forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/09/2015 : 20:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Meni su Giardove naslovnice dosta dobre, koristi puno širu paletu boja (šarene), malkice mi vuku na onaj originalni castellinijev stil s kojim sam započeo Nathana i čitati. Nešto su dinamičnije od De Angelisa i puno manje mračnije. Više je i nego dobar je za Nathana. Stvarno je dosad imao najbolje ilustratore na naslovnicama.

Sjetio sam se loših Villinih uradaka na almanasima. On baš i nije bio dobar.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 10/09/2015 23:21:46
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/09/2015 : 20:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote

Glasovi Grada


Uh,konačno pročitao i Almanah! Mogu reći da su obje epizode dosta dobre. I jedan i drugi autor ubacili su zanimljive koncepte. I još je Dee napisao sasvim solidan tekst.

U pitanju je svojevrsni omnibus priča kojim nas Michelle Medda kroz melankoličnu priču o tmurnoj Prljavoj ulici vodi kroz druge lokacije Nathanovog svijeta. Zanimljivo je to što je naslovni lik priče neimenovani novinar umjesto Nathana koji se pojavljuje tek na nekoliko stranica pred kraj priče i nije uopće važan za radnju. Novinar pokušava osluškivati bilo Grada, čuti priče ljudi koji ga nastanjuju i tako prenijeti kroz svoje članke glas ljudi Grada. A da bi to nabavio mora zaći u sam trbuh zvijeri, u dekadentnu Prljavu ulicu. I čuti priče...

Prva priča je svojevrsni ripoff Enderove igre Orsona Carda smještena u civilnim ratom pogođenoj Costa da Plati. Druga bi se savršeno uklopila u Marsovske kronike Raya Bradburyja (s mjestom radnje, naravno, na Marsu). Treća priča je smještena na Marginu, afričku divljinu iz budućnosti uništenu i otrovanu raznim eksploatacijama, i koja otkriva zlokobnu budućnost čovječanstva gdje će priroda naći načina kako uzvratiti čovjeku. Ekološki thriller recimo, a ne mogu prepoznati predložak! Hm!

Možda proširim i u recku, tko zna...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/09/2015 : 23:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote

Krv nevinih

Kako to uvijek biva, kad je autor Piani, uvijek je to kriminalistička priča iz budućnosti s elementima egzistencijalističkog romana. Priča je od samog uvoda šokantna i mogla bi odmah izbezumiti osjećajnijeg čitatelja. Isprva se možda i naljutiš na autora jer koristi najgoru moguću žrtvu, no kasnije se ispostavi da je žrtva odabrana iz sasvim određenog razloga koji poentira cijelu priču.

Naime, okrutno ubojstvo šestomjesečne bebe i njezine tinejdžerske dadilje izazove brze reakcije vladajuće strukture i policije kako bi što prije pronašla i kaznila počinitelja. No, prljavi političari takvu su priliku čekali samo da bi stekli političke bodove pa tako namještaju žrtveno janje, a pritom ih nije briga za privođenje ubojice pravdi. I tako Nathan iz pravih razloga mora naći ubojicu prije nego korumpirani narednik policije Ishimori (yakuza) nađe krivog osumnjičenog.

Kriminalistička istraga je prilično rutinska, par laganih tragova i malo uporabe sivih ćelija dovoljne su da bi se slučaj riješio. S druge strane Pianija zanima i druga strana, tako da dobivamo introspektivne monologe ubojice koji nam predočavaju njegovo mentalno stanje i logiku kojom se povodi. Pobude ubojice su iako kriminalne i vape za božjom pravdom, s druge strane imaju tu neku svoju mračnu logiku. Koja ima smisla ako si poremećeni ubojica.

Simpatična pričica koja se brzo čita, whodunit s dobrim balansom između vođenje priče i karakterizacije likova. U ovom slučaju posebno ubojice. Simeoni standardno dobar. Brzo se čita, a i brzo zaboravlja. No nemojte zaboraviti koliko je krhka granica između dobra i zla, i da su i najbolji ljudi sposobno napraviti najveća zla, kao i obrnuto.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/09/2015 : 23:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Dee, sad kad si se malo aktivirao možeš li reanimirati onaj svoj topic Neverijana gdje si bacao ovakve komentare. Šteta što onakav topic ode u arhivu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/09/2015 : 23:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ajmo se malo vratiti recenzijama. Da vidimo kakvo nam je prolazno vrijeme do broja 150 redovne serije, što je još ostalo:

