forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7069 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/03/2014 : 00:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Inace, Jerry, pa bas takve stvari i zanimljive teme mi nathana cine zanimljivim i kroz to puno svasta otkrijem da povezem, i to me drzi zagrijanu upravo za strip, jer me vuce da saznam sama o cemu se to negdje prica i tak..to ti je cista navlakusa


A tek kad stignemo na najemotivnije trenutke u serijalu ima da se skroz rastopiš od suza.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7069 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/03/2014 : 00:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ostajemo još na početku serijala. Zar nije bio spektakularan onaj napad androida na Skotosovu zgradu kad su, lišeni zakona robotike, poharali kroz grad izravno upadajući u nju. Jer došlo je vrijeme osvete za Jacka O'Ryana, a Skotos postaje manji od makova zrna.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7069 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/03/2014 : 00:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
A što tek reći za finale 4. giganta. Spektakularni upad mutanata i napad na nakaze s Hell's Islanda je nešto najspektakularnije što sam vidio u stripu. Sigurno će ove scene biti u samom vrhu spekatkularnih trenutaka.

Tako da smo već na 5 skupljenih scena:

- Pad Crnog monolita (NN 2 "Crni monolit")
- Pad Macrotechovog stupa (NN 64 "Otok na nebu")
- Uništenje zgrade Alfa (NN 107 "Alfa")
- Napad androida na Skotosovu palaču (NN 20 "Vrijeme osvete")
- Napad i invazija mutanata na nakaze s Hell's Islanda (NN G4 "Ustanak")

Edited by - Jerry Krause on 09/03/2014 00:47:56
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 09/03/2014 : 00:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

Malo off topik. Danas sam prvi puta pročitao U ponoru pamčenja/Jedanaesta zapovijed. Pravo remek-djelo. Mari nikad bolji. Definitvno spada među najbolja djela stripa koja sam do sada pročitao!



quote:
Originally posted by Jerry Krause

Meni najbolja epizoda regularne serije uopće. A uostalom vidi na ovoj statistici da je na vrhu i u Italiji.



Imam faze.. ( i tri taba foruma otvorena zbog toga ) Sad sam opet u NN fazi, slobodno se naoruzajte zivcima

Molila bih pojasnjenje zasto i po cemu su to remek djela i vrh-epizode
i u Italiji? Nisam procitala 15478632245 epizoda, ali na temelju onoga sto jesam.. pa meni nista posebno, toliko da bih se uzbuđivala.
Da li mislite na crteze, scenarij, nesto trece? Ili se vi lako palite na svasta?


..i sad idem opet u proslost da izvucem nesto i nastavim - sada.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/03/2014 : 01:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
U istoj sam poziciji kao ti, I slazem se.Solidna epizoda, nista vise.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 09/03/2014 : 01:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Moja crvotocina. Imam pitanje.
Zasto je Nathan varao zenu?
Pliz, ne prilagođavajte mi odgovore, nisam dijete.


U biti, ovo ti i nije toliko naivno pitanje. Jest da glavna krivica leži na Nathanu i stoji da čovjek nije savršen. Ali kad malo dublje analiziramo, da li je baš Nathan u svemu ovome potpuni krivac?

Kad gledamo Laurin lik može se primijetiti da su je autori dosta sterilno napravili. Bez ikakvog uzbuđenja u njenom liku ili nekih emocija. Ono što smo jedino saznali je da je ostavila Nathanovog najboljeg prijatelja radi njega. Nakon vjenčanja ubrzo se rodila Ann i nakon toga što smo do nje saznali? Jedno veliko ništa!

Sve što smo mogli zaključiti je da je Laura kao prava žena kućanica uzorno odgajala Ann i strpljivo čekala da joj se dragi muž policajac vrati s posla.

A on ko prava ambiciozna osoba sve je podredio poslu i napredovanju u policijskoj hijerarhiji. I sad dolazimo do klasičnog bračnog problema: potpuno gubljenje strasti u braku. Ovakav zaključak u serijalu nikad nije bio ni pokušan da se naznači, ali je nekakvo logično objašnjenje. Dakle, imamo muža kojem posao postaje više od obitelji što će na kraju dovesti do velike tragedije. Ali s druge strane i suprugu za koju praktički ne otkrivamo ništa.

