forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oceni strip: Rio Negro
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 06/07/2010 : 02:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Jebote umrli svi muskarci i sve sto ima Y hromozom a preziveo samo Yorik i njegov majmun ! Jako interesantan koncept i to je to sto se tice ovog serijala. Interesantan koncept i nista vise od toga.

Prvo da kazem za crtez. Totalno neodgovarajuci za ovakvu pricu. Boje sarene, vesele i nasmejane. Podseca me na ono kao kad smo bili klinci pa smo kupovali bojanke gde je brojem obelezeno koja boja ide u koje polje. Lica bez ikakvih emocija ! Sve neke lepotice, ko da su izasle iz diznijevih crtaca.

Sam strip je razvucen do zla boga. Tolko nekih nepotrebnih subplotova, pre svega predvidljivih.
E sad ono sto mi najvise smeta je to sto su likovi crni i beli. Dakle ili dobri ili neobjasnjivo, bezralozno zli. Kao ono u Baywatch-u kad se pojave neki pijani divljaci na skuterima i bez ikakvog razloga pocnu da terorisu neduzne kupace.
Dakle imamo normalne zene i psihopatske feminiskinje koje su sebi odsekle sisu i oce da ubiju sve sto je musko. Zasto su one takve u to se uopste ne ulazi.
Ovo bi moglo da se protumaci kao seksisticki u tom smislu sto su zene koje su htele da budu jednake sa muskarcima u novom svetu postale psihopate. A siguran sam da Vaughan nije imao seksisticke namere , zapravo on uvek zeli da bude uzasno korektan, tolerantan i liberalan (npr u njegovoj Ex machina glavni lik vencava dva muskarca) Jednostavno u Y je napravio jednodimenzionalne i dosadne likove.

Pa onda tako neke jeftine nepotrebne refernce. Npr krecu na put i Yorik kazeOn the road again (sto je pesma Willie Nelsona) i onda doda nesto tipa Willie suck my dick. Totalno nepotrebno ali kao da naglasi da je mislio na pesmu.
Pa onda totalno nepotrebno pominjanje Milosevica, cisto da se bude aktuelan.

Yorik se ponasa ko totalni imbecil i srlja iz nevolje u nevolju (bezrazlozno) kao neka princezica koju stalno treba spasavati. Dobro kasnije su objasnili zasto je to tako, ali ipak meni se to nije svidelo jer naprosto u takvoj situaciji gde su umrli svi muskarci ne zelim da gledam jedinog prezivelog kako rade neke idiotske stvari kad postoji toliko potencijala za njegove avanture.

Pa onda konstatno teatralno pojavljivanje pred zenom koja jos ne zna za njegovo postojanje sa frazom Not all of them. I to ponavlja iz stranice u stranicu.

Pa npr kad ga je majka, da bi ga zastitila, zakljucala u bunker bele kuce i on se kao izvukao, bez ikakvog objasnjenja kako je uspeo da izadje iz najbezbednije sobe na svetu. Dobro jeste on kao escape artist, ali ipak napravi neku zanimljivu pricu kako je on izveo nesto tako zajebano.

Ili npr kad razgovaraju izraelka i agent 355 i izraelka je pita sto bi joj verovala da je na kraju nece zajebati. A ova kaze zato sto sam zaljubljena u Yorika. i to je to, ova joj veruje na rec a do sad bili najveci neprijatelji. Meni je to naivno.

Na momente kao neki prosecan boneli sa bojom.

Dajem 6. Ovo je ipak bolje od vecine onog sto nam stize iz Amerike ali opet nisat posebno.

Svatio sam sta je poenta sa Brian Vaughanon. Njegovi stripovi nisu beskrajno zanimljivi niti kvalitetni. Nisu ni uzasno losi. ALi kad ga procitate morate neko vreme da razmislite da li vam se svidja ili ne, jer tu postoji nesto sto privlaci. Ja sam procitao i nisam bio siguran sta da kazem, svestan sam da ovo nije nista posebno , ali bilo je tu odredjenih aspekata koji su zanimljivi i sprecavali su me da ga deklarisem ko smece. Odlucio sam da mi se ne svidja.
Onda sa Ex machinom, preteciozno napisan strip, mogao sam da ga bacim kod prvog citanja ali ipak to nisam uradio. I na kraju sam odlucio da mi se ipak svidja.
Dakle B. Vaughna volimo ne zato sto je dobar autor vec zato sto smo tako odlucili, zeljni originalnih a dobrih strpova






Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 06/07/2010 02:38:16
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/07/2010 : 13:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Pobogu, Born To Run, napišeš cijelu disertaciju o tome kako ti se strip ne sviđa i onda na kraju kažeš kako ti se ipak sviđa. Odluči se, čovječe.

