forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

mradje11
Junior Member



Canada
363 Posts

Member since 05/07/2004

Posted - 10/04/2020 : 00:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mradje11 an ICQ Message  Send mradje11 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mradje11

quote:
Originally posted by DODSFERD



Sve su to sitnice, neka spasi čovječanstvo od ove opasnosti i bit će najveći za sva vremena, ima skoro 860 godina da pronađe način. https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2726039/Impossible-asteroid-hurtling-Earth-defying-laws-physics-experts-dont-know-stop-it.html



Uh, za ovo ce mu trebati dr. Metrelevic, Tonka i Golden Baby, a mozda i Cain bude morao doci, a ako bas zagusti i Liberty Sam....grofica Varga samo u krajnjoj nuzdi a ako bas stisne po Dragonera.
[/quote]

Ehila', Corto come va? Stai prendendo il Sole?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/04/2020 : 15:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

https://i.postimg.cc/t4g1m2jS/891317-A2-D263-48-FF-8-EE3-28-FA020788-BB.jpg

I ja sam se sjetio te slike i pomislio na to Ali opet, ako razmislimo, ne bi si Zagor nikada dopustio da se tako zapusti. Ako se sjetimo npr. početka specijala "Chico Story" (jako sličan početak i gotovo istovjetan početku "Zagor priča"), kiša pada već duže vremena i prisiljeni su ostati doma u svojoj kolibi. Ali, iako kiša pada, Zagor trči, trenira, želi ostati u top formi. Nema izležavanja. Tako da se i ovdje ne bi puno toga promijenilo.

Nego, meni je puno interesantnija ova vinjeta, nedavno naletio tijekom čitanja:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/04/2020 : 23:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zagor MAXI:CRNI ORAO

I eto desilo se i to:prvi Zagor kojeg nisam pročitao do kraja.
Pročitao sam i Chico specijalce i one "preskočene" od strane SD...ali ovo je fakat loše. Dosad mi je Izgubljeni sin/Imanje pod opsadom bio najmanje dobar Zagor ali i on je bio čitljiv. Kao i onaj MAXI "Čovjek sa maskom/Sjena na suncu.
Ali ovo...
Bezveze.
Scenarij:3/10
Crtež:6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Gris
Starting Member



76 Posts

Member since 28/09/2015

Posted - 12/04/2020 : 14:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Gris a Private Message  Reply with Quote
Pipci! (VEC 158) i Sedl taun (VEC 159)

Priča: 7
Scenario: 7
Crtež: 8
Naslovnice: 8

Ocena: 75%
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/04/2020 : 17:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
@Reemcp
Interesantna vinjeta, ne sjecam se tog stripa,koji je to uopce?

Kao sto odredjeni proizvodjaci mobitela ne mogu dobiti google opcije,android OS,tako se i odredjeni modeli mogu iskljuciti iz uporabe da se forsira kupnja novog modela. I mikrobiologija ce biti jednog dana oplemenjena sa slicnim stvarima, da proizvode programirane uzrocnike bolesti,a da se mogu iskljuciti na "gumbić" je jos znanstvena fantastika.
Sjecam se u Zagoru su bila Lemurijanska jaja u prici sto se tice virusa u stripu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/04/2020 : 23:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
To ti je onaj specijal, Grad na krovu svijeta (LUSP 20). Stranica 41

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lusp-20-grad-iznad-svijeta/657/


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 13/04/2020 23:34:55
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 15/04/2020 : 06:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Još jedna impresivna Igorova recenzija sada već kultne Zagorove epizode:

https://www.stripovi.com/recenzije/zg-zg-vec-107-109-izgubljeni-svijet/2407/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/04/2020 : 07:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Odlično, a i baš je moćan ovaj cover, inače od D.J.-ovog američkog izdanja Zagora "The Lost World"

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/04/2020 : 20:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Odlučio sam da ću ovu Martinièreovu naslovnicu razviti i uokviriti!
Hvala D.J.-u koji mi je poslao u kvalitetnoj rezoluciji.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 17/04/2020 : 15:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Imam ja jedno pitanje za sve vas doktore, docente, specijalizante, pripravnike, magistrante i ostale titularne Zagorologe.
Sazovite skup ako treba.

