forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 15/08/2012 : 12:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Maestralno!

:)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
765 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 15/08/2012 : 12:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Extra!
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 15/08/2012 : 16:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da mi nećete zameriti, ali prosto nisam mogao da odolim izazovu koji pruža ova naslovnica, te sam je obojio:



Kako vam se čini?

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 15/08/2012 : 16:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Daj stavi onu ddekijevu obojenu uz ovu u isti post pa da ih uporedimo, ovako mi se ne da ici naprijed i nazad s ove strane na prethodnu.

:)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 15/08/2012 : 16:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
ddeki:



-jeremija-:



Da se razumemo, ne želim da ovo bude neko nadmetanje, ipak mi je deki uzor :)


Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15

Edited by - -jeremija- on 15/08/2012 16:44:21
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3372 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/08/2012 : 19:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
Uh, zeznuo sam boju rukava. Da Jeremija nije postavio svoj kolor ne bih to ni primetio. Evo druge verzije sa ispravljenom bojom:


http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153

Edited by - ddeki on 15/08/2012 19:24:38
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/08/2012 : 19:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, Jeremijin mi je cistiji pa i bolji.
ddeki je izabrao bolje boje.

A, inace, onako da gledam po konac, ne svidja mi se niti jedna. Jbg radili ste sa losim scanom, pa je boja progutala mnoge linije

@ddeki
Previse jak svetli brush na Zagijevoj majici, Te dve boje trebaju u mnogo manjem kontrastu i na logicnijim mestima. Plus sto mi se ne svidja odabir nijanse zagorove koze. Treba ih "odvojiti" od majice, mozda je to posledica toga sto je majica izbledjena ovim svetlim brushom.Hlace su mi "prljave". Sve ostalo je jako dobro docarano.

@-jeremija-
korektno, cisto, osim (opet zagijevih) hlaca na kojima je boja malo razmrljana. Pokusaj da ubacis sencenje

p.s. Bez zamerki, molim. Kritike su mnogo korisnije, dakle sve radim iz najbolje namere.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3372 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/08/2012 : 20:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Iskreno, Jeremijin mi je cistiji pa i bolji.
ddeki je izabrao bolje boje.

A, inace, onako da gledam po konac, ne svidja mi se niti jedna. Jbg radili ste sa losim scanom, pa je boja progutala mnoge linije

@ddeki
Previse jak svetli brush na Zagijevoj majici, Te dve boje trebaju u mnogo manjem kontrastu i na logicnijim mestima. Plus sto mi se ne svidja odabir nijanse zagorove koze. Treba ih "odvojiti" od majice, mozda je to posledica toga sto je majica izbledjena ovim svetlim brushom.Hlace su mi "prljave". Sve ostalo je jako dobro docarano.

@-jeremija-
korektno, cisto, osim (opet zagijevih) hlaca na kojima je boja malo razmrljana. Pokusaj da ubacis sencenje

p.s. Bez zamerki, molim. Kritike su mnogo korisnije, dakle sve radim iz najbolje namere.




Svaka dobronamerna kritika je dobrodosla. Cinjenica je da je sken male rezolucije, tako da.... Iskreno ni meni se nije svidelo kako sam obojio Zagora. Nekako mi "bolo" oci. Evo nove varijante koja je po meni bolja.


http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37759 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/08/2012 : 09:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jos 2 table u koloru iz kolorca 27.




http://shrani.si/f/2F/SY/2KqSatSf/27-1.jpg

http://shrani.si/f/25/3S/4XTI6Ios/27-2.jpg



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 16/08/2012 : 10:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Iskreno, Jeremijin mi je cistiji pa i bolji.
ddeki je izabrao bolje boje.

A, inace, onako da gledam po konac, ne svidja mi se niti jedna. Jbg radili ste sa losim scanom, pa je boja progutala mnoge linije

@ddeki
Previse jak svetli brush na Zagijevoj majici, Te dve boje trebaju u mnogo manjem kontrastu i na logicnijim mestima. Plus sto mi se ne svidja odabir nijanse zagorove koze. Treba ih "odvojiti" od majice, mozda je to posledica toga sto je majica izbledjena ovim svetlim brushom.Hlace su mi "prljave". Sve ostalo je jako dobro docarano.

@-jeremija-
korektno, cisto, osim (opet zagijevih) hlaca na kojima je boja malo razmrljana. Pokusaj da ubacis sencenje

p.s. Bez zamerki, molim. Kritike su mnogo korisnije, dakle sve radim iz najbolje namere.




Svaka kritika je dobrodošla :)

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/08/2012 : 10:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by -jeremija-


Svaka kritika je dobrodošla :)


Malo kritika, malo pohvala. Sve u cilju da postanete sto bolji.

