forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 568

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 19/05/2022 : 11:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

quote:
Originally posted by Kerempir

Evo i procitane prve epizode iz novog redovnog Nathana:

234 Citadela

Mogu samo reći pre-o-dli-can!

Link i Nathan istražuju napušteni asteroid na kojem su vrseni pokusi za ljudsku kolonizacije svemira ali tajanstveni fenomen prije 12 godina (AA2: Svemirski brodolomci!!) skrenula je asteroid i on je bio izgubljen za firmu koja je njome upravljala a sada se tajanstveno kreće prema Zemlji, sa naznakama neobičnih aktivnosti na svojoj površini.

Sve u svemu izvrstan sf triler sa meni i inače najboljim tandemom iz agencije alfa poslanim u istrazivanje tajanstvenog asteroida, još pride je link zasjenio i samog nathana, imamo i vojsku koja djeluje po principu za svaki problem samo treba pronaći odgovarajući cekic, a osim poveznice sa AA 2 moram pregledati ima li veze i sa AA 14: Novi junaci.

Odličan mi je Perniola, a i crtež (Gradin i Oskar) je na nivou.

Sve u svemu da su ostala dva broja u ovoj knjizi totalni shit, ja sam već zadovoljan.

I ne, nije riječ o kriterijima spuštenim zbog nesretne Kompanije, baš sam uživao u epizodi.

i meni je odlican! mislim da nem aveze sa AA14 (AA14 ima veze sa AA7 sto se Linka tice). Prelistao sam ga na blic. I meni se ucinilo da ima veze sa CItadelom i spajanja sa njenom AI...

A za tog Mirka Perinjolu sam cuo sve najgore (mislim cak i na ovom forumu). Da je u stvari grobar NNa. Al meni se ovaj dopao



Jeste, moram vidjeti koje je epizode odradio Perniola da shvatim taj njegov negativni imidž ali ovdje je definitivno rasturio.

I da, naknadno sam bio napisao da ipak nema direktne poveznice sa aa14. Mislio sam da će citadela biti temelj za linkovu bazu u toj epizodi.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 19/05/2022 : 16:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
quote:
Originally posted by Dalen
Ja sam bivši audiofil . Tako uvijek kažem za sebe. Zašto bivši. Jer povrh filmova, serija, sporta, odlazaka na more i šetnje te naravno čitanja stripova više jednostavno nemam toliko vremena u slobodnom vremenu za ozbiljno slušanje glazbe. Davno prije mi je to bio prioritet. Hobi broj 1. Nije bilo dana a da nisam barem nekoliko LP-a ili CD-a poslušao u miru kako spada. Nekad uz čitanje stripova i HiFi revija a nekad bez dodatne zanimacije, samo slušanje glazbe. Nije bilo HiFi sajma u HR da nisam bio, i to svake godine. Bio sam jednom i na High End Munichu (e to ja zovem sajam). Sad mi je to postalo samo usputno. Na poslu, na moru, u autu i sl. I to neaudiofilski . Možda opet jednom .
Ma nikad stati s glazbom. Nema sanse. Rade ne disati... jedino sto vise ne pustam ploce, ne trazim jos bolje zvucnike i ne bavim se vise audio opremom... sad mi svi ti uredaji stoje bezveze,(kao napustena i neupotrebljiva skalamerija), jer svaku stvar koju zelis mozes takoreci imati u dzepu... koncerti, e to je vec nesto drugo. Napokon je pocelo nakon ove dvogodisnje Korona patnje. Samo ovaj mjesec 5 u Zagrebu. E sad jbg. sto nista nije u Splitu pa sve moram ici gore, drugi je problem. A citanje je opet posebna stvar. Evo recimo, manje zahtjevno stivo tipa Bonelli, obavezno odradim slusajuci neki novi ili stari glazbeni album. Pa pocesto i uz Fibrine stripove. Znaci, slusam albume dosta, ne kao nekad, kako si i sam rekao po 3-4 dnevno, ali ne odustajem, i istrazujem i ponavljam u nedogled stare. Citam i pratim ogromnu kolicinu naslova i stizem sve uredno. I po 500-injak stranica dnevno. A gdje su jos knjige sto je Mladjo kazao... ali stigne se. I uredno pratiti/citati/sakupljati produkciju.
Glazba i strip, ne mogu zamisljati zivot bez toga...ako bi to i bio zivot. Kasnim doduse sa kupljenim novim LL Neverima , jer sam 'iznapadao' neke stare serijale ponovo po drugi, treci put. Kako rekoh, uredno, sporadicno repetiram i davno izasle naslove svih nakladnika i nalazim s gustom vremena za podsjecanje.

