forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/09/2021 : 15:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Ali nije stao s Julijom, čisto sumnjam da kvalitet iste kasnije nije opao...



meni pada vec posle 10tog broja. a i svi se dobri crtaci povukose sa serijala koliko vidim. a nesto mora da se radi do penzije
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 07/09/2021 : 15:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja moram priznati da je to što se priča o tome kako je nakon 250-e epizode NN otišao u smjeru koji većini nije legao, mene baš napalilo i ja jedva čekam da dođemo do tu da ''vidim ja što tu tako ne valja?''. :D

Meni u svemu dosada pročitanom (skoro sve od LL) ima 10-ak (a možda i malo više, samo se ne sjećam) dosadnjikavih epizoda, a sve u svemu mi je NN debelo najdraži SBE junak. :)



Samo desetak? Na kojem si broju trenutno sa čitanjem? Meni ih je toliko već u ovom novijem periodu ( iza 200-og broja), a dalo bi ih se naći još toliko u cijelom ranijem dijelu, što pak zorno govori o (ne)kvaliteti scenarista. Jer za razliku od spomenutog kena parkera, na nathanu se izredalo nekoliko scenarista koji su svojim pisanjem dodatno obogacivali glavnog lika i svijet oko njega, a izvrsno je što sve ostavlja posljedice a ne ono, desilo se i predje se preko toga kao da ništanije bilo. Uz par izuzetaka naravno, a i ti izuzeci se odnose na svega par imena koji, srećom većinom neuspješno, pokušavaju usmjeriti nathana na svoj kolosijek ali njihovi kolege kao i mi čitatelji ih samo ignoriramo.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/09/2021 : 09:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja moram priznati da je to što se priča o tome kako je nakon 250-e epizode NN otišao u smjeru koji većini nije legao, mene baš napalilo i ja jedva čekam da dođemo do tu da ''vidim ja što tu tako ne valja?''. :D

Meni u svemu dosada pročitanom (skoro sve od LL) ima 10-ak (a možda i malo više, samo se ne sjećam) dosadnjikavih epizoda, a sve u svemu mi je NN debelo najdraži SBE junak. :)



Samo desetak? Na kojem si broju trenutno sa čitanjem? Meni ih je toliko već u ovom novijem periodu ( iza 200-og broja), a dalo bi ih se naći još toliko u cijelom ranijem dijelu, što pak zorno govori o (ne)kvaliteti scenarista. Jer za razliku od spomenutog kena parkera, na nathanu se izredalo nekoliko scenarista koji su svojim pisanjem dodatno obogacivali glavnog lika i svijet oko njega, a izvrsno je što sve ostavlja posljedice a ne ono, desilo se i predje se preko toga kao da ništanije bilo. Uz par izuzetaka naravno, a i ti izuzeci se odnose na svega par imena koji, srećom većinom neuspješno, pokušavaju usmjeriti nathana na svoj kolosijek ali njihovi kolege kao i mi čitatelji ih samo ignoriramo.



Nisam pročitao zadnjih mislim 4-6 izdanih knjiga jer ih još nemam.
U sjećanju mi je npr epizoda sa onim kratkotrajnim klonovima...kao nekakav prosjek. Tu negdje sam stao. Sve prije toga sam pročitao.
Doduše, moram priznati da jednostavno prebrzo zaboravljam od silne količine pročitanog i pogledanog. Ja uz kupljene stripove drobim po knjižnici i skenovima pa dosta zaboravljam, ali nisam zapamtio baš previše smor epizoda, sjećam se da su mi one sa vampirima loše sjele, a i nije mi se svidjela ona nešto za Saru (Pjesma?) koja je svima super (bila mi je pretenciozna).

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 08/09/2021 : 13:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Una canzone per Sara - Pjesma za Saru
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 08/09/2021 : 18:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja moram priznati da je to što se priča o tome kako je nakon 250-e epizode NN otišao u smjeru koji većini nije legao, mene baš napalilo i ja jedva čekam da dođemo do tu da ''vidim ja što tu tako ne valja?''. :D

Meni u svemu dosada pročitanom (skoro sve od LL) ima 10-ak (a možda i malo više, samo se ne sjećam) dosadnjikavih epizoda, a sve u svemu mi je NN debelo najdraži SBE junak. :)



