forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/01/2022 : 10:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
E ali nisam ni rekao da je loše, dapace dosta mi je primamljivo
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/01/2022 : 13:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa table izgledaju dosta dobro!
Volim taj polu-retro crtež i baš mi paše uz NN, ne znam kako se zovo ovo sjenčanje ili što je već gdje sve izgleda iztočkano/prošarano.

I naravno Skotos na naslovnci...ako dobro kužim.


Vjerojatno Skotos iz druge dimenzije.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/01/2022 : 13:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
I tako skromno dođosmo do 500. stranice topica. Dobro je, guramo pomalo, nije kao nekad, ali je Nathan i dalje tu, zanimljiv kome je zanimljiv. Ne damo se.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/01/2022 : 14:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Jerry - imaš li možda ovu naslovnicu u većoj rezoluciji: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/nathan-never-nn-sr-221-cold-case/73924/1/

Ili ovu (iako ne znam je li odgovara za priču "Zaboravljeni životi"): https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/nathan-never-nn-lib-74-zaboravljeni-zivoti-u-oceanskim-dubinama-zaboravljeni-slucaj/37487/0/

Ja nigdje ne mogu naći, sve nešto malo :(

-
-

edit: zanemari ovo moje, uspio naći..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 20/01/2022 18:43:34
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/01/2022 : 17:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Meh. Kavenađo je već crtao Siročad i nije se previše istakao. Bio je sličan ostalim crtačima iz te prve sezone - bolji od ostalih, ali ne i crtež radi kojeg se trči na kiosk. Nije čak ni crtež zbog kojeg bi Tonto pisao kritičke statuse, samo jedan običan sterilni color Bonelli.



Uopšte se ne bih složio, od poćetka je bilo jasno da su Kavenago i Del'Edera kilometrima ispred ostalih (mada Del Ederi onaj kolor nije odgovarao, vidi kako izgleda u Nešto nam kasapi decu). No, svakom svoje.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/01/2022 : 18:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ta prva sezona Siročadi mi je sterilno nacrtana kaša osrednjoće di se niko nije istakao osim naslovničara. Mozda je greska sto su svi crtači crtali slično? Imam dojam da je crtački Ringo puno raznolikiji. Nisam ni znao da je del Edera crtao Orfane, zapeo mi je za oko tek u SIKTC. Tamo samo skuzio da je faca i sad se veselim ovom novom Dilanu kojeg crta.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/01/2022 : 18:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kavenago je meni bio super jos u Cassidyu. Ali ovo sto kaze pcoro bas mi se nisu nesto isticali pojedinacno crtaci na Orfanima, barem u prvih 6 epizoda sto sam procitao, svugde je nekako upeglan taj crtez da bude ujednacen i jednoobrazan. Ali tako mi se cinilo kada sam ga prvi put citao kada je Darkvud objavljvao taj serijal, a to je bilo dosta davno. Mozda sada kada bih uzeo da ga citam bih primetio razlike u kvalitetu crteza i pojedinacnih crtaca. Tada su mi manje vise svi bili tamo neki novi Bonelli crtaci za koje nikad nisam cuo, sem za Kavenaga kog sam znao s Kasidija.

I da dodam, bas bih voleo da procitam i Ringa i ovaj novi nastavak sto je izbacio Libellus, ali me ne interesuje toliko strip da bih kupovao libellusovo izdanje, steta sto ovo DW nije izgurao do kraja (ali dobro je barem imamo prvu sezonu) i steta sto barem nema tog libellusa kod nas u nekoj biblioteci pa da pozajmim da procitam do kraja.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/01/2022 : 18:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
O, ima itekako razlike, koliko god se trudili biti ujednaceni. S tim da, stilom, Dell’Edera najviše odskače. Začudo, više i od Dall’Oglia.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4701 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 20/01/2022 : 19:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Jerry - imaš li možda ovu naslovnicu u većoj rezoluciji: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/nathan-never-nn-sr-221-cold-case/73924/1/

Ili ovu (iako ne znam je li odgovara za priču "Zaboravljeni životi"): https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/nathan-never-nn-lib-74-zaboravljeni-zivoti-u-oceanskim-dubinama-zaboravljeni-slucaj/37487/0/

Ja nigdje ne mogu naći, sve nešto malo :(

-
-

edit: zanemari ovo moje, uspio naći..

Kaj mene ne pitaš, imam ja

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/01/2022 : 19:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je čak i hejter Dekara u ono vreme da onaj što je crtao trojku „pristojno” crta. I could be wrong, tnough. Na Novom svetu je Kavenago već vidno, vidno odskočio.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/01/2022 : 19:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

steta sto ovo DW nije izgurao do kraja


Cena je bukvalno bila toliko niska da se jedva pokrivalo. A nije postalo ni hit, niti je generisalo bilo kakav buzz.

