forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 16/11/2010 : 20:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Meni čak ni obojeni čovjek i nasljedstvo fitzmaerovih nije loše. Nije briljantno, ali je zadovoljavajuće.

No sikiriki
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 16/11/2010 : 21:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Laurenti meni sasvim ok.Iako vise volim onog starog Zagora,ta promena koju izvodi Laurenti mi uopste ne smeta.Covek je pravi umetnik,zna da docara atmosveru i jako lepo crta zenske likove.Bolji mi je u epizodama negu u KI naslovnicama ali je svakako bolje da imamo njegove nove nego sto puta objavljivane stare Ferijeve.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/11/2010 : 21:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by mladjo

Baš malo gledam kolekciju od Nestalog istraživača na ovamo. Koja je to serija crtača i epizoda bila. Nestali istraživač (Marchello - 3 i pol epizode), Aljaska (Laurenti - 2 epizode) Zmajevi gusari (Ferri - 2 i pol epizode) Razbojnici (Della Monica - 2 epizode)Sedam gradova Cibole (Chiarolla u najboljem izdanju - 3 epizode), Vještica iz Sierre (Toricelli - 2 epizode), onda Cassaro sa Apačima (tu crtež definitivno odudara po kvaliteti od ostalih), pa onda Izgubljeni rudnik (Andreucci - 3 epizode) pa Svratište obješenih (Ferri - jedna epizoda). Prekrasno. Naravno, tu nije kraj:Laguna živih mrtvaca,Sjene nad Darkwoodom...



Možeš slobodno nastaviti. Poslije par lošijih epizoda (Obojeni čovjek, Tajna Redstonea) dolazi period jednako dobar, ako ne i bolji - Morska strava (Boselli-Andreucci 3 epizode), Otočka skupina (Boselli-Laurenti 3 ep.), Tajna Jednoroga (Burattini-Chiarolla 2.5 ep.), Sotonski Mortimer (Burattini-Ferri 2.5 ep.), Vampir (Boselli-Della Monica 3 ep.), Dugin most (Boselli-Ferri), a da onu Afričku odiseju i ne spominjem!



Tak je
Htio sam i to napisati samo mi se nije dalo

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16879 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/11/2010 : 06:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Taj period Zagora koji spominjete je odličan, a to su brojevi 1-100 i nešto, nadam se da nas ima dosta koji mislimo da novi Zagor uopće nije loš!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4345 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/11/2010 : 10:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ima nas dosta, baš sam jučer čitao svetu pumu i čovjek koji je došao s kišom. nisu loši, pogotovo ovaj drugi, ima super crtež i priču. Sveta puma je bolja u početku s tim da s onim čudovištem na kraju se mogla napravit i bolja epizoda, ali zagora ko da je neko dijete nacrtalo. Taj Colombi mi je najlošiji crtač dosad. NIje loš onaj Mangiantini ili kako se već zove u tamo gdje teče rijeka, a i priča o nekom starom zagorovom prijatelju koji se pojavljuje nakon 15 godina mi se sviđa.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/11/2010 : 11:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

ima nas dosta, baš sam jučer čitao svetu pumu i čovjek koji je došao s kišom. nisu loši, pogotovo ovaj drugi, ima super crtež i priču. Sveta puma je bolja u početku s tim da s onim čudovištem na kraju se mogla napravit i bolja epizoda, ali zagora ko da je neko dijete nacrtalo. Taj Colombi mi je najlošiji crtač dosad. NIje loš onaj Mangiantini ili kako se već zove u tamo gdje teče rijeka, a i priča o nekom starom zagorovom prijatelju koji se pojavljuje nakon 15 godina mi se sviđa.


