forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/03/2019 : 21:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by nagor

Što se tiče epskih makljaži kod Zagora, pada mi na pamet da me je kao klinca oduševio napad Žutog Zmaja na brod Honest Joea. Prva polovica stripa (Zmajevi gusari) je čista akcija. Napeto približavanja kineskih džunki i onda epski obračun na jedno 30ak-40ak stranica. Baš je bio dobar fajt. Zagor se iskazao kao veliki borac, a u pozadini sve to pratio legendarni Žuti Zmaj, koji nakon pobjede odluči regrutirati Zagora za tajni zadatak. Predlično!



To su ta vremena kad je Bure rasturao



Da, ali to nije bila megalomanska makljaža na kakvu sam se je na u svom postu referirao, već uzbudljiva, šokantna i inteligentna scena obrane od napada gusara na brod.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 27/03/2019 21:33:22
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/03/2019 : 22:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Pada mi na pamet onaj Zagorov aperkat u onoj kišnoj mračnoj močvari na početku Osvete vudu.



Ili ovaj u Teksaškim rendžerima. "Crta!"


Edited by - nagor on 27/03/2019 22:55:12
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/03/2019 : 23:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by nagor

Što se tiče epskih makljaži kod Zagora, pada mi na pamet da me je kao klinca oduševio napad Žutog Zmaja na brod Honest Joea. Prva polovica stripa (Zmajevi gusari) je čista akcija. Napeto približavanja kineskih džunki i onda epski obračun na jedno 30ak-40ak stranica. Baš je bio dobar fajt. Zagor se iskazao kao veliki borac, a u pozadini sve to pratio legendarni Žuti Zmaj, koji nakon pobjede odluči regrutirati Zagora za tajni zadatak. Predlično!



To su ta vremena kad je Bure rasturao



Da, ali to nije bila megalomanska makljaža na kakvu sam se je na u svom postu referirao, već uzbudljiva, šokantna i inteligentna scena obrane od napada gusara na brod.



Eh... Da je Bure i danas takav.
Zmajevi gusari su mu gotovo perfektni.

Edited by - velka031 on 27/03/2019 23:30:56
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/03/2019 : 05:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ferri

- Indijanci Espanola (Haiti) rekli su Kolumbu da su crni ljudi bili na ostrvu prije njegovog dolaska. Kao dokaz, predstavili su Kolumbu koplja tih afričkih muslimana.




Sve ako je i bila riječ o kopljima crnaca, na temelju čega se došlo do zaključka da su u pitanju upravo crnci-muslimani!?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46516 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/03/2019 : 07:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by Ferri

- Indijanci Espanola (Haiti) rekli su Kolumbu da su crni ljudi bili na ostrvu prije njegovog dolaska. Kao dokaz, predstavili su Kolumbu koplja tih afričkih muslimana.




Sve ako je i bila riječ o kopljima crnaca, na temelju čega se došlo do zaključka da su u pitanju upravo crnci-muslimani!?

Te se priče furaju jerbo su Saudijci (i razne islamske organizacije)od početka 70-tih upucali milijarde dolara u širenje islama po Amerikama. Pogotovo Latinskoj ,a rezultati su slabi i vrlo loši. Pa se uvatili kojekakvih priča bez ikakve osnove.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 28/03/2019 : 11:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by solar

Pada mi na pamet onaj Zagorov aperkat u onoj kišnoj mračnoj močvari na početku Osvete vudu.



Ili ovaj u Teksaškim rendžerima. "Crta!"






auh, ljudi moji, oba alkara usridu. moram se osvrnuti na spomenute jer su bitni, iako vrlo kratkotrajni. radi se o promjeni pogleda na zagorove sposobnosti, a ova dva mini okršaja to najbolje potcrtavaju.

solar spominje fajt sa likom klasičnog nadimka big joe na početku osvete vudu. kada se rmpalija unese zagoru u facu, dobro vidimo razliku u visini i masi ; ima oko 2 metra i kojih 20-25 kg više od zagora. slijedi takvo prebijanje i ruganje, kakvo prije nije bilo viđeno na serijalu, ne sa likovima tih dimenzija. aperkat sa dvije ruke koji je od big joea napravio nepoznati leteći objekt je jedan od najbrutalnijih udaraca u povijesti zagora, a briljantno ga je nacrtao laurenti. to je zaboljelo joeove pretke, potomke i mene koji sam to vidio. ono, vilicu mu je otkinuo

