forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

pcoro
Senior Member

Croatia
2148 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/12/2020 : 08:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nemam neko mišljenje o tom trećem dijelu. Kad sam ga čitao bio mi je ok, a poslije sam većinu toga pozaboravljao. Moglo se to bolje..
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 17/12/2020 : 08:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao treći dio. Uostalom, već je drugi dio slabiji.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/12/2020 : 01:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Tvrdokrilac / Jednooki Dzek / Obracun (VC prevod Ocajnicki Poduhvat)
Tonnineli/Ferri



Recenzija: https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zs-zs-703-705-jednooki-jack/207/

Slazem se sa Nagorovim komentarom.
Odlican duhoviti pocetak, prvih 30ak strana su stvarno blago. Baron Ikarovo Pero, monasi, Ciko ,Zagor, pad tvrdokrilca i unistenje kolibe. Tonnineli je zapoceo pricu u Nolittinom maniru, na najbolji moguci nacin imitirajuci njegove komicne prologe. Lepo je bilo videti i stare prijatelje i poznanike sto obicno znaci da nas ceka bitnija ili veca avantura.

Medjutim ostatak nije na istom nivou, prosto je dosadan za citanje. Zagor ne sme sam, a ni uz pomoc, da napadne 4 razbojnika koji drze Indijance kao taoce? Nego se skriva i sunja i hoce na prevaru da ih izvuce. Obicno bi Zagi sredio tiho dvojicu na strazi te uleteo u kolibu i pokokao dvojicu lako i spretno. Previse mi je ovo bilo nepotrebnog komplikovanja. A i to pogadjanje metkom u slepoocnicu mi vise ide na zivce, to je i tada bila izlizana fora pre 40 godina, a kamoli sad (secam se da je Bosseli to upotrebio u epizodi Hjuroni, stvarno i Bosseli ume nekad da bude naivan).

Zagorov pad u provaliju i izvlacenje iz te situacije mi i nije toliko lose. Ali zato bacanje idnijanca spretne jegulje preko provalije kao da to nije nista mi je malo previse.

Ferri jako dobar, ali ipak ne odlican. Primetio sam da u ovoj epizodi ima dosta kadrova iz pticje perspektive ili iz gornjeg rakursa. Vise nego obicno. Takodje sto mi se svidelo je kako je razbijao monotoniju scena gde likovi samo sede i razgovaraju tako sto je u prvom planu crtao razne zivotinje u razlicitim aktivnostima (vidra kako jede ribu, zmija, zecevi) dok u pozadini nasi junaci razgovaraju.

Svidja mi se i sto Tonnineli (ili Ferri? nisam siguran zbog onoga sto je Solar napisao da Ferri i nije toliko voleo da prati scenario doslovno) ubacuje dosta brutalnih scena kao sto je Bombina smrt, a i Pekvotova (lazna?) smrt i donekle smrt Jednookog Dzeka.

Ja sam iskreno na Jednookog Dzeka skroz i zaboravio iako sam citao oba njegova prethodna pojavljivanja, cak mi je prvo njegovo pojavljivanje kada se upoznajemo i sa misionarima i Baronom Ikarovim Perom jedna od boljih prica iz tog ranog perioda. Pomesao sam ga sa Bimbom Salivanom, cije je poslednje pojavljivanje u odlicnoj cetvorodelnoj blokbaster prici Mocvara robijasa.

Prica: 6
Scenario: 7
Crtez: 9
Naslovna strana: 8

Ukupna ocena 74%
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7044 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/12/2020 : 07:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Nemam neko mišljenje o tom trećem dijelu. Kad sam ga čitao bio mi je ok, a poslije sam većinu toga pozaboravljao. Moglo se to bolje..



A jesi li zaboravio da je ostala trudna i da je Zagor jedan od rijetkih junaka koji tamo negdje ima dijete?

