forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/10/2014 : 13:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ljudi prebacite ove rasprave o crtačima ovdje:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45508&whichpage=13

Edited by - solar on 24/10/2014 13:22:06
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/10/2014 : 13:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Pročitah Burinu priču sa Gambit. Ne uspije baš kad se Bure doveže Bosellijevih likova. Sama priča je solidna, Bure na svom terenu. Ipak nije ravna demonskoj knjizi, zbog slabije atmosfere i nesnalaženja šta sa likom Gambit. Ali jasno se vidi da Bure lagodno pliva u detektivskim pričama.


Nešto slično sam i ja napisao u komentaru.

quote:
Priča ima jednostavnu strukturu, brzo se čita i dovoljno je zanimljiva. Oni koji su čitali "Osvetu vudu" odmah vide razliku u scenarističkom pristupu, nema one bosellijevske raskoši sporednih uloga, kompleksnih zapleta i produbljivanja odnosa među glavnim likovima.
Burattini je svjestan da nema smisla kopirati druge tako da se odlučio za njemu dragi podžanr detektivskog vesterna u kojem se jako dobro snalazi. Jedini bitni likovi su Gambit i Zagor, sve ostale brzo ćete zaboraviti. Pitak scenarij u kojem se Zagor bori sa vremenom ne bi li pronašao pravog krivca i spasio svoju dragu.
Burattini je dosta maštovito uredio situaciju tako da je jako teško predvidjeti glavnog krivca.
Ukupni dojam je više nego solidan.

Prisco je jedan od najboljih mladih crtača, izvanredan je u prikazivanju pokreta, a posebno su dobre scene tučnjava gdje njegov talenat najviše dolazi do izražaja. Također je uspio dobro prikazati i onih par emotivnih kadrova gdje Gambit u zatvoru čeka vješanje.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 24/10/2014 : 14:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Lipo si to sročio Solar, potpisujem te.

Mana je pristup samoj Gambit, odmah je jasno da to nije ona Bosellijeva namiguša (jasno kumuje tome i Prisco, Laurenti je ipak doktor za žene). Čak i scene di Gambit kao završava s onim ćelavcem, nema tu atmosfere, sve je tako uštogljeno. Bure je na sreću fokus prebacio na Zagorovu detekciju. Gambit bi bila još više uništena, ovako se Bure prebacio na ono što mu ide. Bure uglavnom promašuje kad pokušava s nečim što mu ne ide (epske priče, Bosellijevi likovi...).

Zanimljiv je Bosellijev odnos prema ženama. Čini mi se da je samo Shyer uspješna Burina žena. A izgleda da je i Marie Lavou uništio. Boselli daleko bolje "barata sa ženama". Bure je fanatični Nollitijanac, onaj slijepi sljedbenik koji nije shvatio poantu. Boselli na prvi pogled nije Nollitin sljedbenik a zapravo je Nollita novog doba.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/10/2014 : 21:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Lipo si to sročio Solar, potpisujem te.

Mana je pristup samoj Gambit, odmah je jasno da to nije ona Bosellijeva namiguša (jasno kumuje tome i Prisco, Laurenti je ipak doktor za žene). Čak i scene di Gambit kao završava s onim ćelavcem, nema tu atmosfere, sve je tako uštogljeno. Bure je na sreću fokus prebacio na Zagorovu detekciju. Gambit bi bila još više uništena, ovako se Bure prebacio na ono što mu ide. Bure uglavnom promašuje kad pokušava s nečim što mu ne ide (epske priče, Bosellijevi likovi...).

Zanimljiv je Bosellijev odnos prema ženama. Čini mi se da je samo Shyer uspješna Burina žena. A izgleda da je i Marie Lavou uništio. Boselli daleko bolje "barata sa ženama". Bure je fanatični Nollitijanac, onaj slijepi sljedbenik koji nije shvatio poantu. Boselli na prvi pogled nije Nollitin sljedbenik a zapravo je Nollita novog doba.


Shyer mi i nije ništa posebno. Dvije dobre žene je Bure konstruirao, ali očito je olkšanje što niti jedna nema neki odnos sa Zagorom. Sybil je dobra. Ali najbolja je Dennise Lafitte. Ne vjerujem da bi Bure mogao napraviti dobar ženski lik koji bi trebao biti blizak Zagoru.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 26/10/2014 : 08:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
Po koji put se vracam posle mesec dana ..Mada sad sam dobio internet kuci pa cu biti redovan...

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/10/2014 : 10:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

Po koji put se vracam posle mesec dana ..


Nešto su učestali tvoji izostanci, ako se naučiš to prakticirati i u školi onda neće biti dobro.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 26/10/2014 : 13:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
Hahaha ma ja sam od oniih sto su i kul i najbolji u razredu po ocenama.

