forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/11/2020 : 03:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Šestorica s plave zvezde


Ovo je jedna od retkih (svega 3, 4) priča koje nisam procitao a nalaze se u prvih 100 brojeva. Sada sam je procitao po prvi put.

Zabavna pustolovina, Digging Bill je slojevit i drugačiji nego kakvog ga pamtimo iz kasnijih klasičnih priča. Jako mi je simpatično i duhovito na kraju epizode kada Čiko i Zagor pomisle da je Bil poginuo u eksploziji i pomole se za njega a on s vrha drveta gde je sleteo dobaci Amin!

Priča je puna Nolitinog prepoznatljivog šarma i duhovitosti međutim smeta nepotrebna neozbiljnost i fore u ozbiljnim trenucima priče kako se bliži kraj epizode, mislim na ono kad Zagor podigne kostura i taj kraj s Digging Billom. Kasnije će Nolitta utvrditi kada se završe fore i krene ozbiljna priča onda se ozbiljnog tona treba drzati do poslednje stranice, kada obicno Čiko u epilogu priredi neku šalu ili smešnu situaciju.

Takođe je i kraj zbrzan i pomalo naivan, otkud suv, neotvoren barut na brodu koji je polulotonuo i tako stoji preko 30 godina, kako je moguće da se barut nije prosula, odletela u vodu, nego je baš taj deo broda ostao netaknut, nepotopljen i suv?

Inače početak priče, ambijent gde pronalaze Plavu zvezdu i ostale stvari su odlične.

Ferri maestralan i na koricama i unutar korica.

Priča:8
Scenario: 6
Crtež: 10
Naslovna strana: 10
Ukupna ocena: 82%
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 05/11/2020 : 12:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Tijekom proljetnog lockdowna čitao sam Zagora.
Posljednje sam pročitao dinosaure i totalno zablokirao na otvaranju sljedeće priče, a to bi bio LU redovni br. 258 (Most nad ponorom).
I baš bih htio doći do kraja južnoameričke turneje - pod tim mislim do završne trodijelne priče koja me mami atmosferom i posvetama - ali kad god otvorim početnu stranicu postdinosaurske priče... zablokiram.
Pa se sada pitam: Je li moj interes za Zagora ostao u lockdownu, pa je taj zastoj na nekoj psihološkoj razini?
Ili bih možda trebao preskočiti brojeve do priče koja me zanima, pa poslije nadoknaditi propušteno?
Ali u tom slučaju strepim od spoilera.
I tako moja zagorološka kriza traje već više od pola godine.
Ponekad posegnem za Mostom nad ponorom, ali naposljetku uvijek odustanem i uzmem nešto drugo.
Pa je li moguće da je došao kraj mojim pustolovinama sa Zagorom?
Kako nadvladati ovaj zagorološki lockdown?

Ovo je istinita priča.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/11/2020 : 12:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Dr.Zagorolog odgovara:

Dragi bonjovi4ever, to ti je kao da imas mis svijeta pored sebe a tebi se ne dize. Dakle, nije problem u Zagoru vec u tebi.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 05/11/2020 : 14:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Dr.Zagorolog odgovara:

Dragi bonjovi4ever, to ti je kao da imas mis svijeta pored sebe a tebi se ne dize. Dakle, nije problem u Zagoru vec u tebi.



Iz rečenoga mogu onda zaključiti da kod mene izostaju problemi koje Zagorovi čitatelji imaju kad percipiraju svog junaka.
Hvala na konzilijarnom mišljenju i pojašnjenju

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 05/11/2020 : 17:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Tuzna prica. Ne mogu zamislit da ne mogu procitat epizodu zagora do kraja. Cak Sam i Ono pikatovog zenita procitao do kraja. Moras naci neku unutarnju snagu i zavrsiti most nad ponorom. Tad dolazi i Dan sudbine, najbolja epizoda odiseje.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 06/11/2020 : 14:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by going going




quote:
Originally posted by Curunir

Da, baš tako. Vampir 2 mi je kao klincu bio "vau", a sada teška dosada s tonom loših dijaloga.
Ne može ni primirisati Nolittinu prvom vampiru.
Potpuno mi je jednako i s Kandraksom, s time da je Kandraks 3 još gori.



