forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/10/2015 : 12:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Nabavio i ovu tricu zajedno s SB 11. Danas se bacam i na čitanje "Generacija". Nadam se da me nisi zeznuo, jer ako ne bude puno veze s Nathanom odmah ću ti prodat ovaj SB 3 za 200 kuna i morat ćeš ga kupiti.


Sa Nathanom nema nikakve veze, al sa Nathanovim svetom ima...

I šta bi na kraju, jel može da prođe?
Il da spremam 200 kuna za Interliber.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/10/2015 : 12:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
E sad kad sam nadoknadio mesec dana odsustva mogu da bacim pogled na Jerryjeve jesenje teme. Vidim da je već počeo da preti i proziva po forumu.

Edited by - thekide on 01/10/2015 12:54:14
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/10/2015 : 12:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Dobar je ovaj superbook, čak što više vrlo dobar. Iako, iskreno, ovaj dio s robotskim Martinom mi je najlošiji. Ali sveukupno sasvim dobar strip, nema žala što sam ga uzeo.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/10/2015 : 12:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Dobar je ovaj superbook, čak što više vrlo dobar. Iako, iskreno, ovaj dio s robotskim Martinom mi je najlošiji. Ali sveukupno sasvim dobar strip, nema žala što sam ga uzeo.


Eto vidiš, a čovek treba da te vuče za rukav da pročitaš starog dobrog strica Martija.

Edited by - thekide on 01/10/2015 12:55:54
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/10/2015 : 13:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Nije stvar u Martiju niti u velikom broju drugih junaka već prokleti nedostatak vremena. Inače bih osim Nathana sigurno skupio sve od MM-a, Kena Parkera i još neka Libellusova i Fibrina izdanja. Ovako sve podređeno jednom junaku, ne da mi se površno pratiti druge.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/10/2015 : 13:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
rijetko koji junak ima takvu kronologiju da zahtjeva praćenje koliko i NN
tako da, ako te toga strah, ne vidim razloga da ne pratiš i KP i ostale junake
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/10/2015 : 15:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote

JESENSKA TEMA br. 1



ARISTOTEL SKOTOS vs. MISTER ALFA


Koji vam je Nathanov neprijatelj bio moćniji?
Nabrojite koji su razlozi za takvu odluku?
Da li je Skotos ipak trebao ostati u serijalu?
Je li Mister Alfa njegov dostojan nasljednik?
Koje su najupečatljivije odlike kod Skotosa i Mister Alfa?
Postoje li mane koje vam smetaju u njihovom karakteru i nabrojite ih?

Idemo vidjeti kojem taboru pripadate...


Definitivno pripadam Skotosovom taboru. Iako je Mister Alfa moćniji neprijatelj, ali to je samo zato što autori nisu dozvolili Skotosu da se razmaše. Prerano su ga gurnuli u drugi plan (bekstvo iz Grada i skrivanje u pustari), kao da je počeo da im smeta klišeizirani tip negativca - što on i jeste bio od početka: standardni ludi naučnik crkveni moćnik koji želi da zavlada svetom, a kad to ne uspe - onda bar da ga uništi.

A potencijal je bio ogroman: podići na novi nivo Skotosovu crkvu i učiniti je zakonski obaveznom u East Cityju. Napraviti modernu verziju inkvizicije koja bi tlačila Nathanove sugrađane. Skotosu dati stolicu u Savetu sigurnosti i to tako da on pogura ukidanje agencije Alfa i početak istoimene sage. I onda bi imali 50-tak brojeva trokutnog sukoba u kojoj bi Nathan morao da često bira strane, tipa neprijatelj mog neprijatelja...

Iako mislim da je tu i Vietti debelo umešao prste jer je jedva dočekao da se reši Skotosa i čim je dobio zeleno svetlo od Serre, to je i uradio. Ako ništa drugo bar sam mu zahvalan što je tu sagu zatvorio do kraja pa sad nam ostaje nada da će da se pojavi neki novi mladi scenarista koji će dobiti odrešene ruke da isto uradi i sa gomilom Viettijevih (nikad zatvorenih) narativnih linija.

