forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/11/2022 : 20:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

quote:
Originally posted by emirem

Ode li Zagor na jos koju odiseju sa "Golden Baby", npr. Australiju, pa preko Indonezije, Sumatre, Goe u Indiji, Nepala i Shangri-La, Taklan-Makan, kineskog zida, Shangaia, Japana i zurück San Fracisco vec bi poceo gradjanski u drzavama i moze slobodno reci Darkwoodu bye-bye. Onda moze samo sa mladim Texom jahati u zalazak sunca, jer ce Chico dotada dobiti vene na nogama i siestati.


Hmmm. Zagor i Tex u građanskom ratu. To bi bilo odlično


Ma imam ja ideja k'o sipak, mogranj, nar i hibiskus zajedno. 😁
Ima ona stara naslovnica "sestorka/ica🧐 sa plave zvijezde" gdje Zagor vuce ranjenog vojnika, a pozadi gori brod, to sam zamislio kao jedan hommage ferrijevoj naslovnici samo Zagor ima stanovitih promjena, neki hippijevski look, duza kosa, sijedi zalisci kao u "Bandera!".

U pozadini plamen na zidinama utvrde kao na "unistite "Destroyera"!" a naslov bljesti "FORT SUMTER"!

Godina je gospodnja 1861…

Sve je to zamisljeno kao stvarno za jednu fazu privodjenja Zagora nekim zrelijim godinama i priblizavanju kraju utopije Darkwooda i suocavanje sa promjenama u SAD-u. Ne bi izostajalo kasnije one stare indijanske mitologije i magije, vidimo kako je to bilo ukomponirano kod Magicnog Vjetra. A zamisli team-up sa njim!😊

Bilo bi interesantno da kasniji Zagor postane predvodnik, odnosno glasnogovornik drugih plemena. Predvodnik nema sanse, niti duh, jer domoroci vise ne puse te fore. Ali vratio bi se Pahana u igru, u ideju koju sam vec dao na ovim stranicama u prici "Yellowstone".
Gledam ovu svoju generaciju koliko bismo voljeli vidjeti neke stvarno drasticne promjene u ovom serijalu, ali necemo niti docekati ovakve zrelije price, mislim najvise suvisle, smislenije price. Dok se svi mijenjaju, evo cak su u Marvelu najavili upokojenje Wolverina, kao sto je bilo sa Dr.Strangeom, ovaj scenarista, nas drzi u limbu iz kojeg se nemre iskobeljati da se trudis iz petnih zila. No guts, no glory.
Heh, cak bi mogao zamisliti, totalno paradoksalno da mjesto pravednickog, legendarnog imena Za-gor-te-nay, zbog zasluga u ratu i angazmanu na strani sjevera dobije cin porucnika i mora voditi plavu ekipu protiv sivih. Zagor dinamovac😁. Ok, ok!
Cuj, par tih ratnih prica i stize dosije da je tzv. porucnik Patrick Wilding svojedobno razbijao inventar i kancelarije po granicnim predstrazama i utvrdama i vrijedjao oficire i otpuste ga casno uz otpremninu. Stize dopis iz D.C.-a da smiruje situaciju na ravnicama ("ples sa vukovima" poveznica).
Vracamo se na team up sa Texom kasnije i pricom sa Pahanom, nakon Yellowstonea idu do Wyominga.
"Djavolji toranj"
Sjecate se "bliskih susreta trece vrste"?
Da, da, koji background za jednu fantasticnu pricu izmedju Zagora, Texa, Navajosa, Crow (vrane, Absaroke),Cheyenni, Blackfeet, Arapahosi, Shoshoni, Lakote potpisuju sporazum sa "nebeskim bicima" na tabletu, glinena ploca ili bizonova koza gdje se kaze da ce biti sacuvani do dana suda. Inace, legende govore o tome da ce domoroci imati tu plocu kad ovi dodju na "four corner", podrucje okupljanja u SAD-u.
Bure, citas li ovo? 😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 05/11/2022 20:16:11
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 05/11/2022 : 20:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Ovo zvuči dobro