Slazem se. Kandraks je najbolji prvi. Drugi je jako los, a Bosselijevo trece pojavljivanje Kandraksa je katastrofalno losa prica.



Promijenices ti i za Kandraksa treceg misljenje. Pa ta epizoda je jedna sjajna epskofantastična višeslojna priča. Kakav crni prvi i drugi Kandraks, prvi je romantični nolitijanski pregažen vremenom, drugi je treščina najobičnija. U trećem je već Kandraks jedan ozbiljan igrač.



Meni je taj 3. Kandraks li-la. Sviđa mi se ideja, likovi, događaji. On je druid koji je uspio uči u svijet svojih bogova i tamo se uhljebiti. Za jednog druida je to veliki doseg. S druge strane je nekako prenatrpano i kičasto. Plus što fantasy žanr nije moj đir.

Morat ću i ja ponoviti gradivo, pa ako ne ništa, barem napisati dostojni komentar. Vidim da mi cijela Afrička odiseja, skupa s Kandraksom, ili nema komentare ili su oni nezreli i retardirani.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 06/11/2020 : 14:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Tijekom proljetnog lockdowna čitao sam Zagora.
Posljednje sam pročitao dinosaure i totalno zablokirao na otvaranju sljedeće priče, a to bi bio LU redovni br. 258 (Most nad ponorom).
I baš bih htio doći do kraja južnoameričke turneje - pod tim mislim do završne trodijelne priče koja me mami atmosferom i posvetama - ali kad god otvorim početnu stranicu postdinosaurske priče... zablokiram.
Pa se sada pitam: Je li moj interes za Zagora ostao u lockdownu, pa je taj zastoj na nekoj psihološkoj razini?
Ili bih možda trebao preskočiti brojeve do priče koja me zanima, pa poslije nadoknaditi propušteno?
Ali u tom slučaju strepim od spoilera.
I tako moja zagorološka kriza traje već više od pola godine.
Ponekad posegnem za Mostom nad ponorom, ali naposljetku uvijek odustanem i uzmem nešto drugo.
Pa je li moguće da je došao kraj mojim pustolovinama sa Zagorom?
Kako nadvladati ovaj zagorološki lockdown?

Ovo je istinita priča.


Uzmeš šaku riže, prospeš je po pragu i kažeš "Iš prokleta dušo!" Nakon toga pročitaš sve ono što si pročitao u lockdownu unatraške. Počevši od zadnje stranice prema prvoj.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 06/11/2020 : 18:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by going going




quote:
Originally posted by Curunir

Da, baš tako. Vampir 2 mi je kao klincu bio "vau", a sada teška dosada s tonom loših dijaloga.
Ne može ni primirisati Nolittinu prvom vampiru.
Potpuno mi je jednako i s Kandraksom, s time da je Kandraks 3 još gori.



Slazem se. Kandraks je najbolji prvi. Drugi je jako los, a Bosselijevo trece pojavljivanje Kandraksa je katastrofalno losa prica.



Promijenices ti i za Kandraksa treceg misljenje. Pa ta epizoda je jedna sjajna epskofantastična višeslojna priča. Kakav crni prvi i drugi Kandraks, prvi je romantični nolitijanski pregažen vremenom, drugi je treščina najobičnija. U trećem je već Kandraks jedan ozbiljan igrač.



Meni je taj 3. Kandraks li-la. Sviđa mi se ideja, likovi, događaji. On je druid koji je uspio uči u svijet svojih bogova i tamo se uhljebiti. Za jednog druida je to veliki doseg. S druge strane je nekako prenatrpano i kičasto. Plus što fantasy žanr nije moj đir.

Morat ću i ja ponoviti gradivo, pa ako ne ništa, barem napisati dostojni komentar. Vidim da mi cijela Afrička odiseja, skupa s Kandraksom, ili nema komentare ili su oni nezreli i retardirani.



