forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 04/06/2022 : 21:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
https://youtu.be/H7irtrrh9aw
Mislim da je ovo gore video gdje pokazuje skulpturu.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

leKrava
New Member



253 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 04/06/2022 : 22:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
hvala
Go to Top of Page

zac
New Member



Italy
180 Posts

Member since 01/12/2005

Posted - 06/06/2022 : 15:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zac a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimages.org/][/url]


🔝
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/06/2022 : 07:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nova Texova Zagorova recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/mladi-tex-willer-mtx-vczs-36-bandera/2843/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 09/06/2022 : 10:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Kakve su šanse da ovo uskoro osvane na hrvatskim kioscima?

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/06/2022 : 12:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ludens ima tendenciju iznenaditi preko ljeta tako da ima šanse.
Nadajmo se da će to ljeto biti ovo.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/06/2022 : 16:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Kakve su šanse da ovo uskoro osvane na hrvatskim kioscima?


Nikakve.
Kupi ZS.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 10/06/2022 : 09:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ako i objave naši nadam se da će koristiti Piccinellijevu naslovnicu....
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/06/2022 : 09:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Podsjeti me, kako izgleda? Znam da sam negdje vidio ilustraciju ali sada ne mogu naći.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

leKrava
New Member



253 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 10/06/2022 : 11:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
Kad nisi ljubitelj oficijalnih Bonelli verzija (veliki je jos ok ali mali limeni je ruzan za popizditi) napravis svoju (jos nije pofarban)



i jedna super mini verzija

Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 15/06/2022 : 20:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Pročitah Rauchov "Povratak Zimske Zmije", dosta hvaljena priča kao i sam Rauch kojeg vidin opće mijenje vidi kao veliku bijelu nadu. Žao mi je što remetim konsenzus al nema tu ništa. Ova priča nije loša al nema tu ništa izvanredno, jedan rutinski odrađen povratak starog lika kompaktno upakiran u malo stranica. Ništa tu nije naročito loše al nije ni dobro. To mi je sažetak cijelog Rauchova rada. Lik je kao neka nogometna nada koja je uhvatila 28-u godinu, ono momak dosad si morao isporučiti. Tu ima maksimalno kapaciteta za popunit zapisnik i odigrati zahvalnu ulogu kad treba rotirati roster ili ukrasti malo vremena pred kraj utakmice.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/06/2022 : 07:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Mignacco&Romeo:Zagor - Zarobljenica Hurona (Ludens,Kolor Zagor #13)

Malo sam se pogubio sa svim tim detaljima iz Zagorovog sveta,jer kad sam nekad bio aktivan čitač nije bilo toliko poveznica kao danas - nekoliko glavnih sporednih likova,par puta se neki master protivnik vrati i tako to,a danas koju god avanturu da uzmeš,nekoliko puta te podsećaju na nešto što je bilo nekad,a ima veze sa tim što se dešava.
Doduše,ovde se sećam Banaka,indijanca koji se pojavljuje u Rečnoj patroli,a oko koga se vrti ova priča.
U principu,kao i kod ostalih junaka,smatram sve te propratne serijale drugorazrednim,često i nečitljivim,ali ova epizoda je korektna.Nema tu nekih propusta,glupavih rešenja i tako to,priča klizi korektno,a kako je strip namenjen mlađima,verujem da će oni uživati u njoj.
Crtež je ok,u boji to izgleda lepo,možda je stil,isto kao i sama priča više namenjen mlađima,što je i normalno.

3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 21/06/2022 : 00:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Rakošija! I to u jednom dahu.
Uživao sam kao dijete, ali kad se sve slegne, dojam je razočaravajući.