REDOVNA SERIJA

NN SR 115-116 Gospodari pretpovijesti DeeCay
NN SR 141 Bijela smrt Jerry Krause
NN SR 143 Izazov u svemiru thekide
NN SR 144 Tajna tuđinskog stvorenja DeeCay
NN SR 145 Bol pamćenja Jerry Krause


PROPRATNA IZDANJA

NN SP 9 Misija u svemiru thekide
NN ALM 5a Bijeg s Crvenog planeta Jerry Krause
NN ALM 6a Glasovi grada bjelolasica
NN GIG 7 Dvije neprijateljice DeeCay
NN GIG 8 Posljednje Nautilusovo putovanje DeeCay
AA LIB 7 Čelični stijeg DeeCay
AA LIB 9b Izravnavanje računa Jerry Krause
AA LIB 9c Budući životi thekide
AA LIB 11a Čovjek s leda
AA LIB 11b Janusov povratak
AA LIB 11c Žena-tigrica Jerry Krause


Ajmo ovo riješit do Nove godine dok sam raspoložen.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/09/2015 : 12:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 11/09/2015 : 12:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli









Giardo sa originalom


Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/09/2015 : 12:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
@ Giuda, sad kad si vidio komentare o Giardu kakvo je tvoje mišljenje o njegovim naslovnicama?
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 11/09/2015 : 13:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Meni su uz Texove najbolje od Bonellija i jako mi se svidja i tehnika/stil i sama ilustracija i kolor (daleko najbolji u Bonelliju). Nakon De Angelisa i naslovnica 239-249 pitao sam se jesu li oni normalni micati ga, ali sad kad citas ove price 250+ vidis da to ne bi islo s De Angelisom i njegovim depresivnim radovima, ovo je jedan potpuno drugi strip s potpuno drugacijim pristupom i Giardo odgovara savrseno. Od naslovnica je bolji samo Giardov prekrasni crtez u stripu koji odgovara za ljubitelja cistoce i estetike poput mene. Sto se tice ideja za naslovnicu, one su jos i dobre, treba uloziti veliki umni napor za izvuci nesto jako atraktivno za naslovnicu iz novih prica. De Angelis kad nije imao motiva u prici izbacivao je neke od najgorih naslovnica uopce. Inace, najbolja i najdraza mi je ova nedavna naslovnica di Link nosi onesvjestenog Nathana nakon svemirske havarije.


Kaizoku ou ni ore wa naru!

Edited by - Giuda Ballerino on 11/09/2015 13:41:23
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/09/2015 : 13:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
JESENSKE NN TEME



Dolazi polako i jesen, a s njom i dugo očekivane NN teme. Ovaj put to neće biti teme ograničene na tjednom nivou već ćemo pomalo razgovarati o svakoj koliko god treba, bilo to par dana ili nekoliko tjedana. Naoštrite znanje, ponovite gradivo, podsjetite se nekih epizoda, pa uskoro krećemo. Da vidimo što je Jerry ovaj put ponudio na izlogu:


- ARISTOTEL SKOTOS vs. MISTER ALFA

Sad kad smo se oprostili sa Skotosom, a ulogu glavnog negativca preuzeo Mister Alfa napravit ćemo raspravu koji vam se negativac čini bolji i karizmatičniji.

- ANALIZA ORBITALNIH RATOVA

Vrijeme je da napokon seciramo dugo očekivani rat između Zemlje i Orbitalnih postaja i vidimo da li je Vietti uspio u potpunosti u svom naumu ili samo djelomično.

- RADNA AKCIJA: KONTRARECENZIJA ZA NN SR 49 "MASKIRANI OSVETNIK"

Ono što stalno kopa oči je jedina neprimjerena recenzija u opusu Nathanovih recki. Vrijeme je da tu nepravdu ispravimo i zamijenimo 9 prosto proširenih rečenica s dostojnim tekstom za ovu epizodu ma kakve god ona kvalitete bila. S tim da će onaj tko se najviše potrudi biti potpisnik ove kontrarecke. Ja ću biti samo koordinator akcije.

- IGRA ASOCIJACIJE

Popularna igra asocijacije iz NN svijeta ponovno na topicu.