Moraću i ja opet pročitati, čisto iz meraka Meni je afrika cijela, pa ono poslije (bješe nešto Verakruz) i Treći Kandraks spadaju u sam vrh Zagorovog serijala. Avantura u pravom smislu riječi.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/11/2020 : 19:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Meni je drago kad vidim da se kod Zagija za svaki ukus nadje ponesto.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 06/11/2020 : 19:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Meni je drago kad vidim da se kod Zagija za svaki ukus nadje ponesto.



I meni. Tačno je da su sve stripovi, a Zagor je Zagor.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/11/2020 : 21:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Afrički ciklus je odličan, jako kvalitetan. Tu prevashodno mislim na Blago Žana Lafita, Povratak Kejna i Carstvo Songhaja.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/11/2020 : 21:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by going going




quote:
Originally posted by Curunir

Da, baš tako. Vampir 2 mi je kao klincu bio "vau", a sada teška dosada s tonom loših dijaloga.
Ne može ni primirisati Nolittinu prvom vampiru.
Potpuno mi je jednako i s Kandraksom, s time da je Kandraks 3 još gori.



Slazem se. Kandraks je najbolji prvi. Drugi je jako los, a Bosselijevo trece pojavljivanje Kandraksa je katastrofalno losa prica.



Promijenices ti i za Kandraksa treceg misljenje. Pa ta epizoda je jedna sjajna epskofantastična višeslojna priča. Kakav crni prvi i drugi Kandraks, prvi je romantični nolitijanski pregažen vremenom, drugi je treščina najobičnija. U trećem je već Kandraks jedan ozbiljan igrač.



Meni je taj 3. Kandraks li-la. Sviđa mi se ideja, likovi, događaji. On je druid koji je uspio uči u svijet svojih bogova i tamo se uhljebiti. Za jednog druida je to veliki doseg. S druge strane je nekako prenatrpano i kičasto. Plus što fantasy žanr nije moj đir.

Morat ću i ja ponoviti gradivo, pa ako ne ništa, barem napisati dostojni komentar. Vidim da mi cijela Afrička odiseja, skupa s Kandraksom, ili nema komentare ili su oni nezreli i retardirani.



Jbga opet ovdje ne može čovjek bez nostalgije.

Prvo sam pročitao drugog Vampira i drugog Kandraksa.
i kako biti objektivan?
Nikako.
Naslovnica magičnih očiju, a ti imaš 7 godina...
Nije ni prvi loš, dapače, da sam njega prvog pročitao vjeorjatno bi mi on bio najbolji.
A terći nije loš, makar malo previše fantasyja za mene. Mogu čitati fantasy ali nije mi baš nešto...

A Vampir?
Ista priča.
Zagor protiv barona.
Kupio sam na Trešnjevci prva dva nastavka i onda sam dugo dugo tražio Raskrinkanog vampira.
Eh...
S tim da mi je prvi Vampir ipak i objektivno lošiji od drugog.
A teći bi bio najbolji od njih ali nostalgija...
Inače kako su u Zagor protiv barona precrtali naslovnicu tako da nestane sjena one crkve u pozadini...
koji akademici:D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/11/2020 : 01:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Drugi je najbolji, nije Samo nostalgija. Onaj starcic bez ociju, kandraksovi Artefakti u onom skladistu, atmosfera straha u selu, Pa pokolj zena i djece.
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 07/11/2020 : 15:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Tijekom proljetnog lockdowna čitao sam Zagora.
Posljednje sam pročitao dinosaure i totalno zablokirao na otvaranju sljedeće priče, a to bi bio LU redovni br. 258 (Most nad ponorom).
I baš bih htio doći do kraja južnoameričke turneje - pod tim mislim do završne trodijelne priče koja me mami atmosferom i posvetama - ali kad god otvorim početnu stranicu postdinosaurske priče... zablokiram.
Pa se sada pitam: Je li moj interes za Zagora ostao u lockdownu, pa je taj zastoj na nekoj psihološkoj razini?
Ili bih možda trebao preskočiti brojeve do priče koja me zanima, pa poslije nadoknaditi propušteno?
Ali u tom slučaju strepim od spoilera.
I tako moja zagorološka kriza traje već više od pola godine.
Ponekad posegnem za Mostom nad ponorom, ali naposljetku uvijek odustanem i uzmem nešto drugo.
Pa je li moguće da je došao kraj mojim pustolovinama sa Zagorom?
Kako nadvladati ovaj zagorološki lockdown?

