forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 07/02/2013 : 21:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
A Donatelli, naravno da je nostalgija. Samo problem je sto je nostalgija i Ferri, a to se vec nikome ne svidja. Kad uzmem da citam Morsku stravu, 7 gradova Cibole, Osvetu Vudu, ili Krvnu bracu, tesko mi dodje sto nisu crtaci nabrojanih epizoda malo vise forsirani...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2823 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 07/02/2013 : 22:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Igrom slucaja, prvih nekoliko epizoda Zagora koje sam citao bile su Donatellieve (tada to naravno nisam znao), tako da su to za mene pravi Zagor i Ciko.
Ako i stavimo nostalgiju na stranu, Donatelli mi je bio OK i na Zagoru i Mr Nou. Nije vrhunski crtac, ali nije ni los kako se pise na forumu.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 07/02/2013 : 22:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

uf, uf
donatelli je čisti užas
po meni valjda najgori crtać u zagor staffu ikad



Ufff, a Segna, Gamba, Cassarovi...
Dobro, svatko ima svoj ukus, meni je Donatelli onako prosječan, s tim da je radio mnoge zaista izvrsne epizode. Naravno, postoji i ta doza nostalgične simpatije prema njemu, ali ako to isključim, on je ipak prosječan crtač, s tim da apsolutno najbolje od svih Zagorovih crtača dočarava emocije na licima likova, tu nema premca. Šteta što je vrlo često njegov crtež bio prazan, bez skoro ikakvih detalja, valjda je zato i radio tako puno epizoda.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 07/02/2013 : 23:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

A Donatelli, naravno da je nostalgija. Samo problem je sto je nostalgija i Ferri, a to se vec nikome ne svidja. Kad uzmem da citam Morsku stravu, 7 gradova Cibole, Osvetu Vudu, ili Krvnu bracu, tesko mi dodje sto nisu crtaci nabrojanih epizoda malo vise forsirani...



Pa za vreme Cibole smo svi i hvalili Chiarollu, omrzli smo ga (kažem "mi" jer sam i ja u toj grupi) jer se kasnije previše oslobodio što se tiče anatomije i napravio mnoge karikature umesto ljudskog tela...no ta je rasprava za neki drugi put

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 08/02/2013 : 00:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Jok, nemoj, to je bilo sto puta. Nista se ne postize, posto je meni Chiarolla i dalje odlican, a ima ih jos dosta koji tako misle. Dosta smo to puta presli :)
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/02/2013 : 01:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nisam lud, ne sekiraj se. Pisac je hteo da kaže: ajd da ne pričamo o Chiarolli

edit: inače oko Chiarolle razumem i jedne i druge. Ima kod njega mnogo stvari koje su dobre, a ono šta mu se zamera je poseban stil (tu pogotovo respect) koji jednostavno ne paše tradicionalistima

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 08/02/2013 01:16:12
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/02/2013 : 01:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
on topic:

Ne znam zašto, ali jedini momenat kada mi Donatellijev crtež baš paše je "Alhemičareva senka"...Tu je priču nacrtao poštujući mnogo toga

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 08/02/2013 : 11:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

A Donatelli, naravno da je nostalgija. Samo problem je sto je nostalgija i Ferri, a to se vec nikome ne svidja. Kad uzmem da citam Morsku stravu, 7 gradova Cibole, Osvetu Vudu, ili Krvnu bracu, tesko mi dodje sto nisu crtaci nabrojanih epizoda malo vise forsirani...