šora sa maxwellom. nagor je priložio stranicu, ali početak i kraj nije, a oni su legendarni, pa otprilike koliko i scene sa michaelom douglasom u danu ludila. dakle, početak je
"čini se da se ludo zabavljaju"
"sad ću ih zabaviti još više"
"griješim li ili se igraju s vatrom"
"ne griješite majore"

a kraj je, nakon što je i maxwell otkrio da može letjeti
"ako se još netko želi prijaviti, mogu ja i bolje" nakon što je lansirao tipa od debelo preko 100 kg preko cijelog dvorišta
"odsad pa nadalje vjerujemo u sve"

ali pogledajte tu stranicu, apsolutno briljantno nacrtano. pogledajte izraz lica zagora na drugoj sličici, gdje se sagnuo ispod udarca. podsmjeh je tu, ali u očima, koje su fiksirane na protivnika, može se pročitati ono što jadniku slijedi. zatim tipu ulovi šaku!!! (ovo se ne sjećam da sam ikad vidio na serijalu), i dalje podrugljiv smješak... i onda lansiranje maxwella u svemir. sada bez smješka na licu. pogledajte položaj nogu maxwella, na toj sličici, ali doslovno ga je izbio iz čizama

maxwell je također nešto viši i znatno teži od zagora. zaokružena trbušina, ali s takvima je zagor znao imati velikih problema u interpretaciji toninellija, pa i nolitte. bome, ne više.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/03/2019 : 11:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
To ti je kad imaš top crtača poput Andreuccija koji tu još i nije bio na svom vrhuncu. Pokreti, izrazi lica, pa sama "težina" udarca izgledaju iznimno uvjerljivo, bez problema se možeš uživjeti u tu situaciju.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46516 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/03/2019 : 12:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Zagor s blekovom snagom.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/03/2019 : 16:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by solar

Pada mi na pamet onaj Zagorov aperkat u onoj kišnoj mračnoj močvari na početku Osvete vudu.



Ili ovaj u Teksaškim rendžerima. "Crta!"





auh, ljudi moji, oba alkara usridu. moram se osvrnuti na spomenute jer su bitni, iako vrlo kratkotrajni. radi se o promjeni pogleda na zagorove sposobnosti, a ova dva mini okršaja to najbolje potcrtavaju.

solar spominje fajt sa likom klasičnog nadimka big joe na početku osvete vudu. kada se rmpalija unese zagoru u facu, dobro vidimo razliku u visini i masi ; ima oko 2 metra i kojih 20-25 kg više od zagora. slijedi takvo prebijanje i ruganje, kakvo prije nije bilo viđeno na serijalu, ne sa likovima tih dimenzija. aperkat sa dvije ruke koji je od big joea napravio nepoznati leteći objekt je jedan od najbrutalnijih udaraca u povijesti zagora, a briljantno ga je nacrtao laurenti. to je zaboljelo joeove pretke, potomke i mene koji sam to vidio. ono, vilicu mu je otkinuo

šora sa maxwellom. nagor je priložio stranicu, ali početak i kraj nije, a oni su legendarni, pa otprilike koliko i scene sa michaelom douglasom u danu ludila. dakle, početak je
"čini se da se ludo zabavljaju"
"sad ću ih zabaviti još više"
"griješim li ili se igraju s vatrom"
"ne griješite majore"

a kraj je, nakon što je i maxwell otkrio da može letjeti
"ako se još netko želi prijaviti, mogu ja i bolje" nakon što je lansirao tipa od debelo preko 100 kg preko cijelog dvorišta
"odsad pa nadalje vjerujemo u sve"

ali pogledajte tu stranicu, apsolutno briljantno nacrtano. pogledajte izraz lica zagora na drugoj sličici, gdje se sagnuo ispod udarca. podsmjeh je tu, ali u očima, koje su fiksirane na protivnika, može se pročitati ono što jadniku slijedi. zatim tipu ulovi šaku!!! (ovo se ne sjećam da sam ikad vidio na serijalu), i dalje podrugljiv smješak... i onda lansiranje maxwella u svemir. sada bez smješka na licu. pogledajte položaj nogu maxwella, na toj sličici, ali doslovno ga je izbio iz čizama

maxwell je također nešto viši i znatno teži od zagora. zaokružena trbušina, ali s takvima je zagor znao imati velikih problema u interpretaciji toninellija, pa i nolitte. bome, ne više.



Da, stvarno vhunski složeni kadrovi. "Filmski" se čita.

Neka zamjeraju to da je Zagor previše dominantan kod tih fajtova u režiji Bure&Boselli, ali tako mora biti. Ne paše da se jedan Zagor, jedan Duh sa sjekirom na 5 stranica šaketa s nekim kokošarima. Jedan udarac je dovoljan za takve nebitne.