Mister Alfa jeste dostojni naslednik ali samo u tome što ga je Vietti predstavio kao totalnu suprotnost Skotosu. Od fizičkog izgleda - prvi je kao malo stariji Conan Simerijanac, a drugi kao baba sa kineskog buvljaka. Prvi izgleda kao da pati od visokog pritiska i samo se dernja i non-stop preti, dok drugi izgleda kao da će zaspati u pola rečenice, plus se drži one stare snoopyjevske: govori tiho i nosi psa (u njegovom slučaju Wolfa) sa sobom. Kod Skotosa je bilo - što ga više čitaš sve je zanimljiviji, dok je kod Mister Alfe obrnuto - dok je bio tajanstven u početku i dok nismo znali šta hoće, bio je prvoklasan negativac. Al vremenom shvatiš da ni on sam (čitaj: Vietti) ne zna šta hoće. Besmislene igre sa ljudima, planovi od kojih mu nijedan ne prođe kako treba (iako je predstavljen kao veliki strateg) - Orbitalni rat ga uhvati nespremnog, experimenti sa nekim maloumnim verzijama sivih mutanata (koje bi Skotosovi tehnodroidi pojeli za večeru u direktnom okršaju), ajd što ga prejebe ko stigne ali čak dve žene se sprdaju sa njim (uništavaju mu bazu, odbijaju poslušnost...). To kod Skotosa ne moš nikad biti, pa čim ga je baba-mutantica samo mrko pogledala on joj je spalio bližu i dalju familiju (sestrinstvo telepatkinja).

Sećam se pre par meseci je na forumu bila gomila nezadovoljnih sa finalnim obračunom Nathan-Skotos, a dal iko može da zamisli finalni obračun Nathan-Alfa. Hmm... Nathan dođe, lupi mu šamar i slomi kičmu Mister Burnsu Alfi. Kraj.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/10/2015 : 10:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

rijetko koji junak ima takvu kronologiju da zahtjeva praćenje koliko i NN
tako da, ako te toga strah, ne vidim razloga da ne pratiš i KP i ostale junake


Pa upravo MM, a u velikoj mjeri KP zahtijevaju kronologiju i bez toga užitak je nepotpun. Ali kažem opet, nisam od likova koji skupljaju stripove na polici, a da nisu mjesecima pročitane. Stoga nemam volje za skupljanje.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/10/2015 : 10:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide


JESENSKA TEMA br. 1



ARISTOTEL SKOTOS vs. MISTER ALFA


Koji vam je Nathanov neprijatelj bio moćniji?
Nabrojite koji su razlozi za takvu odluku?
Da li je Skotos ipak trebao ostati u serijalu?
Je li Mister Alfa njegov dostojan nasljednik?
Koje su najupečatljivije odlike kod Skotosa i Mister Alfa?
Postoje li mane koje vam smetaju u njihovom karakteru i nabrojite ih?

Idemo vidjeti kojem taboru pripadate...


Definitivno pripadam Skotosovom taboru. Iako je Mister Alfa moćniji neprijatelj, ali to je samo zato što autori nisu dozvolili Skotosu da se razmaše. Prerano su ga gurnuli u drugi plan (bekstvo iz Grada i skrivanje u pustari), kao da je počeo da im smeta klišeizirani tip negativca - što on i jeste bio od početka: standardni ludi naučnik crkveni moćnik koji želi da zavlada svetom, a kad to ne uspe - onda bar da ga uništi.

A potencijal je bio ogroman: podići na novi nivo Skotosovu crkvu i učiniti je zakonski obaveznom u East Cityju. Napraviti modernu verziju inkvizicije koja bi tlačila Nathanove sugrađane. Skotosu dati stolicu u Savetu sigurnosti i to tako da on pogura ukidanje agencije Alfa i početak istoimene sage. I onda bi imali 50-tak brojeva trokutnog sukoba u kojoj bi Nathan morao da često bira strane, tipa neprijatelj mog neprijatelja...

Iako mislim da je tu i Vietti debelo umešao prste jer je jedva dočekao da se reši Skotosa i čim je dobio zeleno svetlo od Serre, to je i uradio. Ako ništa drugo bar sam mu zahvalan što je tu sagu zatvorio do kraja pa sad nam ostaje nada da će da se pojavi neki novi mladi scenarista koji će dobiti odrešene ruke da isto uradi i sa gomilom Viettijevih (nikad zatvorenih) narativnih linija.