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/10/2014 : 18:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

Hahaha ma ja sam od oniih sto su i kul i najbolji u razredu po ocenama.


streber a?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 26/10/2014 : 19:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
I kul i najbolji po ocjenama, stvarno?
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 26/10/2014 : 20:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

I kul i najbolji po ocjenama, stvarno?

On je cool štreber
Jedini čita Zagora

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/10/2014 : 20:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako nije navukao bar dvojicu-trojicu u razredu na Zagora onda i nije tako cool.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 26/10/2014 : 20:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
Navukao sam jednog na Zagora a drugog da cita striove pa je poceo Dilana.

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 26/10/2014 : 21:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Tako sam i ja svoje kolege navukao na Bonellia. Dva su na NN (s tim da jedan čita i MM), jedan na Mr. No.
Zagor je previše dobar za njih

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 26/10/2014 : 21:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

I kul i najbolji po ocjenama, stvarno?


Nisam bas najpopularniji a nisam ni streber.Na piramidj popularnosti od 1 do 10 ja bih bio cvrsta osmica.Inace ja sam onaj kampanjeros sto samo uci pred test a do sada imam sve pdtice(los sistem).

The only good thing in life isZAGOR

Edited by - Zagor i Ogi on 02/11/2014 10:10:49
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/10/2014 : 21:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

Hahaha ma ja sam od oniih sto su i kul i najbolji u razredu po ocenama.


streber a?


Ili to ili mu otac ima para. Pa se svi žele s njim družiti, a otac mu uredno podmazuje profesore.

Ogi bez ljutnje ovo je čista zezancija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 26/10/2014 : 21:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

Hahaha ma ja sam od oniih sto su i kul i najbolji u razredu po ocenama.


streber a?


Ili to ili mu otac ima para. Pa se svi žele s njim družiti, a otac mu uredno podmazuje profesore.

Ogi bez ljutnje ovo je čista zezancija.


hahahaha ma dobro me nasmeja

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 26/10/2014 : 21:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

quote:
Originally posted by Tintilinic

I kul i najbolji po ocjenama, stvarno?


Nisam bas najpopularniji a nisam ni streber.Na piramidj popularnosti od 1 do 10 ja bih bio cvrsta osmica.Inace ja sam onaj kampanjeros sto samo uci pred test a do sada imam sve pdtice(los sistem).


Neka, neka, tako je i kod mene bilo.
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 26/10/2014 : 23:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

quote:
Originally posted by Tintilinic

I kul i najbolji po ocjenama, stvarno?


Nisam bas najpopularniji a nisam ni streber.Na piramidj popularnosti od 1 do 10 ja bih bio cvrsta osmica.Inace ja sam onaj kampanjeros sto samo uci pred test a do sada imam sve pdtice(los sistem).


Neka, neka, tako je i kod mene bilo.



Bilo, znači nije više?
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 27/10/2014 : 08:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

quote:
Originally posted by Tintilinic

quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

quote:
Originally posted by Tintilinic

I kul i najbolji po ocjenama, stvarno?


Nisam bas najpopularniji a nisam ni streber.Na piramidj popularnosti od 1 do 10 ja bih bio cvrsta osmica.Inace ja sam onaj kampanjeros sto samo uci pred test a do sada imam sve pdtice(los sistem).


Neka, neka, tako je i kod mene bilo.



Bilo, znači nije više?


Nije više
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/10/2014 : 17:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Mladi moji Zagorovci, ja se škole gotovo i ne sjećam :)
Lijepo je da se Zagor čita i među vama!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/10/2014 : 18:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Mladi moji Zagorovci, ja se škole gotovo i ne sjećam :)


Zar si bio toliko loš učenik.
Škola i stripovi kod mene nisu baš mogli funkcionirati zajedno zbog protivljenja roditelja svakoj literaturi koja nije školska, u 80-ima sam morao kod djeda skrivati Dnevnikova izdanja i kriomice ih čitati a 1994. sam stigao kupiti tek 5-6 Zagora od SD prije nego sam ostao bez njih jer je to već bilo vrijeme srednje škole i kriteriji su se postrožili.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/10/2014 : 18:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ovde mi je svašta palo na pamet :)

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10347407_484072568397653_1596085043049454069_n.jpg?oh=16340d7036dbf7bb080acc8780ca84d4&oe=54F40273&__gda__=1424778927_9ad2a4c7c748b17648849c26138c0f0f

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/10/2014 : 19:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Djevojci je hladno i Zagor joj daje kaput. Što ti je još palo na pamet?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/10/2014 : 19:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Jel to Priscov crtez?

Meni ova devojka malcice lici na Fridu.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/10/2014 : 19:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Liči, ali ova ima veću duušu :)

@bjelolasica: meni se više činilo da je njemu vruće :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.65 seconds. Snitz Forums 2000