/2010

Posted - 31/03/2010 : 09:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send fan a Private Message  Reply with Quote
Kod nas se kaže; teško je starog konja naučiti kola voziti.
Da se razumije, nisam ovim htio nikog uvrijediti.
Bane, ja sam odrastao na tvojim stripovima i volio tvoj rad jer si tada donio neku svježinu u domaći(ex Yu)strip, ali si me, brate, razočarao. Razočarenje je bilo još veće kad sam vidio tvoj strip u novom Q-u. Zanima me dali si i tu radio po gore spomenutom principu da
urednik nije zaslužio da se više potrudiš, a da čitateljima ionako nije stalo.
Mislim da bi ipak trebao biti odgovorniji prema starim fanovima i paziti što pišeš po ovakvim forumima i više se potruditi u svom radu.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 31/03/2010 : 09:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fan

Kod nas se kaže; teško je starog konja naučiti kola voziti.
Da se razumije, nisam ovim htio nikog uvrijediti.
Bane, ja sam odrastao na tvojim stripovima i volio tvoj rad jer si tada donio neku svježinu u domaći(ex Yu)strip, ali si me, brate, razočarao. Razočarenje je bilo još veće kad sam vidio tvoj strip u novom Q-u. Zanima me dali si i tu radio po gore spomenutom principu da
urednik nije zaslužio da se više potrudiš, a da čitateljima ionako nije stalo.
Mislim da bi ipak trebao biti odgovorniji prema starim fanovima i paziti što pišeš po ovakvim forumima i više se potruditi u svom radu.




O čemu ti pričaš? Tom stripu u Q-u 17, kao i onom u ZZCP-u ništa ne fali, ni truda ni znanja, čak su i mali pomak u odnosu na uobičajenog Action Baneta. Dođe mi da citiram Clinta Eastwooda about assholes.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 31/03/2010 : 12:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fan

Kod nas se kaže; teško je starog konja naučiti kola voziti.
Da se razumije, nisam ovim htio nikog uvrijediti.
Bane, ja sam odrastao na tvojim stripovima i volio tvoj rad jer si tada donio neku svježinu u domaći(ex Yu)strip, ali si me, brate, razočarao. Razočarenje je bilo još veće kad sam vidio tvoj strip u novom Q-u. Zanima me dali si i tu radio po gore spomenutom principu da
urednik nije zaslužio da se više potrudiš, a da čitateljima ionako nije stalo.
Mislim da bi ipak trebao biti odgovorniji prema starim fanovima i paziti što pišeš po ovakvim forumima i više se potruditi u svom radu.



Vidiš@Bane da nisam jedini koji misli slično. A što se posla tiće, već sam jednom naveo na jednom mjestu. Čovjek mora biti odgovoran i prema sebi i prema svojim urednicima i što je najvažnije prema svojim fanovima (čitateljima)...
Moja filozofija rada je sljedeća: Uradi najbolje što možeš u datom momentu, daj sve od sebe, bez obzira na novac, ako ništa uradi to zbog sebe, zbog svog potpisa. Ovo će ti se kad tad isplatiti. Meni se recimo, već dvije zadnje godine debelo isplatilo. Naplatio sam svoj rad i trud za sve one sušne godine (mršavih honorara).

Nije mi namjera @Bane da te ponizim, niti ću to sebi dozvoliti.
Ti imaš svoj rejting, svoje mjesto u povijesti Yu strip scene i ne želim ni na koji način da to promjenim.
Radije ću se ja povući, ali u buduće kad budem negdje nešto komentarisao suzdrži se svojih komentara i podbadanja, pa ću se i ja suzdržati.

Meni su u ratu svi radovi sa Akademije uništeni, otuđeni etc, obzirom da sam apstraktan umjetnik, već 20 godina, da ti pokazujem svoje radove nema potrebe ionako ti se ne bi dopali.

A za raju ću jednoga dana nešto napraviti u maniri Frazzete pa ću to objaviti. I to samo na njihovo insistiranje , kad se sve ovo smiri i zaboravi.

Ostaj mi zdravo i uživaj.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 31/03/2010 : 13:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Zao mi je, All-ba, ali komercijalni strip ima neku svoju logiku i zakonitosti. Dati sve od sebe za Dnevnikovu naslovnu kapetana mikija je u najmanju ruku budalasto.
Od rata je proslo 15 godina, valjda si nesto uradio za to vreme. Ali i da jesi, rekao si da si za mene Rembrant, a sada kazes da se bavis apstrakcijom, sto je priznaces, malo kontradiktorno.
A to sto obecavas da ces uraditi nesto kao Frazeta, mogu ti odmah reci: mozes samo da pokusas. Nije uspelo Borisu pa ne vidim zasto bi tebi koji se time nisi ni bavio. Al da ne skacemo pred rudu, videcemo. Bilo bi mi drago da me prijatno iznenadis.
S obzirom na tvoju osetljivost, potrudicu se da ne ucestvujem tamo gde se ti angazujes.