Mister Alfa jeste dostojni naslednik ali samo u tome što ga je Vietti predstavio kao totalnu suprotnost Skotosu. Od fizičkog izgleda - prvi je kao malo stariji Conan Simerijanac, a drugi kao baba sa kineskog buvljaka. Prvi izgleda kao da pati od visokog pritiska i samo se dernja i non-stop preti, dok drugi izgleda kao da će zaspati u pola rečenice, plus se drži one stare snoopyjevske: govori tiho i nosi psa (u njegovom slučaju Wolfa) sa sobom. Kod Skotosa je bilo - što ga više čitaš sve je zanimljiviji, dok je kod Mister Alfe obrnuto - dok je bio tajanstven u početku i dok nismo znali šta hoće, bio je prvoklasan negativac. Al vremenom shvatiš da ni on sam (čitaj: Vietti) ne zna šta hoće. Besmislene igre sa ljudima, planovi od kojih mu nijedan ne prođe kako treba (iako je predstavljen kao veliki strateg) - Orbitalni rat ga uhvati nespremnog, experimenti sa nekim maloumnim verzijama sivih mutanata (koje bi Skotosovi tehnodroidi pojeli za večeru u direktnom okršaju), ajd što ga prejebe ko stigne ali čak dve žene se sprdaju sa njim (uništavaju mu bazu, odbijaju poslušnost...). To kod Skotosa ne moš nikad biti, pa čim ga je baba-mutantica samo mrko pogledala on joj je spalio bližu i dalju familiju (sestrinstvo telepatkinja).

Sećam se pre par meseci je na forumu bila gomila nezadovoljnih sa finalnim obračunom Nathan-Skotos, a dal iko može da zamisli finalni obračun Nathan-Alfa. Hmm... Nathan dođe, lupi mu šamar i slomi kičmu Mister Burnsu Alfi. Kraj.



Popljuva ti Mister Alfu, oštar kao i uvijek i bez pardona. U dosta stvari se ne slažem s tvojim mišljenjem, ali o tome kad nađem vremena.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/10/2015 : 10:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by supermark

rijetko koji junak ima takvu kronologiju da zahtjeva praćenje koliko i NN
tako da, ako te toga strah, ne vidim razloga da ne pratiš i KP i ostale junake


Pa upravo MM, a u velikoj mjeri KP zahtijevaju kronologiju i bez toga užitak je nepotpun. Ali kažem opet, nisam od likova koji skupljaju stripove na polici, a da nisu mjesecima pročitane. Stoga nemam volje za skupljanje.




istina, KP ima dosta izraženu kronologiju, u usporedbi sa drugim bonellijevim izdanjima
ali ona je poprilično nebitna za uživanje u Kenovim avanturama
kao npr. Smrtonosno oružje, Umri muški ili slični filmovi u kojima možeš živati i ako ih gledaš odvojeno

eventualno par epizoda bi naglasio da se trebaju pročitati zaredom (kao npr. 9,10,11- saga o eskimima)
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 02/10/2015 : 16:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide
prvi je kao malo stariji Conan Simerijanac, a drugi kao baba sa kineskog buvljaka. Prvi izgleda kao da pati od visokog pritiska i samo se dernja i non-stop preti, dok drugi izgleda kao da će zaspati u pola rečenice




Ha-ha! Dobro si ih opisao...
Ja opet pauziram sa citanjem..
Sto se tice teme za Skotosa mogu napisati da je ipak prvi-prvi! Otvorio je NN svijet kao prvi negativac i samo prvo pojavljivanje je naslucivalo dosta epizoda vezano za kradju tehnologija i fanatizam kulta s ciljem izvlacenje novaca tj. kredita od ovaca koji ga slijede.

Mister Alfa je jos relativno nov lik i dosta je inteligentan, ali kako je to inteligencija krivo usmjerena i vise u sluzbi zla, vec znamo iz iskustva da i u proslosti,sadasnjosti i buducnosti takvi ljudi ne ugledaju puno sunca i kao uvijek ta njihova carstva se ruse poput kule od karata.

Ako bi predvidjali Mr.Alfinu propast, racunam na neku akciju Baginowa,duha iz kompjutera (zaboravio kako se zovu ono dvoje Japanaca u cyber-svijetu..) i dogadjaj tip AlphaLeaks

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 02/10/2015 : 18:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide


Definitivno pripadam Skotosovom taboru. Iako je Mister Alfa moćniji neprijatelj, ali to je samo zato što autori nisu dozvolili Skotosu da se razmaše. Prerano su ga gurnuli u drugi plan (bekstvo iz Grada i skrivanje u pustari), kao da je počeo da im smeta klišeizirani tip negativca - što on i jeste bio od početka: standardni ludi naučnik crkveni moćnik koji želi da zavlada svetom, a kad to ne uspe - onda bar da ga uništi.

