forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/04/2014 : 15:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Inace, u poslednje vreme sam se bas nalozio na ove epizode vezane za kontinuitet i Atlantidu jedva cekam da krenu ove epiozde od Veselog cetvrtka!

Ako voliš sve te SF, odnosno atlantidske elemente, sljedeća priča kod VČ-a "Ponekad se vraćaju" je baš odlična. Postavljaju se temelji za "JA sagu", hrpa referenci na "Nultu godinu Darkvuda", pa onda reference na stare epizode, čak ima jedan "omaž" Sclavijevim Divovima. I to je samo jedan mali dio, ima još puno iznenađujućih i zanimljivh događaja... ne želim spojlovat.
Najviše me iznenadio Burattini koji je u bosellijevskoj maniri konstruirao avanturu, ne sjećam se da mu je to ikad prije ovako dobro uspjelo.
Pesce je također odličan.

Prvi kadar:

Edited by - solar on 08/04/2014 15:40:29
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19352 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/04/2014 : 15:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
I Crni brod i Pustoliva u Kanadi, a i Stazama sjevera su odlicni stripovi. Ne u top 10 zagora, ali odlicni. Crni brod nema koincidencije o kojima pricas, sve je to plan Ylenie Varge, pogotovo ovaj mornar, Ylenia je to sve isplanirala.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/04/2014 : 15:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 08/04/2014 : 17:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Meni je baš iznenađujuće lepo legao Pesce u ovoj priči. Pogotovo što mi je utisak bio katastrofalan posle njegove prethodne priče, sa Takedom.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 08/04/2014 : 19:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Dobar crtez

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/04/2014 : 09:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Pesce je puno napredovao, prije par godina bio mi je skart, sada je skoro pa u vrhu...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/04/2014 : 10:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I ja se sjećam jedne Pesceove priče od prije par godina koju sam s mukom pročitao zbog slabog crteža... dobro da je to sada stvar prošlosti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/04/2014 : 12:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Pesce je odlican u ovoj epizodi! Leprsav, ali srecom manje od Laurentija. Jedina slabost je sto mu je Zagor pre mladunjav u licu.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19352 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/04/2014 : 14:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Meni je i u Takedi bio odličan, a čak mi ni lica ne pomlađuje, bar ni blizu kao Gramaccioni i Mangiantini.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/04/2014 : 14:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Mračne sile se vraćaju, veliko zlo nam se približava...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/04/2014 : 16:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Koji je ovo đavo

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/04/2014 : 16:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Meni je i u Takedi bio odličan, a čak mi ni lica ne pomlađuje, bar ni blizu kao Gramaccioni i Mangiantini.



I meni! Epizoda sa Takedom mi se bas svidela i crtacki je odlicna i Burattini je bio na nivou, puno akcije, jurcanja nema nikakvog dosadnog prepricavanja. Odlicna epiozda!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 09/04/2014 : 17:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Meni je isto ta epizoda odlicna i citljiva

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/04/2014 : 20:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Mračne sile se vraćaju, veliko zlo nam se približava...




Vrlo dinamicno, nesto sto inace krasi Laurentija... S tim da je ovo estetski neusporedivo ljepse, bravo!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/04/2014 : 20:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Mračne sile se vraćaju, veliko zlo nam se približava...




Ovo cudoviste podseca na ono cudoviste u koje se pretvorio Akoto u Demonu ludila.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/04/2014 : 12:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nova tema



ZLATNA KRIZA


quote:
ZLATNA SERIJA

ZS 733-735 Timber Bil Timber Bil?
ZS 787-788 Veribadovo oruzje DeeCay?
ZS 972-974 Ugašarov ultimatum PijaniPatak
ZS 981-982 Pleme drvenih licaPijaniPatak & solar


Da, to je to..."Patak koji davi recenzijama"...Ali ovo jeste problem koji me malo pojede:

Imamo još samo četiri priče iz doba Zlatne serije koje valja reenzirati i to stanje stoji fiksno već neko vreme ( posle bjelolasičine "Prognani iz Darkwooda" u 8.mesecu prošle godine, pala je samo moja za "Zagorov zakon" prošlog meseca) što nervira kao kada te uhvati mala tupa zubobolja

Ja pišem Ugašara, ali to ide sporo i van svake volje jer znam da kada rešim tu jednu da ostaju još tri od imena koja se uopšte ne izjašnjavaju o statusu rezervisanih epizoda. A bilo bi savršeno ako bi se sada dogovorili kao pravi zagorovci da nas četvorica sednemo ovaj mesec i sredimo to jednom i virtuelno nazdravimo jedni drugima rakijom, pivom ili kiselom vodom

stanje je ovako:

kucak se ne javlja već mesecima
KO JE VOLJAN PREUZETI ZS "PLEME DRVENIH LICA"?

DeeCay je tata-mata za recke, ali bih voleo da se izjasni da li bi pisao recenziju za "Veribadovo oružje" ili bi je prepustio nekom drugom?