Inače, mene su afričke priče razočarale, dok južnoamerička saga nije, vjerojatno jer i nisam imao velika očekivanja.
Bosellija cijenim i najbolja mi je njegova "Morska strava", koja mi je možda i ponajbolji Zagor, a najlošiji njegov Hellingen.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/12/2020 : 09:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
dobar je Bosellijev Hellingen, čak ispod sve te konfuzije i rastresenosti
a i Jednooki Jack je bolji nego je to going opisao
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 19/12/2020 : 09:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by pcoro

Nemam neko mišljenje o tom trećem dijelu. Kad sam ga čitao bio mi je ok, a poslije sam većinu toga pozaboravljao. Moglo se to bolje..



A jesi li zaboravio da je ostala trudna i da je Zagor jedan od rijetkih junaka koji tamo negdje ima dijete?

Inače, mene su afričke priče razočarale, dok južnoamerička saga nije, vjerojatno jer i nisam imao velika očekivanja.
Bosellija cijenim i najbolja mi je njegova "Morska strava", koja mi je možda i ponajbolji Zagor, a najlošiji njegov Hellingen.




Njegov Helingen je teško smeće. Kao i sve što je došlo posle o Helingenu.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/12/2020 : 09:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
legaz, nemaš pojma
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/12/2020 : 10:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Africka odiseja je koktel cudovista, africkih bogova, trgovaca robljem i na kraju saznajemo da je Zagor i neki africki bog. Ukratko jos jedan bozelijev neuspio eksperiment. Morska strava je Jos Gora. Tamo se Samo tuku od pocetka do kraja, nigdje neke ozbiljne price. Bozelijev helingen Mi se svidio. Ima taj Faktor napetosti i neizvjesnosti Koji fali kod Ove dvoje price
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/12/2020 : 10:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
adriano, ti si jedan od najgorih zagorovaca na svijetu: teški nemač pojma, ne znaš ni pisati, ali si krugerovski tvrdoglav i komentari su ti nigdje veze. odnosno, volim imati takve ljude u kultu.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/12/2020 : 11:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ma ti si ljut, jer obozavas bozelia.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 19/12/2020 : 14:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Netočno. Stinky je samo objektivan.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/12/2020 : 14:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Objektivan iz svoje perspektive
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/12/2020 : 20:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Bosselijev Helingen. I to mi je dobar bio vec na prvo citanje. Sto ne znaci da nije nepotreban. Apsolutno je nepotreban nakon Demona ludila. Ali ako je vec morao da se vrati Hellingen, Bosseli ga je jako dobro vratio. Bosselijevog Vampira nikako nisam mogao da svarim, ali evo bas pre mesec dana sam ga ponovo procitao i doziveo potpuni preokret u misljenju. Odusevljen sam Bosslijevim trecim pojavljivanjem barona Rakosija.

Verovatno najgora Bosselijeva prica je Kandraksov povratak, i toj prici nema pomoci. Obnovicu je uskoro jer 31. decembra Veseli cetvrtak objavljuje najnovijeg Chiavijevog Kandraksa preko reda u Zlatnoj seriji, a cini mi se da se ta prica mora na neki nacin nasljanjati na ili barem referencirati na Bosselijevog kandraksa.

@stinky, sta ti kazes za Bosselijevog Kandraksa i za Tonninelijevog Jednookog Dzeka?

Edited by - going going on 19/12/2020 20:45:04
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/12/2020 : 09:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ne mogu sad detaljno, ali mislim da se taj Kandrax previše potcjenjuje, makar je konfuzan. početak je čak super, kasnije se razvodni, ali sve u svemu, može se to čitati.
Jednooki je skroz dobar, ti si bio preoštar.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/12/2020 : 12:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Jasno da ne mozes detaljno, jer nema se sta tu komentirat kad nema radnje.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 20/12/2020 : 12:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ne mogu sad detaljno, ali mislim da se taj Kandrax previše potcjenjuje, makar je konfuzan. početak je čak super, kasnije se razvodni, ali sve u svemu, može se to čitati.
Jednooki je skroz dobar, ti si bio preoštar.