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 05/11/2022 : 21:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Detalj koji bih obavezno ubacio u eventualnu zadnju Zagorovu epizodu:
SJEKIRA
a) Ako serijal završi sretno, Zagor bi mogao okačiti sjekiru na zid kolibe uz misao da je sva nepravda konačno ispravljena i da su bijelci i Indijanci konačno žive u miru. Naravno, ostavila bi se mogućnost da će ponovno trebati riješavati neke probleme, pa bi Zagor bacio zadnji pogled na sjekiru i rekao nešto tipa: "Napokon je sve u redu, ispunio sam svoju misiju, ali uvijek ću biti tu, spreman za povratak".
b) Ako serijal završi tužno (realistično). Zagor bi skužio da njegova misija nije imala smisla, pao na koljena, zaplakao (nešto kao u DL), bacio sjekiru u neki ponor i zauvijek nestao.
c) Depresivna varijanta: isto kao opcija b), samo Zagor još počini samoubojstvo.
d) Amerika dobiva novog predsjednika koji odlučuje pozatvarati Indijance u rezervate, Zagor se razbijesni i ode direkt u Washington, održi neki govor, malo se pomlati s nekim političarima i na kraju bijesno izađe iz zgrade. Zatim ga uhapsi policija, sude mu za napad na službene osobe, zatvore ga do kraja života i oduzmu mu sjekiru. Tada bismo vidjeli kako sjekira visi u uredu nekog ukravatiranog političara kao trofej.
e) Zagora netko ubija, ali njegovu sjekru uzima...PAZI SAD OVO...njegov mladi sin kojeg je dobio s Fridom za vrijeme nekih svojih avantura na Starom Kontinentu i odlučuje naslijediti oca u misiji Duha sa Sjekirom.
f) Zagor se povlači u neku pustinju i tamo živi kao neki mudrac i postaje nekakav vrhovni šaman ili tako nešto.
g) Nadrealna verzija: Zagor umire, ali onda uskrsne pomoću Manitua i postane pravi Duh sa Sjekirom koji štiti Indijance cijele Amerike uz svoje novostečene moći. (Ovakvu priču bi popušili Ameri

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 05/11/2022 : 21:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom, posvetio bih dio zadnje priče Zagorovoj legendarnoj sjekiri.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/11/2022 : 23:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Uglavnom, posvetio bih dio zadnje priče Zagorovoj legendarnoj sjekiri.


Da, njegov peacemaker, utvrdjivac gradiva neposlusnima i usijanim glavama.
Znas, uvijek me zanimalo sto ne naprave fakin' pricu o Rakumu!
Kako su uopce tad zamislili to ime? Da li je Rakum, kako je u originalu ili zvuci egzoticnije Rakoom. Zvuci kao rakun. Ra-Koom? Ono, kao Amon-Raa. Znas ono u LOTR-u kad vele za one planine, utvrde patuljaka, kad izgovore sa strahopostovanjem… KHAZAD-DÛM! E,tako bi ovom Rakumu bilo ime u toj auri izgovora.
Sto sam njega napomenuo, pa, one strele iz tobolca su napravljene od stijenja Nataanija, magnetit, nazovi metal Nataanium 'bi ga Bure treba ti sve docarati!
Eto ti ideje. Idea made by emirem°™.
Recimo koristio je godinama sklepane, po seljacki sjekiru primitivus, a kroz te nove epizode bi vjerojatno dobio od samana recimo komad meteorita sa rijetkim metalom i iskovao sjekiru od materijala od koje su samo zvijezde satkane. Baci je, a ona se vrati u ruku.. Ne, sorry Stan, gospon Lee, Vi ste se prvi sjetili Thora.
To bi valjalo u nekoj fantasticnoj prici, jednokratno, ne bi nitko volio da se Zagor sece sa x-weaponom po sjeverozapadu mlade drzave i pravi eskapade sa munjama. To bi primjetili Tlingiti na sjeveru gledajuci nebo prosarano sijevanjem i govorili sebi kako Thunderbird, glasnik Manitua salje poruke i da je jos uvijek medju njima. Zracak nade, potpora tradicionalnom vjerovanju u pobjedu snaga dobra, reda i kozmicke harmonije prosaralo bi te epizode i dalo onu misticnu notu i potvrdu narodima crvene koze o nesumnjivom poslanstvu duha sa sjekirom od Velikog duha.
Bure?


