forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 7 - Bijeli Lama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 27/02/2013 : 23:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Od Jodorowskog sam čitao Presveto srce, Inkala (sa Moebiusom), Metabarune (sa Gimenezom), Tehnoočeve (sa kombinacijom Janjetov + Beltran), Borgia (sa Manarom) i Bijelog lamu (sa Bessom).
Večinom su to vrhunska djela (Borgia mi je daleko najslabija), a Bijeli lama me se možda naviše dojmio. Ne znam, možda mi je toliko dobar zato što mi je priča bliska nekim stvarima kojima se u životu bavim...
Ajd ako imate volje napišite zašto vam je Bijeli lama dosadan. Ne razumijem.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/02/2013 : 00:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

Od Jodorowskog sam čitao Presveto srce, Inkala (sa Moebiusom), Metabarune (sa Gimenezom), Tehnoočeve (sa kombinacijom Janjetov + Beltran), Borgia (sa Manarom) i Bijelog lamu (sa Bessom).
Večinom su to vrhunska djela (Borgia mi je daleko najslabija), a Bijeli lama me se možda naviše dojmio. Ne znam, možda mi je toliko dobar zato što mi je priča bliska nekim stvarima kojima se u životu bavim...
Ajd ako imate volje napišite zašto vam je Bijeli lama dosadan. Ne razumijem.



Sve ovo navedeno osin Bijelog lame san pročita minimalno 2 puta i čitat ću opet. Oću reć, svi su mi ovi strpovi jako dragi(Čak i Borgije).
Čita san još i Bouncera, ali ni on mi se ne sviđa.
Šta se Bijelog lame tiče, odavno san ga čita, i sićan se da mi je prvi album djelova OK. To je onaj dio dok su mu još živi roditelji i dok je on dite. Kasnije kad počne sa onin transcedentalnin forama mi je ubitačno.
Vrlo sličnu stvar san prije toga vidija u Inkalu, Bounceru, pa i u Metabarunima tako da mi je postalo malo dosadno.
Stvarno neznan šta bi pametno napisa jer mi je strip bija toliko nebitan da se ne sićan ni kako je završija. Nemogu se ni prisjetit jer san ga zajedno sa još par stvari zaminija za Usagije.
Da san lamu čita prije možda bi ga drugačije doživija.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 28/02/2013 00:11:39
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 28/02/2013 : 00:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Nivox

Od Jodorowskog sam čitao Presveto srce, Inkala (sa Moebiusom), Metabarune (sa Gimenezom), Tehnoočeve (sa kombinacijom Janjetov + Beltran), Borgia (sa Manarom) i Bijelog lamu (sa Bessom).
Večinom su to vrhunska djela (Borgia mi je daleko najslabija), a Bijeli lama me se možda naviše dojmio. Ne znam, možda mi je toliko dobar zato što mi je priča bliska nekim stvarima kojima se u životu bavim...
Ajd ako imate volje napišite zašto vam je Bijeli lama dosadan. Ne razumijem.



Sve ovo navedeno osin Bijelog lame san pročita minimalno 2 puta i čitat ću opet. Oću reć, svi su mi ovi strpovi jako dragi(Čak i Borgije).
Čita san još i Bouncera, ali ni on mi se ne sviđa.
Šta se Bijelog lame tiče, odavno san ga čita, i sićan se da mi je prvi album djelova OK. To je onaj dio dok su mu još živi roditelji i dok je on dite. Kasnije kad počne sa onin transcedentalnin forama mi je ubitačno.
Vrlo sličnu stvar san prije toga vidija u Inkalu, Bounceru, pa i u Metabarunima tako da mi je postalo malo dosadno.
Stvarno neznan šta bi pametno napisa jer mi je strip bija toliko nebitan da se ne sićan ni kako je završija. Nemogu se ni prisjetit jer san ga zajedno sa još par stvari zaminija za Usagije.
Da san lamu čita prije možda bi ga drugačije doživija.




