forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 28/07/2020 : 17:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

Pročitao posle nekih dve godine jednu celu epizodu Zagora. Prošli put sam stao kod Monstruma iz Filadelfije, pa sam tu i nastavio.

Moja ocena epizode - 0.

Đubre,teško đubre.



Pročitao monstruma ili sljedeću?
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/07/2020 : 15:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by goksi

Pročitao posle nekih dve godine jednu celu epizodu Zagora. Prošli put sam stao kod Monstruma iz Filadelfije, pa sam tu i nastavio.

Moja ocena epizode - 0.

Đubre,teško đubre.



Pročitao monstruma ili sljedeću?



Monstruma. Za njega idu te ocene. Sledeća ipak nije tako loša.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/07/2020 : 08:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni je montrum baš dobra priča sa super crtežom Russoa.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/07/2020 : 13:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Meni je montrum baš dobra priča sa super crtežom Russoa.



Meni isto sasvim ok, čak me vrlo ugodno iznenadila!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/07/2020 : 00:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by velka031

Meni je montrum baš dobra priča sa super crtežom Russoa.



Meni isto sasvim ok, čak me vrlo ugodno iznenadila!



Slazem se!
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 03/08/2020 : 20:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote

Zbog obaveza i drugih perefencija tek sad na godišnjem pročitao Među ledenjacima sjevera - redovni, Stočare - maxi, kolorac Gambit i osveta te Rajsku dolinu - specijal.

Po temama jedino kolorac malo bio iskomentiran vezan uz dešavanja u stripu, Rajska dolina isto nešto iskomentiran, Stočari popljuvani prije dolaska na kioske zbog crteža, a Među ledenjacima sjevera - nitko.

pa bacam parangal - čitate li uopće Zagora ili samo spremanje na police ili jednostavno zamor u komentiranju?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/08/2020 : 21:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja citam i redovno ostavljam komentare na recenzije i ovde u topik. Ali to tako citam Zagora par nedelja, pa pauza pa citam nekog drugog junaka ili album, pa onda malo amerikance, pa se vratim opet na Zagora. Ne citam redovno u smislu cim izadje strip da ga procitam.

Edited by - going going on 03/08/2020 21:59:40
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/08/2020 : 23:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Kupio juče i pročitao povratak plavokose opasnosti. Baš mi se svideo prvi deo. Videćemo dalje, ne znam koliko delova ima.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 04/08/2020 : 18:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Na jesen u Americi izlazi novi Mandrak Mađioničar koji će ovoga puta biti žensko i zvati se MANDRAKA!

Predlažem i da Zagor postane cura i da se zove Marija Jurić ZAGORKA!




Edited by - vronski 3 on 04/08/2020 18:20:39
Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
195 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 05/08/2020 : 19:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Crommov glasnik.

Nakon pustolovine na sjeveru, Zagor i Chico u Maineu nailaze na irskog profesora, njegovu nećakinju i majku. Profesora Luciusa Murphyja progoni sekta crommovih slugu, boraca protiv engleske vlasti u Irskoj, jer ih je izdao prije nego što je pobjegao.
Poslije slabog Newfoundlanda Burattini je ovdje krenuo malo ambicioznije i ubacio hrpu povijesti, od pokorene Irske do grčke vatre. Prepričava se legenda o prijevari vraga, koja baš i nema veze s pričom, dok završni okršaj uključuje spomenutu grčku vatru i završava prilično brzo. Upravo mi je to glavni nedostatak epizode, kratka je. Naslućujem da ćemo se vratiti tome zašto je Zagor vidio vilu smrti, a nije bio na samrti.
Piccininnijev je crtež sjajan.

8/10.

I am the law.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/08/2020 : 22:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Meni je Cromov glasnik ok priča..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 07/08/2020 : 15:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Glasnik je dobar.
Ali valjda nije bilo vremena da se ona nebuloza promijeni i unutra pa je svuda ostao nesretni Herald od Cromma.
Taj posao inače traje oko 30 sekundi, jer se "Herald" ne može pobrkati s bilo čime drugim.
Nevjerojatan je taj LU s tim svojim nemarom. Baš nevjerojatan.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7013 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/08/2020 : 20:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nova Igorova recenzija jedne glanc nove Zagorove epizode:

https://www.stripovi.com/recenzije/zg-zg-vczs-20-povratak-zimske-zmije/2475/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 07/08/2020 20:36:01
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/08/2020 : 04:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Nova Igorova recenzija jedne glanc nove Zagorove epizode:

https://www.stripovi.com/recenzije/zg-zg-vczs-20-povratak-zimske-zmije/2475/




Evo upravo sam proveo jako zabavnih pola sata (mozda vise, mozda i manje nisam bas gledao u sat) citajuci ovu sjajnu ali stvarno sjajnu Igorovu recenziju! Mislim da je ovom recenzijom Igor nadmasio samog sebe i iako po meni tu titulu nosi vec neko vreme trenutno je ultimativni Zagorov recenzent! Svaka ti cast stvarno! Sigurnih 4 boda u izboru za recenziju meseca imas od mene.

