forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/01/2022 : 11:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja čekam da izađe komplet Siročadi, a onda mi stiže paketić sa njima i ovim novim Nathanima. Siročad mi je super serijal i aj en vidim neki velik pad, a i teško kad mi ej sam Ringo najdraži lik, zajeban, prgav i opak.
Jerry, ako je tako kako kažeš sa ratom svjetova, toplo se nadam da će Ll-ovci podržat tvoj prijedlog o 4 komada istovremeno.
Najgore je kad moraš čekat koji mj da bi dovršio neku tako dužu priču... :(

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 03/01/2022 11:05:56
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/01/2022 : 13:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ringo je postao repetitivan, usporedio bih ga sa bradom Barronom, ono.. lutaju, upadaju u nevolje, izvuku se i tako nekoliko puta a onda epilog na kraju. Za mene tanka trojka a i to je vjerojatno navučeno zbog mojih osobnih preferencija.

Vjerojatno ću i ja ispratiti jer sam negdje čitao da je sezona sa onom juricevom jako dobra.

P.s.pogledao taj jerryjev prijedlog, antiprotivan sam

Da svaki mjesec izlaze po dvije knjige bila bi čista krasotica, bez, naravno prekida sa knjigama koje popunjavanju rupu ( ev jedna stara i jedna nova) I bez kerefeka " čekamo ekskluzivne naslovnice"

Edited by - Kerempir on 03/01/2022 14:32:04
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/01/2022 : 05:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ringo je postao repetitivan, usporedio bih ga sa bradom Barronom, ono.. lutaju, upadaju u nevolje, izvuku se i tako nekoliko puta a onda epilog na kraju. Za mene tanka trojka a i to je vjerojatno navučeno zbog mojih osobnih preferencija.

Vjerojatno ću i ja ispratiti jer sam negdje čitao da je sezona sa onom juricevom jako dobra.

P.s.pogledao taj jerryjev prijedlog, antiprotivan sam

Da svaki mjesec izlaze po dvije knjige bila bi čista krasotica, bez, naravno prekida sa knjigama koje popunjavanju rupu ( ev jedna stara i jedna nova) I bez kerefeka " čekamo ekskluzivne naslovnice"



Ja bi da se to zbomba što prije, ali sam svjestan da si većina to ne može priuštit i zato strpljen-spašen.
A ta rupa me tako češe da je to čudo, jedva čekam da se više zatvori.
A za tu repetitivnost sa Ringom možeš onda isto reći za Žive Mrtvace jer se u cijelom serijalu ponavlja jedna te ista shema. Ali opet an kraju je strip odličan, napet i na kraju krajeva i fino završen i jedan od najpopularnijih amera u zadnjem desetljeću.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 04/01/2022 : 07:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma ni stvar u financijama iako treba imati obzira i na tu činjenicu, već naprosto u užitku čitanja. Ne bih da se radtegne na nekoliko mjeseci između knjiga ali recimo dvije knjige mjesečno što je 4-6 epizoda ovisno o ediciji, pa malo stanka do idućeg mjeseca (talijani su imali 1 epizodu mjesečno!, uz pokoje vanredno izdanje), uzbudljivo prepričavanje ili jamranje ovdje.

Brad barron, ringo i živi mrtvaci uz naizgled sličnu potku ne spadaju u isti koš. Iako nisu ni živi mrtvaci bez mana, ono što izdvaja ovaj strip je ipak što pratimo osobne promjene likova, pa pogledajmo samo faze razvoja ricka, tako da i kada se ponavljaju sprance pristupa im se iz drugačijeg kuta. Priznajem da su druga dva serijala kraća pa možemo reći da nije bilo vremena za razvoj sapunice kao u mrtvacima ali opet prva sezona sirocadi pokazuje kako se može raditi na likovima.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 08/01/2022 : 14:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ok, uzeo sirocad, ovo je klasični primjer socijalnog pritiska. Taman uz univerzum i maxi stigao i novi nathan never
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/01/2022 : 17:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ok, uzeo sirocad, ovo je klasični primjer socijalnog pritiska. Taman uz univerzum i maxi stigao i novi nathan never



Ha?