Meni ne stoji sve bez veze (osim CD playera kojeg nisam uključio jedno barem godinu dana ). Pojačalo je upaljeno non-stop. TV i sve ostalo se sluša preko njega i zvučnika. A traganje za sve boljim (skupljim) uređajima sam prestao ima već 10-tak godina. Ionako imam debelo preskupe uređaje za ono što mi sada koriste. Zadnjeg koncerta kojeg se sjećam da sam bio je Roger Waters (The Wall) u Zagrebu. Ima već sigurno 10-tak godina od toga. Izgubio sam volju i za to. Sad je bio u Lisinskom Dead Can Dance koji su mi oduvijek bili dragi a nisam ni pomislio otići na koncert. Jednostavno drugi prioriteti u životu. More, ribolov, šetnje (sa suprugom naravno ) su mi na prvom mjestu u slobodnom vremenu. Tek onda stripovi, filmovi, serije pa sve ostalo. Dan ima samo 24 sata . Dižem se u 6:30 a odem u krevet nikad prije 24:00. Dobro, vikendom se ne dižem u 6:30 .
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2022 : 17:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dalene izdrzi!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 19/05/2022 : 21:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Ima li kakve naznake kad će 17. knjiga? Prošlo je skoro godinu dana od 16., ovim tempom nikad nećemo popuniti rupu:/
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/05/2022 : 10:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
@odoakar

Otišao na LL forum da vidim najave za ovu godinu. Što se tiče NN, jedino je zasad u pripremi specijal 20, nije definirano kada, ali naravno to ne znači da neće biti drugih Nathana.

Što se tiče gornje offtopic rasprave, glazba je prvo čega ću se s lakoćom riješiti. Slobodno mi dajte papir da potpišem i ovjerim kod javnog bilježnika. Ali lako mi srati kad sam nagluh
Go to Top of Page

yasmiel
Starting Member

84 Posts

Member since 07/05/2016

Posted - 20/05/2022 : 16:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send yasmiel a Private Message  Reply with Quote
Da, u najavi vidim samo SP20 i UA7 za sada, tako da ne očekujem ništa drugo u barem slijedećoj ili slijedeće 2 ture.
Zanimljivo da je preskočen Almanah 9, koji bi kronološki trebao biti ispred iznad navedena 2 izdanja.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/05/2022 : 17:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Offtopic, ne bih rekao.
Nathan je jedini junak stripa ikad, koji je pasionirani sakupljac glazbenih albuma, sto me je onomad instant i privuklo, kao jedna od prvih karakteristika stripa/junaka. Narocito u prvim brojevima. Steta sto to kolekcionarstvo Nathana, tu njegovu bitnu karakteristiku ne podastiru i danas u pricama.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/05/2022 : 02:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Drogsyjeva recenzija otvara Nathanov tjedan:

https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-lib-68a-b-neuhvatljivi/2834/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/05/2022 : 02:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nathanov tjedan nastavljamo novom recenzijom najvećeg Nathanovog eksperta u našim krajevima:

https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-lib-62c-smrt-u-svemiru/2835/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 25/05/2022 : 08:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Druga epizoda u 79.knjizi Nathana Nevera:

235 Preobražaj

Perniola opet rasturio! Ova epizoda je doduše slabija od prethodne ali i dalje po mom gustu. Uspješno je povezao ovu priču sa nekim davnim uspjesnicama (ja, robot) , a na momente sam mislio da čitam Meddu u starim danima kada je uvodno počelo sa otuđenjem da bi zatim priča poprimila policijske i akcijske razmjere. Andrea Cascioli je pak sve to lijepo popratio svojim crtežom.

