forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/09/2012 : 13:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
E vidiš, Crni gospodar je meni užasna epizoda... Loše, zbrzano i bez trunke originalnosti. U Princu vilenjaka je to drukčije... Ali ako ti je taj specijalac loš, uvijek ga možemo nadomjestiti "Nultom godinom Darkwooda".

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 09/09/2012 : 13:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Kako je, majke ti, Crni Gospodar zbrzan, u skoro 4 epizode? Ako je nešto do detalja objašnjeno, to je.

Darkvud godine nulte - moraću da repročitam, ali mislim da sam ga onda klasifikovao kao "Dugin most, Zagor priča i neka nova pričica u jednom"...

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/09/2012 : 13:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
U Crnom gospodaru se priča razvija dosta dobro sve do dolaska u Golnor. Nakon toga strip postaje živi užas. Likovi su bezveze, sve je traljavo izvedeno, ima toliko elemenata iz LOTR-a da bi mi trebalo mjesec dana da ih sve izbrojim. Ne znam zašto svi otkidaju na onog Morda koji je po meni najbezvezniji i najsmješniji negativac ikad u Zagoru. Kraj je kriminalan, ostavlja dojam kao da ga je Sclavi napisao nabrzinu, samo da se priča završi. Kao da čitam Bleka ili Marka- ima toliko djetinjastih stvari da je to užas... Donatelli je također ispod razine, samo je zadnji nastavak nacrtao kako treba. Epizoda za zaborav.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 09/09/2012 : 14:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Nemoj tako, nije baš kao Mark i Blek... Likovi ne liče TOLIKO jedan na drugog

A da je kao LOTR, tu se slažem, nikad ne vidimo Mordovo lice, imamo mračnog čarobnjaka koji je u odnosu sa dobrim čarobnjakom kao nekad Gandalf i Saruman, vojska trolova, zatim dobri patuljci na strani dobrog, od ljudi ostao samo jedan, a ko su treći više se i ne sećam...

Ali mi je ipak zabavnija od Princa vilenjaka koja je zbudžena od Crnog gospodara i Dragonera...

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/09/2012 : 14:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Meni su u Princu vilenjaka likovi napravljeni i objašnjeni puno bolje nego u Crnom gospodaru (ja više volim naziv Horde zla) i sviđa mi se ideja sa tom skupinom Zlih, s tim tipovima koji dolaze iz različitih dijelova svijeta i različitih povijesnih razdoblja... Jedino mi je negromant iz Kusha ostavio bezvezan dojam, a svi drugi likovi su odlčni. Torricellijev crtež je predobar... Ali ako bih morao birati koja je najbolja priča od tih u kojima je Zagor završio u nekom drugom svijetu (ne dimenziji kao u Demonu ludila nego u svijetu) ili bar bio u doticaju s njim, moj bi favorit bio "Povratak Kandraxa", zatim bi po nekakvom dojmu išao "Princ vilenjaka", pa onda "Dvorac na nebu" i na kraju taj "Crni gospodar" iliti "Horde zla" kao najslabiji. Mislim da nisam ništa zaboravio (recite ako jesam)...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/09/2012 : 17:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Ali ako bih morao birati koja je najbolja priča od tih u kojima je Zagor završio u nekom drugom svijetu (ne dimenziji kao u Demonu ludila nego u svijetu) ili bar bio u doticaju s njim, moj bi favorit bio "Povratak Kandraxa", zatim bi po nekakvom dojmu išao "Princ vilenjaka", pa onda "Dvorac na nebu" i na kraju taj "Crni gospodar" iliti "Horde zla" kao najslabiji. Mislim da nisam ništa zaboravio (recite ako jesam)...



A meni je Povratak Kandraxa najgluplji ikada napravljen povratak jednog Zagorovog neprijatelja, Horde zla jesu malo naivne ali za tadasnju publiku je to bila prava novina, ta epska fantastika i to.

Meni je najbolji Dvorac na nebu, a Princ Vilenjaka ima zanimljiv pocetak i onda je sve gluplji i glupji.
Posejdonovo prokletstvo mi se svidelo zato sto je to jedini Zagor koji me je podsetio na Dylana Doga {pored Divova dobra i zla}, i svideo mi se zbog onog prostorno-vremenskog limba.

A najbolji specijalac koji je ikad izasao je ubedljivo Darkvud godine nulte
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/09/2012 : 18:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by -jeremija-

Realno, kad se sve dooooobro pogleda, Zagor Specijali nemaju ni tri kvalitetna naslova.


Crni plamen, Princ Elfova, Crna duša. Your argument is invalid.