Prva sveska je vrhunska, pršti od tjeskobe, obećava puno, ali već druga, iako je dolazak u London odličan, pokazuje besmisao dolaska u isti. Ostala tri broja su puna akcije, ponekih dobrih detalja, ali i bezveznih likova i banalnosti. Rauch je počeo kao Boselli, ali je brzo pao na nivo modernog Burattinija. Sve je nekako nabacano i banalno da se ne mogu oteti dojmu da je Zagorova ciljanja publika populacija 8-12 godina, a može bolje. Pa Rauch je to super uradio u "Husarima nedavno", kako sad ovako. Još crtež, auuu, ko dade Venturiju da crta tri nastavka. Prvi dio s Londonom je trebao biti inteligentnije smišljen, trebao je imati makar tri nastavka. Drugi dio je morao crtati neko drugi i to ili Pesce, moj favorit, ili Laurenti/Chiarola jer je možda previše za Della Monicu sve, morao je biti duži s obzirom na sadržaj, likovi su morali biti bolji, dublji pa da se nekad i vrate. Rauch je ovaj put najviše prišao Stokerovom Drakuli iako je vidljiva inspiracija iz mnogih djela. Ovo je vjerovatno priča sa najviše krvi u Zagoru, ima i ispadnutih očiju, odrubljenih glava (kako je Bure ovo dozvolio, a i ovi iznad :O, naravno, meni je to plus). Osjećao sam se domaće čitajući drugi dio kada je Zagor jako blizu (Slovačka/Austrija), ali je preloše da se nije prikazalo više tadašnjeg ambijenta Centralne Evrope, možda i neki dobar filler. Da se vratim na Venturija, generalno nije loš, neke stvari je nacrtao super, ali vampire, vukodlake i žene preloše crta, a oni nose ovu priču, trebali su mu dati neki filler u Beču, tu bi bio super. Tuga, zagorovska tuga, ogroman potencijal, Rauch je super, ali su trebali dovesti Bosellija da mu asistira ovdje, ipak je Rakoši prebitan nemesis i nije zaslužio ovakav tretman tako blizu svom domu :) Naslovnice sjajne, prva za TOP 5 ikad, druga tako-tako, čudan prizor, ostale odlične. Della Monica sjajan još jednom, 10ka!!! Venturiju 8ica za prikaz gradova i običnih stvari, 2 za scene sa čudovištima, dakle ukupno 2.

Ukupno: 6/10 sa putem od 10ke, preko 8ice, 6ice na 4ku ...
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 21/06/2022 : 06:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jasa

Pročitao sam Rakošija! I to u jednom dahu.
Uživao sam kao dijete, ali kad se sve slegne, dojam je razočaravajući.

Prva sveska je vrhunska, pršti od tjeskobe, obećava puno, ali već druga, iako je dolazak u London odličan, pokazuje besmisao dolaska u isti. Ostala tri broja su puna akcije, ponekih dobrih detalja, ali i bezveznih likova i banalnosti. Rauch je počeo kao Boselli, ali je brzo pao na nivo modernog Burattinija. Sve je nekako nabacano i banalno da se ne mogu oteti dojmu da je Zagorova ciljanja publika populacija 8-12 godina, a može bolje. Pa Rauch je to super uradio u "Husarima nedavno", kako sad ovako. Još crtež, auuu, ko dade Venturiju da crta tri nastavka. Prvi dio s Londonom je trebao biti inteligentnije smišljen, trebao je imati makar tri nastavka. Drugi dio je morao crtati neko drugi i to ili Pesce, moj favorit, ili Laurenti/Chiarola jer je možda previše za Della Monicu sve, morao je biti duži s obzirom na sadržaj, likovi su morali biti bolji, dublji pa da se nekad i vrate. Rauch je ovaj put najviše prišao Stokerovom Drakuli iako je vidljiva inspiracija iz mnogih djela. Ovo je vjerovatno priča sa najviše krvi u Zagoru, ima i ispadnutih očiju, odrubljenih glava (kako je Bure ovo dozvolio, a i ovi iznad :O, naravno, meni je to plus). Osjećao sam se domaće čitajući drugi dio kada je Zagor jako blizu (Slovačka/Austrija), ali je preloše da se nije prikazalo više tadašnjeg ambijenta Centralne Evrope, možda i neki dobar filler. Da se vratim na Venturija, generalno nije loš, neke stvari je nacrtao super, ali vampire, vukodlake i žene preloše crta, a oni nose ovu priču, trebali su mu dati neki filler u Beču, tu bi bio super. Tuga, zagorovska tuga, ogroman potencijal, Rauch je super, ali su trebali dovesti Bosellija da mu asistira ovdje, ipak je Rakoši prebitan nemesis i nije zaslužio ovakav tretman tako blizu svom domu :) Naslovnice sjajne, prva za TOP 5 ikad, druga tako-tako, čudan prizor, ostale odlične. Della Monica sjajan još jednom, 10ka!!! Venturiju 8ica za prikaz gradova i običnih stvari, 2 za scene sa čudovištima, dakle ukupno 2.