Da, može to bit. Ja sam prije Bijelog lame čitao jedino Presveto srce. Sve ostalo od Jodorowskog sam čitao nakon Bijelog lame.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 04/03/2013 : 14:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

Od Jodorowskog sam čitao Presveto srce, Inkala (sa Moebiusom), Metabarune (sa Gimenezom), Tehnoočeve (sa kombinacijom Janjetov + Beltran), Borgia (sa Manarom) i Bijelog lamu (sa Bessom).
Večinom su to vrhunska djela (Borgia mi je daleko najslabija), a Bijeli lama me se možda naviše dojmio. Ne znam, možda mi je toliko dobar zato što mi je priča bliska nekim stvarima kojima se u životu bavim...
Ajd ako imate volje napišite zašto vam je Bijeli lama dosadan. Ne razumijem.



Sama radnja mi se odvija presporo, tako da zapravo nisam ni skužio zaplet. I ok, razumijem da se npr. treba prikazat i dočarat Gabrielov fizički, spiritualni trening, samu prirodu Budizma i kužim da je ovo priča o razvoju, spiritualnosti, identitetu, moralu, ali previše informacija i prespora radnja su meni totalno ubile ovaj strip. Možda sam ga čitao u krivom trenutku, a možda me tema jednostavno ne zanima. Kolor kričavo monoton, barem meni. Uglavnom, meni do sada najlošije ostvarenje Jodorowskog (koje sam pročitao). Prije ovoga sam čitao Borgije, Inkala, Tehnoočeve i Presveto srce.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 05/03/2013 : 19:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
ja sam pročitao bijelog lamu, do epizode tri mi je odličan, a nakon toga mi se čini da malo pada ili sam ja pričekivao nešto drugo, da ide nekim drugim tokom.

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 06/03/2013 : 23:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
sta znaci ono na kraju kraj prvog serijala ili tako nesto? sta ima jos toga?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/03/2013 : 23:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro


Sama radnja mi se odvija presporo, tako da zapravo nisam ni skužio zaplet. I ok, razumijem da se npr. treba prikazat i dočarat Gabrielov fizički, spiritualni trening, samu prirodu Budizma i kužim da je ovo priča o razvoju, spiritualnosti, identitetu, moralu, ali previše informacija i prespora radnja su meni totalno ubile ovaj strip.


Bravo!

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/03/2013 : 23:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

sta znaci ono na kraju kraj prvog serijala ili tako nesto? sta ima jos toga?


Nema. Ovaj integral sadrži kompletni serijal Bijeli lama.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/03/2013 : 23:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by paro


Sama radnja mi se odvija presporo, tako da zapravo nisam ni skužio zaplet. I ok, razumijem da se npr. treba prikazat i dočarat Gabrielov fizički, spiritualni trening, samu prirodu Budizma i kužim da je ovo priča o razvoju, spiritualnosti, identitetu, moralu, ali previše informacija i prespora radnja su meni totalno ubile ovaj strip.


Bravo!


Štajaznam, ja to uopce nisam tako doživio...

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/03/2013 : 23:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by mamlaz

sta znaci ono na kraju kraj prvog serijala ili tako nesto? sta ima jos toga?


Nema. Ovaj integral sadrži kompletni serijal Bijeli lama.


Ali zbilja piše KRAJ PRVOG CIKLUSA. Evo baš sam provjerio. Po svemu se može zaključiti da je ovo kompletni serijal, ali zašto onda to piše ?

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/03/2013 : 23:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by mamlaz

sta znaci ono na kraju kraj prvog serijala ili tako nesto? sta ima jos toga?


Nema. Ovaj integral sadrži kompletni serijal Bijeli lama.


Ali zbilja piše KRAJ PRVOG CIKLUSA. Evo baš sam provjerio. Po svemu se može zaključiti da je ovo kompletni serijal, ali zašto onda to piše ?


Pa, možda su Jodorowsky i Bess planirali nastaviti strip, ali su u međuvremenu promijenili planove.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/03/2013 : 23:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Pa, možda su Jodorowsky i Bess planirali nastaviti strip, ali su u međuvremenu promijenili planove.