- U SUSRET BROJU 300

Bliži nam se broj 300 topica i kad dođe vrijeme za to Jerry opet ima jednu prigodu da dostojno obilježimo 300 stranica topica.

- NATHANOVE ŽENE vs. DYLANOVE ŽENE vs. ZAGOROVE ŽENE

Usporedit ćemo žene koje su se profilirale kroz serijal ova tri popularna junaka i vidjeti čije su, naravno, najbolje i najatraktivnije.

- RADNA AKCIJA: REZERVACIJA RECENZIJA ZA NN SB 11

Idealan trenutak da prikupimo što više recenzenata, pa i onih koji manje prate Nathana da rezerviraju kratke priče iz ovog Superbooka. Podsjetimo se, samo je jedna priča recenzirana i to Mjesec (Luna) by Djole.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/09/2015 : 23:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote



Mjesec


Jebeno je dobar osjećaj nakon puno godina ponovno nakon prve epizode NN-a pročitati priču koju je nacrtao Claudio Castellini. Ti detalji, te panorame na mjesecu, clothing budućnosti (Bette), posvete Mobile police patlaboru, msg, star warsu... jednostavno me tjeraju da još više žalim što je serijal ostao bez takovog majstora detalja, realizma, kompozicije i dinamike.

Vignina priča, s druge strane, nije nešto što obara s nogu, i tu nije toliko problem u neoriginalnoj ideji, koliko u malom broju stranica, no strip ima atmosferu, a uvelike joj pomaže nostalgična poruka o tome kako su ljudi stoljećima sanjali o Mjesecu, da bi u Nathanovom svijetu Mjesec postao dosadno mjesto koje nikoga više ne zanima.

Prema Libellusovom izdanju sam isprva bio pomalo skeptičan, no čim sam ga konačno primio u ruke, mišljenje mi se trenutno promjenilo, i doista je prava privilegija imate ove priče u ovako kvalitenom izdanju s izvrsnom Frisendinom naslovnicom. Castellinijeva poster-naslovnica također razvaljuje.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/09/2015 : 12:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hmm.. ono sto sam pauzirao 10-tak dana nije bio selfie-ban nego vise znak protesta,kao sto NN kad se ne slaze sa Reiser/Darver-om,i polozi znacku na stol, tako sam i ja na reagirao na propustanje "skrivenih" u postovima Hoenzollerovih ideja.
Jer ne moze se covjek sam boriti protiv nekih sadasnjih Hoenzollera i njegovih simpatizera. Ono sto radimo danas, nosimo i sutra u buducnost kao breme nerijesenih frustracija sa svih razina ljudske sfere.
Jer zlo i pobijedi u bici kad dobar covjek ne reagira na bilo koji nacin.

Ovaj topik i likovi iz stripa nisu nimalo drugaciji od nas u sadasnjosti.
Gledam ovih dana slike na TV kao neke reprize dogadjaja otprije 70 i 20 godina..nisu se ljudi zbog svog straha koji dolazi od neznanja i predrasuda nimalo distancirali i iznova se ponavljaju kao pokvarena ploca.
Fantaziramo o lijepoj buducnosti,utopiji, ali niti ljudi buducnosti nisu neki optimisti.
Procitao u "Tehnodroidima" jednu u zadnje vrijeme rijetke bisere unutarnjeg monologa NN koji glasi :

"Ne znam...Kao da smo se svi odjednom nasli u istom camcu nasred mora na kojem vlada bonaca,
bez daska vjetra da barem nacas napne jedra...
Uronjeni u neku nestvarnu tisinu...
Pripovjedaci iz proslosti, u svojim pustolovnim romanima, cesto su opisivali slicne situacije jezivog zatisja...
I svaki bi se put u konacnici na obzoru pojavili crni oblaci koji bi prijeteci najavili oluju!"

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/09/2015 : 22:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Hmm.. ono sto sam pauzirao 10-tak dana nije bio selfie-ban nego vise znak protesta,kao sto NN kad se ne slaze sa Reiser/Darver-om,i polozi znacku na stol, tako sam i ja na reagirao na propustanje "skrivenih" u postovima Hoenzollerovih ideja.
Jer ne moze se covjek sam boriti protiv nekih sadasnjih Hoenzollera i njegovih simpatizera. Ono sto radimo danas, nosimo i sutra u buducnost kao breme nerijesenih frustracija sa svih razina ljudske sfere.
Jer zlo i pobijedi u bici kad dobar covjek ne reagira na bilo koji nacin.