Samo desetak? Na kojem si broju trenutno sa čitanjem? Meni ih je toliko već u ovom novijem periodu ( iza 200-og broja), a dalo bi ih se naći još toliko u cijelom ranijem dijelu, što pak zorno govori o (ne)kvaliteti scenarista. Jer za razliku od spomenutog kena parkera, na nathanu se izredalo nekoliko scenarista koji su svojim pisanjem dodatno obogacivali glavnog lika i svijet oko njega, a izvrsno je što sve ostavlja posljedice a ne ono, desilo se i predje se preko toga kao da ništanije bilo. Uz par izuzetaka naravno, a i ti izuzeci se odnose na svega par imena koji, srećom većinom neuspješno, pokušavaju usmjeriti nathana na svoj kolosijek ali njihovi kolege kao i mi čitatelji ih samo ignoriramo.



Nisam pročitao zadnjih mislim 4-6 izdanih knjiga jer ih još nemam.
U sjećanju mi je npr epizoda sa onim kratkotrajnim klonovima...kao nekakav prosjek. Tu negdje sam stao. Sve prije toga sam pročitao.
Doduše, moram priznati da jednostavno prebrzo zaboravljam od silne količine pročitanog i pogledanog. Ja uz kupljene stripove drobim po knjižnici i skenovima pa dosta zaboravljam, ali nisam zapamtio baš previše smor epizoda, sjećam se da su mi one sa vampirima loše sjele, a i nije mi se svidjela ona nešto za Saru (Pjesma?) koja je svima super (bila mi je pretenciozna).



Katkad ti zavidim. Na stranu naša nepodudaranja u dozivljenom, osobna stvar svakog od nas, ti naprosto uživaš u čitanju, sve ti valja, a ja se nerviram tijekom čitanja.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 08/09/2021 : 23:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
E ja sam nekad bio ko Diskach, sve mi pasalo od Nathana. Čak i ako je bila lošija epizoda nalazio sam nešto pozitivno u njoj.
Sad više naginjem Kerempirovom putu. Počinje me svašta nervirati kod čitanja i puno sam kritičniji.

Tako da valjda to s godinama ide. Diskach je još mlad, sačekat ćemo kad se oženi.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 09/09/2021 : 16:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Jerry, ima jedna fibra zgodnog naslova za nas: "stare prdonje"

Edited by - Kerempir on 09/09/2021 16:08:56
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 09/09/2021 : 18:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Jerry, ima jedna fibra zgodnog naslova za nas: "stare prdonje"




10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/09/2021 : 11:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa koje ste vas dva godište, ja sam '81, tako da nisam baš mlad...ali nisam ni star. :D
Ali da, volim Nathana i ne ljute me nebuloze. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/09/2021 : 15:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A u devetoj ovogodišnjoj turi koja bi trebala biti u prodaji do kraja ovog mjeseca naći će se i 77. knjiga redovne serije našega najdražega specijalnog agenta - Nathana Nevera!


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 10/09/2021 : 16:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Što ne ide "Podijeli pa vladaj"?

Inače, naslovnica broja 229 puno bolja od ove što su odabrali, stvarno neshvatljiv potez.

Edited by - mpavin on 10/09/2021 20:17:24
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 13/09/2021 : 18:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da ovdje sa prvom epizodom završava saga o kompaniji sva sreća da sam prethodnu knjigu tek nedavno nabavio pa su mi još donekle friške epizode i ne moram se mučiti sa ponavljanjem gradiva. Vidjet ćemo što nam donose preostale dvije epizode. No bitno da se nazire kraj ove depresivne rupe.

@diskach
Ma ne obaziri se, kenjkam
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 13/09/2021 : 22:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Što ne ide "Podijeli pa vladaj"?

Inače, naslovnica broja 229 puno bolja od ove što su odabrali, stvarno neshvatljiv potez.


Zna se razlog ovome. Jednom sam libellusovcima postavio slično pitanje nzazdovoljan izborom naslovnice. Kratko i jasno, oni ne izabiru prema najljepšoj naslovnici već prema važnosti epizode.