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/11/2022 : 16:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by emirem


Heh, cak bi mogao zamisliti, totalno paradoksalno da mjesto pravednickog, legendarnog imena Za-gor-te-nay, zbog zasluga u ratu i angazmanu na strani sjevera dobije cin porucnika i mora voditi plavu ekipu protiv sivih.



Zašto je pozitivno biti na strani severa?


Nisam to napisao, kako je on sa tromedja Ohia,zap.Virginije i Pennsylvanije to valjda pripada sjeveru.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 11/11/2022 : 15:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Qwertz

Uglavnom, posvetio bih dio zadnje priče Zagorovoj legendarnoj sjekiri.


Da, njegov peacemaker, utvrdjivac gradiva neposlusnima i usijanim glavama.
Znas, uvijek me zanimalo sto ne naprave fakin' pricu o Rakumu!
Kako su uopce tad zamislili to ime? Da li je Rakum, kako je u originalu ili zvuci egzoticnije Rakoom. Zvuci kao rakun. Ra-Koom? Ono, kao Amon-Raa. Znas ono u LOTR-u kad vele za one planine, utvrde patuljaka, kad izgovore sa strahopostovanjem… KHAZAD-DÛM! E,tako bi ovom Rakumu bilo ime u toj auri izgovora.
Sto sam njega napomenuo, pa, one strele iz tobolca su napravljene od stijenja Nataanija, magnetit, nazovi metal Nataanium 'bi ga Bure treba ti sve docarati!
Eto ti ideje. Idea made by emirem°™.
Recimo koristio je godinama sklepane, po seljacki sjekiru primitivus, a kroz te nove epizode bi vjerojatno dobio od samana recimo komad meteorita sa rijetkim metalom i iskovao sjekiru od materijala od koje su samo zvijezde satkane. Baci je, a ona se vrati u ruku.. Ne, sorry Stan, gospon Lee, Vi ste se prvi sjetili Thora.
To bi valjalo u nekoj fantasticnoj prici, jednokratno, ne bi nitko volio da se Zagor sece sa x-weaponom po sjeverozapadu mlade drzave i pravi eskapade sa munjama. To bi primjetili Tlingiti na sjeveru gledajuci nebo prosarano sijevanjem i govorili sebi kako Thunderbird, glasnik Manitua salje poruke i da je jos uvijek medju njima. Zracak nade, potpora tradicionalnom vjerovanju u pobjedu snaga dobra, reda i kozmicke harmonije prosaralo bi te epizode i dalo onu misticnu notu i potvrdu narodima crvene koze o nesumnjivom poslanstvu duha sa sjekirom od Velikog duha.
Bure?




Fora. Zagor nakratko ugazi u neki malo žešći sf univerzum. Nešto kao team-up s Bradom Barronom, samo bolje.
Ali Burattini će prije vratiti nekog random razbojnika iz neke od početnih epizoda i ispričati njegovu životnu priču

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 11/11/2022 : 20:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
mozda je neko vec postavio
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 12/11/2022 : 14:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
4000 eura?!