Je li bila sretna u braku? Nemamo pojma. -Bila je nazadovoljna

Je li bila nesretna u braku? Ni to ne znamo. - Nedostajao joj je Nathan ali mislim da je to na pogresan nacin iskazivala..

Je li bila ljuta zbog Nathanovih izostanaka? Vjerojatno jest, ali to smo u serijalu samo u naznakama mogli primijetiti. -Cesto se razocaravala i nije bila opustena cak i kad je bio s njom jer je stalno iscekivala poziv za njega, odn. strepila od one sifre 4.. a to je prilicno stresno i kad je moglo biti opusteno.

Je li bila sumnjičava u Nathanovu vjernost? Nemamo pojma. - O, da je li? Nathan zali za poginulim timom u kom je bila i jedna kolegica, koju je spomenuo kako je bila dobra a Laura, umjesto razumijevanja, bez imalo takta u napad pitanjem je li ju odvukao u krevet kad ju spomije..i on se dao u bijeg - u preuranjeni odlazak na posao..

Je li se ikad derala na Nathana zbog takvog stanja u braku? Nikad nismo saznali. - Na ono sto sam naisla, nije bilo deranja ali se među njima stvarao jaz, otuđenje i slaba komunikacija..

Stoji činjenica da je Nathan u svemu ovome potpuno izgorio i pronašao utjehu u drugoj, ali da li ga možemo u potpunosti kriviti? Mislim da ne bi trebali. Za kvalitetan brak potrebno je dvoje, ali uz suprugu s dosta sterilnim emocijama (bar je tako moj zaključak kad sve sagledamo) onda se i ne čudim što je utjehu našao u jednoj dosta emotivnoj i inteligentnoj ženi kakva je Sara.



Ono sto mislim je da Laura nije imala sterilne emocije vec tipicno zenske, kao i reakcije na sve i svake trenutke.
Sada jos ne znam, jer mi mozda nedostaje 985214 procitanih epizoda je to:
Da li je ona tom sumnjicavoscu i ljubomorom "otjerala" Nathana u preljub ili je intuitivno nesto slutila, samo nije znala o kome se radi, pa je "grizla" na spomen svakog zenskog bica iz Nathanovih usta.

I ne znam zasto Nathana toliko proganja proslost da se dao u radoholicare - posao mu je dobrodosao bijeg - da li ga proganja krivnja zbog smrti zene i svega oko toga, jer je Laura mrtva a dijete u bolnici, ili ga proganja griznja savjesti zato sto ju je zelio ostaviti zbog tuziteljice, ali nije znao kako da joj kaze? On sam sebe proganja, a ne njegova proslost. Griznja savjesti zbog izdaje svoje zene koja je sada mrtva.. Lik se vrti u krug, jos moram citati da vidim je li nasao ikad izlaz..

Tak, Carlica s nathanovim brakom i preljubom gotova..mislim.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/03/2014 : 02:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ja ću se ubaciti samo komentarima na trenutne epizode, a vi samo nastavite sa svojim spikicama, nedajte se smetati... Generalno vrlo dobar broj, relativno dobre zaokružene priče, ali i fino utkane u tkanje kontinuiteta; što nadolazeći Rat, što Mister Alfa o Skotosov krah!



Tajna tuđinskog stvorenja by Vigna/Fara

Epizoda dokazuje da smo već dobrano pred sveopćim ratom između Zemlje i Orbitalnih kolonija... Vjetrovi rata su bili nagovještaj, a ovo je već pravi mali prolog u Rat. Pregovori se zaoštravaju, a u igri su razni interesi. Parcijalno se nastavlja na priču iz AA 5 "S onu stranu galaktike" s odbjeglim Viikuom koji je bio tajno oružje vojske. U igri su i Pretorijanci koji šire svoje pipke unutar vladajuće vojne strukture, a kako bi učvrstili svoj položaj, pokušavaju transportirati tuđinca na Mars.

Tijekom samog uvodnog djela, možda je malo prevelika koincidencija što se tuđinac pokušava nahraniti baš s predstavnikom Kolonija, i tu nastaje točka gdje se susreću dvije narativne linije - Nathanova istraga počinje se dovoditi u vezu zavjerom u vojnom vrhu. Prilično zabavna i napeta priča, s dozom paranoje (kao u Invaziji tjelokradica!); Vigna je fino razrješio nedovršenu liniju s Viikuom započetu u AA#5. No, kao da mi tu fali doza Meddine poetičnosti i ljudskosti. Fara u nekim momentima podsjeća na lošeg Bonazzija...