Ukupno: 6/10 sa putem od 10ke, preko 8ice, 6ice na 4ku ...



u dlaku isti dojam, baš razočaravajuće.
početak u darkwoodu dobar, nije loša atmosfera u londonu(ima par dobrih obrata) unatoč rauchovim klasičnim vampirima koji sikću, prijete, skaču ali ih je lako poraziti i tako uklanjaju karizmu s rakosija, putovanje vlakom mi je ok., akcija i horor, no to nesretno finale s rakosijem, taj prvi susret zagora i rakosija oči i uči nakon dvadeset godina od bosellija-kako traljavo i nemaštovito od raucha, baš kao i finalna borba.
ukenjo je i s deus ex machina pristupom (čiko i rakosi), ylenia potpuno izgubila karizmu.
della monica rasturio, venturi mi je onak,dobar,sve dok ne počne crtati rakosija, onda sve ode u k...c. i atmosfera i radnja i finale.
baš razočaravajuće i kilavo, nisam to očekivao od raucha. cijela ta duga priča nije mi ništa drugo doli implicitno i eksplicitno podsjećanje na nolittinu i castellijevu priču s rakosijem + stokerov drakula, a sve to sugerira na rauchovu nemaštovotost u priustupu ovome.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 21/06/2022 06:49:42
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 22/06/2022 : 01:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
tako baš, deus ex machina sa Čikom bi možda imao smisla da smo vidjeli malo više akcije izmešu R i Z, naguravanja, ozbiljnosti, ovako bezidejno, banalno ... Ylenia je nazor tu, bezveze baš, još je nacrtana mlako-premlako ... Hellingen je usran, evo sad i Rakoši, pomalo je usran i Kandraks onim povratkom, tone Zagi naš ...
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 24/06/2022 : 10:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Pročitah Misteriozni Pueblo dvojca Bure&Bane. Majko mila šta je ovo.

Sama ideja uopće nije loša, neka varijacija na kultni Sedam gradova Cibole a i još je Toninelli imao priču di stare grke i legendu o zlatnom runu smješta u sjevernu Ameriku. Sve su to elementi za jednu uzbudljivu Indiana Jones/Martin Mystere pustolovinu. Ali to je ipak naš Bure! Udavio je sa objašnjavanjem svake jebene sitnice i ubio bilo kakav tempo. Flashbackove da ne spominjem,izgleda da su mu dosadile kritike na korištenje tog scenarističkog trika i odlučio je ubaciti jedno 3-4 flashbacka koji su unutar flashbacka i stvorio je neki bolesni flashbeck inception. Lik se počeo otvoreno s prijezirom rugati s mazohistima koji ga čitaju.

Priča nije bez dobrih elemenata al je sve u svemu prepuna teških promašaja. Neke pustolovine i nema, zapravo se priča sastoji od naganjanja po pustinji, i to jako monotonog i neispirativnog. Uz to su negativci više puta "eliminirali" progonitelja pa onda se opet čudom čude kako nisu.

Sama struktura scenarija je šuplja i kao što rekoh zagušena najbanalnijim objašnjavanjima. Meci s po metra frcaju oko junaka i slične gluposti. Na kraju i jedini upečatljiv lik glavne negativke je uništen. Još je Bure sve to razvukao na milijun stranica, milijun stranica bez prave radnje i atmosfere s 0 uzbuđenja, da o nekoj epici i ne pričam.

Bane je tu valjda dao koliko može kad je priča tako bezvezna i neispirativna (uspiješ imati potragu za blagom aleksandrijske knjižnice i bit dosadan). Face glavnih likova su nažalost promašene, ni Zagor ni Chico ne liče na sebe. S druge strane Zagorova vižljavost i okretnost je dojmljivo dočarana. Ima zanimljivih vinjeta, ali kako su mnogi primjetili predkraj ove zamorne priče i bane se zamorio i jedva privukao sve ovo kraju. Pred kraj su svima crte faca ošle u kurac. A krajoliku se nije moglo pomoć, sve je tako monotono i bezveze da je valjda pred kraj banetu bio već pun kurac svega.

Jezgrovito bi ovu priču mogli opisati kao Sedam gradova Cibole za siromašne, al to nam ne bi dovoljno dočaralo kako je ova potencijalno odlična priča bezvezna i gubitak vremena.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1272 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 24/06/2022 : 11:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ja Rakosija. Brat Rauch je probao smistiti sve, od Drakule do Olivera Twista u jednu priču i, nažalost, mašio. Previše stvari dešava se samo od sebe, jer, eto, Rakosi je odredio da ide final countdown i sad priprema teren za bitku. Zagor i Chico do Londona dolaze brzo i efikasno, od samog Londona malo i ništa, Austrija preskočena, dođemo u neko selo i tamo juracamo i kad sve izgleda gotovo dragi Čiko spasi dan i završna bitka traje pet vinjeta.

Prvo par pohvala - atmosfera prve priče: odlična. Della Monicin crtež top. Naslovnice jako dobre. Činjenica da samog Rakosija ne vidimo dugo, tamo do četvrtog dijela u lice, isto dobra odluka. Chico dobije malo veću ulogu - dobra odluka. Zagorova napetost, u pojedinim trenucima i nemoć, dosta dobro opisano.