A potencijal je bio ogroman: podići na novi nivo Skotosovu crkvu i učiniti je zakonski obaveznom u East Cityju. Napraviti modernu verziju inkvizicije koja bi tlačila Nathanove sugrađane. Skotosu dati stolicu u Savetu sigurnosti i to tako da on pogura ukidanje agencije Alfa i početak istoimene sage. I onda bi imali 50-tak brojeva trokutnog sukoba u kojoj bi Nathan morao da često bira strane, tipa neprijatelj mog neprijatelja...

50 brojeva samo Skotosa, a ostale narativne linije hebeš (tehnodroidi, ljudi sjene, mutanti i podrijetlo, yakuza, humanizacija robota,...)
U prvih pedesetak brojeva Skotos je uživao poriličnu pozornost, njegovi motivi i ciljevi su odmah bili jasni, jedino što fali je nekoliko krucijalnih podataka o njegovoj prošlosti. Znamo da je bio suradnik yakuze, a onda osnovao sektu, ali što je navelo na tu ideologiju? Što je radio prije yakuze? itd.
Slažem se da su ga nepotrebno gurnuli u stranu. Zora apokalipse se definitivno trebala odviti malo prije broja sto jer u tom periodu se ništa značajnije nije odvijalo, ali Vietti nas je radije počastio sa sagom o "Štovanima".




quote:

Iako mislim da je tu i Vietti debelo umešao prste jer je jedva dočekao da se reši Skotosa i čim je dobio zeleno svetlo od Serre, to je i uradio. Ako ništa drugo bar sam mu zahvalan što je tu sagu zatvorio do kraja pa sad nam ostaje nada da će da se pojavi neki novi mladi scenarista koji će dobiti odrešene ruke da isto uradi i sa gomilom Viettijevih (nikad zatvorenih) narativnih linija.


Pa i mi čitatelji smo jedva dočekali taj klimaks koji se potencira od samog početka (Vietti je čekao 8 godina nakon ulaska u NN staff). Pa nebi NN bio NN da ima istog negativca kroz cijeli serijal. Draž je u tome da se stalno mijenja.

quote:


Mister Alfa jeste dostojni naslednik ali samo u tome što ga je Vietti predstavio kao totalnu suprotnost Skotosu. Od fizičkog izgleda - prvi je kao malo stariji Conan Simerijanac, a drugi kao baba sa kineskog buvljaka. Prvi izgleda kao da pati od visokog pritiska i samo se dernja i non-stop preti, dok drugi izgleda kao da će zaspati u pola rečenice, plus se drži one stare snoopyjevske: govori tiho i nosi psa (u njegovom slučaju Wolfa) sa sobom. Kod Skotosa je bilo - što ga više čitaš sve je zanimljiviji, dok je kod Mister Alfe obrnuto - dok je bio tajanstven u početku i dok nismo znali šta hoće, bio je prvoklasan negativac. Al vremenom shvatiš da ni on sam (čitaj: Vietti) ne zna šta hoće. Besmislene igre sa ljudima, planovi od kojih mu nijedan ne prođe kako treba (iako je predstavljen kao veliki strateg) - Orbitalni rat ga uhvati nespremnog, experimenti sa nekim maloumnim verzijama sivih mutanata (koje bi Skotosovi tehnodroidi pojeli za večeru u direktnom okršaju), ajd što ga prejebe ko stigne ali čak dve žene se sprdaju sa njim (uništavaju mu bazu, odbijaju poslušnost...). To kod Skotosa ne moš nikad biti, pa čim ga je baba-mutantica samo mrko pogledala on joj je spalio bližu i dalju familiju (sestrinstvo telepatkinja).




Ne slažem se da Vietti ne zna što će s Alfom, kad je već itekako pokazao što hoće sa cijelim serijalom. Mister Alfa je lik koji predstavlja apsolutnog moćnika koji se pod utjecajem moći voli igrati sa sudbinom svijeta i ljudi jer mu to daje određeni adrenalin, ali se to na njemu ne vidi. I zato je mr. Alfa cool

Naravno da se neće sve uvijek odviti onako kao si je on zacrtao, ali njegova moć leži u tome što je uvijek pripremljen za svaki razvoj događaja, kao što smo vidjeli u epizodi Aristotel Skotos.