Ovaj topik i likovi iz stripa nisu nimalo drugaciji od nas u sadasnjosti.
Gledam ovih dana slike na TV kao neke reprize dogadjaja otprije 70 i 20 godina..nisu se ljudi zbog svog straha koji dolazi od neznanja i predrasuda nimalo distancirali i iznova se ponavljaju kao pokvarena ploca.
Fantaziramo o lijepoj buducnosti,utopiji, ali niti ljudi buducnosti nisu neki optimisti.
Procitao u "Tehnodroidima" jednu u zadnje vrijeme rijetke bisere unutarnjeg monologa NN koji glasi :

"Ne znam...Kao da smo se svi odjednom nasli u istom camcu nasred mora na kojem vlada bonaca,
bez daska vjetra da barem nacas napne jedra...
Uronjeni u neku nestvarnu tisinu...
Pripovjedaci iz proslosti, u svojim pustolovnim romanima, cesto su opisivali slicne situacije jezivog zatisja...
I svaki bi se put u konacnici na obzoru pojavili crni oblaci koji bi prijeteci najavili oluju!"


Lijep post emireme. I dobrodošao natrag. Trebat ćeš mi za tjedne teme.

A što se tiče ovog gore napisanog kao da ga je izgovarao Nathan u onom svom ogrtaču šetajući uz rub mosta svog velikog grada. Sjetan, melankoličan i pomalo tužan što je nemoćan u pokušaju da učini svijet boljim.

Ali Nath..., pardon emireme, ne možeš protiv Hoenzollera i sličnih. Okani se borbe protiv vjetrenjača već ko Nathan popij koji koronju, pardon šljivovicu i okreni se onome što te čini sretnim. Ne troši energiju ispravljati krive Drine već okreni se obitelji, hobiju ili čime već što. Ali nemoj kopirati Nathana u njegovoj autodestrukciji. ;)
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/09/2015 : 13:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ljudi se lako uvrijede i proradi inat
ja sam rekao koja mi je posljednja cijena za nn
evo ovaj novi je to presao i ja ne kupujem
zao mi je
ne vrijedi



Vrijedi, vrijedi stari moj. Itekako vrijedi svaki svaku kunu. Nisam odavno ovako uživao čitajući Nathana kao u ovoj knjizi kratkih priča. Priče potpuno vraćaju u mladenačke dane kad sam čitao Nathana s još većim oduševljenjem i kad je onaj bladerunnerovski ugođaj prevladavao. Ima tu i nešto slabijih pričica, ali u suštini ovo ne bi smio propustiti niti jedan pravi NN ljubitelj. Pa ni ti Željkec!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/09/2015 : 13:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Dva naravno, ovaj treći nije pravi Nathan. I mogu ti reći da sam ih oba jedva nabavio. Prvi preko slovenske striparnice raznim vezama, a drugi na aukciji.


Grešiš za treći. On je više pravi Nathan od gomile bljutavih Alfa i Argo pričica, jer se trećina dešava u Nathanovo doba, plus deo iz daleke budućnosti koji bi mogao imati neke veze sa edicijom UA.
Uz crtež sjajnih Espositovaca, šta ti više treba.



Nabavio i ovu tricu zajedno s SB 11. Danas se bacam i na čitanje "Generacija". Nadam se da me nisi zeznuo, jer ako ne bude puno veze s Nathanom odmah ću ti prodat ovaj SB 3 za 200 kuna i morat ćeš ga kupiti.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/09/2015 : 21:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

http://www.sergiobonelli.it/scheda/39062/Agenzia-Alfa-n--35.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 26/09/2015 : 21:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

JESENSKE NN TEME



- RADNA AKCIJA: KONTRARECENZIJA ZA NN SR 49 "MASKIRANI OSVETNIK"

Ono što stalno kopa oči je jedina neprimjerena recenzija u opusu Nathanovih recki. Vrijeme je da tu nepravdu ispravimo i zamijenimo 9 prosto proširenih rečenica s dostojnim tekstom za ovu epizodu ma kakve god ona kvalitete bila. S tim da će onaj tko se najviše potrudi biti potpisnik ove kontrarecke. Ja ću biti samo koordinator akcije.