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
446 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 12/11/2022 : 17:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
Bilo je to vec na forumu. LMS 4 - Blago Crvene planine.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 12/11/2022 : 18:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
jos snimaka na kanalu
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 12/11/2022 : 18:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Hellingena sam skužio iz prve. Ovo desno je Rakosi?
Inače, super animacija.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/11/2022 : 22:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Simpa film, samo Rakosi mi je nekako kao da je cugao sa Peaky Blindersima do zore i natjecao se sa Arthur Shelbyjem tko ce vise popiti. 😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 13/11/2022 : 12:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
E, da možete snimiti film o Zagoru, koju epizodu biste uzeli za predložak? Ja bih Zagor priču jer ima dosta akcije, emocija i upečatljivih scena, a uz to je i realistična (mislim reći, nema SF elemenata; ne znam koliko je realistično da jedan tinejdžer poubija cijelo selo Indijanaca ). Mogao bi još i Winter Snake (vrhunski filmski scenarij) ili možda Golnor (a neee, čekaj malo. Već imamo film Gospodar prstenova)

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.

Edited by - Qwertz on 13/11/2022 12:54:29
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 13/11/2022 : 13:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
mozda neka zimska prica
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/11/2022 : 16:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ne bi funkcionirala niti jedna prica iz redovnog opusa za jedan dobar scenarij.
Da obuhvatis origins, nastanak, obiteljske tragedije, Fitzyja, lutalacku filozofiju, slusanje pticica u sumi, trazenje meda iz kosnica u krosnji, Sullivanove baletane, vatrene kocije na proplanku tijekom proljetnog sastanka poglavica, izlazak samoproglasenog zastitnika i prodavaca magle. Dok gledateljstvu prodas nebesku misiju Zagora i proda se naivnim i praznovjernim domorocima kao bozanstvo koji nikad flaster na se nije stavio, javit ce ti se desetak udruga branitelja ljudskih prava, ispravljaca povijesti, woke ekipe koji ce ti soliti o bjelackoj nadmoci, sili i nepravdi.
Pa, ne bih ni ja storiju po pricama iz SBE kakve ih znamo.
Gledam ove sve Marvelove filmove kako su oni to sve super ukalupili likove, odnos medju njima, razvoj price, ubacili i zabavu muziku i nije izgubilo na cari. A koliko su bas vjerno pratili stripove to necu komentirati jer ima ovdje znalaca potkovanijih od mene. Ja marvele obnavljam i usvajam znanje vec 15 godina i jos ih ne mogu sve stici povezati tko-sta-tko-koga-koji si sad ti?

Zagora treba u samom pocetku filma prikazati kao full misterioznog tipa, poput ljudske sjene iz sume koji radi na svoju ruku i ima vec status duha svojim povremenim pojavljivanjima poput Bigfoota. Tko je on, kako je nastao mogla bi neka serija objasniti, 6-8 jednosatnih epizoda, hrpa CGI-ja, atmosferu darkwoodske mocvare Mo-Hi-La bi najblize mogla pribliziti mocvara Louisiane iz tv-serije "Swamp Thing".
Serija bi mozda obuhvatila sve,a ako se misli globalnije da prodre do umova ovovjekih generacija moras ubaciti dosta dark, fantasy, gothic, neke speed hype scene fajtova u marvel stilu, ali sa smekom tako-nazovi wild west scenografijom, gdje John Ford, Cecil B.DeMille srecu James Gunna.
Iju-ju, ima tu gradje, ali treba arhitekt.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 13/11/2022 : 17:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Uuuu, istina. Zaboravio sam na te specijalce. Onda nam treba Zagor gej aktivist koji vodi pokret Indian homo lifes matter i promiče prava Indijanaca koji vole isti spol. A Chico bi mogao biti nekakav transseksualac ili tako nešto.
Tada bi film podržali svi ovi 21 st century pokreti.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/11/2022 : 22:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Uuuu, istina. Zaboravio sam na te specijalce. Onda nam treba Zagor gej aktivist koji vodi pokret Indian homo lifes matter i promiče prava Indijanaca koji vole isti spol. A Chico bi mogao biti nekakav transseksualac ili tako nešto.
Tada bi film podržali svi ovi 21 st century pokreti.