@Fan
Nisi jedini koji si razocaran mojim novijim radovima. S druge strane ima onih kojima su ovi radovi OK.
Uzevsi u obzir da nikad nisam ugadjao drugima, unapred sam se pomirio da ce se profil mojih citalaca menjati i da nece svi uvek misliti kao ja.
Otklon od mog ranijeg klasicizma moze da se gleda i kao pozitivan i kao negativan, ali ja slabo mogu da uticem na to. Radim onako kako mi tog momenta odgovara sa promenljivim rezultatima i ne vidim tu nista lose. Ni svi albumi Zeppelina nisu jednaki
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/03/2010 : 13:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
@fan
Pa zar nije pomalo kontradiktorno tražiti od nekoga da "nauči kola voziti" ( bar se nadam da dobro tumačim, kao naučiti nešto novo ) u kontekstu njegovog nepriznavanja ( i po meni ) precjenjenosti nekih autora koji su svoj zenit dostigli duboko u prošlom stoljeću. Doduše Crepax nije ni imao zenit ali očito to na ovom topicu nikoga više ne zanima.
Dule n/vam je bacija kosku u svom stilu a ja ponovo pitam, laički, kao ljubitelj stripova, šta je zlo u neodobravanju nečijeg opusa. I da, apstrakcija, stilizacija i inačice su samo linija lakšeg otpora, lijenost ili neznanje. Opet, moj stav, bez zahtjeva za odobravanjem.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 02/04/2010 : 00:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Da ne bi ostalo ovako sve nedorečeno, ipak sam dužan da dam odgovore na neka postavljena pitanja.
Krenuću od meni dragog Renkya i njegove konstatacije vezane za apstrakciju i stilizaciju. Kako u umjetnosti, tako i u stripu postoji razvoj. Genezu likovne umjetnosti možemo pratiti unazad 20.000 g. od pećinkih slikarija
(pravih remek djela) od Altamire, preko vilendorfske venere do grčke kulture, od helenske kulture do romanike i gotike,od vizantijske umjetnosti do renesansnih slikara, od klasicizma do romantizma, od impresionizma preko ekspresionizma do apstrakcije i preko nje do instalacija i video radova. Između, postoji još sijaset pravaca i podpravaca. Trebalo bi mi da napišem cijelu jednu studiju o likovnoj umjetnosti sa slikovnim prilozima da bi imali jasniju viziju.
Ali evo ja ću se malo zadržati na apstrakciji. Veliki doprinos u razvoju apstrakne umjetnosti su doprinijeli Sezan i Gogen(a kasnije razvili Picaso i Matis), koji nisu deskriptivno oponašali prirodu nego su slikali svijet oko sebe onakvim kako su ga oni osječali i vidjeli, a ne kakav je on u stvarnosti. Dakle napravili su jedan veliki iskorak u likovnoj umjetnosti, pojednostavljujući forme izražajnim sredstvima (boja, linija, ploha...). Ova dvojica slikara (naravno i na njih su uticali drugi slikari i neka druga unjetnost, kao npr japanski drvorez ili mavarska umjetnost) uticala su na mnoge umjetnike i umjetničke pravce; od ekpresionista, nabista, fovista, postimpresionista, simbolizma, kubizma do apstrakcije.

Dakle, da skratim da nije bilo jednih ne bi bilo drugih, jedni su se oslanjali na druge i razvijali umjetnost sve dalje i dalje. Generalno, tako je i u svim umjetnostima, pa i u stripu.
Pa šta misliš da li bi bilo Gipia da nije bilo Pratta etc.

Najjednostavnijim jezikom da se izrazim: Apstrakcija je likovni pravac (može i likovni izraz), kada se likovnim sredstvima (boja, linija, ploha etc.)umjetnik izražava i realizira svoju ideju. Dakle, ne deskriptivno. Ne opisuje svijet oko sebe onakav kakav je nego upravo obrnuto, ne možeš ništa povezati sa stvarnošću. Ovo je definicija za čistu apstrakciju.

Dakle nije to lijenost ili neznanje, jednostavno da se drugačijim sredstvima i na drugačiji način izraziš.
Mada ih ima, već sam jednom pomenuo, koji se zaista kriju iza apstrakcije. Ali kolege se uglavnom poznaju među sobom, tako da tu apstrakcioju mogu prodavati nekom drugom. Moja je sreća što sam izvanredan crtač.
Tako da se ne moram kriti iza apstrakcije. To je samo prirodan tok stvari. Kada prođeš sve faze, od klasičnog, realizma preko hiperrealizma do stilizovanog-apstrahiranog crteža dolaziš i do apstrakcije. To je bio moj put.
A, nešto kad se nauči (kao fudbal ili šah), ne možeš to zaboraviti ni poslije 20-30 godina)

Sutra ću nešto reći o izvanrednom Džeksonu Poloku i njegovoj umjetnosti.

