forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 7 - Bijeli Lama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 06/05/2010 : 12:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
kateri forumu?
Go to Top of Page

Mozen
New Member



Croatia
142 Posts

Member since 28/02/2009

Posted - 06/05/2010 : 12:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozen a Private Message  Reply with Quote
Ma zezam se, dečki. Samo vi nastavite svoj bjelolamski dijalog...

Edited by - Mozen on 06/05/2010 12:48:11
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/05/2010 : 21:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
E jebi ga Gande, a nekad si bio "kul" lik!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/05/2010 : 21:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

E jebi ga Gande, a nekad si bio "kul" lik!


Tako je. Sad je još kulji.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 07/05/2010 : 09:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
okle te u ovome gande :)

feka
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/05/2010 : 16:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by Poli
Jeste, Gayatri mantra je hinduisticka mantra ali ko je prosirio budizam u Tibet? :) Ili drugim rijecima, odakle proistice budizam? ;)




Ne bih ja to bas tako gledao. Korijeni budizma su u Indiji, medjutim budizam i hinduizam imaju totalno drugacije koncepte obozavanja, najosnovniji je taj da Budizam ne poznaje mehanizam Stvoritelja zbog cega ga se moze olako nazvati filozofijom a ne religijom. Samim tim i mantre im nisu jednake.

Ono sto bi ti svaki budist i hinduist rekao, ako vec ulazimo u metafiziku, jest da je Jodorowsky napravio losu stvar. Ponudio je pogresne stihove mantre koja tako iscitana moze izazvatikonta efekt. Primjerice, jedna od najajcih mantri uz Gayatri, u hinduu je Asato Ma, imas je na kraju Matrixa III. Kaze "Iz tame vodi me u svjetlost..." (Asato ma sad gamaya, tamaso ma jyotir gamaya)... Jednu rijec mozes pogresno otpjevati ili napisati i dobiti ces zaziv "Iz svjetla vodi me u tamu". U spiritualnom svjetu ovo je najveca moguca katastrofa koju sebi covjek moze priustiti.

Bokte, tko bi rekao da cu na ovom forumu imati pRigodu s nekim cesljati ove teme!?





Post izbrisan jer mu nema vise potrebe. :)


Nego, zelio sam te pitati nesto. Vec sam pomislio da ti radije saljem PM, pa se ovdje ukazala prilika i eto... Doma imam 2 kazete Laufera, The best of... i Pustinje. Zanimalo me, ako znas, ko je (sa)stavio onaj kraj na The best of-u ("znanje")? Vidim da nisi bio clan tada ali svejedno, ako mozda znas.
To me isto iskidalo kad sam prvi put cuo. Wow, netko kaze istinu. Jer sve se zapravo vrti samo oko neznanja.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 09/05/2010 11:45:41
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/05/2010 : 18:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Skontah da su previewovi sranje. Ne specifično za ovaj strip, nego općenito.
Dok sam gleda neke previewove tu sa interneta (Aldebaran, Metabaruni, Bijeli Lama), uopće mi se nije svidilo, al
danas sam prvi put u ruci drža te stripove i svidilo mi se na prvu, razlika je jedno 300% !

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/05/2010 : 19:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Za Laufer ne znam na zalsot,m ako te to jako zanima mogu pitati decke pa ti javim.
Sto se ostaloga tice, vidim po terminologiji da se razumijemo, samim time vise nemamo teme za polemiku.
:)))


Ma, i nije toliko vazno. Ne treba da jih zoves zbog toga, ako se sretnete pa se sjetis...
Ali pretpostavljam da Urban. No pomislio sam da bi i ti mogao imati prste u tome, zbog toga sam i isao po kazete u podrum... Zaboravio sam da si ti bio clan prije toga, ili kako vec?

Samo jos nesto, da li si slucajno gledao Samsaru (Pan Nalina) te Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring (Kim Ki-Duka) i ako, koji ti se vise dojmio? Ako ti se da odgovoriti, moze i tamo u Svastaru u filmove... bojim se da vec previse nasmecujem ovaj topic.

Hari Om!

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2010 : 12:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Da, cinilo mi se da sam vec jednom na forumu procitao da si bio clan prije snimanja tog Best of-a. Te kako je Voda maznuta od Scorpionsa.

Ha ha, dobro si to odgovorio. I menu su oba odlicna. Bolje bi ih bilo primjerivati unutar ostalih filmova pomenutih redatelja. Veoma mi se dopada nacin rada kod obojice, a pomenuta filma zu bar za mene vrh ( Sawitch ) kod obojice, mada Nalin ima manje filmova (ali zato jedan fenomenalan doku, Ayurveda: Art of Being, dok njegov sljedeci film, Buddha: The Inner Warrior, jedva cekam) od Ki-Duka.


