forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/03/2020 : 19:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zagor ZLATNI KLASIK 07:POSLJEDNJI LET
Upravo sam (ponovno) pročitao ovu epizodu nakon dugo vremena i moram reći da mi ovdje postoje određene moralne dvojbe oko lika i djela Bena Stevensa. Ok, lik je svakako kriv za otmicu djeteta ali čovjeku su pobili prijatelje, njega unakazili, ostao je živ pukim slučajem...Pa naravno da želi osvetu! Ne kažem da ga opravdavam ali ako ćemo sada pričati otvoreno - Ben Stevens je čovjek koji je kriv ali njegovi zločini odlaze iz njegove patnje koju mu je napravilo pleme čiji poglavica ima sina kojeg je sada Stevens sada oteo. Ok, stari poglavica je glavni krivac ali ovaj, khm, nije baš stari poglavica jedini jurišao na kolibe Stevensa i njegove družbe - bilo je tu još ratnika...a oni nisu kažnjeni nikako.
Uglavnom, ovo je Divlji zapad i Zagor nije morao obvezatno voditi Stevensa u ćuzu. Po meni ga je trebao pustiti i još mu dati određeni dio zlata! Stevens je oteo djete ali time je kažnjavao pleme koje je ubilo njegove prijatelje i njega unakazilo, a da za to, osim poglavice, nitko nije odgovarao. Istovremeno, otmica je ozbiljan zločin i zato će mu se oduzeti veliki dio plijena ( razbojnike, naravno treba rastjerati, njima ništa)a taj dio plijena dati će se plemenu, odnosno Zagor bi se osigurao da se za to zlato plemenu osigura hrana/odjerća/obuća/sve što treba za preživjeti. Time bi i pleme i Stevens istovremeno bili i kažnjeni za zločine koji su počinili a istovremeno bi kroz pokoru mogli nastaviti dalje, čak uz određenu dobrobit za svakoga. Naravno, ima tu milion pitanja/problema tipa da li bi Stevens pristao na to i da li bi se sa svojim orlovima povukao u mirovinu ali gdje ima volje...
Čak i Zagor u stripu na kraju kaže:"Tko zna, da si imao snage sučeliti se sa ljudima i sudom, možda bi ih tvoja strašna priča i velike patnje natjerali na oprost."

Što vi mislite?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/03/2020 : 19:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
To je ta Zagorova "klasik" etika. Nema tu oprosta. Spreman ti je poslati tomahawk u čelo za nepropisno parkiranje. Prekršaj je prekršaj! :)
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/03/2020 : 20:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Sve po P.S.-u :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 11/03/2020 : 20:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Zagor ZLATNI KLASIK 07:POSLJEDNJI LET
Upravo sam (ponovno) pročitao ovu epizodu nakon dugo vremena i moram reći da mi ovdje postoje određene moralne dvojbe oko lika i djela Bena Stevensa. Ok, lik je svakako kriv za otmicu djeteta ali čovjeku su pobili prijatelje, njega unakazili, ostao je živ pukim slučajem...Pa naravno da želi osvetu! Ne kažem da ga opravdavam ali ako ćemo sada pričati otvoreno - Ben Stevens je čovjek koji je kriv ali njegovi zločini odlaze iz njegove patnje koju mu je napravilo pleme čiji poglavica ima sina kojeg je sada Stevens sada oteo. Ok, stari poglavica je glavni krivac ali ovaj, khm, nije baš stari poglavica jedini jurišao na kolibe Stevensa i njegove družbe - bilo je tu još ratnika...a oni nisu kažnjeni nikako.
Uglavnom, ovo je Divlji zapad i Zagor nije morao obvezatno voditi Stevensa u ćuzu. Po meni ga je trebao pustiti i još mu dati određeni dio zlata! Stevens je oteo djete ali time je kažnjavao pleme koje je ubilo njegove prijatelje i njega unakazilo, a da za to, osim poglavice, nitko nije odgovarao. Istovremeno, otmica je ozbiljan zločin i zato će mu se oduzeti veliki dio plijena ( razbojnike, naravno treba rastjerati, njima ništa)a taj dio plijena dati će se plemenu, odnosno Zagor bi se osigurao da se za to zlato plemenu osigura hrana/odjerća/obuća/sve što treba za preživjeti. Time bi i pleme i Stevens istovremeno bili i kažnjeni za zločine koji su počinili a istovremeno bi kroz pokoru mogli nastaviti dalje, čak uz određenu dobrobit za svakoga. Naravno, ima tu milion pitanja/problema tipa da li bi Stevens pristao na to i da li bi se sa svojim orlovima povukao u mirovinu ali gdje ima volje...
Čak i Zagor u stripu na kraju kaže:"Tko zna, da si imao snage sučeliti se sa ljudima i sudom, možda bi ih tvoja strašna priča i velike patnje natjerali na oprost."