Naravno da se potcjenjuje. Najbolji Kandraks. Mogu razumjeti da je nekom bolji Nolitin prvi, ajde ok, s godinama sam shvatio da mnogima prosto odgovara taj Nolitin spori stil i omazi starim klasicima u filmu, ali Boseli pravi spektakl, njegov Kandraks je poput Marvela u svijetu filma, teoretičari pljuju, a filmovi razvaljuju blagajne i ruše rekorde.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/12/2020 : 13:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
nije najbolji, prvi mu je superioran u svakom pogledu. bolji je od drugog Kandraxa.

prvi je za profinjene i jebače
drugi je Kandrax za sirotinju, white trash kandrax
treći je za ljubitelje površnog spektakla i one koji gledaju igru prijestolja ili takvo što
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/12/2020 : 13:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Dobro si ih poredao. Ja Sam kombinacija vait Tres jebaca
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2020 : 18:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja priznajem samo prvog Kandraksa, on je odlican, klasik, mada je sama zavrsnica i obracun sa kandraksom morao biti bolji.
Drugi je skoro pa necitljiv.
Treci odlicno pocinje (deo za koji je Ferri bio zaduzen je fenomenalan, po ludilu i atmosferi podseca na pocetak Demona ludila) ali posle se sve raspadne u Torricelijevom delu, a ode potpuno u 3 pm sa Marcelovim delom koji je em uzasno napisan em uzasno nacrtan, uz potpuno glupe neinpsirativne i neodgovarajuce Ferrijeve naslovne strane.

U svakom slucaju ponovicu treci deo pred Chiavijev cetvrti, pa se javljam s utiscima da li je stanje bolje. Ali ne verujem da cu da dozivim obrt misljenja kakav sam doziveo nedavno citajuci Vampira.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 20/12/2020 : 18:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ja priznajem samo prvog Kandraksa, on je odlican, klasik, mada je sama zavrsnica i obracun sa kandraksom morao biti bolji.
Drugi je skoro pa necitljiv.
Treci odlicno pocinje (deo za koji je Ferri bio zaduzen je fenomenalan, po ludilu i atmosferi podseca na pocetak Demona ludila) ali posle se sve raspadne u Torricelijevom delu, a ode potpuno u 3 pm sa Marcelovim delom koji je em uzasno napisan em uzasno nacrtan, uz potpuno glupe neinpsirativne i neodgovarajuce Ferrijeve naslovne strane.

U svakom slucaju ponovicu treci deo pred Chiavijev cetvrti, pa se javljam s utiscima da li je stanje bolje. Ali ne verujem da cu da dozivim obrt misljenja kakav sam doziveo nedavno citajuci Vampira.



Tko je napisao drugog Kandraksa?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2020 : 18:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Daniele Nicolai, scenarista te price i prvog pojavljivanja alhemicara Roberta Graya, kog je posle Burattini jako dobro vratio zajedno sa Chiarollom. Napisao je i epizodu Srebrni vodopad i to je to, ta mu je verovatno i najbolja.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/12/2020 : 18:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
nicolai, mislim
nemam pojma tko je to
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 20/12/2020 : 19:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Da, znao sam da je neki anonimus, makar je ta epizoda sa alkemičarom Grayem hvaljena epizoda čini se, pročitao sam ju, ali jedva da se nečeg sjećam, što vjerojatno znači da nije nešto posebno

Drugog Kandraksa ne znam, osim da sudeći po recenziji i komentarima nije nešto
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/12/2020 : 19:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Prvi alkemicar je vrhunski. Zagor je tu pokazao emocije, grej ga je doveo do granice pucanja i zagor odustaje od glupih viteskih pravila Radi viseg cilja. I drugi kandraks je odlican, kako kaze stinki za prave jebace
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24676 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/12/2020 : 19:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Prvi alhemičar je u top 10 Zagorovih priča.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.45 seconds. Snitz Forums 2000