Ali sve je to malo za ono što vidim kao promašaj: neiskorištenost settinga i Europe. Mlake emocije Zagora i Fride. Ylenie Varga ubačena bez reda i smisla, suludo, samo da visi tamo. Zagor suštinski donosi loše odluke i radi gluposti i tu i tamo više smeta nego koristi. Rakosijeva cijela ideja zadnjeg sukoba je samo - ajde ti dođi do mene na moju zemlju. Završna bitka i završne scene - razočaranje. Od ovakvih se stvari radi (ili pokušava) epika, nešto grande i veliko, a ne opet, po tko zna koji put, sukob na zaleđenom jezeru koje propada... Ajde bato, batali to...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/06/2022 : 16:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zagor i protiv Dampyra? Ma neeee... samo se salimo.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 24/06/2022 : 16:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Zagor i protiv Dampyra? Ma neeee... samo se salimo.






Zagor i Dampyr skupa love Rakosija po brdovitom Balkanu.
E, taj bih crossover volio vidjeti.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 24/06/2022 : 16:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Pročitao i ja Rakosija. Brat Rauch je probao smistiti sve, od Drakule do Olivera Twista u jednu priču i, nažalost, mašio. Previše stvari dešava se samo od sebe, jer, eto, Rakosi je odredio da ide final countdown i sad priprema teren za bitku. Zagor i Chico do Londona dolaze brzo i efikasno, od samog Londona malo i ništa, Austrija preskočena, dođemo u neko selo i tamo juracamo i kad sve izgleda gotovo dragi Čiko spasi dan i završna bitka traje pet vinjeta.

Prvo par pohvala - atmosfera prve priče: odlična. Della Monicin crtež top. Naslovnice jako dobre. Činjenica da samog Rakosija ne vidimo dugo, tamo do četvrtog dijela u lice, isto dobra odluka. Chico dobije malo veću ulogu - dobra odluka. Zagorova napetost, u pojedinim trenucima i nemoć, dosta dobro opisano.

Ali sve je to malo za ono što vidim kao promašaj: neiskorištenost settinga i Europe. Mlake emocije Zagora i Fride. Ylenie Varga ubačena bez reda i smisla, suludo, samo da visi tamo. Zagor suštinski donosi loše odluke i radi gluposti i tu i tamo više smeta nego koristi. Rakosijeva cijela ideja zadnjeg sukoba je samo - ajde ti dođi do mene na moju zemlju. Završna bitka i završne scene - razočaranje. Od ovakvih se stvari radi (ili pokušava) epika, nešto grande i veliko, a ne opet, po tko zna koji put, sukob na zaleđenom jezeru koje propada... Ajde bato, batali to...



Morat ću se nekako dočepati tih epizoda... vidim da Rauch nastavlja biti vječna velika nada koji nikako da isporuči. A to je lik koji je projektiran da nastavi kad Bure napokon prestane drmati serijalom.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12840 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 24/06/2022 : 16:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Još bi nam samo trebao susret Zagora i Dampyra. Ali, kad je mogao nesretni B. Barron...
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 24/06/2022 : 16:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Još bi nam samo trebao susret Zagora i Dampyra. Ali, kad je mogao nesretni B. Barron...


Ma, zašto ne? Dok Zagor i Dampyr love vampire po šumama i nekim dvorcima, Chico bi mogao naletiti u Istru na pršut i medicu

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 26/06/2022 : 22:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jasa

Pročitao sam Rakošija! I to u jednom dahu.
Uživao sam kao dijete, ali kad se sve slegne, dojam je razočaravajući.