Što vi mislite?



Ja mislim otprilike šta i ti. Na priču nisam osta ravnodušan, i u ovom slučaju nemamo bijelo i crno / dobri i zli, jednostavno sve se isprepleće taka da bi možda bilo i najbolje da se Zagor nije ni miješa. Zlokobna sudbina Stevensa i njegovih prijatelja je vjerovatno osim fizičkih ožiljaka i bolova utjecalo i na psihu. Ako se samo htio domoć zlata da olakša svoj život i egzistenciju i to od onih koji su to i prouzrokovati a dječaka vrati poglavici onda bi mogli reći da je u neku ruku i fer i razumljivo.
Odnos koji je Stevens u samoći s orlovima a posebno s privrženom Ajalom također ide u mali plus Stevensovog karaktera. Doduše u sljedećoj priči je definitivno scenaristički sotoniziran. Ali vratimo se ovoj priči, sam tragična završetak Stevensa te privrženog i odanog mu orla koji do posljednjeg daha pomaže svom ljudskom prijatelju, pa i po cijeni vlastite pogibelji me dojmilo.
Inače ova priča mi je izuzetno draga i uživam je ponovo pročitati a Ferija i njegova sjenčenja i prikaza mraka jednostavno ne mogu ne prokomentirati, čovjek je jednostavno briljirao.

Edited by - RAKOSI4 on 11/03/2020 20:26:42
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/03/2020 : 20:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by mladjo

Zagor ZLATNI KLASIK 07:POSLJEDNJI LET
Upravo sam (ponovno) pročitao ovu epizodu nakon dugo vremena i moram reći da mi ovdje postoje određene moralne dvojbe oko lika i djela Bena Stevensa. Ok, lik je svakako kriv za otmicu djeteta ali čovjeku su pobili prijatelje, njega unakazili, ostao je živ pukim slučajem...Pa naravno da želi osvetu! Ne kažem da ga opravdavam ali ako ćemo sada pričati otvoreno - Ben Stevens je čovjek koji je kriv ali njegovi zločini odlaze iz njegove patnje koju mu je napravilo pleme čiji poglavica ima sina kojeg je sada Stevens sada oteo. Ok, stari poglavica je glavni krivac ali ovaj, khm, nije baš stari poglavica jedini jurišao na kolibe Stevensa i njegove družbe - bilo je tu još ratnika...a oni nisu kažnjeni nikako.
Uglavnom, ovo je Divlji zapad i Zagor nije morao obvezatno voditi Stevensa u ćuzu. Po meni ga je trebao pustiti i još mu dati određeni dio zlata! Stevens je oteo djete ali time je kažnjavao pleme koje je ubilo njegove prijatelje i njega unakazilo, a da za to, osim poglavice, nitko nije odgovarao. Istovremeno, otmica je ozbiljan zločin i zato će mu se oduzeti veliki dio plijena ( razbojnike, naravno treba rastjerati, njima ništa)a taj dio plijena dati će se plemenu, odnosno Zagor bi se osigurao da se za to zlato plemenu osigura hrana/odjerća/obuća/sve što treba za preživjeti. Time bi i pleme i Stevens istovremeno bili i kažnjeni za zločine koji su počinili a istovremeno bi kroz pokoru mogli nastaviti dalje, čak uz određenu dobrobit za svakoga. Naravno, ima tu milion pitanja/problema tipa da li bi Stevens pristao na to i da li bi se sa svojim orlovima povukao u mirovinu ali gdje ima volje...
Čak i Zagor u stripu na kraju kaže:"Tko zna, da si imao snage sučeliti se sa ljudima i sudom, možda bi ih tvoja strašna priča i velike patnje natjerali na oprost."