Bol pamćenja by Piani/Simeoni

Ubojstvo djevojke, tajanstveni nestanak i bijeg njezinog bivšeg dečka Jorgea sastavni su dio mozaika, igre čije konce povlači uvijek misteriozni Mr. Alfa. Piani kreće od krimi zapleta i izvlači na svjetlo ideju iz jedne od priča Jorgea Luisa Borgesa (od koga je glavni lik dobio ime) o čovjeku s nevjerojatnim pamćenjem. Izvrsna priča, pomalo brza i kratka, no sugestivna. Otkriva malo o ljudskoj prirodi i naravi igre Mr. Alfe...


Propovjednik by Sammartino/Bonazzi

Ova epizoda dokaz je da Skotos relativno slabo iskorišten negativac, cijeli jedan njegov aspekt je zapostavljen, onaj religijski. Ipak je on vođa najutjecajnije sekte u cijelom poznatom svijetu, a nikad nisamo upoznali ni temelje njegove utjecajne doktrine. A bome nismo ni koristili njegovu sektu kao temu za pričanje priče. I onda se toga pred sam kraj uhvati jedan autsajder, novajlija, koji barem pokuša staviti Skotosovu sektu kao središnju temu. Tema se možda ne razvija u smjerovima koje sam očekivao, a i iz ovog se mogla napraviti duža priča od nekoliko epizoda. Naravno, ide odmah nastavak o Skotosu, no ono što slijedi je drugačija priča - trostruka epizoda koji nam donosi kraj jedne ere.

Radnja? Na stanici Erato (ovo je možda i prvi put da se radnja epizoda dešava na Erati, potpuno automatiziranoj orbitalnoj stanici) održava se kongres svih religija. Mi ćemo se usredotočiti na konflit na relaciji Skotos – Al Morag i njihovih trzavica o upravljanju Skotosove sekte i projekta na otoku Avalon, eksploataciji skoro bezgraničnog izvora energije. Volio bih da su dodatno okarakterizirale navedene sekte, da se koju riječ kaže o njima, da budu živi entiteti koji svjedoče u korist njihovih vođa i sljedbenika! Ovako dobivamo samo licemjerne lidere sekti čije se akcije ne podudaraju s onim što propovijedaju. A što to propovijedaju, možemo samo nagađati. Ljubav, mir, zajedništvo, očito...

Ono što mi je odmah upalo u oko jest posveta Moebiusu, odjeća polaznika kongresa je mahom kao iz teokracijskog Jodoversa (Inkal i ostalo). Šteta samo što nema više referenci ili zajedničkih točaka s tim stripom. Tek sam kod Jodorowskog naučio koliko religija i teokracija u glavi nekog može biti izvitoperena, tiranska i perverzna. No, dobro, ovo je ipak komercijalni strip koji si ne može dopustiti izlete u takve kontraverzne vode.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 09/03/2014 : 03:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
.. a vi samo nastavite sa svojim spikicama, nedajte se smetati...



skuzajte na ovome, ali mislim da je ok i fer pokazati gdje i u cemu lezi nepostojeci problem koji ni-je nastao na ovom topicu između mene i - mene same, bez Deeja. Radim na tome, ko crv u kamenu, da ne zaiskri,
i ovo je u terapeutske svrhe jer Dee nije nis rekao na sto sam ja pomislila a je li to on zajebava? A je li su nase spikice, a njegovo je spika kad tu pise, a je li on omalovazava nase spikice? Je li njegova spika spiketina kad se susretne s nasim spikicama..i tak se zene inace svađaju same sobom, ali rijetke poput mene to ovak priznaju, pa se putem nasmiju sebi samima jer vide kako je bedasto, pa
okrenu spiku i pogledaju iz drugog kuta kako je Dee simpa sa svojom spikom jer tepa nasim spikicama na topicu i opravdava svoj dolazak poslom u kom ne zeli ometati nase spikice, a to radi tako slatko..
da mi nitko nije rijec rekao. Sugestivno radim na tome da sebe samu otkrijem promijenjenu u pogledu Deeja koji mi je simpa, samo ja to jos ne znam, iako ni on jos ne zna zasto bi i bilo drugacije osim toga.