Ovo je istinita priča.



Ja mislim da si ti nad ponorom.
Svoje dvojbe bi trebao riješiti korakom naprijed.
Iskorači junačino!
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 07/11/2020 : 15:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by going going




quote:
Originally posted by Curunir

Da, baš tako. Vampir 2 mi je kao klincu bio "vau", a sada teška dosada s tonom loših dijaloga.
Ne može ni primirisati Nolittinu prvom vampiru.
Potpuno mi je jednako i s Kandraksom, s time da je Kandraks 3 još gori.



Slazem se. Kandraks je najbolji prvi. Drugi je jako los, a Bosselijevo trece pojavljivanje Kandraksa je katastrofalno losa prica.



Promijenices ti i za Kandraksa treceg misljenje. Pa ta epizoda je jedna sjajna epskofantastična višeslojna priča. Kakav crni prvi i drugi Kandraks, prvi je romantični nolitijanski pregažen vremenom, drugi je treščina najobičnija. U trećem je već Kandraks jedan ozbiljan igrač.



Meni je taj 3. Kandraks li-la. Sviđa mi se ideja, likovi, događaji. On je druid koji je uspio uči u svijet svojih bogova i tamo se uhljebiti. Za jednog druida je to veliki doseg. S druge strane je nekako prenatrpano i kičasto. Plus što fantasy žanr nije moj đir.

Morat ću i ja ponoviti gradivo, pa ako ne ništa, barem napisati dostojni komentar. Vidim da mi cijela Afrička odiseja, skupa s Kandraksom, ili nema komentare ili su oni nezreli i retardirani.



Jbga opet ovdje ne može čovjek bez nostalgije.

Prvo sam pročitao drugog Vampira i drugog Kandraksa.
i kako biti objektivan?
Nikako.
Naslovnica magičnih očiju, a ti imaš 7 godina...
Nije ni prvi loš, dapače, da sam njega prvog pročitao vjeorjatno bi mi on bio najbolji.
A terći nije loš, makar malo previše fantasyja za mene. Mogu čitati fantasy ali nije mi baš nešto...

A Vampir?
Ista priča.
Zagor protiv barona.
Kupio sam na Trešnjevci prva dva nastavka i onda sam dugo dugo tražio Raskrinkanog vampira.
Eh...
S tim da mi je prvi Vampir ipak i objektivno lošiji od drugog.
A teći bi bio najbolji od njih ali nostalgija...
Inače kako su u Zagor protiv barona precrtali naslovnicu tako da nestane sjena one crkve u pozadini...
koji akademici:D


Prije 35 godina Raskrinkani vampir je bio nešto čudnovato!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 07/11/2020 : 17:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
https://www.kurir.rs/vesti/srbija/3563373/najveci-ljubitelj-zagora-u-srbiji-nije-preskocio-da-kupi-strip-od-1968-godine-kurir-televizija
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1357 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 07/11/2020 : 20:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
izgleda vrlo mladoliko za nekog ko kupuje stripove od '68.

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/11/2020 : 20:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Još mu samo salvete nedostaju.
Siguran sam da u Srbiji ima nekoliko fanova sa većim kolekcijama.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/11/2020 : 23:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Going going i Zagor!
Nova recenzija:
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-vec-163-165-povratak-plavuse/2516/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 08/11/2020 : 23:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Evo mog komentara na novu recenziju (POVRATAK PLAVUŠE):