Ne treba toliko u sirinu. Neki se napale samo na to sto zive u istoj kolibi okruzeni mocvarnim lopocima.
U mojoj verziji ne bi bilo Chica.
Cudis se?
Pa, gle u filmu "Dylan Dog: Dead of the night",mislim da je ovo puni naziv, nemas Groucha, nego Felixa! Srecko! I nema brkove.
Bolje bi funkcioniralo i bez Groucha, ono Dylan bez butlera kao i Zagor bez side-kickea. Prije bih stavio dva prekaljena, tiha i mudra Mohawka na rubu sume koji bi ga cekali kad izadje i onda bi zajedno sa Tonkom rjesavali probleme koji dolaze sa vibrantnog istoka zemlje. Chico? Nikad, preblesavo, nije Zagor po meni za ova vremena da bude kao neki junak sa pratiocom nalik komedijasima iz screwball komedija. Nije publika vise u 70-tim i 80-tim 20-tog stoljeca i da imamo deset godina. Haloo, SBE i movie marketing probali ste sa Dylanom, ali niste trebali! Dampyr? Treba jos vidjeti nasim ocima.
Treba nam neki mix izmedju Gladiatora, Terminatora, posljednjeg Mohikanca i spasavanje vojnika Ryana da mi muzjaci pustimo iskrenu suzu nad tragicnom sudbinom, odnosno legendarnom pobjedom misticnog junaka nad stvarnim legendama.
Pa danas se na internetu vise pise o Za-gor-te-nayu, nego o Daveyu Crockettu, Buffalo Billu i Wild Bill Hickocku zajedno, zar ne?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 18/11/2022 : 18:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Stigla mi originalna Ferrijeva tabla iz epizode Demonska maska. :)

U SBE su izgleda za potrebe Tutto serije prerađivali balonćiče direktno na originalnim tabla, vidi se na sliki originalne table ako dobro pogledate.
[url=https://ibb.co/B6GGBQv][/url]

Kako su balončići pozicionirani u originalnom Zenith izdanju:
[url=https://ibb.co/m0cp7D4][/url]


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



615 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 18/11/2022 : 19:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
mdajte, Nestali istraživač bi bio remekdjelo , samo mozda ne kao prvi film o Zagoru, prvo bi neki gdje ga malo vise upoznamo neki mix Zagor Story, korijeni etc, malo to bolje napravljeno za film
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 18/11/2022 : 20:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ted Miller

mdajte, Nestali istraživač bi bio remekdjelo , samo mozda ne kao prvi film o Zagoru, prvo bi neki gdje ga malo vise upoznamo neki mix Zagor Story, korijeni etc, malo to bolje napravljeno za film


Istina. To bi bilo vrhunski. Pustolovine, zimska atmosfera, akcija, preokreti.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



615 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 18/11/2022 : 20:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
onda Kraken priča svakako, horror, akcija, avantura , dobra atmosfera :)
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 18/11/2022 : 21:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
I to bi bilo super.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 18/11/2022 : 22:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Sjetih se jedne legendarne epizode o kojoj se ne priča dovoljno, a u svoje vrijeme je bila uvjerljivo najbolja epizoda Zagora.

Zagor protiv otmičara, Zagor protiv zakona, Zagor protiv modernog grada. Nolitta je genije. Ova priča sjajno balansira akciju, avanturu i humor sa napetom radnjom i dinamičnom gradskom atmosferom. Ovo je svojevremeno bila najduža Zagorova epizoda, a usudio bih se reći i najbolja.

Priča, već standardno počinje u Darkwoodu. Javlja se gradska firma pod nazivom Lake's fur company koja traperima želi nametnuti monopol. Kada Harry Keller, jedan od trapera, to odbije, gadovi mu otimaju sina i odvode ga u Chicago. Tu počinje sjajna avantura. Zagor, čovjek koji je živio u šumi većinu života susreće se s modernom "civilizacijom". Tu se mora boriti s korupcijom, birokracijom, policijom, mafijom. Ukratko, susreće se sa svim blagodatima modernih i demokratskih društava. Pri tome mu pomaže grof Lapalette, jedan od živopisnijih likova serijala; sitni lopov i stručnjak za provale. On im je vodič po gradu i pomoćnik, naravno, Zagor je obećao i novčanu nagradu za pomoć.