Uzeo na naš ''nagovor''?
Ja ih platim i puštam dok ne izađu sva 4, onda mi se šalju.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 08/01/2022 : 19:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Kod mene su Siročad tek sad došli na red za čitanje. Do sad sam pročitao Siročad 1-4 i Ringo 1-2. Sutra krećem na Ringo 3. Ono što sam do sad pročitao, meni je to jako dobar serijal. Sva sreća da je tako jer imam već 10 knjiga (od 19). Što bi s njima da mi se ne sviđa. Prodao za neku siću jer LL ih ima još kao u priči na skladištu. Sad su i smanjili nakladu (što je i bilo za očekivati).

Edit: Spalio danas i 3. i 4. knjigu Ringa. Jako dobro! E sad, dali da pročitam i prve dvije knjige Novog svijeta ili da pričekam 3. i 4. knjigu . Mislim da ću ipak pročitati odmah prve dvije pa ove druge dvije kad izađu.

Edited by - Dalen on 09/01/2022 19:55:21
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/01/2022 : 17:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Kod mene su Siročad tek sad došli na red za čitanje. Do sad sam pročitao Siročad 1-4 i Ringo 1-2. Sutra krećem na Ringo 3. Ono što sam do sad pročitao, meni je to jako dobar serijal. Sva sreća da je tako jer imam već 10 knjiga (od 19). Što bi s njima da mi se ne sviđa. Prodao za neku siću jer LL ih ima još kao u priči na skladištu. Sad su i smanjili nakladu (što je i bilo za očekivati).

Edit: Spalio danas i 3. i 4. knjigu Ringa. Jako dobro! E sad, dali da pročitam i prve dvije knjige Novog svijeta ili da pričekam 3. i 4. knjigu . Mislim da ću ipak pročitati odmah prve dvije pa ove druge dvije kad izađu.


Pricekaj sve

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/01/2022 : 17:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja čekam da izađe komplet Siročadi, a onda mi stiže paketić sa njima i ovim novim Nathanima. Siročad mi je super serijal i aj en vidim neki velik pad, a i teško kad mi ej sam Ringo najdraži lik, zajeban, prgav i opak.
Jerry, ako je tako kako kažeš sa ratom svjetova, toplo se nadam da će Ll-ovci podržat tvoj prijedlog o 4 komada istovremeno.
Najgore je kad moraš čekat koji mj da bi dovršio neku tako dužu priču... :(


Ja sam za.
I pet knjiga za zacepiti rupu, sve odmah...
Ali nece jbg.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/01/2022 : 09:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja čekam da izađe komplet Siročadi, a onda mi stiže paketić sa njima i ovim novim Nathanima. Siročad mi je super serijal i aj en vidim neki velik pad, a i teško kad mi ej sam Ringo najdraži lik, zajeban, prgav i opak.
Jerry, ako je tako kako kažeš sa ratom svjetova, toplo se nadam da će Ll-ovci podržat tvoj prijedlog o 4 komada istovremeno.
Najgore je kad moraš čekat koji mj da bi dovršio neku tako dužu priču... :(


Ja sam za.
I pet knjiga za zacepiti rupu, sve odmah...
Ali nece jbg.



A nemaju svi lovu da ispljunu odmah i ja to shvaćam, jbg.
Pa kolko je došla ova tura ekipu koja skuplja MNO u boji..?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/01/2022 : 11:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dosla je 260 × 8 - 20%...
(A sad jos treba i zamjeniti te knjige)
A sto se love tice, bit ce gusto ove godine. Pojacavaju izdanja sa osam na dvanaest, pa puta 12 mjeseci, sa mogucnoscu uleta jos kojeg neplaniranog, 'van rute', kako su kazali... bit ce gusto, zaista.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 18/01/2022 : 10:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause




TAJNA MULTIVERZUMA

Vietti/Vercelli



Imam jedan problem sa slatkom Nicole. Inače Nicole Bayeux mi je bio baš drag lik u Nathanovom univerzumu, a Vietti joj je iznenađujuće dao spin-off nakon Vremenske sage i to prebacivši je preko prostorno-vremenske anomalije u prošlost, odnosno 50-e godine 20. stoljeća. U 1. broju smo se upoznavali s njenim timom i to, ako uzmemo da je tek početni broj, i nije izgledalo loše. U međuvremenu se slatkica Nicole transformirala u ozbiljnu šeficu svog tima potpuno fokusiranu na te anomalije koje će se pokazati puno kompleksnijima od onog što smo vidjeli u Vremenskoj sagi.
I to također nije problem. Dobro je da se likovi razvijaju, a u ovom drugom broju saznajemo i da Nicole nije slučajno bačena u anomaliju. I to ne zvuči loše kao i novi intrigantni lik koji se pojavljuje kroz multiverzume.