I nadopuna mom prijasnjem postu o Nathanu - on se dvoumio oko ostavljanja Laure i zbog Ane, ali sam stekla dojam da je tuziteljica ne samo kurazila ga i imala razumijevanj, vec je malkice pritiskala ga.
I zato bi volio pobjeci od bola, proslosti,(proganjajuci sam sebe), a sensei Kwai (mislim da se tako zove) ga uci da je to prirodno i da se treba suceljavati s boli, jer je bol svuda oko nas..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 09/03/2014 : 03:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Inace, Jerry, pa bas takve stvari i zanimljive teme mi nathana cine zanimljivim i kroz to puno svasta otkrijem da povezem, i to me drzi zagrijanu upravo za strip, jer me vuce da saznam sama o cemu se to negdje prica i tak..to ti je cista navlakusa


A tek kad stignemo na najemotivnije trenutke u serijalu ima da se skroz rastopiš od suza.



Dajte mi da placem, topic da vam potopim

molit cu i pakovanje papirnatih maramica mi pripremite kad dođem nepripremljena na suze, da vam ne balim po topicu.


Laaakuuuunoooc Nathanooofciiii ..opet sam pocela pjevati


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1349 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 09/03/2014 : 09:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Tajna tuđinskog stvorenja by Vigna/Fara

Dobra epizoda, mada nisam ocekivao ovako glup kraj Viikua. Mislio sam da ce se posle AA5 malo razvlaciti prica sa njim, a ovako je samo iskoriscen od strane Pretorijanaca. I o te dve rase nema vise nista. Malo Asteroid Argo, AA5 i ovako glup kraj za ovako dobro potencijalnog alien/negativca

Bol pamćenja by Piani/Simeoni

Super epizoda idejno i scenaristicki, mada je mogla da prodje i bez Mister Alfe. Nije nesto vezana za glavnu temu Alfa/Pletenje. Umesto Alfe je mogao da bude bilo koji drugi naucnik koji se bavi eksperimentima u biheviorizmu


Propovjednik by Sammartino/Bonazzi

Odvratno glupa epizoda! Kao i sam Skotos, koji je imao potencijal da bude archi nemesis, ali to nikad nije postao (pogotovu kod drugih scenarista)
Who is the fuckin Al Morag? Totalno nebitan lik? Mrzi me da kopam, al mislim da se ranije nije nigde pojavljivao? A i da jeste totalno je bezlican
Cekam trilogiju Skotosov The End
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7069 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/03/2014 : 21:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie


Tak, Carlica s nathanovim brakom i preljubom gotova..mislim.


O Čarlice Čarlice, ona bi sad naširoko o pomalo sapuničarskoj temi u serijalu- ljubavnom trokutu.
I odmah jedan moj savjet: ne moraš čitati još 6556475757 epizoda da bi išta iskopala, jer i nećeš ništa više naći od toga što si već pročitala. Jednostavno, autori se nisu zamarali o dubini odnosa Nathana i Laure već su prepustili čitatleljima da zaključe u čemu je bio najveći problem.

Po meni, Nathan ne bi nikad ostavio Lauru radi Sare jer je svoju ženu obožavao. Zašto to nije iskazivao u braku drugi je problem. Jednostavno ga je njegova ambicioznost na poslu izjela i podlegao je njegovom pritisku. Znao je da tu ne može trenutno promijeniti stvari, pa se povukao u sebe kad je obitelj u pitanju nemajući snage staviti ženu i kćer na prvo mjesto. Sara mu je postala kao ispušni ventil, mislio je da će to postati prolazna afera, ali ga je Ned Mace preduhitrio. Ostalo je bila povijest.