Nedavno sam pročitao Toninellijevog Dvojnika. Tamo se Zagor s Olafom na desetak stranica šaketao. Pa nije Olaf skupa s kostimom poprimio Zagorovu snagu. Namučio ga Olaf ko da je Supermajk. Ne paše to.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 28/03/2019 : 18:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
svete riječi. ne priliči, baš to. nažalost, toni je tako bildao stranice, inače bi mu priče bile jednodijelne. koliko god ja volio dvoboje, nemreš mi stavit da svaka šuša može 5 stranica sa zagorom. pa evo, imaš recentno sa utemijem, čovjek potpuno sijed, valjda 60 godina ima, zagor ga jedva jedvice...pa zapravo ga i nije nokautirao, već je ovaj uletio u gejzir. a likovi od kojih je pobrao batine da i ne spominjem.

ozbiljan fajt zagor treba imati sa tipovima poput kaina. tu mogu povjerovati da je teško i da izgleda da će prevladati čas jedan, čas drugi. ovo ostalo, kak veliš, jedna šljaga i laku noć. a tako i je zadnjih 300 brojeva.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/03/2019 : 18:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Meni se više sviđa Tonijev pristup, dakle ne to da je Zagi supermen, već čovjek koji nije niti najjači, niti najplementiji, ali je sve pomalo, što na kraju daje takođe ubitačnu kombinaciju. Nepobjedivi junaci su odavno aut. Toni je bio ispred svog vremena. Čak su i superjunaci u drugoj polovini osamdesetih postali ranjiviji, ne više toliko moćni. Boselli je vratio Zagora, kao superčovjeka, u praistoriju stripa. To je bio korak unazad.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7734 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 28/03/2019 : 18:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Činjenica je da je jedna ovakva Bosellijeva scena upečatljivija od 100 Toninellijevih.
Sviđaju se i meni duži dvoboji ali mora se priznati da je ponekad stvarno pretjerivao.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/03/2019 : 18:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
naravno da su ovo bolje scene, jer one su svrhovite. toninellijeve su tuče 'vrhunci' priče, a upravo to je, ne korak, nego deset koraka nazad. to nas više ne može oduševiti, jer nismo djeca.
ove bosellijeve scene su odlične, jer tu se na neizravan način govori tko je i što je to Zagor. ovi južnjaci nisu čuli za Zagora, oni ne znaju tko je on - i zato ih se tako nabrzinu odrađuje, čisto da se pokaže kako stvari stoje. oni mu suprotstavljaju neke lokalne snagatore, a nemaju pojma da to nije dovoljno - zato taj omjer "stokilaša" i njihov brzi pad. to nisu dvoboji u pravom smislu, nego pokazivanje, podsjećanje da takvih lokalnih ima na svakom koraku. a Zagor je naprotiv jedan, junak.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 28/03/2019 : 18:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
stinky objasnio. nisam ni sumnjao : )
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/03/2019 : 19:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma ne slažem se. Ovakvih scena, kao što je ova gore, bilo je na početku serijala dosta, u vrijeme kada je Zagor bio još u naivnom periodu. Sa osmjehom na licu i jednim udarcem sa kul vicevima je razvaljivao protivnike. Onda je Nolitta sazreo i u većoj mjeri izbjegavao takve stvari.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/03/2019 : 19:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

naravno da su ovo bolje scene, jer one su svrhovite. toninellijeve su tuče 'vrhunci' priče, a upravo to je, ne korak, nego deset koraka nazad. to nas više ne može oduševiti, jer nismo djeca.
ove bosellijeve scene su odlične, jer tu se na neizravan način govori tko je i što je to Zagor. ovi južnjaci nisu čuli za Zagora, oni ne znaju tko je on - i zato ih se tako nabrzinu odrađuje, čisto da se pokaže kako stvari stoje. oni mu suprotstavljaju neke lokalne snagatore, a nemaju pojma da to nije dovoljno - zato taj omjer "stokilaša" i njihov brzi pad. to nisu dvoboji u pravom smislu, nego pokazivanje, podsjećanje da takvih lokalnih ima na svakom koraku. a Zagor je naprotiv jedan, junak.



Na ovakve stvari sam mislio kad sam spomenuo megalomanske obračune.
Još kada to crta Pepe, onda to ne može biti dobro.

