forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/08/2021 : 22:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote



Rijetko se događa da Vietti sudjeluje u kraćim epizodama ove edicije, pa vrijedi obratiti pažnju kako je sve ovo ispalo.

Nogometnim žargonom moglo bi se reći za ove 3 priče da su završile s jednim porazom, jednim neodlučenim i jednom pobjedom. Dakle, sve u svemu zadovoljavajući broj.
Iako je riječ o 3 zasebne epizode, sve su međusobno povezane nekom pojedinošću što doprinosi kompaktnošću cijele knjige.

Prva priča s May, a što reći nego Viettijev debakl. Kao da ju je pisao preko one stvari i samo još jednom potvrdio one stereotipe o May koje se vrte zadnjih godina. Dakle, od one naše May Frayn, zgodne agentice, odlučna karaktera s izrazitim atributima dobili smo May kućanicu koja vječno razmišlja "ah, da li ću se izvući iz ove misije, Branko i Key strepe za mene, kad ću doći u Brankovo naručje itd..." Druga stvar je toliko šablonizirana priča o izgubljenom gradu, istraživačkoj misiji, izdaji, pojavi nekih čudovišta i tako redom. Kao da sam čitao neku nemaštovitu Zagorovu epizodu.

Druga priča, može se reći prolazna. Jako je kratka i tu upoznajemo novu agenticu Betty Hayworth koja je s May u lovu na neku opaku mladu djevojku sa svojim roboticama u Sub Cityju. Betty se čini zanimljiv lik, ali ga treba razraditi što ćemo tek vidjeti, a u pozadini vidimo i neke tajne robotskih bića koje tek trebamo otkriti.

Treća priča je kapitalac. Djelomično se naslanja na prethodne dvije, ali je u biti stvarni nastavak na AA 7 "Čelični stijeg". Tu se pokazuje pravi Vietti koji plete priču kako samo on to zna i upliće Linka u još jedno zamršeno klupko svijeta robota u priči koja niti izbliza nije gotova i koja bi se mogla preklapati s velikom pričom koju goni Legs Weaver u svojoj ediciji Universo Alfa.

Pozitivne stvari cijele knjige su uplitanje u sve ovo Mister Alfe, neki elementi iz svijeta Martina Mysterea i još brojne reference kakve samo Vietti može ubaciti. I naravno crtež koji je u sve tri priče vrlo dobar.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/08/2021 : 22:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote



Vigna/Toffanetti, ništa drugo ne bi trebalo više reći.

Ali hajde, par ćemo riječi. Odavno nisam vidio toliko nelogičnosti u Nathanovim postupcima u scenariju da se pitam je li to uopće onaj naš Nathan. Priča kao priča standardni šablonski zaplet o spletkama tajnog odjela ministarstva obrane s eksperimentima na zamorcima koje bi uvjetovanjem postupaka pretvorili u vrhunske ubojice. I tu Nathan plete istragu nekom svojom logikom i vjerujem kad bi proučio svoje postupke sam bi se šokirao na koji način je vodio istragu. Vrhunac je da pored Sigmunda i njegovih hakerskih sposobnosti pomoću svog superkompjutera Nathan traže neku hipi hakerku da mu nađe neke podatke. Nije ni Sigmund što je nekad bio.

Toffanettija kad gledam njegov retro crtež hvata me želja da crta neke srednjovjekovne zamkove i vitezove. To bi mu bolje stajalo.
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 19/08/2021 : 17:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#364
Scenarij: Michele Medda
Crtež: Rosario Raho
Naslovnica: Sergio Giardo



https://www.sergiobonelli.it/nathan-never/2021/08/04/albo/il-fattore-h-1020678/

Table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1628079728579.jpg--.jpg?1628079728000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1628079728939.jpg--.jpg?1628079729000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1628079729301.jpg--.jpg?1628079729000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/08/2021 : 12:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Vratio nam se Jerry s Nathanom, a Reem nam je počeo servirati neke tehničke novotarije po pitanju izgleda recenzija :

https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-libsp-19-bez-buducnosti/2679/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/08/2021 : 23:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da se i autoru recenzije dopada :)
Btw, baš lijepa recenzija, pročitao je nekoliko puta, unatoč tome što ne čitam NN-a. Ali baš me zaintrigiralo ovo sa tabletom i općenito ta ideja, a i zgodan onaj detalj gdje je spomenuo "Oz" (meni u top 10 naj serija!).