Pustolovina u Kanadi

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/09/2012 : 18:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Hm, to mi je bilo tako-tako... nije sranje, al nije ni remek-djelo.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/09/2012 : 19:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pustolovina u Kanadi je, ja mislim, jedini specijal a da nema ni trunke naucne fantastike. Odlicna epiozda, Bosseli se bas bio potrudio a i Marcello
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/09/2012 : 19:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pustolovina u Kanadi je, ja mislim, jedini specijal a da nema ni trunke naucne fantastike. Odlicna epiozda, Bosseli se bas bio potrudio a i Marcello

I Crna krv isto nema SF u sebi.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/09/2012 : 19:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Kao ni Ples duhova, Anđeo smrti, Kineska sekta, Priča o Wandering Fitzyju, Protunapad i Divlja horda.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 09/09/2012 : 20:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Odmerenu dozu (naučne) fantastike u Zagorovim pričama nije tako lako naći, iako mnogi misle da jeste.

Neki od navedenih primera u kojima je žanr "progutao" Zagora nisu dobar primer za tu odmerenost. Iako su neke od tih priča bolje odrađene od nekih drugih. Primer za to je Sklavijeva "Plamena lobanja", u kojoj se, kroz ono silno plagiranje, provlači nešto autorsko.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 09/09/2012 20:30:47
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 09/09/2012 : 20:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Zagorovi specijali su odlični, bio je samo jedan kratak period sa Smrtonosnom močvarom i Vojskom duhova kada to nije ni na šta ličilo.Dobro tu je još i Divlja horda, ali ona nije baš potpuna katastrofa.
Zato su almanasi katastrofa, a taman su počeli dobro sa prvim brojem.
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 09/09/2012 : 20:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tumen

Zagorovi specijali su odlični, bio je samo jedan kratak period sa Smrtonosnom močvarom i Vojskom duhova kada to nije ni na šta ličilo.Dobro tu je još i Divlja horda, ali ona nije baš potpuna katastrofa.
Zato su almanasi katastrofa, a taman su počeli dobro sa prvim brojem.



Može se reći.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/09/2012 : 21:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Smrtonosnu močvaru obavezno preskočiti, ako tko ima namjeru čitati... Nemojte si to napraviti ako baš ne morate...
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 09/09/2012 : 22:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Smrtonosnu močvaru obavezno preskočiti, ako tko ima namjeru čitati... Nemojte si to napraviti ako baš ne morate...



Ja se baš i ne bih složio. Mislim da je ideja i izvedba (Chiarolla ! ) dobra, istina da je scenarij i rasplet mogao biti bolji. Sve u svemu, posve solidna epizoda
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18733 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/09/2012 : 07:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel

quote:
Originally posted by velka031

Smrtonosnu močvaru obavezno preskočiti, ako tko ima namjeru čitati... Nemojte si to napraviti ako baš ne morate...



Ja se baš i ne bih složio. Mislim da je ideja i izvedba (Chiarolla ! ) dobra, istina da je scenarij i rasplet mogao biti bolji. Sve u svemu, posve solidna epizoda


+1

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37764 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/09/2012 : 13:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

2 table iz kolorca 30.




http://shrani.si/f/16/rI/3zN5bmzH/30-1.jpg


http://shrani.si/f/47/Pd/3ha0Jdjd/30-2.jpg




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 10/09/2012 : 13:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Jbt, na ovoj prvoj tlo na kom Zagor i Čiko stoje konstantno menja boju...

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 10/09/2012 : 13:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
pa i ne bas, to je vise pozadina, tu gdje stoji je isto stalno ;)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 10/09/2012 : 13:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Meni i dalje deluje nelogično... Uopšte, cela postavka scene... Valjda tek kad se oboji ukapiraš koliko crtači ne mare za postavku landscapea...

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/09/2012 : 13:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tumen

Zagorovi specijali su odlični, bio je samo jedan kratak period sa Smrtonosnom močvarom i Vojskom duhova kada to nije ni na šta ličilo.Dobro tu je još i Divlja horda, ali ona nije baš potpuna katastrofa.
Zato su almanasi katastrofa, a taman su počeli dobro sa prvim brojem.


Smrtonosna mocvara je zaista jedan totalno debilan strip, u svakom pogledu. Edicija ima ipak i odlicnih epizoda kao na primjer Crna dusa i Nulta godina Darkwooda.
Almanasi dosta variraju. Covjek koji je dosao s kisom je dobra epizoda, Krvavo pismo jedan od najgorih Zagora ikad.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/09/2012 : 13:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

E vidiš, Crni gospodar je meni užasna epizoda.


Ovo je jedna od prica koju je pregazilo vrijeme, ima se potpuno drugaciji ugodjaj kada se cita kao klinac ili u odraslim godinama. Gospodar prstenova je sada svima na nasim podrucjima poznat, u to vrijeme to nije bio slucaj pa je efekat price tada bio veci.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/09/2012 : 13:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
ovaj kolorac broj 30 je izaso u Italiji prije par sedmica, a ni traga ni glasa od broja 31... hoce li to da bude neka pauza prije nego sto nastave s ostalim brojevima, ili sta?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/09/2012 : 13:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

ovaj kolorac broj 30 je izaso u Italiji prije par sedmica, a ni traga ni glasa od broja 31... hoce li to da bude neka pauza prije nego sto nastave s ostalim brojevima, ili sta?


Nece, vec nema Patka da nam postavi unaprijed naslovnicu iz svog tajnog izvora.
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.65 seconds. Snitz Forums 2000