Neki dan sam opet čitao Teksaške rendžere i baš me obuzela žalost što je Andreucci tako malo radio na Zagoru, to je jednostavno MAJSTOR.
S tim da je sad još bolji, ufffff
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/02/2013 : 15:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by supermark

uf, uf
donatelli je čisti užas
po meni valjda najgori crtać u zagor staffu ikad



Ufff, a Segna, Gamba, Cassarovi...



ne, ne i ne
nindža kornjača je i dalje broj jedan
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/02/2013 : 17:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Na koju kornjaču misliš? I Della Monica je tu (Raffaele)... : )
Go to Top of Page

Kauboj
New Member

100 Posts

Member since 29/12/2012

Posted - 08/02/2013 : 17:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kauboj a Private Message  Reply with Quote
Donatelijev rad teško je odvojit od zajedničkog odrastanju scenariste, junaka i same publike. Njegova brzina, činimi se bila je upravo posljedica njegova stila kojeg su krasile s jedne strane vrlo izraženo emotivno oslikavanje likova i "siromaštvo" detalja. No, jednostavnim jezikom mogli bi reći da je on u prvi plan stavljao junaka. Osobno to mi se sviđalo iako ne mogu ne priznati da u tome ima spomenutog zajedničkog odrastanja pa samim time i nostalgije. No, Donatelijev stil itekaoko je povezan i s vremenom njegova razvoja i standarada koje je publika prihvaćala, naravno neraskidivo povezana s količninom tabli koje je treba ispšoručiti.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 08/02/2013 : 18:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kauboj

Donatelijev rad teško je odvojit od zajedničkog odrastanju scenariste, junaka i same publike. Njegova brzina, činimi se bila je upravo posljedica njegova stila kojeg su krasile s jedne strane vrlo izraženo emotivno oslikavanje likova i "siromaštvo" detalja. No, jednostavnim jezikom mogli bi reći da je on u prvi plan stavljao junaka. Osobno to mi se sviđalo iako ne mogu ne priznati da u tome ima spomenutog zajedničkog odrastanja pa samim time i nostalgije. No, Donatelijev stil itekaoko je povezan i s vremenom njegova razvoja i standarada koje je publika prihvaćala, naravno neraskidivo povezana s količninom tabli koje je treba ispšoručiti.

Lijep post i dobro dosao!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/02/2013 : 20:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kauboj

Donatelijev rad teško je odvojit od zajedničkog odrastanju scenariste, junaka i same publike. Njegova brzina, činimi se bila je upravo posljedica njegova stila kojeg su krasile s jedne strane vrlo izraženo emotivno oslikavanje likova i "siromaštvo" detalja. No, jednostavnim jezikom mogli bi reći da je on u prvi plan stavljao junaka. Osobno to mi se sviđalo iako ne mogu ne priznati da u tome ima spomenutog zajedničkog odrastanja pa samim time i nostalgije. No, Donatelijev stil itekaoko je povezan i s vremenom njegova razvoja i standarada koje je publika prihvaćala, naravno neraskidivo povezana s količninom tabli koje je treba ispšoručiti.



Dobrodošao Kauboju...
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 08/02/2013 : 21:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
kad je već o Donateliju riječ, ima li gdje njegova fotografija? sjećam sa da sam na nekom topicu vidio njegovu (navodnu) fotku pa su kasnije neki stripoznalci demantirali da se radi o crtaču Zagora, tvrdeći da je posrijedi neki drugi istoimeni umjetnik
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/02/2013 : 21:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je ovo autoportret:


A ovo bi trebala biti fotografija:
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 08/02/2013 : 21:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
hvala najljepša

autoportreta se odlično sjećam sa unutrašnjosti korica legendarnog kolorca ''Prokleto blago'' (jedini strip kojeg još imam negdje u nekoj kutiji duboko u ostavi) čudna mu je bila sudbina. svašta je preživio

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/02/2013 : 21:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Stvarno je zanimljivo koliko je umjetnički stil crtača uvjetovan njegovim vlastitim izgledom... ono kad kod Ferrija svi likovi liče na Zagora (u biti mladog Ferrija) ili kod Donatellija svi liče isto... vidim sad da liče na Donatellija... : )
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 09/02/2013 : 01:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Njegov Chico mi je najbolji hehe...