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/08/2021 : 13:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Nadam se da se i autoru recenzije dopada :)
Btw, baš lijepa recenzija, pročitao je nekoliko puta, unatoč tome što ne čitam NN-a. Ali baš me zaintrigiralo ovo sa tabletom i općenito ta ideja, a i zgodan onaj detalj gdje je spomenuo "Oz" (meni u top 10 naj serija!).


Hvala Reem. Eto malo se uhvatilo vremena. Zgodna je bila tema o prijevremenom starenju iako lošija realizacija.

Očekujte uskoro još koju recenziju.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/08/2021 : 09:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Dobra recka iako mislim da je Jerry bio velikodušan prema Pianiju ali u većini se slažem s dojmovima, šteta što se daje ukupna ocjena na cijeli strip a ne za odvojene priče. Mene je isto kod čitanja prvo asociralo na Oz, baš mi je zanimljiva potka.

E taman mi završio godišnji, sad trebam nabaviti novoizasle nathane ( valjda i thorgala ako je izasao) pa ću uskoro početi sa čitanjem.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 31/08/2021 : 16:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause




Vigna/Toffanetti, ništa drugo ne bi trebalo više reći.

Ali hajde, par ćemo riječi. Odavno nisam vidio toliko nelogičnosti u Nathanovim postupcima u scenariju da se pitam je li to uopće onaj naš Nathan. Priča kao priča standardni šablonski zaplet o spletkama tajnog odjela ministarstva obrane s eksperimentima na zamorcima koje bi uvjetovanjem postupaka pretvorili u vrhunske ubojice. I tu Nathan plete istragu nekom svojom logikom i vjerujem kad bi proučio svoje postupke sam bi se šokirao na koji način je vodio istragu. Vrhunac je da pored Sigmunda i njegovih hakerskih sposobnosti pomoću svog superkompjutera Nathan traže neku hipi hakerku da mu nađe neke podatke. Nije ni Sigmund što je nekad bio.

Toffanettija kad gledam njegov retro crtež hvata me želja da crta neke srednjovjekovne zamkove i vitezove. To bi mu bolje stajalo.



Apsolutno se slažem, krš od epizode. Jedina zanimljivost je kako su scene povezane kada se mijenjaju ali džabe uz ovakav crtež.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 01/09/2021 : 13:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i aleph i tajanstvenu ženu. Mogu samo reći jedva čekam sljedeću knjigu gdje završava ova saga o kompaniji, ne zbog napete završnice tajanstvene žene (itekako je predvidljivo kako će se odvijati stvari, posebice između aleph i idee), već da nam konačno skinu ovu sagu sa neke stvari.

U prvoj epizodi referiraju se na neke prijasnje epizode, i kužim da nemam ni blagog pojma o čemu se radi, tko su uopće svi ti likovi? Kao amnezija nakon dobrog pijanstva.. a vjerujem da se ne mogu pozvati na covid koji mi je zbilja izazvao probleme sa pamćenjem, i sad da li da provrtim te epizode ili ne, a na kraju sam popustio i ipak potrošio čak pola sata da prolistam 4 epizode... fakat su loše.

Uglavnom u ovim epizodama konačno se iskristaliziraju stvari oko kompanije koja je zapravo vrlo loša kopija trusta iz 100 bullets, a aleph i šuplji ljudi su retardirana verzija minutemen. Iz istog izvora se vucei odnos aleph i idee, premda mi je idea napadno slična kao ona japanska u sin city.. Posebice mi je neshvatljiva ideja da kompanija odgaja siroce... u svakom slučaju u ovoj sagi bilo je puno kopiranja pa imamo taj 100 bullets, pa u jednoj dvodijelnoj epizodi ( na koju su se i referirali) die hard, imamo korupcijsku aferu u afričkoj državi koja me podsjeća na kolaboraciju nigeriskuh vlasti i naftaša protiv političkih aktivista, ali sve je to tako loše prepričano... iskreno pianiju ne bih dao ni da u društvu prepričava vic koji je čuo u društvu jer sumnjam da bi ikoga uspio nasmijati.