Ovo je ustvari recenzija i povratka Zimske Zmije i recenzija originalnog prvog pojavljivanja ovog ponositog indijanskog poglavice u izvedbi legendarnog tandema Nolita/Feri, jer veliki deo recenzije Igor jako lepo argumentuje zasto je po njemu ta epizoda legendarna. Ali ono sto me je najvise kupilo u ovoj recenziji, a i u svim recenzijama to volim da vidim, jeste licna i emotivna povezanost recenzenta sa epizodom, temom ili junakom kojeg obradjuje. Ovde to imamo, kao i u sjajnoj Pakinoj nedavnoj recenziji jedne Mister NOove price, kroz Igorovu pricu o njegovom ulasku u svet stripa i anegdote sa stricom. Stvarno odlicno.


I pored toga, kao slag na tortu, u zanimljivostima, pored informacije da je Nuccio rodjen u Cikagu, SAD, imamo i hrpu za mene nepoznatih informacija o buducim Zagorovim pricama koje koliko sam ja proverio, nisam video nigde na forumu. Dakle: ekskluzive!
Idemo redom:
1.)Rauch i Nuccio počeli su raditi na svojevrsnome nastavku ove priče koji bi, ako sve bude po planu, svjetlo dana trebao ugledati nakon europske odiseje.
Da li je nastavak price vezan za Zimsku zmiju ili za misterioznog negativca koji se pojavljuje na zadnjoj stranici?
2.)Prije početka europske odiseje trebale bi biti objavljene Rauchove priče o Seminolima, ali je došlo do određenih problema. Priče crtaju braća Di Vitto, ali je u međuvremenu došlo do prekida suradnje između braće pa posljednju priču polako dovršava Stefano.
Ovo je jako interesantna informacija, prvo jer jako volim one dve price koje je Nolita posvetio Seminolama koje su postale legendarne (pogotovo druga prica), a drugo je da je tandem brace Di Vitto koji rade za SBE vec decenijama od svojih pocetnih angazmana na Traperu Keriju, pa preko dugogodisnjeg rada na Mister NOu gde je njihov crtez obelezio serijal pored Disoovog i Bignottijevog angazmana, i koji su nakon gasenja pilota presli na Zagora (gde meni nisu medju najdrazim crtacima, za razliku od pilota gde su odlicni) su prekinuli saradnju? Rodjena braca? Posle toliko godina? Sta se to desilo?
3.)Također je Rauch u suradnji s Coppolom napisao nastavak Pokopanog užasa kojeg je Della Monica tek započeo crtati, a u planu su mu i priče s Guthrumom i Akenatom.
Pored toga sto mi se jako svidela dvodelna Rauchova horor prica Pokopani uzas, raduje me nastavak ove price iz jednog, potpuno drugog razloga. Evo anegdote. Pre par godina Veseli cetvrtak odnosno glavni urednik Dusan Mladenovic je, sa jos jednim gostom, odrzao promotivnu tribinu na kojoj su pricali o Zagoru u izdanju Zlatne serije i o drugim poduhvatima te izdavacke kuce. Tribina se odrzala u leto i zbog lepog vremena u basti kafica Polet u Cetinjskoj u Beogradu. U publici su apsolutnom vecinom bili stariji ljudi i iskusni stripaši (znaci odokativno od 35 godina pa nadalje) sem mene i mog druga u nasim ranim dvadesetim i dvojice tinejdzera mladjih od mene sigurno 5, 6 godina. Secam se da sam se bas obradovao sto vidim da strip cita i neko mladji od mene. I onda je jedan od te dvojice klinaca podigao ruku i pitao Dusana kada se ocekuje nastavak price Pokopani uzas i naveo tacnu situaciju iz stripa, koje se sad ne secam, zbog koje je kraj otvoren i on ocekuje nastavak. Dusan je rekao da ne zna da li se priprema nastavak te price. I eto sad vidimo najavu za nastavak. Nadam se da taj klinac i dalje cita Zagora, da nije prerastao ni Zagora a ni stripove uopste, i da ce se silno obradovati kada mu u ruke dodje taj toliko zeljeni nastavak te price za koju je pitao na jednoj davnoj tribini tokom sparnog beogradskog leta...
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 08/08/2020 : 06:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
hvala na pohvalama, goinže.