Ovako:
- Nebo je kod obojice dobro, rekao bih da su u ovom slucaju plava dekijeva i ljubicasta jeremijina dobar izbor. Mislim da bi i tamnija boja crvene ovdje dobro pasala. Crvena je boja krvi, Rakosi je u glavnoj ulozi, dakle moglo bi ici.

- deki je izveo dobar efekat sa fenjerom, kod jeremije to nije najbolje uspjelo sa ovim linijarskim odrazom svjetlosti.

- jeremija je pogodio boje lica hipnotisanih ljudi. Naime, to nisu zombiji ili neka cudovista, to su jos uvijek ljudi koje je Rakosi hipnotisao. Pomalo blijed ten je svakako najbolji izbor, ali ne nesto kao kod dekija gdje se vidi zelenkasta boja koja podsjeca na zombije u raspadu.

- Kod tebe jeremija je ovaj hipnotisani u prvom planu perfektno ispao, sve od boje koze do odjece. Najbolje obojena stvar na naslovnici.
Jasno je da ovdje treba da idu hladnije boji, ali mislim da je previse ljubicaste. Nebo je ljubicasto i svi hipnotisani u pozadini imaju istu boju razlicitih nijansi kao odjecu. Tu je trebalo malo vise raznolikosti.

- deki, ti si previse eksperimentisao sa majicom. uzmite za uzor ovu italijansku naslovnicu sto je postavio Poli.
Takodje, obojica ste promasili boje kada se radi o Zagijevoj boji koze. Tu takodje uzmite za primjer italijansku naslovnicu.
Jeremija, kod tebe jos uvijek ima neko slivanje boja, Zagor ima blijedu sjenku na sred obraza koja djeluje totalno neprirodno.

-jeremija, odlicno si obojio tlo. Deki, ne znam samo odakle izvuce tu zelenu boju na zemlji.

Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 16/08/2012 : 10:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Uradiću danas ispravku pa da vidimo kako će ispasti

Hvala na kritici

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15

Edited by - -jeremija- on 16/08/2012 15:23:18
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3372 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 16/08/2012 : 11:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by -jeremija-


Svaka kritika je dobrodošla :)


Deki, ne znam samo odakle izvuce tu zelenu boju na zemlji.





Hehe... to ti je slobodna umetnicka volja. Ma eto koristeci razlicite gradiente ispala je i ta boja koja mi je delovala simpaticno pa sam je tako i ostavio. Sto se tice lica prvobitna zamisao je bila da to bude neka jednolicna siva boja ali nakon malog eksperimentisanja vise mi se svidelo da izgledaju kao zombiji pa sam to tako i obojio. ja inace volim tako malo sarenije naslovnice, pa pridajem paznju i nekim sitnim detaljima, pa nekada to izgleda i kicasto. A sta cu kad mi se tako svidja... U principu kada se sacuvaju svi lejeri onda se sve moze korigovati i promeniti. Zato sam i dao savet Jeremiji da radi sa sto vise lejera.

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153

Edited by - ddeki on 16/08/2012 11:14:12
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2359 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 16/08/2012 : 13:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Neoficijalno,prva prica nakon JA sage(znaci sredinom 2014)bice sa Mortimerom.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/08/2012 : 13:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solid Snake

Neoficijalno,prva prica nakon JA sage(znaci sredinom 2014)bice sa Mortimerom.



Serem im se na izbor....
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 16/08/2012 : 13:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
poslednji susret,konacni dvoboj
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/08/2012 : 13:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

poslednji susret,konacni dvoboj


nadam se.
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 16/08/2012 : 14:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by dzoni

poslednji susret,konacni dvoboj


nadam se.



Ma nema šanse, opet će se Mortimer izvući, jedino ako mu ne odrube glavu ko Rendalu mutantu!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 16/08/2012 : 15:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
bure je najavio da je to poslednji susret....naravno niko nezna dali ce se jedne godine predomisliti
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 16/08/2012 : 15:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 2

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by dzoni

poslednji susret,konacni dvoboj


nadam se.



Ma nema šanse, opet će se Mortimer izvući, jedino ako mu ne odrube glavu ko Rendalu mutantu!


Čekaj samo da se otkrije da je Rendelov mozak toliko jako razvijen tako da može i dalje komunicirati te će si napraviti umjetno tijelo.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 16/08/2012 : 15:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by vronski 2

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by dzoni

poslednji susret,konacni dvoboj


nadam se.



Ma nema šanse, opet će se Mortimer izvući, jedino ako mu ne odrube glavu ko Rendalu mutantu!


Čekaj samo da se otkrije da je Rendelov mozak toliko jako razvijen tako da može i dalje komunicirati te će si napraviti umjetno tijelo.