Edit: nije svako zlo za zlo. Isto zbog covida imam poremećaj spavanja a ova saga je dobra da se odviknem od praxitena.

Edited by - Kerempir on 01/09/2021 14:23:37
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 02/09/2021 : 10:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause




Rijetko se događa da Vietti sudjeluje u kraćim epizodama ove edicije, pa vrijedi obratiti pažnju kako je sve ovo ispalo.

Nogometnim žargonom moglo bi se reći za ove 3 priče da su završile s jednim porazom, jednim neodlučenim i jednom pobjedom. Dakle, sve u svemu zadovoljavajući broj.
Iako je riječ o 3 zasebne epizode, sve su međusobno povezane nekom pojedinošću što doprinosi kompaktnošću cijele knjige.

Prva priča s May, a što reći nego Viettijev debakl. Kao da ju je pisao preko one stvari i samo još jednom potvrdio one stereotipe o May koje se vrte zadnjih godina. Dakle, od one naše May Frayn, zgodne agentice, odlučna karaktera s izrazitim atributima dobili smo May kućanicu koja vječno razmišlja "ah, da li ću se izvući iz ove misije, Branko i Key strepe za mene, kad ću doći u Brankovo naručje itd..." Druga stvar je toliko šablonizirana priča o izgubljenom gradu, istraživačkoj misiji, izdaji, pojavi nekih čudovišta i tako redom. Kao da sam čitao neku nemaštovitu Zagorovu epizodu.

Druga priča, može se reći prolazna. Jako je kratka i tu upoznajemo novu agenticu Betty Hayworth koja je s May u lovu na neku opaku mladu djevojku sa svojim roboticama u Sub Cityju. Betty se čini zanimljiv lik, ali ga treba razraditi što ćemo tek vidjeti, a u pozadini vidimo i neke tajne robotskih bića koje tek trebamo otkriti.

Treća priča je kapitalac. Djelomično se naslanja na prethodne dvije, ali je u biti stvarni nastavak na AA 7 "Čelični stijeg". Tu se pokazuje pravi Vietti koji plete priču kako samo on to zna i upliće Linka u još jedno zamršeno klupko svijeta robota u priči koja niti izbliza nije gotova i koja bi se mogla preklapati s velikom pričom koju goni Legs Weaver u svojoj ediciji Universo Alfa.

Pozitivne stvari cijele knjige su uplitanje u sve ovo Mister Alfe, neki elementi iz svijeta Martina Mysterea i još brojne reference kakve samo Vietti može ubaciti. I naravno crtež koji je u sve tri priče vrlo dobar.



Sa kolegom imam dosta velikih podudaranja oko doživljaja priča u ovom serijalu, povremeno dolazi do razmimoilaženja ali više je o osobnim preferencijama da li nam paše neki setting i sl.

No ovdje se moram začuditi kako je Jerry doživio May kada je ona dijametralno drugačija od one koju je opisao. Slažem se da su May s vremenom pretvorili u krhku kućanicu, skoro da se utopila u bezličnost poput uvijek dosadne i iritantne Janine, što me začudilo da bi vietti, koji inače voli jake ženske likove, prihvatio takav narativ. Ali u prvoj epizodi ove knjige May je konačno doživjela preobrazbu/povratak u pravom smjeru, usporedivo sa preobrazbom Sarah Connor između filmova Terminatora 1 i 2, ili još bolja usporedba, Ellen Ripley između Alien i Aliens gdje je u drugom filmu postala prava madafaka ali ne bez osjećaja. Uostalom zašto bi samo Nathanu bilo dozvoljeno da bude emotivac? U svakom slučaju May je ovdje itekako jak i samosvjestan lik kojem je dosta da je tretiraju kao nejače već "idem do svog oružja a onda ću dati kurvinim sinovima što zaslužuju!"

E sad što se tiče priča, nekako je pravilo u ovoj ediciji da su generalno knjige sa jednom epizodom mahom dobre dok one koje sadrže kratke epizode imaju možda jednu do dvije dojmljive priče a ostalo spada u škart. E pa ova knjiga čini pozitivnu iznimku, dijelom iz razloga što su sve epizode djelo jednog kreativca, a dijelom i, kako je i Jerry rekao, sve epizode čine labavo povezanu cjelinu.