ovo si u pravu, što se tiče emocija. uvijek je to lijepo pročitati u nečijoj recenziji, al opet, s druge strane, ne možeš u baš svakoj recenziji imati taj emotivno nostalgični pristup, tek kad nalete ovakve priče.

a za prve dvije informacije-to su šture rauchove objave u prepisci s forumašima, detaljnjije o nastavku ove priče i razlogu prekida suradnje braće nije se izjašnjavao. možda netko drugi, solar recimo, zna nešto više o tome, pa nek napiše i dodamo u recenziju.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/08/2020 : 20:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
I ja prvi put čujem za ovu informaciju o braći iz recenzije, u zadnje vrijeme ne pratim Zagora previše pa nisam u toku.


Slažem se, recenzija je jako dobra.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 09/08/2020 : 15:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ajmo malo dnevnika čitanja :) Popunih juče kolekciju nekim sitnicama koje su mi falile :)

Povratak Zimske Zmije (ZS 20)

Još jedan sasvim solidan Zagor novijeg datuma. Nema ovdje puno filozofije, u pitanju je (za Zagorove standarde) kratka priča sa puno akcije, pomalo misterije, i bez praznog hoda i bespotrebnih dijaloga. Dakle, kratko i jasno, sa krajem koji nagovještava dalji razvoj priče, za koji se nadam da će ići u više stranica i da će crtati nego drugi, jer Nucio em je spor, em smatram da je mogao i mnogo bolje da nacrta ovu priču.

Preporuka za sve fanove, posebno za one koji drve godinama da je zadnja dobra priča bila još osamdesetih, jer je to demantovano milion puta, i ja lično se ne mogu oteti utisku da je Zagor redovne serije ipak dosta prilagođen novom vremenu, za razliku od priča koje čitamo u extri, i koje su mahom ipak pregažene vremenom.

Pohvale Četvrtku što je omogućio da čitamo ovu priču mnogo ranije nego što bi trebalo i poruka da samo nastave sa premijerama i poštede nas reprinta prastarih priča, jer njih većina nas ima i kupe prašinu u kolekciji, sumnjam da će se puno ljudi odvažiti da čita Čovjeka munju i Nasilje u Darkvudu u novoj ZS. Ok je to ponekad, ali već se pretjeralo.

Spasilačka ekspedicija (Nastavak zemlje bez povratka)

Nije mi jasna poenta ovih stripova. Čemu ovaj nastavak, čemu Sedioli? Nikakva avantura, šarma "Zemlje bez povratka" ni u tragovima. A opet, nije dosadno za čitati, ide nekako, iako je ogromna zamjerka na neiskorišćenost potencijala koji je nastavak nosio. Crtež jedva podnošljiv, ali dobro, navikao sam.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/08/2020 : 20:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
1.)Rauch i Nuccio počeli su raditi na svojevrsnome nastavku ove priče koji bi, ako sve bude po planu, svjetlo dana trebao ugledati nakon europske odiseje.
Da li je nastavak price vezan za Zimsku zmiju ili za misterioznog negativca koji se pojavljuje na zadnjoj stranici?

Nastavak u izradi potvrđen:

quote:
ATTACCO A DARKWOOD (Winter Snake)- Nuccio.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 11/08/2020 : 15:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote

Da nastavimo:

Pipci i Sedl Taun (VČ 158,159)

Buratini/Verni

Kako se meni sloši kad ovaj tandem vidim kao koautore :( Začudo, ovaj put me barem nisu nasekirali. Verni korektan, u okviru svojih mogućnosti, Buratini takođe. Priča se proteže na dvije epizode, klasičan sf horor, simbioti liče na Goa'ulde iz Stargate-a :) Početak i kraj priče su mi solidni, ali mi je razrada nekako nedorečena, kao da je priča izlazila osamdesetih, a ne u 21. vijeku.
Ako bih ocjenjivao, to je solidnih 5/10.