SPOJLERI

Blondie je u svom prvom pojavljivanju zločinka ranga kradljivaca kokoši, ali je sama činjenica da je žena, stvorila novu, drugačiju dinamiku u radnji. Zagor je bio suočen s nekim koga nije mogao izmlatiti, vezati i odvesti šerifu. Osim pištolja, kao oružje je također koristila flert. Pokušala ga je korumpirati nečim drugačijim od zlata, novca i sličnog. Drugačijeg od onog čime su ga pokušali pridobiti oni s kojima se susretao ranije. To je bilo nešto svježe, ali Blondie nije nosila cijeli strip. Nosioc stripa, glavna radnja, kvaliteta tog stripa su u biti Chico i Don Kihot. Ona je bila odlično scenarističko rješenje koje je odvuklo Zagora, da bi ova dvojica mogli raditi gluposti po Darkwoodu. Ipak, ostavila je upečatljiv trag zato što bitnih ženskih likova u to vrijeme nije bilo puno, postojao je deficit žena u pričama. Plus što je još i zločinka, flerta sa Zagorom, a njemu to godi. I tako nam je Blondie ušla u legendu, te se 40 godina kasnije vratila u obliku marketinškog trika.


Pomoću njenog lika su nam podvalili jedan dosadnjikav strip western žanra. Priča je izlizana, da ne može biti izlizanija. Lokalni mafiozo sumnjive prošlosti, korumpirao šerifa, oko sebe ima hrpu plaćenika, tlači sve rančere u okolici, interes mu je otkupiti njihovu zemlju. Zašto? Zbog zlatne žile. Da još krijumčari vatrenu vodu Indijancima, bio bi jedan od najoriginalnijih zločinaca u Zagorovoj povijesti!!!
Kad bi na mjestu Blondie bio neki random lik, danima bih se čudila svoj toj neambicioznosti i mlakosti. Upečatljivih likova gotovo da nema, dijalog uglavnom generičan, humor tu i tamo. Nema plot tvistova, likova s dvoličnim namjerama... Lik slijepog svećenika je nešto upečatljiviji, ali je nedorečen i služi kao „teaser“. Slijep, zagonetna pojava, izbacuje neke dvosmislene rečenice , samo da nas zadrži u iščekivanju nečeg zanimljivijeg koje nikako da dođe.


Odnos Zagora i Blondie je nikakav. Pogledajmo malo naslovnicu. Njih dvoje su prikazani kao suparnici, a scena ima suptilan erotični naboj. Naslovnica je jako sugestivna, golica maštu i stvara očekivanja. Nagovještava priču o dvoje ljudi koji su se našli na suprotnim stranama, a među njima pršti kemija. Strip daje upravo suprotno, kemije nema, a našli su se na istoj strani. Nije pravilo da glavni lik mora imati nešto s glavnom ljepoticom, ali s druge strane - Zar je moguće da ovo dvoje na naslovnici nemaju jedan drugom ama baš ništa intimnijeg/dubljeg/pametnijeg za reći? Pa bilo to prijateljski, cinično, ljubavno, seksualno, nevino, kakvo god. Neprirodno je da se ponašaju kao dva stranca koja su se igrom sudbine našla u puškaranju protiv treće strane.

Pohvalna stvar kod Blondie je to što nije dobila neke megalomanske ideje tipa osveta Zagoru. Ipak ju je on otpremio na robiju i ima razloge mrziti ga. Odigrala je to dosta coolerski, znači nije zla i drag joj je. Draga je i ona njemu, jer ju je pusto pobjeći. Valjda je jasno da bi ju Zagor uhvatio dok trepneš. Baš se njega može tako lako otarasiti.

Laurenti je dobar. Blondie mu je puno bolja nego Donatellijeva. Njeni pokreti, kosa, usta, kako puši cigaru, mimika lica, govor tijela. Kamo sreće da se Zamberletti potrudio oko njene priče koliko i Laurenti oko njene fizičke pojave. Razočarao me je. Imao je prostora koliko je želio, Blondie nije neki lik definiran, ukalupljen i okarakteriziran svojim prvim pojavljivanjem. Imao je lika kojeg su čitatelji prihvatili i zapamtili, a da nije potrošen i izlizan. I na sav taj prostor, na sve te adute, on napiše bang bang - u rijeci je zlato - western. Koji glupan!

Ocjena - 6,5,8,9 66%
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/11/2020 : 01:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by going going




quote:
Originally posted by Curunir

Da, baš tako. Vampir 2 mi je kao klincu bio "vau", a sada teška dosada s tonom loših dijaloga.
Ne može ni primirisati Nolittinu prvom vampiru.
Potpuno mi je jednako i s Kandraksom, s time da je Kandraks 3 još gori.