Prva sveska je vrhunska, pršti od tjeskobe, obećava puno, ali već druga, iako je dolazak u London odličan, pokazuje besmisao dolaska u isti. Ostala tri broja su puna akcije, ponekih dobrih detalja, ali i bezveznih likova i banalnosti. Rauch je počeo kao Boselli, ali je brzo pao na nivo modernog Burattinija. Sve je nekako nabacano i banalno da se ne mogu oteti dojmu da je Zagorova ciljanja publika populacija 8-12 godina, a može bolje. Pa Rauch je to super uradio u "Husarima nedavno", kako sad ovako. Još crtež, auuu, ko dade Venturiju da crta tri nastavka. Prvi dio s Londonom je trebao biti inteligentnije smišljen, trebao je imati makar tri nastavka. Drugi dio je morao crtati neko drugi i to ili Pesce, moj favorit, ili Laurenti/Chiarola jer je možda previše za Della Monicu sve, morao je biti duži s obzirom na sadržaj, likovi su morali biti bolji, dublji pa da se nekad i vrate. Rauch je ovaj put najviše prišao Stokerovom Drakuli iako je vidljiva inspiracija iz mnogih djela. Ovo je vjerovatno priča sa najviše krvi u Zagoru, ima i ispadnutih očiju, odrubljenih glava (kako je Bure ovo dozvolio, a i ovi iznad :O, naravno, meni je to plus). Osjećao sam se domaće čitajući drugi dio kada je Zagor jako blizu (Slovačka/Austrija), ali je preloše da se nije prikazalo više tadašnjeg ambijenta Centralne Evrope, možda i neki dobar filler. Da se vratim na Venturija, generalno nije loš, neke stvari je nacrtao super, ali vampire, vukodlake i žene preloše crta, a oni nose ovu priču, trebali su mu dati neki filler u Beču, tu bi bio super. Tuga, zagorovska tuga, ogroman potencijal, Rauch je super, ali su trebali dovesti Bosellija da mu asistira ovdje, ipak je Rakoši prebitan nemesis i nije zaslužio ovakav tretman tako blizu svom domu :) Naslovnice sjajne, prva za TOP 5 ikad, druga tako-tako, čudan prizor, ostale odlične. Della Monica sjajan još jednom, 10ka!!! Venturiju 8ica za prikaz gradova i običnih stvari, 2 za scene sa čudovištima, dakle ukupno 2.

Ukupno: 6/10 sa putem od 10ke, preko 8ice, 6ice na 4ku ...



Pa naravno da je to ciljana publika, nismo valjda ja i ti i ostali od 40-60 godina
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4325 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/06/2022 : 00:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ako rauh treba pomoc od bozelija onda Mu nema pomoci
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/06/2022 : 08:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by jasa

Pročitao sam Rakošija! I to u jednom dahu.
Uživao sam kao dijete, ali kad se sve slegne, dojam je razočaravajući.

Prva sveska je vrhunska, pršti od tjeskobe, obećava puno, ali već druga, iako je dolazak u London odličan, pokazuje besmisao dolaska u isti. Ostala tri broja su puna akcije, ponekih dobrih detalja, ali i bezveznih likova i banalnosti. Rauch je počeo kao Boselli, ali je brzo pao na nivo modernog Burattinija. Sve je nekako nabacano i banalno da se ne mogu oteti dojmu da je Zagorova ciljanja publika populacija 8-12 godina, a može bolje. Pa Rauch je to super uradio u "Husarima nedavno", kako sad ovako. Još crtež, auuu, ko dade Venturiju da crta tri nastavka. Prvi dio s Londonom je trebao biti inteligentnije smišljen, trebao je imati makar tri nastavka. Drugi dio je morao crtati neko drugi i to ili Pesce, moj favorit, ili Laurenti/Chiarola jer je možda previše za Della Monicu sve, morao je biti duži s obzirom na sadržaj, likovi su morali biti bolji, dublji pa da se nekad i vrate. Rauch je ovaj put najviše prišao Stokerovom Drakuli iako je vidljiva inspiracija iz mnogih djela. Ovo je vjerovatno priča sa najviše krvi u Zagoru, ima i ispadnutih očiju, odrubljenih glava (kako je Bure ovo dozvolio, a i ovi iznad :O, naravno, meni je to plus). Osjećao sam se domaće čitajući drugi dio kada je Zagor jako blizu (Slovačka/Austrija), ali je preloše da se nije prikazalo više tadašnjeg ambijenta Centralne Evrope, možda i neki dobar filler. Da se vratim na Venturija, generalno nije loš, neke stvari je nacrtao super, ali vampire, vukodlake i žene preloše crta, a oni nose ovu priču, trebali su mu dati neki filler u Beču, tu bi bio super. Tuga, zagorovska tuga, ogroman potencijal, Rauch je super, ali su trebali dovesti Bosellija da mu asistira ovdje, ipak je Rakoši prebitan nemesis i nije zaslužio ovakav tretman tako blizu svom domu :) Naslovnice sjajne, prva za TOP 5 ikad, druga tako-tako, čudan prizor, ostale odlične. Della Monica sjajan još jednom, 10ka!!! Venturiju 8ica za prikaz gradova i običnih stvari, 2 za scene sa čudovištima, dakle ukupno 2.

Ukupno: 6/10 sa putem od 10ke, preko 8ice, 6ice na 4ku ...



Pa naravno da je to ciljana publika, nismo valjda ja i ti i ostali od 40-60 godina



to je i bit tih svih negodovanja i prigovaranja..


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.75 seconds. Snitz Forums 2000