Znači, ovako. Razmišljao sam o tome dok sam čitao Zagora ovih dana.
U ovih 60-ak godina Zagorovog postojanja ja se sada ne mogu sjetiti nijedne epizode u kojoj se on napio, ili ako ništa drugo bio pošteno mamuran naredno jutro.
Ovo "pošteno mamuran" je kao oni neeksplicitni nasilni prizori: nekoga su ubili, ali vi ne vidite sam čin ubojstva, nego samo posljedicu, odnosno leš.
Naravno, mislim na to da je bio svojevoljno mamuran. Ne da su ga drogirali i sl. Znam da bi tu i tamo, iz kurtoazije (papak) popio čašicu, ali to bi bilo to.
I to ga kod mene čini neuvjerljivim kao lika.

Pobune indijanaca, krijumčari, Hellingen, Atlantida, vukodlaci, vampiri, Richter, hobotnice, svemirci... čak i jeb*** dinosauri...
A što njemu smiruje živce? Što ga i dalje drži normalnim?
Vrlo rijetko makar zažvali neku žensku, ali ne seksa.
Ne drogira se biljnim pripravcima ili tako nečim. Barem ne svojevoljno.
Čak niti ne puši cigare. Opet, ne ubrajam tu lule mira u posebnim okolnostima.
Sad, znam da je on poštenje, hrabrost i pravednost, ali ipak je to Divlji zapad i ne bi li Zagor bio uvjerljiviji da se i njemu barem tu i tamo, recimo svakih stotinjak brojeva, zalomi kakvo pijanstvo?

Recimo na sastanku s traperima, u saloonu na kakvoj proslavi, sa kompićima Vikinzima ili s Tonkom, njegovim krvnim bratom... Ne mislim sad na ovako nešto:
https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/dragec-zvani-zagor-bacao-sjekire-prema-susjedu-pa-zavrsio-u-zatvoru-nisam-bio-pijan-tog-dana-popio-sam-samo-jedan-mali-amaro/9496478/

Istina je i da život u prirodi liječi rane i iscjeljuje duh i tijelo... ali vrijedi li to i kad Indijanci vrebaju na te iza drveća i žele ti skinuti skalp? Ili te Sclavi od samog buđenja bacaka po tamo nekim halucinogenim tripovima...
Ak mi netko sad kaže da u svakoj nevolji i utjesi Zagor ima svog prijatelja Chica... to će veoma krivo zvučati.

Ne mogu ga baš zamisliti kako puši cigare, drogira se ili seksa, bude prokreativan... Zato barem alkohol u posebnim prigodama.

Recimo Mr. No mi je uvjerljiviji po tom pitanju, mada on je pak podosta ona druga krajnost.
Ali i Tex si zna drmnuti koju, a pogotovo Carson.
Dylan je liječeni alkić.
Miki, Blek, Mark i takvi... njih ne računam jer kod njih je potpuna naiva i neuvjerljivost sasvim u redu.
Za Nathana Nevera baš i ne mogu nešto pretjerano pouzdano tvrditi, jer nemam dovoljan uvid (inflacija zvana Libellus).

I kao odgovor ne priznam da bi Zagorovo pijanstvo loše utjecalo na čitalačku publiku i njihov odgoj, jer Zagora većinom čitaju djeca. Do prije dvadesetak godina vjerujem da doista jest bilo tako.
Ali mislim da danas Zagora većinom čitaju 20, 30, 40+ godišnjaci. Odnosno više ona stara garda.

A i to je odavno zastarjelo poimanje problema alkohola/droge/seksa/nasilja u stripovima. Filmove, novine i ostale medije na stranu... neću zaboraviti kad sam, prije kakvih 12 godina, vidio nekog dečeca, otprilike desetogodišnjak - možda metar i 30 visok i težak kao moje desno bedro - kako u jednoj ruci trusi rakiju a u drugoj puši cigaretu. Ja sam počeo piti sa 15 godina, ali današnja mladež je na ovom prostoru u tim godinama već i za intravenozno.
Tako da ni ovakvo obrazloženje danas nema previše smisla.