No ova epizoda ima i određenih manjkavosti i nelogičnosti, kao npr. navodna tajna alfina istraga o kojoj svi trube u medijima i sl, a i kraj mi je malo pao, ali sub city, roboti, prava androida, ovo ono pa mi je bilo dobro.

Sad me još čeka vigna, ali odavno sam smanjio kriterije tako da me više ne može iznenaditi. Ili možda uspije?


odlicna epizoda. slazem se sa tobom. opet me Mirko zadivio (a opet pponavljam svi su ga pljuvali na forumu da kad on dodje sve ode u k...)

Samo malo pobrkah neka desavanja iz serijala:
- Epizoda Ja Robot se radi o C-09 (kao i prva epizoda serijala) i on se vise nigde ne pojavljuje? (dobro osim Giganata gde je buducnost). Jel tako?
- C-09 je Android isto kao i Link? jel tako?
- Koja je onda razlika izmedju Androida i Robota? Roboti su onda onaj staretinar MAC i ovi roboti iz Sub-City?
- Druga stvar koju sam pobrkao kroz serijal je Link. Primljen je u Alfu u onoj epizodi oko Godzile. I sredjen mu je kod za ona 3 zakona kao i kod C-09. Medjutim u poslednjih 50ak epizoda i AA gde se pojavljuje je dosta svojeglav (poneka i surov) i dosta je promenio stavove. Ako se dobro secam Sigmund mu je nesto prckao i posle toga je takav. Koja je to epizoda? I da li ovaj Linkov preobrazaj vodi ka nekoj kulminaciji u daljim epizodama?
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/05/2022 : 22:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Nakon duže pauze sa Nathanom, evo da sam prošli tjedan kupio AA i redovnog NN. Prvo se čitala AA. Dakle,


Isti slučaj i kod mene. Napokon opet Nathan došao na red i to namjerno sa slabijom knjigom, dakle AA.

quote:
Originally posted by Kerempir

Agencija Alfa 22

Sumska kraljica
A ono, može proći. Imamo ekologiju, genetski inženjering, solidan crtež te gole mayine sise.


Ekološki motivi su česti u ovoj ediciji. Ako kažem da je ovo jedina prolazna priča kakve su tek ostale. Malo baca na Black Pantheru s tim da je ovo dosta naivnije, a Mayine sise su uzele svu pozornost. Jadni mi kako se Bonelli počeo prostituirati. 6/10

quote:
Originally posted by Kerempir

Voditeljica
Ljudi će stvarno misliti da serem po pianiju kao da mi je preoteo curu pa ga zato svakom prilikom gadim, ali ovo je stvarno shit. I još u kombinaciji sa lošim crtežom. Kako je počelo sa feudalnim japancima, pomislio sam da neće valjda kopirati millerovog ronina.. Sad mi je žao što to ipak nije napravio jer japanci nemaju smisla. A zanimljiviji su od glavne radnje.


Ja imam osjećaj da nas je jadni Piani stvarno mislio uvjeriti da je napokon napisao smislen scenarij. Ali ovaj bućkuriš je rijetko kad viđen. Ali tek kad vidimo šta je asistentica poznate voditeljice smislila kako bi smirila svoju savjest ima da nam skoče obe zjenice oka. Malumno do boli. 2/10

quote:
Originally posted by Kerempir

Zamka za Janine
96 sati ili Taken sa Nathanom umjesto Liama Neesona. Dopadljiva brza akcija sa zajebanim Nathanom i pozoristem sub cityja, premda mi je stran koncept da se samo tako otimaju žene za trgovinu robljem, više mi ima smisla da je riječ o ženama nižeg društvenog sloja, izbjeglicama i sl. Janine mi je oduvijek iritantna svojom emo pojavom, ali ovdje je ta crta svedena na minimum. Ipak mi je skroz besmisleno nathanovo preispitivanje o moralnosti svog čina na samom kraju.