@Bane, nisam ja rekao tebi, tamo gdje sam ja na topiku da ti ne možeš biti. Niti imam to pravo, niti to želim. Sve može, samo ipak s nekom mjerom.


C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 02/04/2010 : 00:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Da ne zaboravim, za mene, ali i za mnoge druge, jedan od najvećih umjetnika 20. stoljeća je jedan Rus, a ime mu je Vasilij Kandinski, apstraktni umjetnik!!!
Najdraža dva umjetnika (za mene najbolja svih vremena) su Leonardo i Rembrandt.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/04/2010 : 01:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:

@Bane, nisam ja rekao tebi, tamo gdje sam ja na topiku da ti ne možeš biti. Niti imam to pravo, niti to želim. Sve može, samo ipak s nekom mjerom.





Ne mogu pravilno da ocenim sta je za tebe ''neka mera'' pa sam zato odlucio da ne rizikujem. Naravno da necu odsustvati sa topica zbog tvog prisustva ali necu direktno komentarisati tvoja misljenja i stavove.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3343 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 02/04/2010 : 01:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba
Kako u umjetnosti, tako i u stripu postoji razvoj.
To je zastarela teorija.
quote:

Sutra ću nešto reći o izvanrednom Džeksonu Poloku i njegovoj umjetnosti.
Ako necete povezivati sa stripom, to je pre tema za Svastaru. Mislim da ste sve vec objasnili na trecoj strani odlicnom analizom ona tri Pratova kadra. Ali imam utisak da Vasi neistomisljenici preferiraju realizam iz vise razloga, ne samo zato sto ukazuje na vestinu autora.

Uzgred, ili je Picasso ili Pikaso, nikako Picaso.

Ad hominem argumenti su nepotrebni. Zamislite da se Bane registruje na nekom forumu ljubitelja likovne umetnosti i pocne akademskim slikarima drzati lekcije iz crtanja.

Zato i drzim da je Hammer pogodio tacno u centar: pitanje je kako Krepaksov crtez funkcionise u kontekstu njegovih prica, ne van njih? Drugim recima, licno mislim da Prat crta Katu ili Bane Korta, bili bi to losi stripovi. For the record, meni su oba podjednako dragi kao autori.

Edited by - Vlaadisha on 02/04/2010 01:28:26
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 02/04/2010 : 01:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Picasso, naravno Vlaadisha, lapsus. I upravu si 100%.
Nekom drugom prilikom, na nekom drugom topiku ćemo nastaviti o Poloku, a možda i nećemo...

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 02/04/2010 : 02:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by all_ba
Kako u umjetnosti, tako i u stripu postoji razvoj.
To je zastarela teorija.[quote]



O ovome bi mogli rapravljati. Naime, moj je stav logičan stav, da u svemu postoji geneza razvoja, bila to umjetnost, nauka, sport ili bilo koja ljudska djelatnost, tako da ne stoji tvoj kontra-stav da je to zastarjela teorija.
Kreni od stripa Mali Nemo, preko (strip autora) Fostera, Rejmonda,Hogarta, Kanifa, Bataglije, Breće, Prata do Topia i Gipia, pa ćeš vidjeti razvoj devete umjetnosti.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/04/2010 : 02:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
...da Prat crta Katu ili Bane Korta, bili bi to losi stripovi.



Nemoj dvaput da kazes Jeste da bi Kata bila malo coskasta, a Korto preterano Khi-Ai, ali ko zna... Kladim se da bi naslo citaoce. Zamisli Katu kako sedi na odzaku i na 9 istih kadrova (samo se mesec pomera)naglas razmislja da li je Dzini Dzons nesrecna sto joj je neko maznuo carape... Ili Korta (sa ray Ban cvikama na nosu) razbija gomilu paklenih andjela po celoj tabli bez ijednog okvira...

Ja bih ipak voleo da se menjam sa Manarom
Da vidimo Guliveru kako skace preko oluka.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/04/2010 : 10:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

E Bane, Bane... da i ja tebe nešto naučim!



Samo prati brojeve

1. Kip sa Uskršnjih otoka ( Rapa Nui )

2. Ljudsko lice, pretpostavljam žensko zbog kose što leprša ( ili Riki Martin )
3. Pali anđeo ( je da mu krilo viri iz guzice ali i najbolji fale ponekad )
4. Mali ćuko laje na vlastitu sjenu

5. Zaobilaznica Ljubuškog

6. Konj u galopu ( sa duuuuugim repom... ili to možda nije rep )

7. Pokemon

8. Fleka

.
.
.
Ima još al' neću se furam!



broj 4 je karta Hrvatske sa Pelješcom okrenutim na krivu stranu
Znači i ti vidiš svuda oblike. Jel gataš iz kave?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000