Što vi mislite?



Ja mislim otprilike šta i ti. Na priču nisam osta ravnodušan, i u ovom slučaju nemamo bijelo i crno / dobri i zli, jednostavno sve se isprepleće taka da bi možda bilo i najbolje da se Zagor nije ni miješa. Zlokobna sudbina Stevensa i njegovih prijatelja je vjerovatno osim fizičkih ožiljaka i bolova utjecalo i na psihu. Ako se samo htio domoć zlata da olakša svoj život i egzistenciju i to od onih koji su to i prouzrokovati a dječaka vrati poglavici onda bi mogli reći da je u neku ruku i fer i razumljivo.
Odnos koji je Stevens u samoći s orlovima a posebno s privrženom Ajalom također ide u mali plus Stevensovog karaktera. Doduše u sljedećoj priči je definitivno scenaristički sotoniziran. Ali vratimo se ovoj priči, sam tragična završetak Stevensa te privrženog i odanog mu orla koji do posljednjeg daha pomaže svom ljudskom prijatelju, pa i po cijeni vlastite pogibelji me dojmilo.
Inače ova priča mi je izuzetno draga i uživam je ponovo pročitati a Ferija i njegova sjenčenja i prikaza mraka jednostavno ne mogu ne prokomentirati, čovjek je jednostavno briljirao.



Da, orao niti jednom nije u tom kratkom periodu probao otarasiti se svoga gazde (tipa da ga je lupao krilima ili probao kandže izvući iz Stevensovog stiska) nego je do zadnjeg trena pokušavao spasiti oboje.

Jaka scena.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 13/03/2020 : 06:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


ZG EX 303b/304: Banda Staklenog Oka (SR 296b/297, ZS 1018/1019)

Broj stranica: 168

Komentar:


Definitivno jedna od zabavnijih Toninellijevih priča koja je zanimljiva i po tome što je Chico odmah na početku izbačen iz igre (ranjen), pa se više i ne pojavljuje.

Glavni predložak priče je Toninellijev standard: trgovac alkoholom i indijanske bande, ali mora se priznati da su svi glavni likovi upečatljivi i uvjerljivi. Uvelike podižu kvalitetu ove priče iz uobičajne kolotečine scenarističkih gluposti i nelogičnosti. U biti, Zagor je praktički promatrač obračuna između bande Staklenog Oka, meleza Crvene Glave i starog poglavice Creeja Jake Ruke, a glavni uzročnik svih problema je trgovac - Norvežanin Mortensen s pomoćnikom Kinezom (koji je majstor neimenovane kineske borilačke vještine - normalno).

Skoro umirovljeni poglavica Creeja:



Glavni junak priče bi trebao biti stari poglavica Creeja i njegovo dokazivanje da je još uvijek sposoban obnašati tu časnu dužnost, ali najupečatljiviji je melez Crvena Glava. Trgovac Mortensen i Stakleno Oko su već tipični, malo modificirani negativci; jedan lukav i prepreden, a drugi s fizičkom manom koja doprinosi njegovoj zastrašujućoj pojavi.

Nije u pitanju klasično jednosmjerno razvijanje radnje već se pozicije okreću sa dosta nepredvidivih iznenađenja. Nema praznog hoda, već konstantna i tečna akcija koja ne dopušta čitatelju da razmišlja o moru sitnih nelogičnosti u priči. Osim izbjegavanja metaka i ranjavanja koje ima efekt dodatnog razdraživanja Zagora, imamo i činjenicu da stari poglavica Creeja ne pozna Zagora usred njegovog utopijskog kraljevstva. Istaknuo bih i situaciju kada Crvena Glava napravi lutku koja podsjeća na Zagora pomoću starih krpa. Odakle mu stare krpe usred divljine? ;-)

Pepe u prikazu konja koji može i poletjeti s dvojicom na leđima:



Pepe je najgori Bonelli crtač po pitanju dinamike. To se još moraju pridodati promašene perspektive i proporcije, ali crtež bogat detaljima u pozadini, prikaz krajolika i upečatljivih likova ga izvlače. Čak bih se usudio ustvrditi da mu je ovo možda i najbolje nacrtana epizoda. Za njega, koji je meni jedan od najgorih Zagorovih crtača, osmica je maksimum maksimuma.