Slazem se. Kandraks je najbolji prvi. Drugi je jako los, a Bosselijevo trece pojavljivanje Kandraksa je katastrofalno losa prica.



Promijenices ti i za Kandraksa treceg misljenje. Pa ta epizoda je jedna sjajna epskofantastična višeslojna priča. Kakav crni prvi i drugi Kandraks, prvi je romantični nolitijanski pregažen vremenom, drugi je treščina najobičnija. U trećem je već Kandraks jedan ozbiljan igrač.



Meni je taj 3. Kandraks li-la. Sviđa mi se ideja, likovi, događaji. On je druid koji je uspio uči u svijet svojih bogova i tamo se uhljebiti. Za jednog druida je to veliki doseg. S druge strane je nekako prenatrpano i kičasto. Plus što fantasy žanr nije moj đir.

Morat ću i ja ponoviti gradivo, pa ako ne ništa, barem napisati dostojni komentar. Vidim da mi cijela Afrička odiseja, skupa s Kandraksom, ili nema komentare ili su oni nezreli i retardirani.



Jbga opet ovdje ne može čovjek bez nostalgije.

Prvo sam pročitao drugog Vampira i drugog Kandraksa.
i kako biti objektivan?
Nikako.
Naslovnica magičnih očiju, a ti imaš 7 godina...
Nije ni prvi loš, dapače, da sam njega prvog pročitao vjeorjatno bi mi on bio najbolji.
A terći nije loš, makar malo previše fantasyja za mene. Mogu čitati fantasy ali nije mi baš nešto...

A Vampir?
Ista priča.
Zagor protiv barona.
Kupio sam na Trešnjevci prva dva nastavka i onda sam dugo dugo tražio Raskrinkanog vampira.
Eh...
S tim da mi je prvi Vampir ipak i objektivno lošiji od drugog.
A teći bi bio najbolji od njih ali nostalgija...
Inače kako su u Zagor protiv barona precrtali naslovnicu tako da nestane sjena one crkve u pozadini...
koji akademici:D


Prije 35 godina Raskrinkani vampir je bio nešto čudnovato!



Ferri u najboljem elementu

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2020 : 05:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Evo mog komentara na novu recenziju (POVRATAK PLAVUŠE):

SPOJLERI

Blondie je u svom prvom pojavljivanju zločinka ranga kradljivaca kokoši, ali je sama činjenica da je žena, stvorila novu, drugačiju dinamiku u radnji. Zagor je bio suočen s nekim koga nije mogao izmlatiti, vezati i odvesti šerifu. Osim pištolja, kao oružje je također koristila flert. Pokušala ga je korumpirati nečim drugačijim od zlata, novca i sličnog. Drugačijeg od onog čime su ga pokušali pridobiti oni s kojima se susretao ranije. To je bilo nešto svježe, ali Blondie nije nosila cijeli strip. Nosioc stripa, glavna radnja, kvaliteta tog stripa su u biti Chico i Don Kihot. Ona je bila odlično scenarističko rješenje koje je odvuklo Zagora, da bi ova dvojica mogli raditi gluposti po Darkwoodu. Ipak, ostavila je upečatljiv trag zato što bitnih ženskih likova u to vrijeme nije bilo puno, postojao je deficit žena u pričama. Plus što je još i zločinka, flerta sa Zagorom, a njemu to godi. I tako nam je Blondie ušla u legendu, te se 40 godina kasnije vratila u obliku marketinškog trika.


Pomoću njenog lika su nam podvalili jedan dosadnjikav strip western žanra. Priča je izlizana, da ne može biti izlizanija. Lokalni mafiozo sumnjive prošlosti, korumpirao šerifa, oko sebe ima hrpu plaćenika, tlači sve rančere u okolici, interes mu je otkupiti njihovu zemlju. Zašto? Zbog zlatne žile. Da još krijumčari vatrenu vodu Indijancima, bio bi jedan od najoriginalnijih zločinaca u Zagorovoj povijesti!!!
Kad bi na mjestu Blondie bio neki random lik, danima bih se čudila svoj toj neambicioznosti i mlakosti. Upečatljivih likova gotovo da nema, dijalog uglavnom generičan, humor tu i tamo. Nema plot tvistova, likova s dvoličnim namjerama... Lik slijepog svećenika je nešto upečatljiviji, ali je nedorečen i služi kao „teaser“. Slijep, zagonetna pojava, izbacuje neke dvosmislene rečenice , samo da nas zadrži u iščekivanju nečeg zanimljivijeg koje nikako da dođe.