Osim ako sam propustio koju epizodu koja dokazuje da iznimka potvrđuje pravilo. Na to mi onda slobodno svrnete pozornost.
Jer sam uzalud toliko promišljao o tome i moram po novu pivu.

P.S. Ide li možda Zagor na kakvu psihoterapiju kod vrača, a da ja to ne znam?


“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 17/04/2020 15:41:28
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 17/04/2020 : 16:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Nikad mi nije bilo jasno inzistiranje pojedinaca na Zagorovom seksualnom životu. Svuda oko nas je seks, zar ga morate imati i u svakom jebenom stripu, knjizi itd. Ako i dalje inzistirate, onda se prepustite mašti, ne mora vam sve Ferri nacrtati. Taj izraz "uvjerljivost divljeg zapada" je zbilja izlizan, možeš ti i bolje bonjovi.

Kad je mamurluk u pitanju, u epizodi "Tragični karneval" su mu francuski aristokrati dali vino što je kod Zagora proizvelo glavobolju, nesanicu, i odluku da će od sad piti samo čisti zdravi viski.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/04/2020 : 17:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bilo je scena da drmne koju kriglu pive u restoranima tromedja Ohia,Penna i W.Virginije,nije da nije.
To su one scene,a ima ih hrpa,Chico trpa u sebe i na kraju oni piju poneku casicu ili kriglu.
Da je bio zrokan,to ne.
Bila je prosle godine ona slicica koju je netko okacio kako Zagor veli kako je dobra ona trava i kako se od nje super osjeca.😁
Znam da boli sto omiljen lik ne trpa dovoljno,ali eto tamo je neponovljivi Dylan kojem i djelatnice iz Whitechapela placaju za romansu uz zvuke klarineta.😁😇

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/04/2020 : 17:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno je Zagor davnih dana shvatio da mu piće škodi pa odustao, nije k'o ovaj lik da forsira i kada ne ide. https://youtu.be/myIi5TqyZKE?t=46
Iz sličnog razloga možda se kloni i žena, ali mi ne znamo što se događa u indijanskom šatoru kada dođe u posjet nekom plemenu. Kada je u pitanju njegova koliba nisu isključene ni ovakve situacije. https://postimg.cc/xNzjbspj

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

patuljakse
Starting Member

49 Posts

Member since 03/06/2014

Posted - 17/04/2020 : 20:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send patuljakse a Private Message  Reply with Quote
Zagor je opsesivni, usko kanalisani, delimično prilagođeni sociopata sa fiks-idejom, njemu alkohol ne treba.

On je "na sebi".
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/04/2020 : 20:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Najprije treba shvatiti da Zagor nije samo Zlatna serija.

Jesmo? Ok.

Tamo od Nestalog istraživača na dalje ima svega. Nasilja i seksa u dovoljnim "PG-13" količinama. Da čitam non stop iste Nollita&Ferri&Donatelli priče i meni bi dopizdila Zagorova navodna aseksualnost. Ali ta Zagorova aseksualnost je samo mit kojeg šire ovi koji misle da sve znaju jer su čitali Zagora jedino u 80-ima. Ovako na prvu, poševio je oko desetak ženski u serijalu. Dobro, nije Dylan, ali 10 je 10!





Alkohol i pretjerano opijanje? Ko i u stvarnom životu. Djelatnost nediscipliniranih siromaha. To Zagor nije. Osim pokojeg piva svake toliko, Zagoru to ne treba. Tim više što vidi koliko alkohol stvara problema njegovim voljenim indijancima.

Edited by - nagor on 17/04/2020 20:34:27
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 17/04/2020 : 22:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Nisu samo nedisciplinirani siromasi skloni opijanju, tu su i umjetnici...hmmm...ipak da, kad bolje razmislim, to je isto
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/04/2020 : 22:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Najprije treba shvatiti da Zagor nije samo Zlatna serija.

Jesmo? Ok.