In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 16/08/2012 : 16:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
U zadnje vrijeme imamo toliko povrataka starih neprijatelja da je to čudo jedno. Rendal mutant, Robert Grey, Ilenya Varga, Hagot, Tkač, pa čak i hommage samurajima. Po mom skromnom mišljenju sve te priče su nekako dosadnjikave, naročito je Tkač obezvrijeđen. Lik koji je obilježio cijelu jednu epohu stao je u dva ipo stripa i to je sve. Mislim da se Bure srozao i malo si je više dao oduška nekim prošlim vremenima u kojima je on sam zavolio te stripove pa ih je sad htio obraditi na neki svoj način.
Ono što je za mene privuklo tom starom Zagoru bio je neponovljivi Nolitta koji je dosta jednostavno ispričati kvalitetnu priču i imao je neiscrpan izvor uvođenja novih negativaca koji su najčešće imali inspiraciju u nekim starim filmovima B produkcije (OK većina zna za ove stavri ali nije zgorega ponoviti:)) i mali broj crtača, ali kvalitenih crtača čiji Zagor nije previše odskakao od prvobitno zamišljenog lika.
Danas imamo, osim Bureta koji je glavni scenarist još njih 4-5, koji (opet ponavljam po mom skromnom mišljenju) nisu ni do koljena Nolitti, Castelliju, Caponeu, Sclaviu i ostalim scenaristima iz prošlosti. O crtačima mislim isto.
OK možda sam ja malo više zapeo u prošlosti, ali i po većini komentara koje mogu pročitati po forumu vidim da većina negoduje oko novih epizoda.
Dakle, moje pitanje za svih, malo rasprave radi, jeli Zagor u jednoj novoj krizi? Šta bi po vašem mišljenju trebalo mijenjati?

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 16/08/2012 : 16:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Jos 2 table u koloru iz kolorca 27.




http://shrani.si/f/2F/SY/2KqSatSf/27-1.jpg

http://shrani.si/f/25/3S/4XTI6Ios/27-2.jpg






Ovo tek za dvi godine u nas

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/08/2012 : 16:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PAJDO

U zadnje vrijeme imamo toliko povrataka starih neprijatelja da je to čudo jedno. Rendal mutant, Robert Grey, Ilenya Varga, Hagot, Tkač, pa čak i hommage samurajima. Po mom skromnom mišljenju sve te priče su nekako dosadnjikave, naročito je Tkač obezvrijeđen. Lik koji je obilježio cijelu jednu epohu stao je u dva ipo stripa i to je sve. Mislim da se Bure srozao i malo si je više dao oduška nekim prošlim vremenima u kojima je on sam zavolio te stripove pa ih je sad htio obraditi na neki svoj način.
Ono što je za mene privuklo tom starom Zagoru bio je neponovljivi Nolitta koji je dosta jednostavno ispričati kvalitetnu priču i imao je neiscrpan izvor uvođenja novih negativaca koji su najčešće imali inspiraciju u nekim starim filmovima B produkcije (OK većina zna za ove stavri ali nije zgorega ponoviti:)) i mali broj crtača, ali kvalitenih crtača čiji Zagor nije previše odskakao od prvobitno zamišljenog lika.
Danas imamo, osim Bureta koji je glavni scenarist još njih 4-5, koji (opet ponavljam po mom skromnom mišljenju) nisu ni do koljena Nolitti, Castelliju, Caponeu, Sclaviu i ostalim scenaristima iz prošlosti. O crtačima mislim isto.
OK možda sam ja malo više zapeo u prošlosti, ali i po većini komentara koje mogu pročitati po forumu vidim da većina negoduje oko novih epizoda.
Dakle, moje pitanje za svih, malo rasprave radi, jeli Zagor u jednoj novoj krizi? Šta bi po vašem mišljenju trebalo mijenjati?


Nije Zagor u krizi, bilo kreativnoj ili prodajnoj.
Gura vec godinama istim tempom sa "novim" pricama.
novim generacijama se te stvari dopadaju, mi stariji cemo vjecito da kukamo za proslim vremenima.

Ja da se pitam nesto, uveo bih kontinuitet na odredjeno vrijeme, tj. avanture bi se sastojale od dvadesetak epizoda ala JA.
Vise prica povezanih sa nekoliko istih likova, naravno sa drugim crtacima i scenaristima.
Tako bih ubacio npr. Fridu i drzao je tih dvadesetak epizoda u raznim avanturama. Mislim da je to bolje nego cekati na nju 30 godina i onda je vratiti na samo 188 stranica. To isto vazi i za poznatije neprijatelje.
Ne mora to biti nuzno bas neka odiseja po svijetu, tako nesto je izvodljivo i sa storilajnom unutar Darkwooda.
Taj koncept bi mogao dobro proci.
Plakati za Nolittom ne vrijedi, covjek ne pise Zagora vec 30+ godina. Nama mozda to ne izgleda toliko dugo jer nas stalno bombarduju reprintima, pa covjek ima osjecaj da je Nolitta jos uvijek tu.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10847 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/08/2012 : 17:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Slusajte Kinga, covek zna sta prica....
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.89 seconds. Snitz Forums 2000