U ponoru pamćenja je u stvari trebala biti 1. epizoda u serijalu, ali kad se pojavila, snažan je dojam ostavila baš zbog toga što su autori toliko breme stavili na našeg junaka. Nije sad da smo mi fanovi perverzni pa mu želimo sve najgore, već što je napokon izašao jedan junak u Bonellija koji nije savršen i svemoguć i čije pustolovine nisu bez emocija. Ostavljena je podloga za jedan serijal koji nije površan i kojeg ne možeš pratiti ravnodušno. Ali ga zato s druge strane moraš pratiti pozorno, od početka do kraja, ne preskačući previše epizode.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 09/03/2014 : 23:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Znas, Jerry, ja ne volim da mi bude dosadno. Citati Nathana redom i bubati Nathana kako ga serviraju nije mi bas..ili bi mi bilo da sam to pocela prije sto i koju godinu. Ja sam otkrila zadovoljstvo i izazov u tome da Nathana lovim kroz vrijeme..Tko zna koju cu epizodu iducu uzeti, u njoj dozivjeti stosta pa onda natrag ili naprijed kroz vrijeme da povezem.. To je taaako dobro i zanimljivo i izazov laki. Ionako u stripu mijesaju vremena, pa sto ga ne bi ja tako i citala. Kuzis, isto mi je, samo dvostruko putujem vremenima i na koncu sve saznam.
Negdje sam vidjela da imas troje djece, vidi se da imas troje djece i strpljenje neograniceno samnom, dođem ti ko cetvrto, virtualno

Ali fakat je ona teta zeljela da Nathan ostavi zenu i bude s njom.

Idem sad, jer ako budem puno ovdje razbjezat ce ti se Nathanofci pa nis ne bude od tvoje teme tjedna. Idem se pritajiti malo.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/03/2014 : 23:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Upečatljiv trenutak kod NN.
Kada Nathan na kraju prvog almanaha (1a) stoji i gleda pano s liticom i morem.
Drugi, kada Skotos mjenja Natana za Kala (NN LU 43).
Treći, kada se u "Babilonskoj biblioteci" (NN LU 50) ona Japanka Asa il kako se već zove susreće s Anthonijem na zadnjoj strani.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 10/03/2014 : 01:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

U istoj sam poziciji kao ti, I slazem se.Solidna epizoda, nista vise.


Još jednom ponavljam da je na mene ta epizoda ostavila snažan utisak. Jednostavno toliko osjećaja i tragedije ne vidimo često u ostalim bonelli stripovima. Planiram je uskoro ponovo pročitati. Večeras sam dovršio sa čitanjem novog DD maxija, a nakon toga mi treba nešto odlično da mi vrati povjerenje u stripove.

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7069 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/03/2014 : 22:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by tinton

U istoj sam poziciji kao ti, I slazem se.Solidna epizoda, nista vise.


Još jednom ponavljam da je na mene ta epizoda ostavila snažan utisak. Jednostavno toliko osjećaja i tragedije ne vidimo često u ostalim bonelli stripovima. Planiram je uskoro ponovo pročitati. Večeras sam dovršio sa čitanjem novog DD maxija, a nakon toga mi treba nešto odlično da mi vrati povjerenje u stripove.


Eto to je to, ne treba ništa više dodati.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7069 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/03/2014 : 22:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Upečatljiv trenutak kod NN.
Kada Nathan na kraju prvog almanaha (1a) stoji i gleda pano s liticom i morem.
Drugi, kada Skotos mjenja Natana za Kala (NN LU 43).
Treći, kada se u "Babilonskoj biblioteci" (NN LU 50) ona Japanka Asa il kako se već zove susreće s Anthonijem na zadnjoj strani.


Sve je ovo upečatljivo, ali ćemo ih smjestiti u druge kategorije. Ovi iz almanaha i Babilonske biblioteke idu za prijedlog najemotivnijih trenutaka, a Nathan za Kala ide pod najintrigantnije trenutke (ali sve u svoje vrijeme).

Nego nabaci koju spektakularnu scenu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7069 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/03/2014 : 23:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ajmo dalje:

- spektakularan je bio napad Alfinih agenat na Skotosovu Apokalips plazu s ciljem da se eliminira Raven. Ovom je epizodom Ludens započeo s izdavanjem Nathana i baš je fino legla svojim akcijskim scenama.