Nego, meni je Vaughan odličan autor. Daleko od toga da je Y loš, ali mislim da su njegovi Ex Machina i Runaways puno bolji stripovi.

Ima on i drugih naslova koji nisu ništa manje vrijedni, poput Pride of Baghdad, The Hood, The Escapists, Dr. Strange: The Oath i Logan.

Žao mi je što se sada više posvetio radu na televiziji nego stripovima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 07/07/2010 : 14:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Tako ispade
Nije rekao sam da mi se Y ipak ne svidja a da mi se Ex machina svidja

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24653 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/10/2010 : 21:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
idemo dalje za promenu:



I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39368 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/10/2010 : 21:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Krsina... Kupio i prodao... 2/10 kao da sam gledao drpanje kepeca...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24653 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/10/2010 : 21:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Krsina... Kupio i prodao... 2/10 kao da sam gledao drpanje kepeca...




Daj ne zajebavaj.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24653 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/10/2010 : 21:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Odlična atmosfera, kao u najboljim epizodama Thorgala, crtež je izlišno komentarisati, pričica sasvim fina i pitka- odlično i zabavno štivo.

8/10

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39368 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/10/2010 : 21:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
Daj ne zajebavaj.



Ne zajebavam... Majke mi... Totalno mi bezveze strip...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24653 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/10/2010 : 22:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, šta drugo da se očekuje od "vatrenog navijača" Partizana.

Sva sreća ima i nas simpatizera...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13368 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 26/10/2010 : 22:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Sjajan strip, nisam nešto očekivao, ali sam se baš lepo iznenadio
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/10/2010 : 22:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
8/10
Ova ocena je lako mogla da bude i veća da mi je kraj bolje seo; međutim (za moj ukus) Van Ham je loše finalizirao priču i donekle zasrao odličan strip;ali sve u svemu i dalje je to jedna jaka osmica - od Rosinskog i Van Hama i nije se moglo manje očekivati!
A dobra strana priče je i to što se ovaj album može kupiti za tričavih 1360dinara (akcija 5 albuma za 6800 dinara)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/10/2010 22:11:49
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39368 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 26/10/2010 : 22:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Pa dobro, šta drugo da se očekuje od "vatrenog navijača" Partizana.

Sva sreća ima i nas simpatizera...



Kad god ne mislim k'o ti, odma' podjebavas.. E sad smanjujem ocenu na 1..
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9542 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 26/10/2010 : 22:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
strasna prica, strasan crtez

9/10

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 26/10/2010 : 22:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Meh. Ocekivao sam vise. Prosecna prica, glavni lik koji je totalno govno i nikakav i dosadan i samo misli na picke i pobedi samo i iskljucivo igrom slucaja i ide mi na nerve. Ocekivao vise. Ocekivao avanturestinu dobio, pa, lika koji, eto, pasivno prolazi kroz avanturu. 4/10

EDit: Atmosfera zato prejebano dobro, odlicna mi je bila postavka sa ove 3 zemlje i sl, ali posle.. meh.

Edited by - Grujah. on 26/10/2010 22:58:30
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/10/2010 : 23:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

Meh. Ocekivao sam vise. Prosecna prica, glavni lik koji je totalno govno i nikakav i dosadan i samo misli na picke i pobedi samo i iskljucivo igrom slucaja i ide mi na nerve. Ocekivao vise. Ocekivao avanturestinu dobio, pa, lika koji, eto, pasivno prolazi kroz avanturu. 4/10

EDit: Atmosfera zato prejebano dobro, odlicna mi je bila postavka sa ove 3 zemlje i sl, ali posle.. meh.