Volim priče s Janine. Jako mi je drag njen lik mada je bačen potpuno u zapećak. Ovdje je sve naizgled lijepo. Opet je Janine u svom izletu po gradu, opet zapada u nevolje i Nathan je mora spasiti. Odličan crtež, lijepo prikazana atmosfera 2. razine, ali ono glavno, priča tako tanušna. Ova trgovina ženama me podsjeća na Zagora kad scenaristi počinju ponavljati motiv s trgovinom vatrenom vodom. 5/10

quote:
Originally posted by Kerempir

Klinika smrti
Klinika za mršavljenje kao paravan za ilegalne pokuse nad kontrolom ponašanja. Nisam vidio smisla u tome, kao i ono gdje se negativac nadugo i nasiroko izbrblja zarobljenoj agentici što točno rade. Zašto pobogu? Jer ima dobre sise? Ono, sama ideja eksperimenata ina smisla ali provedba je loša, pa naravno da su odmah postali sumnjivi i na meti nadzora, a opet da nisu tako blesavi možda ih se ne bi ni istrazivalo?


Mayin paravan je tako loš da bih je i dijete odmah otkrilo. Ono, ovako seksi žena pa bi htjela smršavjeti. Ja joj ne bi ni kila skinuo, samo bi uronio u nju. ;) 4/10
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 26/05/2022 : 19:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

quote:
Originally posted by Kerempir

Druga epizoda u 79.knjizi Nathana Nevera:

235 Preobražaj

Perniola opet rasturio! Ova epizoda je doduše slabija od prethodne ali i dalje po mom gustu. Uspješno je povezao ovu priču sa nekim davnim uspjesnicama (ja, robot) , a na momente sam mislio da čitam Meddu u starim danima kada je uvodno počelo sa otuđenjem da bi zatim priča poprimila policijske i akcijske razmjere. Andrea Cascioli je pak sve to lijepo popratio svojim crtežom.

No ova epizoda ima i određenih manjkavosti i nelogičnosti, kao npr. navodna tajna alfina istraga o kojoj svi trube u medijima i sl, a i kraj mi je malo pao, ali sub city, roboti, prava androida, ovo ono pa mi je bilo dobro.

Sad me još čeka vigna, ali odavno sam smanjio kriterije tako da me više ne može iznenaditi. Ili možda uspije?


odlicna epizoda. slazem se sa tobom. opet me Mirko zadivio (a opet pponavljam svi su ga pljuvali na forumu da kad on dodje sve ode u k...)

Samo malo pobrkah neka desavanja iz serijala:
- Epizoda Ja Robot se radi o C-09 (kao i prva epizoda serijala) i on se vise nigde ne pojavljuje? (dobro osim Giganata gde je buducnost). Jel tako?
- C-09 je Android isto kao i Link? jel tako?
- Koja je onda razlika izmedju Androida i Robota? Roboti su onda onaj staretinar MAC i ovi roboti iz Sub-City?
- Druga stvar koju sam pobrkao kroz serijal je Link. Primljen je u Alfu u onoj epizodi oko Godzile. I sredjen mu je kod za ona 3 zakona kao i kod C-09. Medjutim u poslednjih 50ak epizoda i AA gde se pojavljuje je dosta svojeglav (poneka i surov) i dosta je promenio stavove. Ako se dobro secam Sigmund mu je nesto prckao i posle toga je takav. Koja je to epizoda? I da li ovaj Linkov preobrazaj vodi ka nekoj kulminaciji u daljim epizodama?