Colombi je dosta kontroverzan. Mislim da i nije toliko los, napisao sam i recku za pumu i covejk koji je dosao s kisom, izmedju ostalih sa komentarima na crtez:
http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=1143
http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=1100
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10829 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/11/2010 : 11:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Mani je Laurenti dosta dobar. Stil mu je dosta dinamican, prljav, nasilan sto je u kombinaciji sa drugim crtacima OK. Imao je i srece pa je dobijao dosta dobre, tako da tu ima dosta bisera: Laguna zivih mrtvaca, Otocka skupina, Carstvo Songaja, Močvara robijasa. Aljaska i Kradljivac sjena su dobre epizode, kakve se danas vise ne prave. Jedina slabija epizoda je zadnja Tajna talismana, gde scenarista mnogo zasro.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4345 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/11/2010 : 10:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
laurenti mi dobro crta samog zagora, ali okolinu i ne baš. ne kažem da je crta loše, jednostavno ne volim taj stil.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 20/11/2010 : 12:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Meni je covjek trenutno najbolji crtac u Zagorovoj ekipi. Naslovnice za KI variraju od dobrih do izvrsnih, a svaka epizoda osim Tajne Talismana, koju je crtao, pun je pogodak i scenaristicki, pa time jos vise dobija na znacaju. Njegovi najbolji crtezi su mozda epizode sa Mari lavo, i africke a i prvi susret.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16879 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/11/2010 : 21:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Afrički period je ujedno i zlatno Laurentijevo doba, Andrewa Caina je sjajno dočarao... Ali bolji mi je Andreucci.
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 22/11/2010 : 10:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Meni Laurenti bas i ne lezi...Da li je navika na Ferijeve i Donatelijeve crteze, neznam...ali ne volim neke crtace...kako se bese onaj zove ciarola ili kako vec...uzas...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 22/11/2010 : 12:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
Ne bih htio biti heretik i negirati već "pravovjerne" stavove i istine da je Zagorovo zlatno doba počelo sa Nestalim istraživačem ,no moje skromno mišljenje je da su najbolje Zagorove priče izašle na ovim prostorima u 80-tim godinama.
Možda zbog toga što sam tada odrastao uz Zagora pa nisam objektivan ali ipak mogu kazati da sam pročitao vjerojatno sve ovdje izašle Zagore i da mi se čini da je potez od Put u nepoznato ZS 568 pa do Divova dobra i zla ZS 946 najbolji.
To je vrijeme kada briljiraju Ferri i Donatelli,kada dominiraju njihovi crteži uz nešto slabije Gambu,Bignottia i loših Pepea te Torricellia i Pinia.
Tada su izašle fantastične priče Svemirska braća,Zagor protiv barona,Vatreno oko,odlične priče tipa Ludi Hakaram,Plamena lobanja,Čovjek munja,izvrsni Vuk samotnjak i Demonska maska,prvo pojavljivanje Krojača(Tkač)u Crnoj kuli,Pečinski ljudi,,Jednooki Džek,Rendalova prva pojava,Neranjivi,drugi Supermajk,Opklada za strah,Put straha i naravno,Divovi.

Ne treba izostaviti niti Prokleto blago.

Nestali istraživač i priče nakon njega su dobre ali novi crtači kojih od tada nastupa masa kvare kvalitetu pošto jednostavno nisu dovoljno Zagorovski.
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 22/11/2010 : 13:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Sve to stoji, ali sto je s nama mladjima koji su poceli citati Zagora upravo sa pojavom Slobodne Dalmacije, meni su te priče od "Nestalog Istraživača" pa sve tamo do trećeg pojavljianja vampira (broj 63 SD) definirale Zagora, meni cak mozda neke price koje sad izlaze tek kroz extre nisu dovoljno Zagorovske... :) Istao kao sto puno ljudi govori da im Chiarolla nije dobar, on je meni recimo definirao Zagora na neki nacin, jer su mi neke od njegovih prica prve dosle pod ruku i dan danas su mi neke epizode koje je on crtao najvise urezane i najbolje, uvijek mi je drago vidjet kad on crta jer jednostavno volim njegov stil i atmosferu koju napravi... ;)
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/11/2010 : 13:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Davor2403

Sve to stoji, ali sto je s nama mladjima koji su poceli citati Zagora upravo sa pojavom Slobodne Dalmacije, meni su te priče od "Nestalog Istraživača" pa sve tamo do trećeg pojavljianja vampira (broj 63 SD) definirale Zagora, meni cak mozda neke price koje sad izlaze tek kroz extre nisu dovoljno Zagorovske... :) Istao kao sto puno ljudi govori da im Chiarolla nije dobar, on je meni recimo definirao Zagora na neki nacin, jer su mi neke od njegovih prica prve dosle pod ruku i dan danas su mi neke epizode koje je on crtao najvise urezane i najbolje, uvijek mi je drago vidjet kad on crta jer jednostavno volim njegov stil i atmosferu koju napravi... ;)