Meni lik naprotiv djeluje sve zanimljivije, npr. zašto najveći trud ulaže u kreiranju umjetne rase Sivih? Po njegovu entuzijazmu sigurno ne kako bi ih prodavao kao vojsku.

Sve u svemu, ja sam kao klinac volio Skotosa kao negativca, iako mi je znao biti odbojan zbog fanatizma, no nakon onoga što je Vietti napravio u sagi Alfa, nakon one scene, vjerojatno jedne od najboljih u serijalu, onaj entry u podrum zgrade Alfa, i konačno taj susret agenata i Mr. Alfe, me totalno kupio, kao i kasnije epizode Dvostruki identitet, Prava prica o mr. Alfi i Izravnavanje računa.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 02/10/2015 : 19:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide
Mister Alfa jeste dostojni naslednik ali samo u tome što ga je Vietti predstavio kao totalnu suprotnost Skotosu. Od fizičkog izgleda - prvi je kao malo stariji Conan Simerijanac, a drugi kao baba sa kineskog buvljaka. Prvi izgleda kao da pati od visokog pritiska i samo se dernja i non-stop preti, dok drugi izgleda kao da će zaspati u pola rečenice, plus se drži one stare snoopyjevske: govori tiho i nosi psa (u njegovom slučaju Wolfa) sa sobom. Kod Skotosa je bilo - što ga više čitaš sve je zanimljiviji, dok je kod Mister Alfe obrnuto - dok je bio tajanstven u početku i dok nismo znali šta hoće, bio je prvoklasan negativac. Al vremenom shvatiš da ni on sam (čitaj: Vietti) ne zna šta hoće. Besmislene igre sa ljudima, planovi od kojih mu nijedan ne prođe kako treba (iako je predstavljen kao veliki strateg) - Orbitalni rat ga uhvati nespremnog, experimenti sa nekim maloumnim verzijama sivih mutanata (koje bi Skotosovi tehnodroidi pojeli za večeru u direktnom okršaju), ajd što ga prejebe ko stigne ali čak dve žene se sprdaju sa njim (uništavaju mu bazu, odbijaju poslušnost...). To kod Skotosa ne moš nikad biti, pa čim ga je baba-mutantica samo mrko pogledala on joj je spalio bližu i dalju familiju (sestrinstvo telepatkinja).

Sećam se pre par meseci je na forumu bila gomila nezadovoljnih sa finalnim obračunom Nathan-Skotos, a dal iko može da zamisli finalni obračun Nathan-Alfa. Hmm... Nathan dođe, lupi mu šamar i slomi kičmu Mister Burnsu Alfi. Kraj.



Na prvi pogled se čini da se kid sprda s Alfom, ali onda pročitam to naglas shvatim da je zapravo sve to točno i da se to dogodilo.

P.S. poslije napišem što ja mislim

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 02/10/2015 19:34:01
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 02/10/2015 : 20:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy
50 brojeva samo Skotosa, a ostale narativne linije hebeš (tehnodroidi, ljudi sjene, mutanti i podrijetlo, yakuza, humanizacija robota,...)
U prvih pedesetak brojeva Skotos je uživao poriličnu pozornost, njegovi motivi i ciljevi su odmah bili jasni, jedino što fali je nekoliko krucijalnih podataka o njegovoj prošlosti. Znamo da je bio suradnik yakuze, a onda osnovao sektu, ali što je navelo na tu ideologiju? Što je radio prije yakuze? itd.
Slažem se da su ga nepotrebno gurnuli u stranu. Zora apokalipse se definitivno trebala odviti malo prije broja sto jer u tom periodu se ništa značajnije nije odvijalo, ali Vietti nas je radije počastio sa sagom o "Štovanima".


A ko je to rekao. Slažem se da je trebalo sa Skotosom završiti do stotke - umesto što smo dobili gomilu nepotrebnih fillera moglo se posvetiti Skotosu i bratstvu sene, svakom po sagica, a ovako na kraju dobismo jednu epizodicu (NN99) i ajd zdravo.

Ali ako pričamo o brojevima 100-150, pa tu je već gomila tih narativnih linija davno završena ili jedva da se pominje. Od tehnodroida sve što je ostalo je bilo vezano za Skotosa. Znači trebalo je dodati ovo što kažeš Pravu priču o Skotosu plus što više yakuza, robota... i naravno sve priče vezane za Mister Alfu ostaviti takve kakve jesu, a jesu odlične. Znači da bi se srušio lik kao što je Skotos prvo ga treba napraviti što jačim da to predstavlja pravi izazov za glavnog junaka, a ne slomiti ga i najuriti da bi napravio mesta za novog, opasnijeg protivnika.