Baš si mi dao zadaću
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 26/05/2022 : 19:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Kerempir

Nakon duže pauze sa Nathanom, evo da sam prošli tjedan kupio AA i redovnog NN. Prvo se čitala AA. Dakle,


Isti slučaj i kod mene. Napokon opet Nathan došao na red i to namjerno sa slabijom knjigom, dakle AA.

quote:
Originally posted by Kerempir

Agencija Alfa 22

Sumska kraljica
A ono, može proći. Imamo ekologiju, genetski inženjering, solidan crtež te gole mayine sise.


Ekološki motivi su česti u ovoj ediciji. Ako kažem da je ovo jedina prolazna priča kakve su tek ostale. Malo baca na Black Pantheru s tim da je ovo dosta naivnije, a Mayine sise su uzele svu pozornost. Jadni mi kako se Bonelli počeo prostituirati. 6/10

quote:
Originally posted by Kerempir

Voditeljica
Ljudi će stvarno misliti da serem po pianiju kao da mi je preoteo curu pa ga zato svakom prilikom gadim, ali ovo je stvarno shit. I još u kombinaciji sa lošim crtežom. Kako je počelo sa feudalnim japancima, pomislio sam da neće valjda kopirati millerovog ronina.. Sad mi je žao što to ipak nije napravio jer japanci nemaju smisla. A zanimljiviji su od glavne radnje.


Ja imam osjećaj da nas je jadni Piani stvarno mislio uvjeriti da je napokon napisao smislen scenarij. Ali ovaj bućkuriš je rijetko kad viđen. Ali tek kad vidimo šta je asistentica poznate voditeljice smislila kako bi smirila svoju savjest ima da nam skoče obe zjenice oka. Malumno do boli. 2/10

quote:
Originally posted by Kerempir

Zamka za Janine
96 sati ili Taken sa Nathanom umjesto Liama Neesona. Dopadljiva brza akcija sa zajebanim Nathanom i pozoristem sub cityja, premda mi je stran koncept da se samo tako otimaju žene za trgovinu robljem, više mi ima smisla da je riječ o ženama nižeg društvenog sloja, izbjeglicama i sl. Janine mi je oduvijek iritantna svojom emo pojavom, ali ovdje je ta crta svedena na minimum. Ipak mi je skroz besmisleno nathanovo preispitivanje o moralnosti svog čina na samom kraju.


Volim priče s Janine. Jako mi je drag njen lik mada je bačen potpuno u zapećak. Ovdje je sve naizgled lijepo. Opet je Janine u svom izletu po gradu, opet zapada u nevolje i Nathan je mora spasiti. Odličan crtež, lijepo prikazana atmosfera 2. razine, ali ono glavno, priča tako tanušna. Ova trgovina ženama me podsjeća na Zagora kad scenaristi počinju ponavljati motiv s trgovinom vatrenom vodom. 5/10

quote:
Originally posted by Kerempir

Klinika smrti
Klinika za mršavljenje kao paravan za ilegalne pokuse nad kontrolom ponašanja. Nisam vidio smisla u tome, kao i ono gdje se negativac nadugo i nasiroko izbrblja zarobljenoj agentici što točno rade. Zašto pobogu? Jer ima dobre sise? Ono, sama ideja eksperimenata ina smisla ali provedba je loša, pa naravno da su odmah postali sumnjivi i na meti nadzora, a opet da nisu tako blesavi možda ih se ne bi ni istrazivalo?