Ali ontopic - Marku zelim da se ovaj strip do sljedeceg Mafesta proda barem u 300 primjeraka (ako to nije premalo).
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28965 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/05/2010 : 12:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
280 će biti dovoljno. Ali hvala:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mozen
New Member



Croatia
142 Posts

Member since 28/02/2009

Posted - 09/05/2010 : 13:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozen a Private Message  Reply with Quote
Marko, kad smo već na Jodorowsky/Bess topicu, planiraš li u nekoj bližoj nedefiniranoj budućnosti izdati i preostale radove tog dvojca (Son of the gun, Anibal cinq)? Ili možda neke radove Jodorowskog s drugim crtačima (osim Incala)? Megalex primjerice?
Jer kako moja baka Zorica, obožavateljica Jodorowskog i sađenja cvijeća, kaže: "Nekad sam, za vrijeme NOB-a, mrzila one koji izdaju, al' otkad je onaj mali Šunjić počea izdavat Jodorowskog, to izdavanje mi se počelo sviđat za popizdit."
Ja se apsolutno slažem s njom. Nemoj nas razočarati. :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28965 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/05/2010 : 14:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Baka Zorica je očito malo previše trošila tripove, kao i Jodo:) Anibala nisam čitao, Megalex ni u ludilu, Son of the gun mi je zanimljiv, kao i još neke stvari. Bit će nešto, sigurno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mozen
New Member



Croatia
142 Posts

Member since 28/02/2009

Posted - 09/05/2010 : 14:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Son of the gun mi je zanimljiv, kao i još neke stvari. Bit će nešto, sigurno.


A koje to stvari, sto mu degutantnih telećih natkoljenica? Mislim, ako nije prebezobrazno pitati.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28965 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/05/2010 : 14:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A pa nećemo sve otkrivati (pogotovo jer još nije dogovoreno, je li:) )

Trouble will find me
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 09/05/2010 : 16:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je sledece u planu. Prvo sam kupio Petra Pana i nisam pogresio, dopao mi se.

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/05/2010 : 18:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
zbilja biser od stripa

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/05/2010 : 16:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Procitao. Jebeno dobro! Hvala.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/08/2010 : 19:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Da se pridružim hvalospjevima. Bio sam ponešto skeptičan na početku (crtež me pomalo zbunio pa rekoh da ovo nije nešto sasvim drugačije i scenaristički), ali vrlo brzo sam skontao da je ovo ipak standardni (znači odličan) Jodo i sve je vrlo brzo sjelo na svoje mjesto (crtež također, no ipak Jodorowsky ostaje glavna zvijezda). Opet sam uzeo i odjednom pročitao svih 300 strana jer jednostavno nisam imao snage pustiti. Svim ljubiteljima spomenutog genija, preporuka, a i svim ostalima.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/08/2010 : 21:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Svim ljubiteljima spomenutog genija, preporuka, a i svim ostalima.



ovakve preporuke bi mogle da navedu potencijalnog citaoca na pogresan trag jer, recimo, Inkal (&co), Beli Lama i npr. Son of the gun su sve odlicni stripovi istog autora, a ne moze se bas reci da imaju veze jedan sa drugim.
naravno, ne govorim o narativnoj liniji nego uopsteno, pocevsi od same tematike, pa preko koriscenih motiva, pa do samih poenti prica.

malo ga serem, ali eto, cisto da iznesem svoje misljenje


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/08/2010 : 17:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Obi-wan

Svim ljubiteljima spomenutog genija, preporuka, a i svim ostalima.



ovakve preporuke bi mogle da navedu potencijalnog citaoca na pogresan trag jer, recimo, Inkal (&co), Beli Lama i npr. Son of the gun su sve odlicni stripovi istog autora, a ne moze se bas reci da imaju veze jedan sa drugim.
naravno, ne govorim o narativnoj liniji nego uopsteno, pocevsi od same tematike, pa preko koriscenih motiva, pa do samih poenti prica.

malo ga serem, ali eto, cisto da iznesem svoje misljenje


Svima koji vole dobre stripove preporuka.
Iako Beli Lama nije povezan s Inkalom, ja ipak osjećam autorski pečat tako da vas ne brine što ovaj strip nije SF (mada ustvari i je fantastika)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/08/2010 19:29:21
Go to Top of Page

kapetan
New Member



Croatia
202 Posts

Member since 28/09/2004

Posted - 31/08/2010 : 09:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kapetan a Private Message  Reply with Quote
Pridružujem se pohvalama. Strip je zbilja izvrstan.
Ako ništa, prvi integral kojeg sam pročitao u komadu. Jedno od boljih izdanja ove godine
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 13/09/2010 : 13:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
Eh, izgleda da sam jedini, ako sam dobro vidio, kome se nije svidjao strip. Ne znam bas zasto. Nekako mi scenario nije bio tecan, skoro forsirano. Crtezi testi cesto preteski (moj dojam). Jedva sam ga zavrsio (morao sam pauzirati par dana pa sam izmedju toga procitao oba LULU - femme nue : koji je bio izvrstan).
Eto, mora se nekome i ne svidjati.
Pozdrav
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28965 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/09/2010 : 13:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Eto, Lulu ćemo objaviti dogodine, pa će ti se ona sigurno svidjeti:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 13/09/2010 : 13:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Eto, Lulu ćemo objaviti dogodine, pa će ti se ona sigurno svidjeti:)



OK mozda nisam bio u dobrom stimungu za citanje Lame, vidjet cemo sljedeci put.
Za Lulu, cudan (drugaciji) je to strip, ali jako interesantan.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 23/01/2011 : 23:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Upravo ga citam. Odlican je Jodo. javim se sa utiscima.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000