Nastavak stripa ispunjen je akcijom. Bum, tras, pras, Zagor mlati bandite jednog po jednog i konačno dolazi i do njihovog vođe koji svoja nedjela na kraju plaća životom. Pravda je pobijedila, zločinci su mrtvi, a mali Skip je slobodan.

U mnogim komentarima često upotrebljavam riječ sjajno, već lagano živciram i sam sebe, ali, ovo je sjajno. Sjajan je prikaz sukoba Zagora, čovjeka iz šume s takozvanom civilizacijom i korumpiranim sustavom. Zagor je u ovom stripu pobijedio sistem i proveo pravdu u situaciji koja je izgledala nepopravljivo. Vratio je sina Kelleru i sam samcat pobijedio mafiju. Ovo je apsolutno najbolja Zagorova epizoda napisana do svojeg nastanka i ima sve što treba imati da bude odlična. Napeta dramska radnja, puno akcije, borba s neprijateljima koji nadiru sa svih strana, to su sve karakteristike koje krase ovu sjanu epizodu.

Također, po prvi se puta javlja jedan od najsimpatičnijih sidekicka u Zagorovom svijetu - grof Lapalette. Ovoj maloj gradskoj sagi dajem slijedeće ocjene:

Sjajna i inovativna priča puna akcije i zapleta od mene dobiva čistu desetku.

Scenarij je brz, protočan, dijalozi su dobri i dobiva desetku.

Crtež je jako dobar, likovi su dobro nacrtani, gradska atmosfera je jako živopisno prikazana, ali Ferri i Bignotti će imati i puno boljih radova i iz tog razloga dobivaju osmicu.

Naslovnice su solidne. Druga je najbolja i izgleda prilično dramatično, prva je sasvim korektna, ali treća kvari dojam i zbog toga sveukupno dobivaju sedmicu.

Ovako je glasio moj komentar za legendarni Akt nasilja. No, ta epizoda je zapravo svojevremeno bila uvjerljivo najbolja epizoda Zagora u kojoj je Nolitta odradio vrhunski posao.

Najprije nam je donio interesantan prikaz svojevrsnog sudara svjetova kroz kontrast Zagorovog idiličnog Darkwooda u kojem vlada sklad, poštenje i gdje su ljudi relativno pošteni i neiskvareni. S druge strane, vidimo velegrad u kojem vladaju prevare, spletke, korupcija i svatko gleda samo svoju osobnu korist. Također, vidimo kako određeni moćnici drže zakon u šaci i rade što god požele (it reminds me of Croatia).

Zapravo, Nolitta stvara bezizlaznu, kafkijansku situaciju u kojoj naizgled nema rješenja. Ipak, Zagor se odlučuje boriti protiv pokvarenog sistema, unatoč slab im izgledima. Ne želi dopustiti da ga sistem baci na koljena.

Dakle, Nolitta nam pokazuje da Zagor ipak može djelovati i izvan granica svojeg Darkwooda te da nema te prepreke koja ga može zaustaviti. To je, uistinu, svojevremeno bila jako dobra nadogradnja lika.

Na taj način pratimo kako se i sam Nolitta razvijao uz Zagora te kako Zagor kao lik i kao ideja ipak nije ostao zaglavljen u nekom početnom stadiju, već je napredovao i postao jedan od najboljih, ma zapravo, najbolji strip junak.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.

Edited by - Qwertz on 18/11/2022 22:45:40
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



615 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 19/11/2022 : 09:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
jako zanimljivo :)
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.37 seconds. Snitz Forums 2000