Mayin paravan je tako loš da bih je i dijete odmah otkrilo. Ono, ovako seksi žena pa bi htjela smršavjeti. Ja joj ne bi ni kila skinuo, samo bi uronio u nju. ;) 4/10



Dobro si potrefio redoslijed čitanja
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/05/2022 : 23:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Zbog eliminiranja ostatka ostataka nerecenziranih epizoda, moramo se vratiti na početno razdoblje Nathanova serijala:

https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-supb-11f-kolonije/2836/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/05/2022 : 23:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ukratko, daleko je ovo od svega što je ovaj serijal nudio u tom tada još uvijek uzbudljivom početnom periodu i ako ćemo iskreno, puno mi je bolji fanovski uradak naših Jerryja i Igmana od ove, kao i većine promašenih kratkih priča ovoga serijala.

Nema ti druge, morat ćeš napraviti recenziju djela i ovih anonimnih autora.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/05/2022 : 23:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Ukratko, daleko je ovo od svega što je ovaj serijal nudio u tom tada još uvijek uzbudljivom početnom periodu i ako ćemo iskreno, puno mi je bolji fanovski uradak naših Jerryja i Igmana od ove, kao i većine promašenih kratkih priča ovoga serijala.

Nema ti druge, morat ćeš napraviti recenziju djela i ovih anonimnih autora.



Uh, jedva sam sklepao ovu recenziju.

Ipak, možda jednom...

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/05/2022 : 23:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Evo i procitane prve epizode iz novog redovnog Nathana:

234 Citadela

Mogu samo reći pre-o-dli-can!

Link i Nathan istražuju napušteni asteroid na kojem su vrseni pokusi za ljudsku kolonizacije svemira ali tajanstveni fenomen prije 12 godina (AA2: Svemirski brodolomci!!) skrenula je asteroid i on je bio izgubljen za firmu koja je njome upravljala a sada se tajanstveno kreće prema Zemlji, sa naznakama neobičnih aktivnosti na svojoj površini.

Sve u svemu izvrstan sf triler sa meni i inače najboljim tandemom iz agencije alfa poslanim u istrazivanje tajanstvenog asteroida, još pride je link zasjenio i samog nathana, imamo i vojsku koja djeluje po principu za svaki problem samo treba pronaći odgovarajući cekic, a osim poveznice sa AA 2 moram pregledati ima li veze i sa AA 14: Novi junaci.

Odličan mi je Perniola, a i crtež (Gradin i Oskar) je na nivou.

Sve u svemu da su ostala dva broja u ovoj knjizi totalni shit, ja sam već zadovoljan.

I ne, nije riječ o kriterijima spuštenim zbog nesretne Kompanije, baš sam uživao u epizodi.


Baš sam i ja uživao u ovoj epizodi. Osjetila se ona stara vibra iz "Svemirskih brodolomaca", uzbudljivo, napeto do kraja s sasvim prihvatljivim i zgodnim završetkom. A saznajemo i da naš Nathan postaje suicidalan. ;)
Epizode s Linkom većinom je preuzimao Vietti i stoga imaju onaj njegov rukopis koji je Perniola vrlo dobro prenio. Volim kad se pojavljuju unutarnje misli kod junaka, daju priči poseban pečat. Crtež ok mada bih volio da ga je u cijelosti crtao Gradin.

Sve u svemu, osjećaju se pozitivnije vibracije u serijalu kako idemo prema "Ratu svjetova". Dobar je to osjećaj, napokon.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 27/05/2022 : 08:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Zbog eliminiranja ostatka ostataka nerecenziranih epizoda, moramo se vratiti na početno razdoblje Nathanova serijala:

https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-supb-11f-kolonije/2836/




Nisam čitao epizodu ali špica mi je da je crta Mari. Mari mi je baš na Nathanu bio najbolji, crtao je lijepom gustom crnom, likovi su mu bili melankolični u pm, a opet je bio precizan. Kasnije u Dilanu je krenuo previše u karikaturu i fušarenje za moj ukus.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/05/2022 : 19:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nathanov tjedan zaključujemo s još jednom Drogsyjevom recenzijom:

https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-lib-74b-u-oceanskim-dubinama/2837/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/06/2022 : 12:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
222/223KIBERNETIČKI NAPAD/NULTA GRAVITACIJA
Kako loš Nathan!Pročitao sam ga do kraja (suprotno mojim dosadašnjim uvjerenjima jer rekoh možda je nešto bitno za kontinuitet) ali vraga...
Ocjena:3/10
Crtež:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/06/2022 : 06:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