Odnos Zagora i Blondie je nikakav. Pogledajmo malo naslovnicu. Njih dvoje su prikazani kao suparnici, a scena ima suptilan erotični naboj. Naslovnica je jako sugestivna, golica maštu i stvara očekivanja. Nagovještava priču o dvoje ljudi koji su se našli na suprotnim stranama, a među njima pršti kemija. Strip daje upravo suprotno, kemije nema, a našli su se na istoj strani. Nije pravilo da glavni lik mora imati nešto s glavnom ljepoticom, ali s druge strane - Zar je moguće da ovo dvoje na naslovnici nemaju jedan drugom ama baš ništa intimnijeg/dubljeg/pametnijeg za reći? Pa bilo to prijateljski, cinično, ljubavno, seksualno, nevino, kakvo god. Neprirodno je da se ponašaju kao dva stranca koja su se igrom sudbine našla u puškaranju protiv treće strane.

Pohvalna stvar kod Blondie je to što nije dobila neke megalomanske ideje tipa osveta Zagoru. Ipak ju je on otpremio na robiju i ima razloge mrziti ga. Odigrala je to dosta coolerski, znači nije zla i drag joj je. Draga je i ona njemu, jer ju je pusto pobjeći. Valjda je jasno da bi ju Zagor uhvatio dok trepneš. Baš se njega može tako lako otarasiti.

Laurenti je dobar. Blondie mu je puno bolja nego Donatellijeva. Njeni pokreti, kosa, usta, kako puši cigaru, mimika lica, govor tijela. Kamo sreće da se Zamberletti potrudio oko njene priče koliko i Laurenti oko njene fizičke pojave. Razočarao me je. Imao je prostora koliko je želio, Blondie nije neki lik definiran, ukalupljen i okarakteriziran svojim prvim pojavljivanjem. Imao je lika kojeg su čitatelji prihvatili i zapamtili, a da nije potrošen i izlizan. I na sav taj prostor, na sve te adute, on napiše bang bang - u rijeci je zlato - western. Koji glupan!

Ocjena - 6,5,8,9 66%



Baš mi je drago što ste ti i King ostavili poduži komentar epizode. Baš sam uzivao čitajući.
I svi smo istog mišljenja. Velika ocekivanja zbog Piccinelijeve sugestivne naslovne strane, a unutra dosadni western ćorak.
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



408 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 09/11/2020 : 07:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
Ma,Zagor ipak mnogo voli Gambit. Odbiti ovakvu pi.č.ku zbog nje dovoljno govori

Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/11/2020 : 08:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ma kitu je Blondie u prvom pojavljivanju zločinka u rangu kradljivaca kokoši! Pa ona je tamo pobila 3-4 čovjeka u 20 stranica. I kitu je Zagor nije mogao izmlatiti, vezati i odvesti šerifu - točno to je učinio, doduše s manje mlaćenja nego inače. Čak ni Laurentijeva Blondie nije bolja od Donatelijeve. Laurenti dosta playboyasto crta svoje žene, npr. ove scene iz zatvora više liče na uvod u neki pornić nego na dostojanstveni Bonelli western. Iako je Laurenti dobar crtač žena, mislim da u ovom konkretnom primjeru Donatelijeva Blondie ostaje ta koja ima i karakter i ljepotu.