Tamo od Nestalog istraživača na dalje ima svega. Nasilja i seksa u dovoljnim "PG-13" količinama. Da čitam non stop iste Nollita&Ferri&Donatelli priče i meni bi dopizdila Zagorova navodna aseksualnost. Ali ta Zagorova aseksualnost je samo mit kojeg šire ovi koji misle da sve znaju jer su čitali Zagora jedino u 80-ima. Ovako na prvu, poševio je oko desetak ženski u serijalu. Dobro, nije Dylan, ali 10 je 10!





Alkohol i pretjerano opijanje? Ko i u stvarnom životu. Djelatnost nediscipliniranih siromaha. To Zagor nije. Osim pokojeg piva svake toliko, Zagoru to ne treba. Tim više što vidi koliko alkohol stvara problema njegovim voljenim indijancima.



A i onaj kratki strip u kojem ga šamanica namami glumeći žrtvu napada pume, za koju se ispostavi da je njena ljubimica.

Eto šta su sve žene Darkwooda sposobne učinit da se dokopaju Zagorove "sjekire". :D

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/04/2020 : 23:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
A ako mu originalna sjekira zakaže sposoban je napraviti novu od svakog tvrđeg materijala kojeg uspije pronaći.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/04/2020 : 23:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dobro, naravno da je Zagor zamišljen kao "idealni" lik, a u tome trenutku kada je zamišljem+n, alkohol nije išao zajedno sa idealnim. Činjenica je da je Zagor dosta napredovao u pogledu žena al i u pogledu alkohola nije nimalo.

Ali kako stoje ostali junaci, osim, naravno, Mister Noa?

Marti Misterija ne cuga uopće.
Dylan ne cuga uopće. Ok, cugao je prije ali u vrijeme radnje je stao.
Nathan Never, koji je hodajuća depresija, isto ne cuga uopće.
Tex i ekipica cugnu često ali sad baš da se opiju.
Miki, Mark, Kit Teller...To ne treba ni spominjati.
Dampyr zna cugnuti ali ništa strašno (koliko se sjećam)
Brad Barron ne cuga.

Ajmo dalje, navalite...


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/04/2020 : 00:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Alahova ruka / Crni seik

Nolitta i Ferri


Popunjavam par rupa neprocitanih epizoda od #1 do #100, medju tim pricama je i Crni seik.

Dobra pocetna Nolitina zamisao je nazalost nekim banalnim i nelogicnim situacijama (Zagorova rana je prvo samo ogrebotina a posle zbog nje ne moze da ustane iz kreveta danima i ne moze da intervenise kada treba) spustena na nizi nivo, tu pogotovo mislim na Seikovu katarzu i pokajanje koje je potpuno van lika i suludo, najvise to sto je predao Alahovu ruku Zagoru i sto su mu svi oprostili za zlocine koje je napravio na svom pohodu. Dobro je pa ce Nolitta vremenom u potpunosti izbaciti ovakve banalnosti i naivnosti pa cemo imati prave tragicne krajeve nekih likova i epizoda bez ovakvog isforsiranog hepi enda. Steta sto i finalni okrsaj, dvoboj, seika i Zagora nije potrajao malo duze.

Ferri jako dobar, ali njegovo vreme tek treba da dodje mada se ovde vec nazire ono sto nas ocekuje kroz samo par epizoda. Prva naslovna strana staticna i neinventivna,a druga je odlicna i stekla je kultni status zasluzeno.

Solidna epizoda, naivnija nego sto sam ocekivao ali svakako dobra zabava. Najbolje Zagorove price tek slede, a i pre ove smo imali par legendarnih (Zagor prica, tajna sluzba, Kralj orlova ... itd.)

Prica: 8
Scenario: 5
Crtez: 8
Naslovna strana: 8

71%



Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/04/2020 : 00:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ah da, i tu je radila autocenzura pa je u ZS bila Sultanova ruka

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 18/04/2020 : 11:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
meni je izrazito drago da zagor nije ni pijandura ni kurviš. neš ti postignuća ukus za žene mu je prva liga i taman ih je koliko treba, s tim da se zna koja je Ona Prava. Piće? Tko pije taj je papak, ne obratno


quote:
Originally posted by patuljakse

Zagor je opsesivni, usko kanalisani, delimično prilagođeni sociopata sa fiks-idejom, njemu alkohol ne treba.

On je "na sebi".



Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 19/04/2020 : 11:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Nikad mi nije bilo jasno inzistiranje pojedinaca na Zagorovom seksualnom životu. Svuda oko nas je seks, zar ga morate imati i u svakom jebenom stripu, knjizi itd. Ako i dalje inzistirate, onda se prepustite mašti, ne mora vam sve Ferri nacrtati. Taj izraz "uvjerljivost divljeg zapada" je zbilja izlizan, možeš ti i bolje bonjovi.

Kad je mamurluk u pitanju, u epizodi "Tragični karneval" su mu francuski aristokrati dali vino što je kod Zagora proizvelo glavobolju, nesanicu, i odluku da će od sad piti samo čisti zdravi viski.



Malo si preozbiljno shvatio jedno ovakvo zajebantsko izlaganje.
Na koje sam par dana uopće zaboravio :D
Znači, natankaš se s pivama i vinom, i zapitaš se je li se Zagor ikad natankao nečim.
Sve ostalo što se izrodi iz toga je... pa zajebancija.
Ne znam jesi li imao iskustva s tako nečim.
Netko je već spomenuo da, uostalom, Zagor danas ima mnogo manje cenzure.
Eto, ovo ti je razmišljanje bez cenzure.
Isto kao i gomila onih smiješnih/šašavih stripova na temu Zagora.
Moraš razumjeti humor.
P.S. Vidim da ste dali neke odgovore.
Razmotrit ću ih kada ponovo popijem.
P.P.S. Ni na kraj pameti mi nije bilo da bi Ferri (ili Donatelli) ona moja promišljanja crtao :D

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 19/04/2020 11:52:17
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/04/2020 : 12:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nije to do cenzure, junak je kao takav koncepiran. Naravno da pije i on, ali kada pocene pijanka onda se prelazi ili na drugu scenu ili se zavrsi epizoda. Zagor je jedan od onih junaka koji su osmisljeni u doba kada su junaci zaista to i bili, dakle "junaci".
U toku vremena to se promijenilo, korak po korak, pa tako junaci sve cesce pocinju da piju, neki savremeniji cak i smrcu droge.
S jedne strane neki kazu da i junaci postaju "ljudskiji", mada bi se moglo reci da junaci prestaju da budu ono sto su nekad bili, ne samo u stripovima vec uopste. Moj uzor/junak/idol nikad ne moze biti osoba koja se naloce na sceni, nasmrce, izvadi kitu i urinira na bini. Postujem ljude kojima je takva licnost uzor, ali moj nikad ne moze biti.

Zagor je taman negdje tu kako i treba da bude, niti je previse svetac, niti je neki tamo antihrist. Popije, pojebe, iznervira se i napravi sranje, sve u granicama, ali mnogo vise preovladavaju dobre strane kod njega. To je za mene pojam realizma. Junak koji loce kao smuk za mene nije realan, jer ni ja sam to ne radim. Za nekog alkosa mozda je Mr. No realisticniji, meni nije. Kada popijem, ne zelim da me neko snima pijanog, nije mi to simpaticno vec me bude sramota. Isto tako ne zelim da gledam svog junaka u stripu kako se tetura sa bocom u ruci.

Jasno je da je bonjovi pod gasom napisao poruku, ali eto, bilo mi dosadno pa da bacim koju pametnu na ovoj temi.

Mada nije lose ovo oko realizma, dakle da se malo dohvatimo te teme, odavno nismo. Ne mislim samo na Zagora vec uopste na junake iz stripa.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 19/04/2020 : 13:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Dobro, sad, nitko ne spominje teturavu pijanduru Zagora.
To bi bila ona druga krajnost. Kao recimo Mister No, kako sam i napisao.
Cijela poanta je bila naći epizodu u kojoj je Zagor, barem, sljedeće jutro djelovao mamurno.
Bilo nakon okupljanja trapera, iznimno rijetkih susreta s Vikinzima ili čega sličnog.
Da ne bude baš toliko savršen, po tom pitanju. Taj dio mi nije baš realan.
A i ne volim one koji treniraju tamo neku 100 postotnu strogoću :D

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.79 seconds. Snitz Forums 2000