Što je onda problem? Najviše u scenariji koji je po meni potpuno zagušen. Vietti kao vrsni scenarist je ovdje malo pretjerao pokušavajući što bolje predstaviti novi Nicolein imidž, pa je pretjerao u tekstualnom dijelu predstavljajući je kao odlučnu šeficu. Po meni neuvjerljivo. Isto kao i neki likovi njenog tima koji me nisu baš oduševili svojim karakterima.
Uz to, koliko god priča s multiverzumima bila intrigantna Vietti je ovdje pretjerao s fantasy elementima koji su me toliko odvraćali od čitanja.

Vidjet ćemo kako će se završiti cijela ova priča oko Nicole (još će biti 2 broja o njoj), ali opći dojam je da su narativne linije s Asjiom i Legs ipak uvjerljivije napravljene što ipak ne znači da Vietti neće do kraja poboljšati cijelu priču.
A sad s nestrpljenjem očekujem Guerru Futuru u sljedećem broju ove edicije koja se ipak pokazala sasvim solidna kad je uspoređujemo s almanasima, maxijima i AA edicijom.



Bože tebe, Jerry, meni je ovo dosad najbolji UA. Sa prva tri broja smo imali upravo problem sa zagusenoscu, jer uvodni brojevi naših glavnih junakinja bili su korektni i zanimljivi ali sve se htjelo utrpati na premali broj stranica umjesto da se razvuklo na barem dva broja (pa i alfini agenti u redovnom serijalu su pomalo ulazili na vrata), dalje mi je asjia bila losnjikava (tu je za moj ukus previše otišlo na spiritualnost, odnosno fantastiku), legs je prolazna a ovdje smo zadobili em zanimljive karaktere cijelog tima, zanimljive zagonetke, dinamični razvoj radnje i, ono što je najbitnije, uspostavljena su čvrste veze sa elementima prijašnjih priča iz redovne serije, tj kontinuitet je ocuvan a zaplela nam se nova saga koja će se s gustom pratiti. Fantasy kao takav mi nije stran ali ovdje ga stvarno ne vidim.

Sve u svemu vrlo dobar broj.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/01/2022 : 12:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Partibrejkeru.

Ma meni Nicole ima najjači potencijal od svih iz ove edicije, pa sam malo kritičniji prema njoj. Vidjet ćemo kako će ovo završiti, nadam se da Vietti neće sve previše zapetljati.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 18/01/2022 : 13:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Sve pet, samo ne iznenadio tvoj kriticizam pa sam sa strepnjom čitao UA.

Je da nam je trenutno redovni Nathan spustio sve moguće letvice da bi ih i baba sa hodalicom mogla preskočiti, ali ovdje je stvarno riječ o dobroj priči, a nemam bojazni za viettija, on sve to lijepo zaplete pa fino razmrsi. Više bi me bilo strah da je riječ o vigni.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/01/2022 : 20:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Kerempir

Vidim da je i nova sezona sirocadi najavljena, morat ću doveo razmisliti.


Meni je 1. sezona bila fantastična, Ringo je već bio u padu, ali ipak ću uzeti i ovu novu sezonu i vjerojatno sve ovo otpratim do kraja. Sasvim solidan serijal, samo se nadam da neće biti u većem padu kako idemo prema kraju.



Siročad su ok strip.
Ringa još nisam čitao

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 19/01/2022 : 09:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
sirocad su ok
ringo malo slabiji al ok
novi svet procitao prvu knjigu... 'nako...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/01/2022 : 09:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Novi svet ima Kavenaga u prvom broju i to je nemerljivi plus. I kraj koji me je skoro pa naterao da bacim strip od besa. Mislim, kapiram da je to upravo reakcija koju je Rrobe hteo, uspelo mu je, ali brate, previše je crno i mučno.

Ono posle je loše.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/01/2022 : 10:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meh. Kavenađo je već crtao Siročad i nije se previše istakao. Bio je sličan ostalim crtačima iz te prve sezone - bolji od ostalih, ali ne i crtež radi kojeg se trči na kiosk. Nije čak ni crtež zbog kojeg bi Tonto pisao kritičke statuse, samo jedan običan sterilni color Bonelli.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/01/2022 : 10:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Inače, prva sezona Siročadi mi je bila meh, a Ringo već bolji, konkretniji. Bilo je više mesa po broju. Sjećam se da mi je bila super ona priča sa ljudožderima i ona scena kad se negdje pojavi bijeli konj usred pustoši pa mu se glavna junakinja divi i ide ga pomazit, a Ringo ga smakne Jer, jebiga, svijet postapokalipse je okrutan i ne živi se od ljepote nego od mesa.