Ono što skidam kapu viettiju, vidi se da je to čovjek koji voli nathanov svijet i jako pazi na kontinuitet a majstor je i u ovoj knjizi uspio uplesti brojne elemente iz više narativnih pravaca i pritom dodati svoj osobni pečat. Oni koji pomno prate Nathana uživati će u ovom povezivanju i pletenju mreže.

Još jedna pozitivna značajka za nas koji pratimo domaće izdanje nathana, pa evo i u usporedbi sa friško objavljenim redovnim epizodama Nathana Nevera, opet smo dobili pravi sf koji ne vrijeđa zdravi razum, a pride te epizode, premda se mogu samostalno čitati, čine dio veće slagalice.

Što se tiče pojedinačno epizoda, slažem se da je prva nešto slabija, druga je više filer a treća je wow, ali ni ta prva nije loša, osobno volim podzemni setting ( ipak sam pohađao speleolosku školu), ima mana, pomalo je banalna ali lako se čita, i kako rekoh, May ponovno postane prava heroina. Očito je da vietti nešto kuha sa kay premda je vrlo kratko prezentirana, a kako postaje jasnije u trećoj epizodi, praktički radi prequel Novim generacijama. Uz to meni su epizode sa štovanima uvijek bile interesantne.

Druga epizoda uz may uvodi i novi lik koji je imao neslavan debi u onoj debilnoj dvodijelnoj die hard priči u režiji pianija gdje je ispala prava guska (ni to ne bih znao da nisam zbog potreba čitanja novih redovnih epizoda nathana kratko prošao tu priču koju sam posve zaboravio). No opet prekratka je epizoda za bolje upoznavanje. Ipak se pitam što se desilo između nje i poljaka?

U trećoj epizodi nastupa link i ova epizoda povezuje celicni stijeg i novu generaciju. Sviđa mi se koliko vietti daje značenje ovom liku kao i njegovom odnosu sa poljakom za kojeg se opravdano postavlja pitanje da li "usavrsavanjem" linka ga previše osobno dehumanizira. Ova epizoda je kruna ove knjige, i spada u must have za sve.

P.s. ova knjiga nam skreće pažnju na jos jedan dobar spin off, univerzum Alfa.

Edited by - Kerempir on 02/09/2021 10:17:41
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/09/2021 : 10:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Druga epizoda uz may uvodi i novi lik koji je imao neslavan debi u onoj debilnoj dvodijelnoj die hard priči u režiji pianija gdje je ispala prava guska (ni to ne bih znao da nisam zbog potreba čitanja novih redovnih epizoda nathana kratko prošao tu priču koju sam posve zaboravio). No opet prekratka je epizoda za bolje upoznavanje. Ipak se pitam što se desilo između nje i poljaka?


Daj me podsjeti koja je to epizoda. Ne sjećam se gdje se Betty prvo pojavila, ali nešto mi je zvonilo u glavi da sam je već negdje vidio.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 02/09/2021 : 10:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Kerempir

Druga epizoda uz may uvodi i novi lik koji je imao neslavan debi u onoj debilnoj dvodijelnoj die hard priči u režiji pianija gdje je ispala prava guska (ni to ne bih znao da nisam zbog potreba čitanja novih redovnih epizoda nathana kratko prošao tu priču koju sam posve zaboravio). No opet prekratka je epizoda za bolje upoznavanje. Ipak se pitam što se desilo između nje i poljaka?


Daj me podsjeti koja je to epizoda. Ne sjećam se gdje se Betty prvo pojavila, ali nešto mi je zvonilo u glavi da sam je već negdje vidio.



Ma samo ti opet prođi cijelu storiju o kompaniji, zašto bih se samo ja patio










Šalim se, to su prve dvije epizode u ovoj knjizi:

http://www.libellus.hr/controls/imgSizerStrip.aspx?img=1423&w=0&h=0
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/09/2021 : 11:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Sad si mi zadao zadatak da ponavljam kompaniju. ;) Srećom brzo se prođu Pianijeve epizode. Čekam tu sljedeću Libellusovu knjigu pa ću tek onda pročitati ove zadnje dvije epizode iz zadnje.
Go to Top of Page

overlord
Starting Member



Croatia
16 Posts

Member since 23/06/2013

Posted - 05/09/2021 : 13:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send overlord a Private Message  Reply with Quote
pozdrav svima,
vraćam se nathanu nakon pauze od stripova u trajanju od nekih 6-7 godina
vidim da je stara ekipa još uvijek aktivna, drago mi je to vidjet.
izračunao sam da mi treba ukupno 109 libellusovih knjiga za nadoknadit zaostatke. (uključujući spin-offove) došlo mi je za plakat... (većinom radi cijene 😁)
ništa, idem iskopat NN kronologiju, i onda svaki mjesec po knjigu-dvije-tri