Po meni čovjek je napisao 9 prosto proširenih rečenica više nego što bih ja napisao

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/09/2015 : 22:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Imat ćeš vremena prijaviti se za kontrarecku. S nedjelje počinjemo s temama.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/09/2015 : 00:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
JESENSKA TEMA br. 1



ARISTOTEL SKOTOS vs. MISTER ALFA


vs.


Konačni kraj jedne ere je napokon došao, a druga je već odavno započela. Svi smo već vidjeli kako je skončao Nathanov glavni archi-nemesis i vrijeme je da napravimo usporedbu između njega i novog najljućeg neprijatelja u serijalu. Usporedbu između moćnog zlikovca koji je obilježio početak serijala i ovog novog koji tek treba potpuno ostaviti trag u njemu.

Da započnemo raspravu:

Koji vam je Nathanov neprijatelj bio moćniji?
Nabrojite koji su razlozi za takvu odluku?
Da li je Skotos ipak trebao ostati u serijalu?
Je li Mister Alfa njegov dostojan nasljednik?
Koje su najupečatljivije odlike kod Skotosa i Mister Alfa?
Postoje li mane koje vam smetaju u njihovom karakteru i nabrojite ih?

Idemo vidjeti kojem taboru pripadate...

Edited by - Jerry Krause on 30/09/2015 00:01:46
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/10/2015 : 09:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Khmm, khmm...

Ima li itko živ na ovom topicu?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/10/2015 : 10:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/10/2015 : 12:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Poli se bar trudi kačiti slike iako nikad nije uzeo Nathana u ruke.

Ajmo ljenivci...
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 01/10/2015 : 12:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Poli se bar trudi kačiti slike iako nikad nije uzeo Nathana u ruke.

Ajmo ljenivci...

Baš sam se fino najeo i na poslu sad vlada stanka, ali nekak' mi se neda puno tipkati
Bum navečer.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/10/2015 : 12:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay


Glasovi Grada


Uh,konačno pročitao i Almanah! Mogu reći da su obje epizode dosta dobre. I jedan i drugi autor ubacili su zanimljive koncepte. I još je Dee napisao sasvim solidan tekst.

Možda proširim i u recku, tko zna...


Khm... ovu priču je već rezervisao uvaženi kolega bjelolasica, pa ga kontaktiraj ako ti je baš ova prirasla srcu. Uostalom slobodna ti je priča 6b, pa moš to.

Mada imaš ti već zakazane krupnije zalogaje. Jerry i ja nestrpljivo iščekujemo recku za Orbitalne ratove, pa da se konačno bacimo na analizu.
Ako može preko reda, bilo bi lepo.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/10/2015 : 12:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Meni su uz Texove najbolje od Bonellija i jako mi se svidja i tehnika/stil i sama ilustracija i kolor (daleko najbolji u Bonelliju). Nakon De Angelisa i naslovnica 239-249 pitao sam se jesu li oni normalni micati ga, ali sad kad citas ove price 250+ vidis da to ne bi islo s De Angelisom i njegovim depresivnim radovima, ovo je jedan potpuno drugi strip s potpuno drugacijim pristupom i Giardo odgovara savrseno. Od naslovnica je bolji samo Giardov prekrasni crtez u stripu koji odgovara za ljubitelja cistoce i estetike poput mene. Sto se tice ideja za naslovnicu, one su jos i dobre, treba uloziti veliki umni napor za izvuci nesto jako atraktivno za naslovnicu iz novih prica. De Angelis kad nije imao motiva u prici izbacivao je neke od najgorih naslovnica uopce. Inace, najbolja i najdraza mi je ova nedavna naslovnica di Link nosi onesvjestenog Nathana nakon svemirske havarije.




Meni su trenutno u Bonelliju najbolje Dragonerove naslovnice, pa onda slede Texove i Nathanove na trećem mestu. Tu ne računam Dylanove odlične naslovnice na ne-redovnim izdanjima.

Slažem se za De Angelisa - on je pravio čudesne naslovnice samo kad je imao motivaciju, što je bilo otprilike jednom godišnje.

Giardo je doneo povratak korenima i njegov dečiji-šareni stil baš odgovara sadašnjim dečijim pričama. A opet nadam se da će De Angelis crtati naslovnice za one tri mini-mini sage što će dogodine da puštaju. Mada mogao bi i Bertollini i tako nema puno posla otkad su ukinuli NN reprinte.
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.92 seconds. Snitz Forums 2000