Šta bi im falilo da je Skotos imao isti uticaj na zemlji kao što je Mister Alfa imao na orbitalnim stanicama. Na taj trougao sam mislio, pa onda između dve vatre bace Nathana. Na kraju, jeste ga Vietti podigao u te tri epke (NN 147-149), al sve mi je to bilo nekako too little, too late...

quote:
Originally posted by drogsy
Pa i mi čitatelji smo jedva dočekali taj klimaks koji se potencira od samog početka (Vietti je čekao 8 godina nakon ulaska u NN staff). Pa nebi NN bio NN da ima istog negativca kroz cijeli serijal. Draž je u tome da se stalno mijenja.


Da al nažalost autori se teško odriču svojih likova, a naročito glavnih negativaca. Tako da sumnjam da ćemo u narednih 100 brojeva videti neku završnu Alfa sagu kao što je bila ova Skotosova. Uostalom ne sećam se rečenice iz NN Giganta 6 gde neko spominje da ti Sivi mutanti pripadaju Mister Alfi koji je popio metak u epizodi toj i toj... valjda bi bilo logično da se malo prepričao istorijat Sivih i čoveka koji ih je stvorio. Naravno Nathan iz tog vremena nije ni upoznao Mister Alfu al valjda postoje neki istorijski podaci il su i njih izgubili kao ove što su prethodili Velikoj katastrofi.

quote:
Originally posted by drogsy
Meni lik naprotiv djeluje sve zanimljivije, npr. zašto najveći trud ulaže u kreiranju umjetne rase Sivih? Po njegovu entuzijazmu sigurno ne kako bi ih prodavao kao vojsku.


Upravo su mi Sivi jedini promašaj vezan za Alfu. Koja je poenta u praznoglavim mutantima kojima plus treba oružje jer nisu u stanju da se bore golim rukama? Za pare i vreme koje je uložio u njihovo pravljenje mogao je da kupi armiju ljudi-plaćenika, tehnodroida (od dragog mu kolege), robota, super-tajnog oružja...

quote:
Originally posted by drogsy
Sve u svemu, ja sam kao klinac volio Skotosa kao negativca, iako mi je znao biti odbojan zbog fanatizma, no nakon onoga što je Vietti napravio u sagi Alfa, nakon one scene, vjerojatno jedne od najboljih u serijalu, onaj entry u podrum zgrade Alfa, i konačno taj susret agenata i Mr. Alfe, me totalno kupio, kao i kasnije epizode Dvostruki identitet, Prava prica o mr. Alfi i Izravnavanje računa.



Slažem se da je to najjača scena vezana za Alfu. I samo da razjasnim - i ja obožavam Mister Alfu, al je Jerry postavio pitanje ko nam je bolji, a ja kad nekog uzdižem onog drugog moram da pljujem, čisto da bi pojačao razliku. Da je recimo stavio pitanje Castellini vs De Angelis, pa posle mog poređenja De Angelis bi izgledao kao amater koji ne zna da drži olovku, iako je u stvari možda i talentovaniji crtač i svakako meni najdraži od ovih što još (povremeno) crtaju.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 02/10/2015 : 20:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Popljuva ti Mister Alfu, oštar kao i uvijek i bez pardona. U dosta stvari se ne slažem s tvojim mišljenjem, ali o tome kad nađem vremena.


He, he. Nisam ni mislio da ćemo se složiti. Trenutno je rezultat 2-2.
Pouzdam se u bjelolasicu da pogura nas tradicionaliste-nostalgičare ka pobedi. S obzirom da se tvoj kec iz rukava (DeeCay) retko spušta međ običan narod pa računam da ćeš proći kao prošle godine u dvoboju Serra-Vietti.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/10/2015 : 14:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Popljuva ti Mister Alfu, oštar kao i uvijek i bez pardona. U dosta stvari se ne slažem s tvojim mišljenjem, ali o tome kad nađem vremena.


He, he. Nisam ni mislio da ćemo se složiti. Trenutno je rezultat 2-2.
Pouzdam se u bjelolasicu da pogura nas tradicionaliste-nostalgičare ka pobedi. S obzirom da se tvoj kec iz rukava (DeeCay) retko spušta međ običan narod pa računam da ćeš proći kao prošle godine u dvoboju Serra-Vietti.