Debeli potpis na ovo Meni su isto SD priče Zagora vrh vrhova, puno bolje nego masu ovih šta sada izlazi u Extra izdanju, al to je vjerojatno opet samo zbog toga šta sam se priko tih priča navuka na Zagora

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10829 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/11/2010 : 13:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Sve sto opstaje mora da se menja. Nekad to ide na gore, nekad to ide na bolje. Kome se ne svidja Zagor od Nestalog do Vampira, to je iskljucivo njegov problem.
O tolikom pominjanom crtacu Chiarolla negde je OK kao u 7 gradova Cibole, negde je odvratan kao u Tajni jednoroga. Al on kao crtac i nije preterano bitan za neku sveukupnost kod Zagora i pominje se mnogo vise nesto li zasluzuje (sto + sto -).
Go to Top of Page

Zok
New Member



Bosnia and Herzegovina
121 Posts

Member since 02/10/2010

Posted - 22/11/2010 : 21:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zok a Private Message  Reply with Quote
Sve zavisi ko je kad poceo sa citanjem.Stariji citaoci u koje spadam i ja,jako tesko ce da se naviknu na ovog novog Zagora dok je za mladje citaoce to sasvim u redu.Ja,licno,ne mogu da predjem preko tih crteza,pokusao sam al ne ide.Reprinti su jedino sto cu uzimati, Odabrane price i Zagor Klasik,i naravno Zlatna serija i LMS.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9229 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/11/2010 : 23:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Novim generacijama nije bilo teško zavoljet Chiarollu i Laurentija među ostalom i zato jer su njihove prve priče bezobrazno dobre. A to je trebalo biti dovoljno i starim fanovima.

viva SD Zagor!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10829 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/11/2010 : 08:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za one koji su stariji postovaoci lika i dela Zagora: Jel ste Zagora citali neprekidno kroz citav zivot? Primerice radi, ostavili ste strip 1990 i vratili ste se 2005 uzeli ste novog Zagora koji po vama i nije Zagor.
Bilo bi dobro napraviti istrazivanje na tu temu.

Edited by - kasper on 23/11/2010 08:35:55
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4345 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/11/2010 : 09:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ja sam prestao čitat zagora negdje 91. kad su prestali izlazit, ali sam opet počeo čim je izašao prvi broj zagora u izdanju SD.
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 23/11/2010 : 09:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote

Baš malo gledam kolekciju od Nestalog istraživača na ovamo. Koja je to serija crtača i epizoda bila. Nestali istraživač (Marchello - 3 i pol epizode), Aljaska (Laurenti - 2 epizode) Zmajevi gusari (Ferri - 2 i pol epizode) Razbojnici (Della Monica - 2 epizode)Sedam gradova Cibole (Chiarolla u najboljem izdanju - 3 epizode), Vještica iz Sierre (Toricelli - 2 epizode), onda Cassaro sa Apačima (tu crtež definitivno odudara po kvaliteti od ostalih), pa onda Izgubljeni rudnik (Andreucci - 3 epizode) pa Svratište obješenih (Ferri - jedna epizoda). Prekrasno. Naravno, tu nije kraj:Laguna živih mrtvaca,Sjene nad Darkwoodom... ,Obojeni čovjek, Tajna Redstonea) dolazi period jednako dobar, ako ne i bolji - Morska strava (Boselli-Andreucci 3 epizode), Otočka skupina (Boselli-Laurenti 3 ep.), Tajna Jednoroga[/i] (Burattini-Chiarolla 2.5 ep.)

lijepa stara vremena hoce li se to ponoviti

feka

Edited by - feka82 on 23/11/2010 09:39:34
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9229 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/11/2010 : 10:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Vidiš meni Cassaro i nisu loši u Apačima. Nekako mislim da su se uklopili u tu scenografiju. Možda zato jer to bio moj prvi susret sa njima.
inače ova lista od može Burattiniju poslužit kao memento što se treba radit kad se želi oživit serijal jer je očito zaboravio.
Revoluciju započinješ, osim scenarističkih osvježenja, crtačima kao što su Marchello, Della Monica, Andreucci, Laurenti, Chiarolla a ne Sediolia, Verni i ostali.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10829 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/11/2010 : 10:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers
a ne Sediolia, Verni i ostali.