Ovde si brutalan, ali sve skupa to je to.
Meni je nakon drugog čitanja ipak malo bolji dojam, tako da 6.5/10

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/10/2010 : 23:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

Meh. Ocekivao sam vise. Prosecna prica, glavni lik koji je totalno govno i nikakav i dosadan i samo misli na picke i pobedi samo i iskljucivo igrom slucaja i ide mi na nerve. Ocekivao vise. Ocekivao avanturestinu dobio, pa, lika koji, eto, pasivno prolazi kroz avanturu. 4/10

EDit: Atmosfera zato prejebano dobro, odlicna mi je bila postavka sa ove 3 zemlje i sl, ali posle.. meh.


Pa dobro, nije baš šmeker kao ludi Roršah !!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/10/2010 23:34:56
Go to Top of Page

jova
New Member



Serbia
100 Posts

Member since 25/02/2009

Posted - 27/10/2010 : 11:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jova a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip. 9/10
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 28/10/2010 : 18:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Nije mi se mnogo dopao. Sve te priče o izabranima i sudbinski predodređenima su mi malo dosadile. Glavni lik neodoljivo podsjeća na nekog Hobita, ali u poređenju sa njima je skroz bezbojan i nezanimljiv. Ali kap koja je prevršila čašu je bila kad je vezan za stub počeo da oprašta grijehe 5/10

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/10/2010 : 20:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Sve što su manhunter i anto rekli, da ne ponavljam.
Također 8/10

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 29/10/2010 : 10:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
onda bonelli samo

feka
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/10/2010 : 11:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Svijet se moze promijeniti, ali tok dogadjaja ce uvijek biti isti.
Dosta skrivenih poruka i djelimicno kritike prema religiji.
Za ovaj strip treba i te kako ukljuciti mozak i kod svakog novog citanja shvatice se nekoliko stvari vise i na jedan drugaciji nacin.
Stivo o kojem bi se moglo godinama diskutovati.
Odlican strip 10/10

Edited by - King Warrior on 29/10/2010 12:01:19
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/10/2010 : 12:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
6.5/10
i mene je isto smetalo sto je glavni lik antipatičan
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 29/10/2010 : 12:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Nije mi se mnogo dopao. Sve te priče o izabranima i sudbinski predodređenima su mi malo dosadile. Glavni lik neodoljivo podsjeća na nekog Hobita, ali u poređenju sa njima je skroz bezbojan i nezanimljiv. Ali kap koja je prevršila čašu je bila kad je vezan za stub počeo da oprašta grijehe 5/10



Ne znam, ista priča je i u Bibliji pa se ljudi ne bune...

Meni se strip svidio, barem za 8, i kraj me iznenadio i samim time mi je još bolji...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 29/10/2010 : 12:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Krsina... Kupio i prodao... 2/10 kao da sam gledao drpanje kepeca...

Onda je to preporuka za mene Gledao sam Bridget the Midget i svidja mi se Erin takodje

Bas su vam razlicite ocene,a posle par postova,nisam se ni trudio da citam obrazlozenja.Lako je kritikovati...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/10/2010 : 13:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Beren

Nije mi se mnogo dopao. Sve te priče o izabranima i sudbinski predodređenima su mi malo dosadile. Glavni lik neodoljivo podsjeća na nekog Hobita, ali u poređenju sa njima je skroz bezbojan i nezanimljiv. Ali kap koja je prevršila čašu je bila kad je vezan za stub počeo da oprašta grijehe 5/10



Ne znam, ista priča je i u Bibliji pa se ljudi ne bune...

Meni se strip svidio, barem za 8, i kraj me iznenadio i samim time mi je još bolji...



Isus je prije raspeća godinama propovijedao da je poslanik božji i činio čuda, tako da mi se njegovo opraštanje grijeha na krstu čini potpuno logičnim. Dok ovdje, moraš da priznaš da je smiješno da lik koji nema blage veze o ničemu odjednom se prosvijetli i shvati misao božju i počne da oprašta grijehe u njegovo ime.
Mada, ne znam kakav su odnos autori imali prema hrišćanstvu, tako da je moguće da je to sve parodija na dolazak mesije i što kaže King Warrior kritika religije. A s druge strane, možda je to samo način da se na temi koja uključuje religijska osjećanja ljudi stvori kontroverza i napravi dodatna reklama i samim tim i zarada. A svi znamo koliko je to postalo unosno.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000