Uh thekide, tebi je sve crno ili bijelo. Kao što si već rekao, kad zauzmeš jednu stranu odmah gromoglasno pljuješ po drugoj. ;)

Često sam baš u svojim recenzijama pisao koliko ponekad fali onaj bladerunnerovski osjećaj u serijalu, jer ništa se ne može mjeriti s tom atmosferom zbog kojeg smo i zavoljeli serijal. A sigurno jedan od najzaslužnijih je i Skotos sa svojom moćnom i korpulentnom pojavom. Drogsy spominje da mu je ponekad bio odbojan njegov fanatizam, ali mene je baš to privlačilo kod njega. Ta strašna želja za moći, fabnatična predanost da stvori savršeno biće genskim manipulacijama kako bi jednom zauvijek pokorio svijet. Uglavnom jedan fantastično kreiran lik iz Serrina pera zbog kojeg se jedva čekala epizoda s njegovim likom u glavnoj ulozi.

Ali...
kao što si već skontao priklanjam se Mister Alfi iz više razloga.

Prvo, jer sam strašno ljut na Serru što je Skotosa bacio po strani. Onako fantastično kreirati lik prvih 50-ak epizoda i onda jednostavno dignuti ruke. Slažem se s tvojim prijedlozima da je bilo bezbroj načina kako se unaprijediti njegov lik. A ovaj očito nije imao ni snage ni volje ni motiva da nastavi dalje s njim. Imam osjećaj da se Vietti nije pojavio da bi serijal ne bi ni 10 godina doživio.

Drugo, koliko god moćno djelovao Skotos, Mister Alfa onom svojom mirnoćom još više rastura. Možda to mnogima ide na živce, ali lik je toliko dobro smišljen da sveki njegov potez intrigira, njegova tajnovitost još više plijeni pažnju, a potezi kojima izluđuje Nathana i cijeli svijet samo pojačavaju zanimanje za njegov lik.

Treće, kao što drug Drogsy reče njegove pojave u serijalu su nešto najintrigantnije što se može vidjeti, a scena iz Sage Alfa diže sa stolice koliko je dobra.

Četvrto, kažeš neke ga babuskare zeznule u Orbitalnim ratovima. Pa to mi je još i najzanimljivije. Mister Alfa ipak nije svemoguć, nije Bog kako je dotad bilo prikazano. Mister Alfa ima slabu točku, tko bi to rekao... Sad je ovime Vietti još više začinio priču s njim i s nestrpljenjem očekujem kako će se njegov lik dalje razvijati. Ali o tom ćemo u temi o ratovima kad dođu na red.

Ima toga još, ali ovo sve u glavnim crtama... uglavnom, Mister Alfa's rules!!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/10/2015 : 15:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Daj, Jerry please... Alpha Agency rules! 👍😉

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 03/10/2015 : 19:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Dakle ja sam za niti jednog. Jedini pravi negativac u NN svijetu su mi tehnodroidi kao rasa. Razlog: Imaju jasan motiv što žele, zašto žele i kada žele. Skotos je krenuo kao trgovac nekakve žnj tehnike i onda crkva, ovo ono, bla bla bla... Mr. Alfa ista priča oh mogao bih ovo, oh mogao bih ono bla bla bla... Niti jedan od ovih negativaca ne može se u jednoj rečenici objasniti što on želi, a da ta rečenica ne povlači masu pod pitanja. S druge strane, tehnodroidi to mogu. Imaju jasan motiv, jasan cilj i u jednoj prosto proširenoj rečenici se mogu objasniti. Ovu dvojicu majmuna ne bi mogao objasniti ni njihovi sami tvorci jer ne znaju gdje ih nisu sve ubacili pa više neznaš jel u pitanju mafija, kloniranje, mutanti, droga... Tehnodrodi su Darth Vader serijala, a ova dvojica su Jar Jar Binks & Heyden Christiansen. Darth Vader je imao jasan motiv na početku Nove Nade: nači plan od Zvijezde smrti. Tehnodroidi isto imaju plan: istrijebiti ljude. Koji Skotos i ALfa imaju plan: ovisi o priči koju čitate jer te planove mjenjaju brže nego hrvatska repka izbornike.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 04/10/2015 : 14:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Dakle ja sam za niti jednog. Jedini pravi negativac u NN svijetu su mi tehnodroidi kao rasa. Razlog: Imaju jasan motiv što žele, zašto žele i kada žele. Skotos je krenuo kao trgovac nekakve žnj tehnike i onda crkva, ovo ono, bla bla bla... Mr. Alfa ista priča oh mogao bih ovo, oh mogao bih ono bla bla bla... Niti jedan od ovih negativaca ne može se u jednoj rečenici objasniti što on želi, a da ta rečenica ne povlači masu pod pitanja. S druge strane, tehnodroidi to mogu. Imaju jasan motiv, jasan cilj i u jednoj prosto proširenoj rečenici se mogu objasniti. Ovu dvojicu majmuna ne bi mogao objasniti ni njihovi sami tvorci jer ne znaju gdje ih nisu sve ubacili pa više neznaš jel u pitanju mafija, kloniranje, mutanti, droga... Tehnodrodi su Darth Vader serijala, a ova dvojica su Jar Jar Binks & Heyden Christiansen. Darth Vader je imao jasan motiv na početku Nove Nade: nači plan od Zvijezde smrti. Tehnodroidi isto imaju plan: istrijebiti ljude. Koji Skotos i ALfa imaju plan: ovisi o priči koju čitate jer te planove mjenjaju brže nego hrvatska repka izbornike.