Nisam čitao ovu epizodu, samo recenziju, ali po kratkom sadržaju koji je Going naveo vidi se da je početna ideja za strip izrazito glupa. Svođenje lika Blondi na curu koja je dobra ali je imala teško djetinjstvo.. bezveze, dosadno Zar su stvarno došla takva vremena da u Zagoru ne može ostati ni traćag nečeg divljeg, opasnog, a pomalo privlačnog?? Zar sve treba pripitomiti
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 09/11/2020 : 19:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ma kitu je Blondie u prvom pojavljivanju zločinka u rangu kradljivaca kokoši! Pa ona je tamo pobila 3-4 čovjeka u 20 stranica. I kitu je Zagor nije mogao izmlatiti, vezati i odvesti šerifu - točno to je učinio, doduše s manje mlaćenja nego inače.

Izgleda da imamo drugačije rangiranje profila zločinaca u Zagoru. Meni je Blondie, gledajući tu „profesiju“, u rangu s bilo kojim Jack, John, Jim banditom. Likove koje je Zagor tamanio ko muhe već u striscia periodu. Slao ih u zatvor, a vrlo često i samo potjerao iz Darkwooda. Razlika između njih i Blondie jest činjenica da je ona žensko i upravo to Zagoru stvara komplikacije.

Drugo, je l' ti zbilja misliš da je ona dobila tretman izmlati, veži i privedi? Blondie može biti brza, spretna, izvanredan strijelac... Ali u borbi s golim rukama, nema šanse sa Zagorom koji je jednim udarcem ispružio mnoga lučka i traperska goveda od 2 m i 120 kg. Kakvo crno mlaćenje! Mora da bi Timber Billa elegantno hvatao za ručice ili pazio da pljusne u bistru vodicu bajkovitog potočića.

Šerif ju je opisao kao djevojku izvanredne ljepote, kojoj rijetko koji mladić može odoljeti. Zagor mu je dao riječ da će je uhvatiti i tako osloboditi Chicu i onog gnjavatora Don Kihota iz zatvora. Nije ovo priča o fizičkim obračunima, koliko je Zagor jak u odnosu na jednu djevojku. Nego koliko je on slab naspram jedne djevojke kada ona upotrijebi svije čari. On je njoj i sam priznao kako nije od kamena, rekao joj je da se pokrije kad je bila gola jer je to bolje i za nju i njega. Zašto je bolje za njega? Sigurno ne zato što joj je mjerio bicepse pa se uplašio da će ga istući. To je zbog toga što nije od kamena, zato što mu se svidjela, pa bi ga mogla smutiti. Dovodi ga u iskušenje u kojem bi pogazio riječ koju je dao šerifu. tj. Pustio Chica, prijatelja iz tisuću bitaka, da trune u zatvoru. Borba s Blondie nije borba na mišiće. Riječ je o peripetijama - odoli njenim čarima, veži i privedi, a ne - izmlati, veži i privedi.

quote:
Originally posted by pcoro
Čak ni Laurentijeva Blondie nije bolja od Donatelijeve. Laurenti dosta playboyasto crta svoje žene, npr. ove scene iz zatvora više liče na uvod u neki pornić nego na dostojanstveni Bonelli western. Iako je Laurenti dobar crtač žena, mislim da u ovom konkretnom primjeru Donatelijeva Blondie ostaje ta koja ima i karakter i ljepotu.

Nisam čitao ovu epizodu, samo recenziju, ali po kratkom sadržaju koji je Going naveo vidi se da je početna ideja za strip izrazito glupa. Svođenje lika Blondi na curu koja je dobra ali je imala teško djetinjstvo.. bezveze, dosadno Zar su stvarno došla takva vremena da u Zagoru ne može ostati ni traćag nečeg divljeg, opasnog, a pomalo privlačnog?? Zar sve treba pripitomiti


Ne! Treba pripitomiti jedino Laurentija.

U ovom konkretnom primjeru ti prvo trebaš pročitati Povratak Blondie, pa onda uspoređivati. Blondie ima karakter i u drugom pojavljivanju. Budući da nisi čitao strip, nema smisla da ti nabijam spojlere. Laurenti ženama daje decentan erotički naboj. Interpretiranje njegovih crteža kao uvod u pornić je stvar tvojih asocijacija i tvoje mašte. Laurenti ti sigurno ne određuje do kud ćeš ti odlutati u svojoj mašti.
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.62 seconds. Snitz Forums 2000