Timber Bill i ja smo pre neki dan svašta jedan drugom rekli preko pm-a, ali bih voleo da se izjasni da li bi pisao recenziju za "Timber Bila" ili bi je prepustio nekom drugom? pošto ovo stoji već neko vreme (iako manje od ostalih, ipak već par meseci)

PijaniPatak završava sa Ugašarom ove sedmice

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=14&TOPIC_ID=42932#1716583

ajte, molim vas, da rešimo ovo pa da se mi koji smo voljni pisati možemo baciti na sveže pročitane epizode

i mi zagorovci ostanemo najveće recenzentske baje u s.comu


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 10/04/2014 14:31:40
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/04/2014 : 12:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
PijaniPatak završava sa Ugašarom ove sedmice

Zašto si se onda prekrižio sa popisa?

Inače, imate moju moralnu podršku u pisanju recenzija. Što se mene tiče, trenutačno imam fiks ideju da sa (obimnim) komentarima popratim sve priče od 90-i neke pa do danas, tako da ne mogu pomoći sa recenzijama, ali ću ih barem iskomentirati kad ih netko napiše.

Edited by - solar on 10/04/2014 12:48:26
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/04/2014 : 12:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
PijaniPatak završava sa Ugašarom ove sedmice

Zašto si se onda prekrižio sa popisa?


Inače, imate moju moralnu podršku u pisanju recenzija. Što se mene tiče, trenutačno imam fiks ideju da sa (obimnim) komentarima popratim sve priče od 90-i neke pa do danas, tako da ne mogu pomoći sa recenzijama, ali ću ih barem iskomentirati kad ih netko napiše.



Zato što se trebam izjasniti

I hebale te 90'-te, osamdesete su zakon! Šta ti fali napisati neki oficijalni "komentar"?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/04/2014 : 13:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ubijaju me te recenzije. To su tekstovi koje ne možeš popraviti, nego što napišeš napisao si. Tako da danima razbijam glavu ako nemam inspiracije, "prisiljavam" se da, priču koja mi možda i nije nešto, pročitam i po nekoliko puta da ne bi nešto propustio. Također treba skinuti i talijanski sken zbog možebitnih izbacivanja stranica od strane Dnevnika i još milijun malih stvari. Uglavnom, ide mi na živce...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/04/2014 : 13:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@Patak
Imam ideju. Ako baš nemaš inspiracije, ja mogu pročitat priču, napisat neki komentar (kojeg ti pošaljem na pm) pa ako hoćeš možeš neke dijelove ubacit u recku ili samo popuniti prostor koji ti nedostaje ili što god...

Neka vrsta kompilacije, čini mi se da su Nathanovci nešto slično uradili.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/04/2014 : 13:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ja tebe prosto obožavam!

Uzmimo kucakovu "Pleme drvenih lica", ako ti valja. Dok ja napišem "Ugašara..." (dva do tri dana)ti se baci na "Pleme..." pa da sastavimo nešto. I mene smara ovaj ZS period, Zagorov Zakon me je propisno napatio pa se jedva nađe volja za kasnije. Ovo će mi leći kao kec na desetku.

Odradi to, ja ću samo ušminkati i eventualno dodati koju crtu ako je tebi nešto promaklo. Recka ide na tvoje ime jer si u njenom slučaju ti dežurni analitičar :)

Do we have a deal?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 10/04/2014 13:46:14
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/04/2014 : 13:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Timber Bill mi se izjasnio preko pm-a

muči ga inspiracija i da ga pitam kroz par dana da mi kaže definitivno hoće li uspeti da sredi "Timber Bila" ili će je prepustiti nekom drugom. Upitnik, dakle, ostaje

Ostaje nam DeeCay

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/04/2014 : 13:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Odradi to, ja ću samo ušminkati i eventualno dodati koju crtu ako je tebi nešto promaklo. Recka ide na tvoje ime jer si u njenom slučaju ti dežurni analitičar :)

Upravo sam tu odgovornost želio izbjeći. Ja bi to malo modificirao.
Recka ide na tvoje ime, ti naravno "šminkaš" i obavezno dodaješ još neke analize.
A ako se ne budemo slagali u ocjenama ili pojedinim detaljima, još bolje, takvi su tekstovi najinteresantniji.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/04/2014 : 13:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ok
uglavnom stoji da preuzimamo "Pleme drvenih lica". To mi je dovoljno!
Ako si toliki kicoš na odgovornost, onda i to važi. Ti mi daj mali kostur, a ja ću nabacati mesa

Kreni, imaš moj blagoslov

Jesi li krenuo?

A što nisi?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 10/04/2014 14:00:40
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/04/2014 : 14:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ok
uglavnom stoji da preuzimamo "Pleme drvenih lica". To mi je dovoljno!
Stoji.
quote:
Ako si toliki kicoš na odgovornost, onda i to važi.

quote:
Ti mi daj mali kostur, a ja ću nabacati mesa

Tako je već bolje...
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.61 seconds. Snitz Forums 2000