Može biti.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 08/03/2013 : 07:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Kraj prvog ciklusa se odnosi na način Gabrijelova života. To je dio priče, ta rečenica je dio scenarija
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/03/2013 : 16:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

Kraj prvog ciklusa se odnosi na način Gabrijelova života. To je dio priče, ta rečenica je dio scenarija


Palo mi je na pamet da je možda o tome riječ, s obzirom na tematiku stripa.

Međutim, s obzirom da još nisam čitao taj zadnji album, pretpostavio sam da je u pitanju ovo drugo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 08/03/2013 16:37:31
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/01/2015 : 10:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
doslo vreme da se polako ponavlja gradivo. Bijeli lama bio, jeste i bice sjajan strp
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 14/01/2015 : 20:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

doslo vreme da se polako ponavlja gradivo. Bijeli lama bio, jeste i bice sjajan strp


Za mene top 10, bio i ostao
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 15/01/2015 : 21:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

doslo vreme da se polako ponavlja gradivo. Bijeli lama bio, jeste i bice sjajan strp


Za mene top 10, bio i ostao


Tako je!

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/06/2021 : 19:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Stari Dalaj Lama je mrtav, živeo novi Lama

Ako je neko u ovom stripu očekivao istorijski tačan prikaz budizma bogami razočarao se najstrašnije jer u Don Alejandrovoj režiji Tibet biva obavijen aurom magije jer stari Lama je preminuo da bi se reinkarnirao u drugom telu i mora proći starinski put iskušenja uz krv, znoj i suze kako bi postigao jedinstvo duše i tela jer samo stizanjem do nivoa nirvane će smoći snage da se sukobi sa proročanstvom da će invazija neprijateljskih snaga preplaviti Tibet..

Vizuelno ovo je strašno jako delo gde je Hodo držao Bessa pod kontrolom tokom prva dva albuma ali onda Alejandro otvara treće oko kao nijedan drugi autor i od 3-5 albuma crtež je jednostavno eksplodirao i Bess otelotvara svu magiju, ezoteriju i prelaženje iz jedne astralne ravni u drugu bolje nego LSD, zaista jedan lucidan grafizam, čarolija crteža i kolora kojom diše ovaj strip je melem za oči / dušu

Kadrovi pri kraju stripa sa tenkovima kineske vojske i crvene komunističke zastave koja se vijori iznad njih ostavljaju nezaboran utisak jer proročanstvo je ispunjeno, Lasa je pala, Tibet je osvojen.. Beli lama kao endenska vrsta, vera u izumiranju jer je postala ugrožena vrsta, sve duhovno više nema šta da traži na ovom svetu jer ljudi su izabrali da slede moćnijeg boga.. boga kapitalističkog novca.. Majko mila kakav završetak stripa ovo je da se naježiš, grafički perverzno delo uz svu lucidnost i ludilo Don Alejandra, pored Inkala najrelevantniji Hodo
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 08/08/2021 : 23:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip sastavljen od 6 albuma, od kojih su prva 4 odlična, dok zadnja dva upadaju u neku metafiziku i deluju kao nezgrapan pseudointelektualni kraj za priču koju su sasvim ozbiljno i detaljno razvijali do tog trena. Tako ostaje utisak da je moglo bolje, ali daleko od toga da nije vredelo.
Meni nekako neizbežno ovde ide poređenje sa Inkalom, iako možda nije fer. Bes je odličan (kako se albumi smenjuju, sve bolji) ali nije Mebijus, a Hodorovski ovde ipak nema toliko unapred promišljenu priču i ona povremeno zapinje, pogotovo kad se približi rasplet. Kako bilo, "Bijelog lamu" je uživanje čitati u lepom izdanju i ostaje u mojoj kolekciji za neki naredni put.

Na kraju knjige stoji "Kraj prvog ciklusa", pretpostavljam da je "Legenda o Bijelom lami" drugi ciklus? Razmišlja li se o objavljivanju tih albuma?
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000