222/223KIBERNETIČKI NAPAD/NULTA GRAVITACIJA
Kako loš Nathan!Pročitao sam ga do kraja (suprotno mojim dosadašnjim uvjerenjima jer rekoh možda je nešto bitno za kontinuitet) ali vraga...
Ocjena:3/10
Crtež:7/10



To je onaj gdje je i Tajna Calvina Whitea...
Ja se iskreno ni ne sjecam tih epizoda, a nisu davno isle. Ima nazalost Nathan tih epizoda koje vec sutra ujutro zaboravis jer sluze samo da zauzmu mjesecno mjesto na trafici. To je rak rana ogromnog tkiva on going serijala; izlizanost. Klisej. Nedostatak ideja. Na silu gurana rutina! Naravno, Nathan je jos i okej usprkos sijaset bljutavih rutinskih krimi pricica bez 'dovoljno soli'. Dosta je samo pogledati sto se radi s Zagorom ili stricem Martinom u 'tvornici snova' iz Vie Bonarroti. (Da ne kazem i Texom, tim SBE 'obiteljskim draguljem') Sve postane tek obicna 'fabrika'. Samo pokretna traka...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/06/2022 : 18:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by mladjo

222/223KIBERNETIČKI NAPAD/NULTA GRAVITACIJA
Kako loš Nathan!Pročitao sam ga do kraja (suprotno mojim dosadašnjim uvjerenjima jer rekoh možda je nešto bitno za kontinuitet) ali vraga...
Ocjena:3/10
Crtež:7/10



To je onaj gdje je i Tajna Calvina Whitea...
Ja se iskreno ni ne sjecam tih epizoda, a nisu davno isle. Ima nazalost Nathan tih epizoda koje vec sutra ujutro zaboravis jer sluze samo da zauzmu mjesecno mjesto na trafici. To je rak rana ogromnog tkiva on going serijala; izlizanost. Klisej. Nedostatak ideja. Na silu gurana rutina! Naravno, Nathan je jos i okej usprkos sijaset bljutavih rutinskih krimi pricica bez 'dovoljno soli'. Dosta je samo pogledati sto se radi s Zagorom ili stricem Martinom u 'tvornici snova' iz Vie Bonarroti. (Da ne kazem i Texom, tim SBE 'obiteljskim draguljem') Sve postane tek obicna 'fabrika'. Samo pokretna traka...



Da, nažalost. Tajna Calvina Whitea malo popravlja ukupni dojam ove knjige ali ne previše, makar je on bar čitljiv. A ako ćemo o crtežima, e to je onda druga priča.
Sadržaj:5/10
Crtež:8/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 05/06/2022 18:05:02
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 07/06/2022 : 11:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#373 Bis
Scenarij: Davide Rigamonti
Crtež: Lucia Arduini, Antonella Vicari, Matteo Resinanti, Pietro Vitrano
Naslovnica: Sergio Giardo



https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2022/05/27/albo/la-versione-di-herschfeld-1021741/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1653644076055.jpg--.jpg?1653644076000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1653644076520.jpg--.jpg?1653644076000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1653644076941.jpg--.jpg?1653644077000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1653644077476.jpg--.jpg?1653644077000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1653644077918.jpg--.jpg?1653644078000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/06/2022 : 13:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica je bzvz, ali crtež unutra dosta dobar. O ostalome kada dođe kod nas. :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/06/2022 : 06:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica, sminkerska-pozerska-sterilna. Ovaj 'BIS', kao kod strica Martina...
Nisam bas impresioniran ni crtezom unutra.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 568 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.8 seconds. Snitz Forums 2000