Edited by - overlord on 05/09/2021 13:18:59
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/09/2021 : 10:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by overlord

pozdrav svima,
vraćam se nathanu nakon pauze od stripova u trajanju od nekih 6-7 godina
vidim da je stara ekipa još uvijek aktivna, drago mi je to vidjet.
izračunao sam da mi treba ukupno 109 libellusovih knjiga za nadoknadit zaostatke. (uključujući spin-offove) došlo mi je za plakat... (većinom radi cijene 😁)
ništa, idem iskopat NN kronologiju, i onda svaki mjesec po knjigu-dvije-tri



Ja se nadam da ćeš ih uspjet nać za kupit sve te koje ti fale,a vidim dosta ti fali ako je riječ o 109 knjiga od ukupno kakvih 150 trenutno.
Ja sam uspio ekspresno sve nabavit kada sam tek krenuo pred mislim 3 godine.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 06/09/2021 : 10:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ne spadam u staru gardu pa te ne znam ali dobro nam došao, treba nam svaki nathanovac

Puno sreće s krpanjem zaostataka
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 06/09/2021 : 11:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Za mene osobno je Nathan bio pravo strip-osvježenje tamo 90-ih kad ga je SD počela objavljivati, ali sam se nekako lagano udaljio s godinama od njega. Kako bi pravi znalci ocijenili trenutnu kvalitetu Nathanovih epizoda.... koliko su one bolje/slabije u odnosu na početak serijala?

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 06/09/2021 : 12:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Uf, raspisali smo se dosta o tome..

Ukratko trenutno razdoblje koje čitamo (domace izdanje, naravno, govorimo o periodu između 200 i 235 epizoda) je nešto najzamornije što prolazimo. Zašto to uopće trpimo? Jer znamo da nas nakon tog perioda čeka svjetla budućnost prema kojoj odvažno kročimo, svim trenutnim patnjama usprkos, supernova koja obasjava ono što je trebalo biti grande finale cijelog serijala (vjerojatno će to nekima od nas, ako ne i mnogima biti konačni i častan oproštaj od našeg junaka. I zapravo zahvaljujući našem zaostatku za susjedima znamo da to nije tek isprazno obećanje kojim nas drže pokornima dok nas muzu. Zato je ovaj topic dijelom i terapijska grupa gdje se pomažemo i bodrimo da ne posustanemo sa našeg puta.

I opet zašto? Jer je početni period bio podosta naivan ali i ugodno osvježenje, jer čitatelji su cijelo vrijeme od, bah još jedan lik za perolaku jednokratnu zabavu ušli u cijelu jednu bogato istkanu mitologiju nathanovog svijeta čiji su se temelji stalno potresali i tek što bi se popeli na jedan vrh i mislili da smo došli na kraj puta, vidjeli smo novi ispred sebe, a iako smo se prvi put spustili u ponore do kojeg nikad ne dolazi dnevno svjetlo, popeli smo se već na nekoliko vrhova i veselimo se ovom novom, najvišemod svih. Jer nathan never nije isprazna religija već uzbudljivo putovanje puno novih otkrića.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/09/2021 : 13:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja moram priznati da je to što se priča o tome kako je nakon 250-e epizode NN otišao u smjeru koji većini nije legao, mene baš napalilo i ja jedva čekam da dođemo do tu da ''vidim ja što tu tako ne valja?''. :D

Meni u svemu dosada pročitanom (skoro sve od LL) ima 10-ak (a možda i malo više, samo se ne sjećam) dosadnjikavih epizoda, a sve u svemu mi je NN debelo najdraži SBE junak. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

overlord
Starting Member



Croatia
16 Posts

Member since 23/06/2013

Posted - 06/09/2021 : 14:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send overlord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by overlord

pozdrav svima,
vraćam se nathanu nakon pauze od stripova u trajanju od nekih 6-7 godina
vidim da je stara ekipa još uvijek aktivna, drago mi je to vidjet.
izračunao sam da mi treba ukupno 109 libellusovih knjiga za nadoknadit zaostatke. (uključujući spin-offove) došlo mi je za plakat... (većinom radi cijene 😁)
ništa, idem iskopat NN kronologiju, i onda svaki mjesec po knjigu-dvije-tri