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Kauboj
New Member

100 Posts

Member since 29/12/2012

Posted - 09/02/2013 : 02:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kauboj a Private Message  Reply with Quote
Hvala Nagor i Tutta :)
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18745 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/02/2013 : 07:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ne zaboravite kad je Donatelli u pitanju njegove naslovnice(nekih 150 najmanje)za MALOG RENDŽERA/KIT TELLERA...
takve naslovnice je mogao nacrtati samo VELIKI CRTAČ...iako sam uvijek radije čitao Ferrijevog Zagora, Donatelli je
tog junaka zaznamovao za sva vremena...kad danas vidim Sediolija,Cassara,Mangiantinija...viknem samo:DONATELLI, VRATI SE LEGENDO!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/02/2013 : 09:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kauboj

Donatelijev rad teško je odvojit od zajedničkog odrastanju scenariste, junaka i same publike. Njegova brzina, činimi se bila je upravo posljedica njegova stila kojeg su krasile s jedne strane vrlo izraženo emotivno oslikavanje likova i "siromaštvo" detalja. No, jednostavnim jezikom mogli bi reći da je on u prvi plan stavljao junaka. Osobno to mi se sviđalo iako ne mogu ne priznati da u tome ima spomenutog zajedničkog odrastanja pa samim time i nostalgije. No, Donatelijev stil itekaoko je povezan i s vremenom njegova razvoja i standarada koje je publika prihvaćala, naravno neraskidivo povezana s količninom tabli koje je treba ispšoručiti.



Bravo
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/02/2013 : 10:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Donatelli mi je u samom vrhu crtača uz Ferrija i Franca. Njegovo lice Zagora mi je uvijek prepoznatljivo pogotovo s onom Duško Lokin frizurom. Nažalost upoznao sam se s njim na kraju njegovog stvaralačkog opusa, ali bi mnogi današnji crtači mogli biti sretni ako ikada dostignu barem taj slabiji period njegovog života.
P.S. 9000 postova na stickyju

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/02/2013 : 12:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Nova tema




Zagor i stvaran svijet

Malo drugačiji kviz od svih dosadašnjih





Pitanja koja ću vam postaviti nisu samo povezana sa poznavanjem Zagorovog svijeta nego i gradiva iz srednje škole.


1)Ako želite posjetiti Tarawu kamo ćete otići?
a) Kiribati
b) Tonga
c) Fidži
d) Nauru

2)Koliko šahovskih ploča s figurama vam najmanje treba da popunite broj kula na transilvanijskom grbu? Boja kula nije bitna u ovom slučaju
a) jednu
b) dvije
c) tri
d) četiri

3)Koje je irokeško pleme nakanadno primljeno u Irokeški savez?
a) Seneke
b) Tuscarore
c) Mohawk
d) Cayuga

4)Jedan od agenta Baze Drugdje koji šalje Ravena kod Zagora ima isto ime kao i koji slavni odmetnik?
a) Billy the Kid (orig. Henry McCarty)
b) Jesse James (orig. Jesse Woodson James)
c) Butch Cassidy (orig. Robert LeRoy Parker)
d) Sundance Kid (orig. Harry Alonzo Longabaugh)

5)Koliko bi zaradili pesosa da ste meksičkoj vladi donjeli tri muška apaška skalpa, četiri ženska i jedan dječji?
a) 450
b) 475
c) 500
d) 525

6)Za koju od ovih država ne treba lektor? Gledajući prema engleskom pravopisu.
a) Tennesse
b) Missuri
c) Mississippi
d) Michigen

7)U koju saveznu državu Zagor mora otići ako želi posjetiti „zemlju sutrašnjice“ ?

8)Koliko je država činilo SAD na kraju Jacksonovog mandata? (napiši broj)




Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 09/02/2013 : 12:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by samotnjak


autoportreta se odlično sjećam sa unutrašnjosti korica legendarnog kolorca ''Prokleto blago''


Da i ja se tako sjecam..pre-internet doba...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 09/02/2013 : 12:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Njegovo lice Zagora mi je uvijek prepoznatljivo pogotovo s onom Duško Lokin frizurom.



ha-rhhh! Jesi ga nasao za usporediti, ali sta kad je tako..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.84 seconds. Snitz Forums 2000