Osveta smirnofa (VČ 160-162)

Minjako i Venturi su ponudili dosta ozbiljniju i pretenciozniju priču od ove prethodne. Volim ovo novo ubacivanje kontinuiteta u Zagoru, stalno se bacaju raznorazni hintovi na druge priče, povezuju se neprijatelji koji izvorno nisu imali nikakve veze. :) Tačno su me namamili da opet čitam sve sa Tkačem i Smirnofom, a ogroman plus su omaži Frenku Mileru i Tintinu (Eržeu bješe?). Poprilično me zabavila ova epizoda i iskreno, dao bih joj čistu devetku, i za crtež i za scenario (ajde, 9- ipak za scenario, nekako je sama završnica ipak možda i bolje mogla da se izvede). Venturi skroz dobar, možda povremeno zaluta u karikaturu, kojoj nije baš mjesto u Zagoru, ali kad se navikneš na to, ne smeta.

Crni Orao - maxi, nemam pojma koji

Ima li ovaj Sedioli neki ugovor da mora da crta milion maksija??? Zaboga, zar je neophodno ovoliko baš da crta? Ali s druge strane, Kalifornija, SAD i Meksiko, meni sh takve priče poslastica. Tako mi je legla i ova. Na stranu crtač, sasvim zadovoljavajuća priča. Sve mi je nekako na svom mjestu, lijepo vidjeti likove koje nismo vidjeli jos od Murdoovih divljanja po Los Anđelesu. Dosta obrata (nažalost, predvidljivih) i mnogo akcije dovode do toga da bih ovoj priči dao jednu lijepu osmicu sveukupno :)

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/08/2020 : 21:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Evo.. I Madžari počeli sa Zagorom.. sa Morskom stravom..Mozda je Orban ljubitelj HungariKandraksa...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 12/08/2020 21:04:47
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/08/2020 : 00:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Indijanski cirkus

Nolitta/Ferri

Kada sam kao klinac pre vise od 10ak godina procitao ovu pricu po prvi put nisam bio odusevljen. Naviknut na duge Zagorove price i epopeje od preko 300 strana ova epizoda mi je delovala nekako nedorecena i mlaka.
Medjutim, sada, s vremenskom distancom i sa ponovnim citanjem, ostao sam iznenadjen kako je moguce da mi se nije svidela. Ovo je jedna od retkih prilika da mi je epizoda koja mi je ranije bila osrednja sada odlicna (cesce mi se desava da nesto sto mi je bilo vrhunski ranije sada mi i nije toliko dobro). Nolita je u manje od 100 stranica uspeo da sumira sve ono sto je u svojoj osnovi Zagor, njegov lik i sta on predstavlja. Zastitnik Indijanaca, terazije sa belcima na jednom tasu i indijancima na drugom tasu i garant mira u Darkvudu, mestu gde svi Indijanci mogu da zive normalno i da su im prava postovana, sto i sam Zagor kaze na kraju epizode oslobodjenim Indijancima, da ih sada u Darkvudu ceka mir.

I ono sto najvise volim u Nolitinim epizodama se ovde sjajno vidi a to je Zagorov temparament, burne reakcije na nepravdu, bes i zelja za sprovodjenjem pravde. Niko nije bolje okarakterisao Zagora od Nolitinog i to mi najvise nedostaje kod modernih scenarista, to odsustvo Zagorove ishitrenosti, besa, naprasitosti, beskompromisnosti, cak nekad i sujete i tastine.

Uzivanje je citati Nolitinog Zagora.

Isto tako je uzivanje gledati Ferrijevog Zagora i to ovog puta u koloru. Odlican crtez, pre par brojeva je pocelo Ferrijevo doba odlicnog, zrelog crteza koji je vec sada odlican, a vremenom ce postajati sve bolji i bolji do kulminacije u Demonu ludila, crtackom remek delu.

Jedino sto bas odskace i ne uklapa se je neinventivna, sterilna, prazna naslovna strana.

Prica: 9
Scenario: 9
Crtez: 10
Naslovna strana: 6

90%
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/08/2020 : 00:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Niko nije bolje okarakterisao Zagora od Nolitinog i to mi najvise nedostaje kod modernih scenarista

Potpis i pečat.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 13/08/2020 : 01:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Nolita je car, potpisujem.
Uz iznimku znamo već koje epizode.
Kad već govoriš o naslovnici, primijeti i da je sjena koplja na naslovnici u potpunoj kontradikciji sa sjenama tijela i ruke

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25897 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/08/2020 : 08:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nolitin Zagor je bija beskompromisni tiranin.Tako je jedino Zagor i moga funkcionirati a da donekle bude realan u našim očima.
Ovi posli politički korektan Zagor je ajme.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25897 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/08/2020 : 17:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jebate,Mađari imaju bolje izdanje Zagora od nas..



Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.48 seconds. Snitz Forums 2000