Verni je tu klasicna uvaljena patka. Njegovi radovi previse slice na one iz starih dana, sto samo po sebi i nije lose, a price tesko govno (makar ovo sa Tkacem i DvoMozgom). Tako jedni se vesele sto imaju starog Zagora, dok bih ja da gadjam Bureta trulim paradajzom, ili vec bilo cim sto smrdi .
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 01/12/2010 : 10:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Pitanje za one koji su stariji postovaoci lika i dela Zagora: Jel ste Zagora citali neprekidno kroz citav zivot? Primerice radi, ostavili ste strip 1990 i vratili ste se 2005 uzeli ste novog Zagora koji po vama i nije Zagor.
Bilo bi dobro napraviti istrazivanje na tu temu.



Ostavio strip 1992 godine...prestao da izlazi, zemlja se raspala, mi smo bili pod sankcijama, rat, hiperinflacija, masa ljudi koja je skupljala stripove je digla ruke od njih, jer su nas mnogo ozbiljni problemi udarili u glavu...Stripovi su mislim bili uvek u nama, cak i kad ih vise nismo skupljali, mislim da su bili neka vrsta tihe patnje...secam se da sam i u to vreme kad god bi prolazio pored prodajnih mesta, bacao pogled na stare Zagore i duboko uzdahnuo, sto zbog starih vremena, sto zbog cena...i kada se ukazala prva prilika da im se vratimo - vratili smo se! Mislim da je to bilo usko povezano i sa finansijama, onog trenutka kad imas malo vise novca nego obicno pazaris i kupujes...I danas, kada ima para kupujem vise stripova, kada nema para onda sam u nekoj vrsti strip apstinencije...mada, kad razmislim, ja vec sad znam da cu se opet resiti stripova jednog dana, da ce mi dosaditi, ali mislim da je ovo nesto sto nismo rascistili dok smo bili klinci, jer nismo dobrovoljno digli ruke od stripova vec su nas u tome surovo prekinuli...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 02/12/2010 : 09:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

quote:
Originally posted by kasper

Pitanje za one koji su stariji postovaoci lika i dela Zagora: Jel ste Zagora citali neprekidno kroz citav zivot? Primerice radi, ostavili ste strip 1990 i vratili ste se 2005 uzeli ste novog Zagora koji po vama i nije Zagor.
Bilo bi dobro napraviti istrazivanje na tu temu.



Ostavio strip 1992 godine...prestao da izlazi, zemlja se raspala, mi smo bili pod sankcijama, rat, hiperinflacija, masa ljudi koja je skupljala stripove je digla ruke od njih, jer su nas mnogo ozbiljni problemi udarili u glavu...Stripovi su mislim bili uvek u nama, cak i kad ih vise nismo skupljali, mislim da su bili neka vrsta tihe patnje...secam se da sam i u to vreme kad god bi prolazio pored prodajnih mesta, bacao pogled na stare Zagore i duboko uzdahnuo, sto zbog starih vremena, sto zbog cena...i kada se ukazala prva prilika da im se vratimo - vratili smo se! Mislim da je to bilo usko povezano i sa finansijama, onog trenutka kad imas malo vise novca nego obicno pazaris i kupujes...I danas, kada ima para kupujem vise stripova, kada nema para onda sam u nekoj vrsti strip apstinencije...mada, kad razmislim, ja vec sad znam da cu se opet resiti stripova jednog dana, da ce mi dosaditi, ali mislim da je ovo nesto sto nismo rascistili dok smo bili klinci, jer nismo dobrovoljno digli ruke od stripova vec su nas u tome surovo prekinuli...



apsolutno tacno

drale
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16879 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/12/2010 : 12:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Prestao sam kupovati Zagora 91. kad je nestao u Hrvatskoj, znači, kao što red cloud kaže, prisilno... 94. sam mu se vratio, i od onda sam vjeran, imam sva hrvatska izdanja + jedno 120 ZS i LMS... I ne bih rekao da "to" više nije Zagor, već da nismo mi ona ista djeca kao što smo bili 80-ih... Zagor jest malo drukčiji, neke priče koje sada idu su se onda činile kao da bi ih kroz ovaj strip bilo nemoguće ispričati, ali eto... Morao je evoluirati da bi opstao na tržištu, najgore bi bilo da se serijal ugasi, ja bi pristao na bilo kakav kompromis samo da se to ne dogodi...
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.7 seconds. Snitz Forums 2000