- okršaj na Mjesecu Nathana protiv, tada još zloglasnog, Branka i njegovih prijatelja mutanata terorista. Završna borba na Mjesečevom tlu je bila baš adrenalinska.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/03/2014 : 00:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Uništenje Apokalips plaze svakako.
A u Ljudima sjenama ona scena na dvije strane kada Nathan saznaje njihovu priču. Ta bi mogla ići u najintrigantnije.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7069 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/03/2014 : 00:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Svakako, ali ajmo prvo najspektakularnije. Znači trenuci koje pršte atraktivnim scenama i vizuelno su upečatljivi.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/03/2014 : 00:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Scena kad se prvi put vidi Izgubljeni svijet
Scena kod Bratstva sjene/Egzodus, kada sve odleti u zrak.
Ne znam sad napamet, ti SC Nathani su mi u drugom redu, iza hrpe Zagora (simbolično:)) budem sutra to izvadil pa ću i detaljnjije napisati (stranice, mali opis idr...)
Inače, baš ponovo čitam Polusvijet:Zima (kako bi mogao pročitati nastavak Proljeće), to je SF knjiga sa računalnom simulacijom kao glavnom temom i baš sam se sjetio Sigmunda - on bi uživao u njoj:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 11/03/2014 : 23:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Evo da i ja pridonesem temi tjedna, odabrao sam nekoliko scena:
- Veliki vojni desant i napad na otoku Athosa Thana (NN 4)
- Dvoboj Nathana i Susan Connery u kugli za vježbanje(NN 10)
- Uništenje Neosovog satelita (NN GIG 3)
- Bitka između posade Nautilusa i Arkadovih tehnodroida (NN GIG 5)

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7069 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 12/03/2014 : 17:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

Evo da i ja pridonesem temi tjedna, odabrao sam nekoliko scena:
- Veliki vojni desant i napad na otoku Athosa Thana (NN 4)
- Dvoboj Nathana i Susan Connery u kugli za vježbanje(NN 10)
- Uništenje Neosovog satelita (NN GIG 3)
- Bitka između posade Nautilusa i Arkadovih tehnodroida (NN GIG 5)


Odlično, večeras ću i ja još koji prijedlog pa ćemo uskoro na glasanje. A ovi ostali Neverovci pod navodnicima (osim mladje) su za svaku pohvalu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7069 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 12/03/2014 : 22:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
- Prevoženje Nathana i Legs toksičnog otpada kroz pustinjsko područje Teritorija prepunog opasnosti (NN 34/35 Buffalo Express)

- Spektakularan napad beskrupuloznih ubojica na Verheidena, zaštićenog svjedoka koji je bio pod zaštitom Agencije Alfa (NN 52/53 Ljudska meta)

- Eksplozija i uništenje Uranije (NN 74 Pomaknuta orbita)

- Invazija Tehnodroida iz neba na grad Susan Strong (NN G2 Odiseja u budućnosti)
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/03/2014 : 22:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hmm...
Meni je upecatljivo bilo kad je Link "izveo" sonde iz svoje ruke da udje u sustav kompjutera i analizira podatke...
Zatim, kako je Gabriel "usitnio" Skotosovog sina (pardonirajte za naziv epizode nemam ih kod sebe)...to mi je opcenito u stripu bilo neobicno vidjeti nacrtane rezultate scannerskog/natprirodnog djelovanja...gadljiva scena

A fora je i bilo kad su negativci koristili egzoskelete sa opcijom za iskrivljavanje optike/vidljive svjetlosti,pa ih je Nathan otkrio pomocu prskalica (citao sam tako davno da se ne mogu sjetiti koja je to epizoda)...
Kao NN fan sam podbacio znanjem naziva epizoda,ali bitno je da se sjecam tih nekih scena i valjda ulaze u izbor iako nisu neke mega turbo apokalipticne scene iz serijala, ali moglo bi proci kao "dogadjaji koji su obiljezili serijal mimo velikih vatrenih lopti i demoliranja high-tech zgrada i satelita" :-)

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 12/03/2014 23:00:29
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/03/2014 : 23:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Dvoboj na motorima između Zmaja i Nathana - Pustinjski razbojnici

Potjera stonogaša za Kingovim platformašima i uništavanje platformi - ista epizoda

Epski dvoboj Lobosa i Martiansa - Prvak

Napad čudovišta uz spuštanje crnog mjeseca - Srce tame

Onaj zmaj u stilu godzille pustoši gradom - ne znam epizodu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.77 seconds. Snitz Forums 2000