forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 7 - Bijeli Lama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 05/02/2011 : 21:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Znači mora se nabavit?

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 06/02/2011 : 00:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Stvarno je dobar Bijeli Lama. Dvoumim se da li mi je ovo izdanje godine ili Tarzan od Dakvuda. Vidim i da drugi forumasi slicno misle. Hodorovski se bas primio medju ovdasnjim citateljstvom. Samo ove godine smo dobili Lamu, Bordzije, Tehnopape i Inkala. Masala!

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 11/02/2011 : 16:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Bijeli Lama je odličan strip.

Kolor me je na momente iritirao, ali Bess je majstorčina i to je njegov stil, a ja sam ionako pobornik boje ponad crno-bijelim (osobito ovakvog originalnog bojanja, a ne digitalnog kao u novijim stripovima) pa sam spreman oprostiti mjestimične slabosti.

Priča je ludilo, dostojna Jodorowskog. Pitam se na kakvim tripovima čovjek živi da ovo smisli? Zapravo, ono što je bilo najluđe je da što dalje odmiče priča sve postaje moguće, odnosno čitam knjigu i kažem "ma neće valjda i ovo?" i onda na sljedećoj strani "hoće, hoće!!". Još je samo falilo da se odnekud pojave vanzemaljci ili Dumne-kurve.. I dalje mi kod Joda ide na živce to njegovo prodavanje okultnog pod bubrege, ali Bijeli lama je zaista nevjerojatno zabavan strip!

Izdanje je za pet, fino uvezano, masivno u rukama, dizajn korica odličan.
Štono bi se reklo: masthevuša!
Definitivno u top 3 izdanja godine!

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 12/02/2011 01:06:47
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/03/2011 : 23:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Procitao danas.

Mada su neki vise povezali Incal sa Belim Lamom, nekako se vise oseca Jodo-nota koju sam osetio u Ludaci svetog srca. Taj strip je kod mene prosao cudan put - prvo mi se gadio, zatim sam ga tolerisao, da bih ga na kraju zavoleo...sa Lamom nisam imao taj problem, odmah mi se svideo, nakon previewa sam rezervisao svoj primerak i danas ga podigao, te slasno procitao u jedva sat i po vremena. Crtez odlican, moj prvi susret sa Bessom i odmah pozitivne ocene. Samo izdanje nema potrebe komentarisati, ucinicu tu samo kada Fibra izneveri standarde koje je u proslosti postavila.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/07/2011 : 23:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Završih i ja BL:
Kao prvo da kažem da mi Hodo nije među omiljenim scenaristima, niti me tema Tibetanskih monaha i njihova religija "tangira" - ali BL je odličan strip.Pročitao sam ga (skoro) u cugu.Ima tu dosta zabave, ali i ozbiljnih stvari o kojima treba podrobnije razmisliti.
Definitivno jedno od najboljih izdanja prošle godine.
Samo mi nije jasno što neki scenarista odnosno strip autor ne odradi ovako nešto sa temom hrišćanske religije (kao što je to recimo uradio Sjenkjevič u Quo vadisu) ????

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/07/2011 : 14:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
zasto bi uopste trebao?

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/07/2011 : 15:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pa jesmo li mi ovde hrišćani (mislim na Evropu,Južnu i Severnu Ameriku) ili kinezi??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/07/2011 : 15:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
kakve veze ima, valjda je poenta bitna, koja je univerzalna?

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13369 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 24/07/2011 : 15:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

kakve veze ima, valjda je poenta bitna, koja je univerzalna?



Paja Vejder mudro zbori
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/07/2011 : 15:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Pa jesmo li mi ovde hrišćani (mislim na Evropu,Južnu i Severnu Ameriku) ili kinezi??


Presveto srce se korektno sprda sa hriscanima.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/07/2011 : 15:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ako cemo po Hodou, onda i Bordzije vala
ruku na srce, (sa Presvetim srcem jos uvek nisam upoznat, ali) u Bordzijama nema heroja koji se suprotstavlja trulezi, tako da tu i nema bas paralele sa Belim Lamom

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/07/2011 : 20:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Pa jesmo li mi ovde hrišćani (mislim na Evropu,Južnu i Severnu Ameriku) ili kinezi??


nisam znao da su Kinezi religija


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/07/2011 : 20:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ma kinezi su više od religije !!
@Vejder&Imrahil
A koja je to, mudraci, univerzalna poenta ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/07/2011 20:39:50
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/07/2011 : 20:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
pa kad si procitao BL i izodusevljavao se, racunam da znas koja je :P

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/07/2011 : 20:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Poenta je da je Gabriel trebao da poentira kod Peme La, ali on je odabrao život pustinjaka koji će ceo život jesti koprivu - tako da target ovog stripa nije ostvaren; ali opet pruža neku zabavu!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/07/2011 : 20:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
eto, i onda pitas mene, bez potrebe :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 22/02/2013 : 22:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Najpre da kazem da sam dugo odlagao nabavku ovog stripa jer sam pogresno verovao da iz naslova znam sve o radnji stripa... medjutim, na kraju je Jodorovski ipak prevagnuo. Zanimljiv i neobican strip... potpuno drugaciji od onoga sto sam mislio da cu procitati. Uzevsi u obzir temu koju obradjuje, uistinu nisam ocekivao toliko "uzbudljivog" desavanja koje se, kako radnja stripa odmice, sve vise i vise pojacava... Prijatno iznenadjenje, kako pricom tako i crtezom... nisam imao prilike da se do sada susretnem sa radom Bess-a, ovo mi je uistinu odlicno nacrtano...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/02/2013 : 19:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo bas stripcina
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 26/02/2013 : 14:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Meni je ovo bas stripcina


I meni.
A i avatar na forumu mi je bijeli lama.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/02/2013 : 20:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, mene je Jodorowsky u ovome stripu poprilično upila.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/02/2013 : 09:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Iskreno, mene je Jodorowsky u ovome stripu poprilično upila.



sta si ti "upijacu" hteo da kazes
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 27/02/2013 : 09:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
da mu je bio dosadan, ako mi je znanje dalmatinskog dobro :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/02/2013 : 09:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Iskreno, mene je Jodorowsky u ovome stripu poprilično upila.



sta si ti "upijacu" hteo da kazes



Neznan šta ti je "upijacu", al mene je strip upila/istesterisa, odnosno bija mi je izrazito dosadan.
Strip od Jodorowskog u kojen nema ludih gljiva je posta rijetkost.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/02/2013 : 09:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

da mu je bio dosadan, ako mi je znanje dalmatinskog dobro :)


Sjedi maddox, imaš peticu iz stranih jezika.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/02/2013 : 15:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s ovim koji nije svrstan.
Bijeli lama je meni bio zijevanje od stripa. Jedva sam se prisilio da ga pročitam do kraja.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000