Studiraš li ti bjeli neke političke znanosti, pa se ne želiš zamjeriti nijednom taboru?

Ovaj tvoj post identičan je situaciji kad bi sad birao između dvije ženke: jedna je plavuša prekrasnog izgleda, nježna, plaha, a druga extra zgodna vatrena crnka. A ti na to kažeš da ti se ne sviđa nijedna, jer više voliš debeljuškaste brinete, jer one iako nisu atraktivne znaju šta žele- muža kojem će služiti i kuhati.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 04/10/2015 : 20:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
NE ja volim likove koji dođu opale ti šamarčinu i kažu Daj pare il ćemo te ubiti. Odmah znaš da se oni ne šale, dok negativci koji prijete, laju, ovo ono su tetkice koji prijete, a niš ne rade. Daj mi jedno super scenu u kojoj možemo vidjeti kako Skotos dođe i razvali cijelu agenciju... Njemu agencija čak razvali njegovu zgradu bez pardona (dva puta- dorbo tehnički prvi put je bilo i još toga al nevažno). Jel negdje Alfa ikoga ikada prebio? Nije treba mu Wolf da dokaže da je snažan i slično. Ali zato Selena dođe i razvali Anne ko od zvečke
Takvi nam negativci trebaju oni koji imaju Clinta u sebi (Dollarska trilogija), a ne tetkice duginih boja

Selena= Dark Knight
Skotos/Alfa= Batman&Robin

P.S. Kad čovjek izađe na izbore i ima dvije stranke u ponudi, on uvijek može prekrižiti listić i tako ga poništiti jer ne podržava ni jednu stranu

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 05/10/2015 00:44:30
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 05/10/2015 : 00:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
Jeli sada, kada je završio rat s orbitalnim postajama, neki "timejump" u nathanovom univerzumu, ili nešto tipa "reboot" ili pak nešto treće?
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 05/10/2015 : 08:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Selena= Dark Knight
Skotos/Alfa= Batman&Robin

P.S. Kad čovjek izađe na izbore i ima dvije stranke u ponudi, on uvijek može prekrižiti listić i tako ga poništiti jer ne podržava ni jednu stranu


Ali Jerry nije postavio pitanje ko je naj negativac serijala, jer bih se onda i ja složio sa tobom. Ovde treba da izabereš samo između Batmana i Robina.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 05/10/2015 : 08:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

Jeli sada, kada je završio rat s orbitalnim postajama, neki "timejump" u nathanovom univerzumu, ili nešto tipa "reboot" ili pak nešto treće?


Reboot nije sigurno, a za ostalo moramo da sačekamo Interliber da izađe sledeća Lib knjiga pa da saznamo više.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/10/2015 : 10:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Timejump za mjesec dana.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 05/10/2015 : 14:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
na bonelli stranicama piše da je/će proći 3 godine nakon kraja rata s orbitalnim pa me zanimalo hoce li doci do većih promjena. Kad smo kod interlibera; postoji li šansa da bude premješten zbog imigranata? Te zna li se hoće li fibra izdati walking dead compendium 2??
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.78 seconds. Snitz Forums 2000