Samo, i u prvoj i u drugoj sezoni ima tih nekih momenata kad krene tolika patetika i crnjaci da to već prelazi u parodiju.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 19/01/2022 : 23:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Maxi 6: Priča o Trixie Palmer

Što da kažem.. piše Piani, pa je štivo idealno za čitanje pred spavanje, ako imate problema sa uspavljivanjem... a može se koristiti višekratno, taman zaspite nakon određene stranice, iduću večer biste nastavili, a onda skuzite da ste već sve zaboravili pa ako ste posebno mazohistički raspoloženi počnete ispočetka i tak...

Supervojnikinja sa izvanrednim sposobnostima a pod pokroviteljstvom generala sjecatelja obavlja razne prljave poslove a dobronamjerna je prema nathanu jer joj je dao kuša njegov sendvič.

Maxi ima 286 stranica, od toga barem pola odlazi na situacije gdje nathan i branko nekoga love.. pa ga izgube, pa čekaju, pa se pogledaju, pa se čuje susanj, pa se okrenu, pa se pogledaju, pa potrce pa pucaju pa vicu "mirko, pazi metak/hvala slavko" i tako ode nekoliko stranica i tako reciklirano više puta ovom stripu.

Em je dosadno pripovijedano, em se likovi i radnja općenito pojavljuju kao fusnote.

Znamo da se nešto desilo trixi na vojnoj obuci, pa nathan mora dopratiti opasnog terorista pa upada u gužvu, pa ima neki nacrt cudnog starinskog oružja, pa se putuje na drugi kraj svijeta pa čudan general, i sve se to samo niže jedno za drugim itd itd ali ne daj boze da u ovih skoro 300 stranica dobijemo smislenu motivaciju, razredu likova i radnje i sl. Idealno za današnju clickbait generaciju koka ima koncentraciju zlatne ribice.

Generalno mlake reakcije likova, a tek "preokret" na kraju sa poludjelim egom znanstvenika koji je očito toliko usamljen da zarobljenom nathanu ispriča sve prije nego ga odluči ubiti.

Žali bože Resinantija potrošenog na ovu dosadu.

Edited by - Kerempir on 20/01/2022 10:37:58
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 20/01/2022 : 08:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#369
Scenarij: Bepi Vigna
Crtež: Max Bertolini, Germano Bonazzi
Naslovnica: Sergio Giardo



https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2022/01/12/albo/commando-omicida-1021258/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1642001825896.jpg--.jpg?1642001826000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1642001826375.jpg--.jpg?1642001826000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1642001826844.jpg--.jpg?1642001827000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1642001827314.jpg--.jpg?1642001827000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1642001827737.jpg--.jpg?1642001828000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1642001828100.png--.png?1642001828000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/01/2022 : 08:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da bih nekad zbog ovih naslovnica, ono nisu vrhunske ali poput trailera za filmove me navuče da pogledam
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/01/2022 : 09:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa table izgledaju dosta dobro!
Volim taj polu-retro crtež i baš mi paše uz NN, ne znam kako se zovo ovo sjenčanje ili što je već gdje sve izgleda iztočkano/prošarano.

I naravno Skotos na naslovnci...ako dobro kužim.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 20/01/2022 09:01:53
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 20/01/2022 : 09:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
ma na prvoj Nathan, Legs, Jerry lone - old school. nema greske. jos Skotos povampireni (klonirani) ili sta vec
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/01/2022 : 10:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Siročad, što reći...

Prva sezona je bila dobra, postapokalipsa, surov dril i stvaranje supervojnika, teorija zavjere i lažni rat, te prije svega odlično okarakterizirati likovi i napet konačni obračun.

Ringo, hah od tog lika puno očekivao, a nažalost malo dobio. Preživljavanje na razorenoj Zemlji, inače sam sucker za takve teme ali falili su mi likovi, tj njihova razreda.

Novi svijet, pfff. Trebalo je to biti puno zanimljivije, za takav setting samo nebo je granica, ali bezvezna čudovišta a premali fokus na kolonijaliste i sl, a još bezveznije je potrosen lik iz prve sezone. Ali hajde imamo još drugu polovicu sezone.
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.83 seconds. Snitz Forums 2000