Prva naslovnica upečatljiva i efektna, druga gay friendly. Obje prikazuju situacije iz stripa, s tim da je druga ogroman spoiler.

(priča: 7, scenarij: 7, crtež: 8, naslovnice: 7) - 73%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 15/03/2020 : 11:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Meni je Pepe iza Ferrija najdraži Zagorov crtač ali iskreno da kažem da nisam lancima vezan za Ferrija zbog sentimenta najvjerojatnije bi mi Pepe bio prvi.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/03/2020 : 22:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
U ovom periodu Pepe je dominirao, trebao je dati još puno na serijalu, no umro je prerano :(
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/03/2020 : 22:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nikada mi neće biti jasno ovo za Pepea. Dosta ljudi ga hvali, a meni je on među najgorima iz celog Bonelli staffa. Za njega je Gamba Villa. :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/03/2020 : 22:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
meni je Pepe odličan,... ko klincu mi je bio čudan ali danas ko sve crta Zagora Pepe je među boljima.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2020 : 23:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Nikada mi neće biti jasno ovo za Pepea. Dosta ljudi ga hvali, a meni je on među najgorima iz celog Bonelli staffa. Za njega je Gamba Villa. :)


+1
a Kasarovi Mastantuono!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/03/2020 : 06:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by manhunter

Nikada mi neće biti jasno ovo za Pepea. Dosta ljudi ga hvali, a meni je on među najgorima iz celog Bonelli staffa. Za njega je Gamba Villa. :)


+1
a Kasarovi Mastantuono!



Drago mi je da nisam jedini koji tako razmišlja.
Već sam se počeo bojati da mi nije nešto u redu s očima, pogotovo kad se ovog nesretnika Pepea (od crtača s više od jedne nacrtane epizode u Zagoru samo je Segna gori - čak je stilom jako sličan Pepeu) uspoređuje s maestrom atmosfere i dinamike kao što je Ferri.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 18/03/2020 : 14:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by manhunter

Nikada mi neće biti jasno ovo za Pepea. Dosta ljudi ga hvali, a meni je on među najgorima iz celog Bonelli staffa. Za njega je Gamba Villa. :)


+1
a Kasarovi Mastantuono!



Drago mi je da nisam jedini koji tako razmišlja.
Već sam se počeo bojati da mi nije nešto u redu s očima, pogotovo kad se ovog nesretnika Pepea (od crtača s više od jedne nacrtane epizode u Zagoru samo je Segna gori - čak je stilom jako sličan Pepeu) uspoređuje s maestrom atmosfere i dinamike kao što je Ferri.




Ovo znači samo jedno RAT!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 18/03/2020 : 18:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ekipa, u koliko navrata se Zagor susretao s teksaškim rendžerima? Bila je ona epizoda u tri dijela (Izgubljeni rudnik, s početka SD razdoblja) i bila je jedna priča (od četiri dijela, čini mi se), Pod zastavom Meksika se zvala jedna epizoda.
Je li bila još neka epizoda sa tim likovima (Indijanac se zvao Sivi Vuk, bio je i neki rendžer, njegov krvni brat)?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.

Edited by - selanne on 18/03/2020 18:53:52
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 18/03/2020 : 19:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Spock je spominjao gay friendly naslovnicu a sad se baš spominju i renđeri pa to me podsjetilo na ovu Ferrijevu ilustraciju koju sam nedavno vidio te povezao sa onom raspravom u Hrvatskoj o usvajanju djece.




Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 18/03/2020 : 19:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Mene više zanima da saznam ima li još koja epizoda vezana za ove likove.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 18/03/2020 : 20:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Ekipa, u koliko navrata se Zagor susretao s teksaškim rendžerima? Bila je ona epizoda u tri dijela (Izgubljeni rudnik, s početka SD razdoblja) i bila je jedna priča (od četiri dijela, čini mi se), Pod zastavom Meksika se zvala jedna epizoda.
Je li bila još neka epizoda sa tim likovima (Indijanac se zvao Sivi Vuk, bio je i neki rendžer, njegov krvni brat)?



Prva ti je Komanči/Teksaški rendžeri/Izgubljeni rudnik (SD 26/27/28), a druga je Krvna braća/Teritorij Komanča/Pod zastavom Mesksika/Izazov u brdima Wichita (LU 94/95/96/97). Rendžer je Adam Crane.
I koliko ja znam to je to, nema više epizoda sa ovim likovima.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/03/2020 : 20:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Na zagoru sam odrastao i precrtavajuci zagora sam se ucio crtanju. Pepe mi je bio inspiracija i uz torricellija najdrazi zagorov crtac. Sad sam bacio oko na Osvetu crne ruke i neumoljivog zagora da se podsjetim - za ferrija i donatellija doktor nauke.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 18/03/2020 : 20:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by selanne

Ekipa, u koliko navrata se Zagor susretao s teksaškim rendžerima? Bila je ona epizoda u tri dijela (Izgubljeni rudnik, s početka SD razdoblja) i bila je jedna priča (od četiri dijela, čini mi se), Pod zastavom Meksika se zvala jedna epizoda.
Je li bila još neka epizoda sa tim likovima (Indijanac se zvao Sivi Vuk, bio je i neki rendžer, njegov krvni brat)?



Prva ti je Komanči/Teksaški rendžeri/Izgubljeni rudnik (SD 26/27/28), a druga je Krvna braća/Teritorij Komanča/Pod zastavom Mesksika/Izazov u brdima Wichita (LU 94/95/96/97). Rendžer je Adam Crane.
I koliko ja znam to je to, nema više epizoda sa ovim likovima.


Meni ostalo u sjećanju da su bile tri priče, ove dvije se sjećam, zato sam pitao. Hvala puno.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/03/2020 : 20:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ

Spock je spominjao gay friendly naslovnicu a sad se baš spominju i renđeri pa to me podsjetilo na ovu Ferrijevu ilustraciju koju sam nedavno vidio te povezao sa onom raspravom u Hrvatskoj o usvajanju djece.








Peace man!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/03/2020 : 21:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Ekipa, u koliko navrata se Zagor susretao s teksaškim rendžerima? Bila je ona epizoda u tri dijela (Izgubljeni rudnik, s početka SD razdoblja) i bila je jedna priča (od četiri dijela, čini mi se), Pod zastavom Meksika se zvala jedna epizoda.
Je li bila još neka epizoda sa tim likovima (Indijanac se zvao Sivi Vuk, bio je i neki rendžer, njegov krvni brat)?



Da, samo ta dva puta. Obe epizode su sjajne. Scenario za njih je radio Mauro Bosseli a posto on vise ne pise za Zagora, nazalost, ne verujem da cemo ih vidjati u skorije vreme. Mada Burattini vraca sve zive i mrtve likove pa ko zna, ali ne verujem da ce ih dobro iskoristiti ako bi ih vracao.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 18/03/2020 : 21:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam obje i pronašao sam ih, nije mi se dalo ustajati iz fotelje maloprije, lakše mi bilo pitati ovdje.
BTW, slažem se da su odlične, pogotovo prva, mislim da je to bila možda i prva Zagorova priča koju sam čitao, sjećam se kroz maglu onog uspavanog meksičkog sela iz prve epizode i one dvojice likova koje je Zagor izbubao.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/03/2020 : 22:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Čitao sam obje i pronašao sam ih, nije mi se dalo ustajati iz fotelje maloprije, lakše mi bilo pitati ovdje.
BTW, slažem se da su odlične, pogotovo prva, mislim da je to bila možda i prva Zagorova priča koju sam čitao, sjećam se kroz maglu onog uspavanog meksičkog sela iz prve epizode i one dvojice likova koje je Zagor izbubao.