Plus, Ringo mi se nije svideo, ceo minić je delovao kao filer, pa nisam ni insistirao. Novi svet u početku jeste delovao dobro, posle nije, a na kraju je sve otišlo bestraga.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/01/2022 : 20:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Šteta za to Darkwoodovo izdanje Siročadi, meni je onaj SC kompletić prekrasno izgledao. To je bio jedan od ljepših artefakta regionalnog izdavaštva tih godina. One blještave korice i privlačne naslovnice .. lijepo bi izgledale na polici, čak iako priča i nije vrhunska.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/01/2022 : 20:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
@Djole, kad si već tu da se vratimo Nathanu, čitaš li šta novijih epizoda iza broja 300? Ili si ga prekrižio nakon Omege?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/01/2022 : 21:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa table izgledaju dosta dobro!
Volim taj polu-retro crtež i baš mi paše uz NN, ne znam kako se zovo ovo sjenčanje ili što je već gdje sve izgleda iztočkano/prošarano.



Raster. Nekada, kad samo svijet i ja bili mladi, moglo se u knjižarama kupiti folija sa raznim uzorcima rastera. Onda se se folije izrezivale i prislanjale na dio koji želite poktiri, olovkom onda po rasteru i on ostane zalipljen na tablama. Ili se bez izrezivanja samo prislanjalo priko crteža, i olovkom šaralo priko dok se ne zalipi

Danas se pretpostavljam kompjuterski ( boja ) dobije isti efekt uz puno lakši proces.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/01/2022 : 22:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Kaj mene ne pitaš, imam ja


Poslao ti sad p.m., da vidiš to što sam ja izrezao, pa ako ti imaš bolju naslovnicu, poslat ćeš mi :)

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 20/01/2022 22:00:58
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/01/2022 : 22:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

@Djole, kad si već tu da se vratimo Nathanu, čitaš li šta novijih epizoda iza broja 300? Ili si ga prekrižio nakon Omege?



Prekrižio.

Pretrčao Misiju Jupiter, u početku još i bilo čitljivo, a onda je Vinja sve sjebao u poslednjoj svesci (neću reći na kraju, jer ono nije nikakav kraj). Mislim, Vinja odgovara na misteriju ko su oni monasi iz almanaha OD PRE 25 GODINA?!

Ne, neću da čitam takav strip, to ni Klermont nije radio.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/01/2022 : 18:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by going going

steta sto ovo DW nije izgurao do kraja


Cena je bukvalno bila toliko niska da se jedva pokrivalo. A nije postalo ni hit, niti je generisalo bilo kakav buzz.

Plus, Ringo mi se nije svideo, ceo minić je delovao kao filer, pa nisam ni insistirao. Novi svet u početku jeste delovao dobro, posle nije, a na kraju je sve otišlo bestraga.



Ma dobro svakako je prvi serijal zaokruzen i ovo je dovoljno.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/01/2022 : 08:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

O, ima itekako razlike, koliko god se trudili biti ujednaceni. S tim da, stilom, Dell’Edera najviše odskače. Začudo, više i od Dall’Oglia.


Tocno. Dojma sam iako su se trudili biti ujednaceni, (mozda je to stvarno bila ideja vodilja), ipak su stilovi razliciti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/01/2022 : 13:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Posle ohoho vremena procitam jednog Nathana, tacnije Ogrlicu od zada i.. Pitam se zasto je Nathan u toj epizodi uopce potreban? Jer prema tome kako je sve osmislio Ostini, nije. Epizoda bi bila recimo "ok" bez Nathana u njoj.

Jack the Black.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 22/01/2022 : 18:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Posle ohoho vremena procitam jednog Nathana, tacnije Ogrlicu od zada i.. Pitam se zasto je Nathan u toj epizodi uopce potreban? Jer prema tome kako je sve osmislio Ostini, nije. Epizoda bi bila recimo "ok" bez Nathana u njoj.



i nažalost nije to jedina..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 24/01/2022 : 07:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Još jedna recka od drogsyja, slažem se s dozivljenim, jedino što bi nadi recenzenti trebali poraditi ba pr-u i obrađivati bolje priče da privučete nove čitatelje

Čitam inače novog nathana, sve mi to ostavlja puno bolji dojam. Napišem kada završim.

Edited by - Kerempir on 24/01/2022 07:58:51
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/01/2022 : 08:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Drogsy otvara tjedan Nathana:

https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-lib-74a-zaboravljeni-zivoti/2758/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/01/2022 : 12:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
https://www.stripovi.com/aukcije/nathan-never-libellus-komplet/19116508/
šta je ovo
i garfild se rješava stripova
odrastao? :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/01/2022 : 13:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Sad imaš šansu Željko opet imati sve od Nathana. ;)
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 24/01/2022 : 13:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Nije sve. Fale Super book 1 i 2 .
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.91 seconds. Snitz Forums 2000