Kako je ova prva epizoda završni dio sage o Kompaniji očito su se navodili prema ovome.
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 19/09/2021 : 10:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#365
Scenarij: Giovanni Eccher
Crtež: Mario Janni
Naslovnica: Sergio Giardo



https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2021/09/17/albo/memorie-di-un-assassino-1020777/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1631892970720.jpg--.jpg?1631892971000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1631892971053.jpg--.jpg?1631892971000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1631892971400.jpg--.jpg?1631892971000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/09/2021 : 13:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Čarobna Knjiga ovo ima na akciji:
13. Nejtan Never Generacije 0-3
14. Nejtan Nevet Generacije 4-6

O čemu se tu radi i valja li šta?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/09/2021 : 13:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Uzimaj obavezno. Serrin miniserijal koji se čita zasebno, napravljen zbog obljetnice serijala. Imaš na ovom topicu mini recenzije ovoga. Za mene ugodno iznenađenje s obzirom da su Medda i Vigna zakazali sa svojim miniserijalima, a također su bili napravljeni zbog obljetnice.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/09/2021 : 13:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hm, onda bih i mogao pazariti nađem li koga iz Srbije da mi uzme. Potražit ću te mini-recenzije, hvala!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 20/09/2021 : 16:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Hm, onda bih i mogao pazariti nađem li koga iz Srbije da mi uzme. Potražit ću te mini-recenzije, hvala!


Malo me smeta kod ČK što su knjige sužene.
Posebno me to "živcira" kod zadnje epizode koju crta Massimo Dall'Oglio.

Ima ti sad Hoću Knjigu akciju i LL knjige su ti po 156 kuna te ak ti je to ok bolje ti je uzet po meni LL. Ipak su oni što se opreme tiče "jači" od ČK.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/09/2021 : 17:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
ČK bi i uzeo samo zato što je cijena baš sitniš Libellus mi je ionako preskup i ništa od njih ne kupujem, kamoli ovako nešto šta bi uzeo čisto iz znatiželje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/09/2021 : 17:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Iako je ČK manji format svakako ti se isplati.

Pa ovo je koliko sam vidio, oko 40 kuna po knjizi. A Mihoci ti nudi za 150. Pa ti biraj.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 20/09/2021 : 18:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Iako je ČK manji format svakako ti se isplati.

Pa ovo je koliko sam vidio, oko 40 kuna po knjizi. A Mihoci ti nudi za 150. Pa ti biraj.


Imam i ČK i LL izdanje.
I kao lik kojemu je Nathan broj jedan (nije mi Zagor broj 2 već Dragonero) ipak manje pazim na cijenu više na "pakiranje".

Jedno i drugo sam kupio kod Zlatka iz Babilona, ČK 90 kuna po knjizi, LL 156 kuna po knjizi.

I opet ću reći da me taj suženi format koji ČK (za veći dio Bonellija) te Golconda te izgleda sad i Pergam forsiraju jako živciraju. Više nego meke korice ili cijena.

I da moram birati ČK ili LL, odabrao bih LL jer me taj JEBENI suženi format živcira. Pogotovo na takvim knjigama kao što je NN Generacije.
Šteta što ga Talijani nisu izdali u A4 formi u koloru.

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/09/2021 : 18:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ali uopće ne kontaš Paku. Paka ne skuplja Nathana, ali mu je drag junak i volio bi ubosti tu i tamo koju priču koja je nevezana za kontinuitet za povoljnu cijenu.

Sad mu je akcijska ČK cijena idealna za to. I ja bih na njegovom mjestu. Druga smo priča mi NN kolekcionari, pa naravno da sam čekao Libellus kad sam već znao da će ga uskoro objaviti.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 20/09/2021 : 19:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ali uopće ne kontaš Paku. Paka ne skuplja Nathana, ali mu je drag junak i volio bi ubosti tu i tamo koju priču koja je nevezana za kontinuitet za povoljnu cijenu.

Sad mu je akcijska ČK cijena idealna za to. I ja bih na njegovom mjestu. Druga smo priča mi NN kolekcionari, pa naravno da sam čekao Libellus kad sam već znao da će ga uskoro objaviti.


Ma kužim ja to sve.
Samo kak me iritira taj suženi ČK format tak me i iritiraju kolege forumaši kojima Nathan nije broj jedan i ne shvaćaju da zaslužuje vrhunsko "pakiranje" po bilo kojoj cijeni.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 20/09/2021 : 19:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
A vidi tek ovo: http://libellus.li/Akcija/Extra_ponuda_2021_05.pdf
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/09/2021 : 08:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja ti od Libellusa imam NN gigante 1-11 i jednog Mister Noa i to je to. Više mi ništa ne treba Što se Generacija tiče, stvari stoje točno onako kako je Jerry napisao.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.86 seconds. Snitz Forums 2000