Da, vrhunska scena, maestralno nacrtana Andreuccijevim perom. Steta sto nije ostao jos na Zagoru. Za njega mi je najzalije.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 19/03/2020 : 14:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
#596 - Očajnička trka
#597 - Kaufmanov zoo-vrt
#598 - Tvrđava na litici

Scenario: Moreno Buratini
Crtež: Đovito Nučio

Generalno ne volim Buratinija i smatram da je on kriv za lagano propadanje Zagora, pre svega zato što ne ume da se prilagodi novim trendovima i zadržava Zagora u negde 80-tim godinama, što se tiče dijaloga i neretko naracije. Pokazao je tu svoju nefleksibilnost u više navrata, pa i ovde na momente, ali me je začudilo koliko je ova priča generalno bolje osmišljena i napisana od drugih koje je pisao tokom godina. Donekle smatram da je i Nučio zaslužan za uspeh ove priče, koja je svakako iznadprosečna.

Pre svega veoma je interesantno kako je radnja isprepletena - s jedne strane događaji na ostrvu, sa druge sve ono što je prethodilo tome. Tu se pokazuju različiti žanrovi i predeli koji se lagano prepliću. Nučio je prosto briljirao pri prikazu horora, napuštene kuće i šarenih čuvara negativca, pri prikazu gradića na moru i krčmi a ponajviše ostrva i ogromnog broja detaljno nacrtanih životinja. Priča je prilično originalna rekao bih, i Zagor završava na ostrvu sa krvoločnim životinjama iz celog sveta, i treba da se kroz njih probije da bi spasao Čika. Dijalozi su opet prilično slabi i Buratini ima potrebu da nam u oblačićima objasni apsolutno sve ono što se dešava na crtežu, mada mislim da je i to redukovano u odnosu na neke druge epizode.

Kaufmanovi čuvari su prilično šarenoliki, i svaki od njih dobija do 15tak stranica radi boljeg upoznavanja, kroz flešbekove, što je sasvim solidno. Važno je da u epizodi nema praznog hoda, avantura je brza i događaji se samo nižu jedan za drugim, a svaka stranica je pravo uživanje za oči. Nadam se da je Nučio crtao još epizoda, posebno sa horor sadržajem jer je ovom pričom pokazao koliko zanatski ume da predstavi razne situacije i predele, što ne uspeva ni najboljim autorima od ruke. Naslovnice sem što imaju lepe boje su prilično šablonske, klasično poziranje Zagora u neprirodnim situacijama, tako da tu slaba ocena. Vredi pročitati ovu epizodu, izdvaja se kao jedna od boljih koje sam ja u poslednje vreme čitao.

P:8 S:8 C:10 N:5 - 83%
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/03/2020 : 21:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

#596 - Očajnička trka
#597 - Kaufmanov zoo-vrt
#598 - Tvrđava na litici

Scenario: Moreno Buratini
Crtež: Đovito Nučio
Nadam se da je Nučio crtao još epizoda, posebno sa horor sadržajem

P:8 S:8 C:10 N:5 - 83%



Ostavi ovaj komentar i ispod recenzije https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lugg-7-ocajnicka-utrka/1945/

Slazem se da je u pitanju jako dobra prica iako me nije odusevila toliko sada vec davne 2015.kada je strip izasao kod nas u Ludensovom izmisljenom Gigantu, jer je Burattini u to doba napisao vise prica sa slicnom flesbek naracijom i preplitanjem vremenskih tokova pa me to nije dojmilo kao tebe.

Nuccio je pre ove nacrtao jednu pricu za redovnu seriju, bas horor tematike Pun mesec (recenzija: https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sr-534-636-puni-mjesec/1212/)
I nacrtao je jos jednu pricu za redovnu seriju Povratak Zimske Zmije, nedavno izaslu u Italiji a koju ce Veseli cetvrtak preko reda izdati u sledecem broju Zlatne serije. Ostaje pitanje zasto, jer ce ta prica za 3 godine izaci u redovnoj seriji po hronoloskom redu, ali dobro sta je tu je.
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.25 seconds. Snitz Forums 2000