Slažem se u potpunosti s ovom tvrdnjom.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/03/2019 : 19:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Stinky je pogodio u srž.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/03/2019 : 19:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma pogodio je prkno.
Niko ne obraca paznju sta je receno, vidjeli ste samo ono “Boselli je car”, to vam je dovoljno da zauzmete stranu. Nepopravljivi ste.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/03/2019 : 19:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ne, ja mislim da je baš obratno, ti si vidio ono "Boselli" i onda si automatski zanemario sve ostalo. ;)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/03/2019 : 19:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Solare, kao i uvijek, istina je negdje u sredini.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/03/2019 : 21:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ima ona scena u pljackasima djavolje doline kad zagor popije samarcinu od nekog levaka i rastavi se od zivota
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 01/04/2019 : 15:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Ova scena iz Teksaskih Rendera je majstorluk. A takvih malih momenata karakterizacije ima stotine u toj fantasticnoj prici, i kroz suptilne detalje u crtezu i Bosellijevom fantasticnom scenariju. Sto se tice bas karakterizacije Teksaski renderi su, bar meni, mozda i vhunac Zagora. Ako se ikome da citati, moj komentar recenziji:

Meni je ovo jedna od najdrazih epizoda Zagora ikada i veoma moguce ta koju sam najvise puta procito. Razloga za to je stotinu ali ako cu izdvojiti jedan iznad svih ostalih onda to mora biti Bosellijeva fenomenalna karakterizacija pa prakticno svih likova sto se pojavljuju u ovoj prici. U rukama nekog slabijeg scenariste ova bi lada potonula pod tezinom svih paralelnih narativa i kolicine likova sa donekle vaznom ulogom. Ali Boselli je u ovom periodu bio na vrhuncu svoje igre i prosto je za divotu kako covjek sve tecno pripovjeda, sklapa razlicite radnje i sa elegantnoscu nam predstavi hrpu karaktera koji su toliko karizmaticni da odma ulaze u galeriju Zagorovih najzanimljivijih prijatelja i neprijatelja. I ko slag na tortu covjek jos ubaci Digging Billa i sa tim uvede i duh Nolitte u ovog inace veoma modernog Zagora.

Promotrite samo na trenutak da ova prica uvodi Sivog Vuka i Adama Creana, dva lika koja su toliko jaka i tako fino kompletiraju jedan drugog i Zagora da vec ovdje sva trojica postaju krvna braca. Dodajte glavnog negativca El Diabla, koji uprkos svom ogromnom potencijalu vec ovdje sretne svoj kraj. A u grupu negativaca ubacite jos i Gunnya, Sharpa, Chunchilla i Rubia. Pa onda i Ranjenu Pumu i Joselita sa strane Komanca. I kao sto vec spomenu, ko slag na tortu umjesajte Digging Billa, njegovog nesrtenog partnera Barnya, i jos bar saku upadljivih rendera i komanca i dobijete jednu od najvecih galerija karaktera, koji su svi relevantni za radnju price, u jednom trodijelnom Zagoru. Divim se Boselliju koji ne samo da uspije ovo sve manevrisati, nego jos ulije toliko duse svakom karakteru da ne bi mogo nijednog izdvojiti iz price. Svaki ima svrhu za radnju, logicno se uklapa u narativni tok i svaki dobije svoj trenutak. Skidam kapu majstoru karakterizacije.

A skidam kapu i majstoru Andreucciju koji je prosto fenomenalan i naveliko doprinosi velicanstvu ove price. On je ovdje u potpunosti naso svoj stil i cista je desetka. Vrhunsko kadriranje, maniri na najvisem nivou a atmosfera se moze opipati. Kad se ona zelena prerija otvori ispred Zagora i drustva prosto mogu osjetiti zadnje tople zrake zalazeceg sunca na ledima i miris onog mora trave u vjetru. Zamislite samo da je jos bolji u Morskoj Stravi. Mogu se samo nadati da cemo jednog dana dobiti bar jos jednog Zagora iz njegovog kista.

Da skratim, obozavam ovu pricu i nikad joj se ne prestajem diviti. Srce bi dalo cistu stojku ali nazalost Ferri je samo solidan i naslovnicama jednostavno nemogu dati najvecu ocjenu. Ova maestralna prica zasluzuje puno bolje a od tri samo je ona druga, za Teksaske Rendere, mozda na nivou.

Edited by - hamzik on 01/04/2019 16:03:43
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/04/2019 : 08:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hamzik

Ova scena iz Teksaskih Rendera je majstorluk.


Slapstick komediju imaš u još većoj mjeri u Chicovom serijalu u Gambinoj izvedbi. Pa ko voli nek izvoli.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/04/2019 : 21:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Cartoomics tribina 2019.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16364 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 06/04/2019 : 22:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Da li je ikad neki scenarista pokušao da napiše priču o starom Zagoru?
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.77 seconds. Snitz Forums 2000