Ja se nadam da ćeš ih uspjet nać za kupit sve te koje ti fale,a vidim dosta ti fali ako je riječ o 109 knjiga od ukupno kakvih 150 trenutno.
Ja sam uspio ekspresno sve nabavit kada sam tek krenuo pred mislim 3 godine.



hvala.
da, nažalost puno je to knjiga. ali bar imam većinu onih starih LL izdanja (redovna serija 63-98, prva tri giganta, prvih nekoliko almanaha/specijala, AA, superbook 1/2 srpsko izdanje doduse). tako da ne moram lovit ta stara izdanja.
brojeve 1-62 imam kiosk izdanja tako da mislim to preskočit za sad.
inače sam fan NN-a od 2004. god, ali ovih zadnjih nekoliko godina sam morao pauzirat radi financijskog stanja 😁
sad je situacija bolja što se toga tiće, pa nastavljam u lov 😁
vidim da LL ima akciju trenutno, pa ću je iskoristit za ubrat 5-6 knjiga.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 06/09/2021 : 15:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja moram priznati da je to što se priča o tome kako je nakon 250-e epizode NN otišao u smjeru koji većini nije legao, mene baš napalilo i ja jedva čekam da dođemo do tu da ''vidim ja što tu tako ne valja?''. :D

Meni u svemu dosada pročitanom (skoro sve od LL) ima 10-ak (a možda i malo više, samo se ne sjećam) dosadnjikavih epizoda, a sve u svemu mi je NN debelo najdraži SBE junak. :)



Dijeli li Nathan na neki način sudbinu Dylana? Od vrhunskih epizoda to totalnog zamora?

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/09/2021 : 09:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Svi dugovječni serijali dijele takvu sudbinu ..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 07/09/2021 : 09:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Svi dugovječni serijali dijele takvu sudbinu ..



Da, zato je Berardi pametno stao na Kenom kad je trebalo.... nije li možda Tex (koji je u biti najdugovječniji) izuzet iz te priče....?

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/09/2021 : 13:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja moram priznati da je to što se priča o tome kako je nakon 250-e epizode NN otišao u smjeru koji većini nije legao, mene baš napalilo i ja jedva čekam da dođemo do tu da ''vidim ja što tu tako ne valja?''. :D

Meni u svemu dosada pročitanom (skoro sve od LL) ima 10-ak (a možda i malo više, samo se ne sjećam) dosadnjikavih epizoda, a sve u svemu mi je NN debelo najdraži SBE junak. :)



Dijeli li Nathan na neki način sudbinu Dylana? Od vrhunskih epizoda to totalnog zamora?


Nathan se sastoji od brojnih saga, odnosno velikih priča koje se polako grade kroz desetke epizode dok ne dožive kulminaciju. Tako smo imali brojne vrhunce serijala, od Serrinog Bratstva sjene u prvih 50-ak epizoda, preko Sage Alfa iza broja 100, pa zatim Orbitalnog rata oko broja 160 pa sve do tog postratnog razdoblja nakon pada Uranije (koji je meni osobno najdraži) do broja 200.

Uvijek se tu nađe pokoja lošija epizoda što je naravno komercijalna računica kod dugovječnih serijala. Sad su te lošije epizode malo učestalije iza broja 200, ali svi nestrpljivo očekujemo desetodijelnu sagu o Ratu svjetova oko broja 240. Uglavnom, Nathan zasad sigurno jaše kao serijal iako je postao skupa igračka.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 07/09/2021 : 15:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by risbozg

Svi dugovječni serijali dijele takvu sudbinu ..



Da, zato je Berardi pametno stao na Kenom kad je trebalo.... nije li možda Tex (koji je u biti najdugovječniji) izuzet iz te priče....?


Ali nije stao s Julijom, čisto sumnjam da kvalitet iste kasnije nije opao...
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.78 seconds. Snitz Forums 2000