forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 17/01/2015 : 20:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Dobar crtač, ali daleko od najboljeg. Prisco, Laurenti, Bisi i ekipa su dosta ispred njega.


Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 18/01/2015 : 11:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Mozes se smijati koliko hoces, ali zaista treba cekati malo, prije nego sto se Barison postavi na tron. Nacrtao je covjek jedan specijal, sumnjivog kvaliteta price. Polako.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/01/2015 : 13:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Mozes se smijati koliko hoces, ali zaista treba cekati malo, prije nego sto se Barison postavi na tron. Nacrtao je covjek jedan specijal, sumnjivog kvaliteta price. Polako.



Da. Barison je drukčiji... dobar ali ove, koje je tinton nabrajao su mi bolji. Tu su još i Della Monica, Nuccio i Verni.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19353 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/01/2015 : 13:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Elderane84

Mozes se smijati koliko hoces, ali zaista treba cekati malo, prije nego sto se Barison postavi na tron. Nacrtao je covjek jedan specijal, sumnjivog kvaliteta price. Polako.



Da. Barison je drukčiji... dobar ali ove, koje je tinton nabrajao su mi bolji. Tu su još i Della Monica, Nuccio i Verni.


Dobro nećemo sad pretjerivati.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/01/2015 : 14:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Verni.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/01/2015 : 14:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Elderane84

Mozes se smijati koliko hoces, ali zaista treba cekati malo, prije nego sto se Barison postavi na tron. Nacrtao je covjek jedan specijal, sumnjivog kvaliteta price. Polako.



Da. Barison je drukčiji... dobar ali ove, koje je tinton nabrajao su mi bolji. Tu su još i Della Monica, Nuccio i Verni.


Dobro nećemo sad pretjerivati.



Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 18/01/2015 : 14:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Još jedan klasični intervju iz moje škrinjice tekstova s crtačem iz Zagorovog staffa. Nek se nađe. Vrijedan i simpatičan čovjek. Nekako kad čovjeka osobno upoznam, steknem neko bolje/više mišljenje o njemu, bez obzira kakvi su njegovi uratci.

[red][size=3][center][i][b]Marcello Mangiantini – uvijek u potrazi za novim izazovom




Da ovaj nesretnik od crtača vredi išta već bi njega spakovali za Teksa. Ovako imamo prilike da ''uživamo'' u njegovom debilnom crtežu na Zagoru. Kako mi je toplo oko srca zbog toga, prosto suze ne mogu zadržati.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/01/2015 : 15:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 18/01/2015 : 16:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by DeeCay

Još jedan klasični intervju iz moje škrinjice tekstova s crtačem iz Zagorovog staffa. Nek se nađe. Vrijedan i simpatičan čovjek. Nekako kad čovjeka osobno upoznam, steknem neko bolje/više mišljenje o njemu, bez obzira kakvi su njegovi uratci.

[red][size=3][center][i][b]Marcello Mangiantini – uvijek u potrazi za novim izazovom




Da ovaj nesretnik od crtača vredi išta već bi njega spakovali za Teksa. Ovako imamo prilike da ''uživamo'' u njegovom debilnom crtežu na Zagoru. Kako mi je toplo oko srca zbog toga, prosto suze ne mogu zadržati.



Srami se. Ako ti se njegov crtež ne sviđa nemoj kupovati strip koji on nacrta.
Nevjerojatno koliko se divljaka i primitivaca dovuklo na ovaj forum zadnjih godina i pretvorilo ga u balkansku krčmetinu.
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 18/01/2015 : 18:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Nije Mangiantinijev sveukupni crtež baš toliko loš, dapače, ali lik samog Zagora uistinu loše crta. Zagorovo lice mu podosta oscilira, a ima velikih problema i sa disproporcijama tijela. Da te dvije stvari dovede u kakav takav red, njegov stil crtanja bi vjerojatno imao i više fanova. Crtanje nekog drugog stripa unutar Bonellija bi mu vjerojatno ipak bolje leglo nego crtanje Zagora.

Edited by - Darkwood Monty on 18/01/2015 18:59:54
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 18/01/2015 : 19:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Elderane84

Mozes se smijati koliko hoces, ali zaista treba cekati malo, prije nego sto se Barison postavi na tron. Nacrtao je covjek jedan specijal, sumnjivog kvaliteta price. Polako.



Da. Barison je drukčiji... dobar ali ove, koje je tinton nabrajao su mi bolji. Tu su još i Della Monica, Nuccio i Verni.


Da, Barison baš treba puno napredovati da stigne ovog Laurentija.
Ajde mogu shvatiti da je Barison nekima bolji od Vernija zbog kopiranih kadrova, ali od Nuccija, nemam što tu više reći. I da, Mangiantini je dobar crtač koji ima jedino problema sa licima, isto kao i Piccinelli i Bisi, a svejedno se pljuje po njemu. Ali dobro, vidjet ćemo koliko će Bisi napredovati s vremenom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/01/2015 : 20:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel

Srami se. Ako ti se njegov crtež ne sviđa nemoj kupovati strip koji on nacrta.
Nevjerojatno koliko se divljaka i primitivaca dovuklo na ovaj forum zadnjih godina i pretvorilo ga u balkansku krčmetinu.



Pripazi na rečnik.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 19/01/2015 : 08:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel

quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by DeeCay

Još jedan klasični intervju iz moje škrinjice tekstova s crtačem iz Zagorovog staffa. Nek se nađe. Vrijedan i simpatičan čovjek. Nekako kad čovjeka osobno upoznam, steknem neko bolje/više mišljenje o njemu, bez obzira kakvi su njegovi uratci.

[red][size=3][center][i][b]Marcello Mangiantini – uvijek u potrazi za novim izazovom




Da ovaj nesretnik od crtača vredi išta već bi njega spakovali za Teksa. Ovako imamo prilike da ''uživamo'' u njegovom debilnom crtežu na Zagoru. Kako mi je toplo oko srca zbog toga, prosto suze ne mogu zadržati.



Srami se. Ako ti se njegov crtež ne sviđa nemoj kupovati strip koji on nacrta.
Nevjerojatno koliko se divljaka i primitivaca dovuklo na ovaj forum zadnjih godina i pretvorilo ga u balkansku krčmetinu.



Razmišljanje ti je skroz pogrešno. Zagorov serijal u Italiji može održati samo izuzetno kvalitetni crtači i naravno scenaristi. Da se ne lažemo tiraž od nekih 35000 nije sigurica da za 10 godina Zagor ne doživi sudbinu Mr Noa(nadam se da neće). Pogledaj samo Teksa i DD. To su tiraži koji će ovom junacima doneti sigurno duže vreme izlaženja nego Zagoru. Razmisli malo o ovome. Jako dobro znam zašto sam na ovakav način rekao o ovom crtaču kao i o Sedioliju. Njih dvojica sigorno nisu stubovi koji će držati Zagorov serijal sigurnim (naravno tu nisu ni Kasarovi). A da se ne lažemo gore pomenuti dvojac Sedioli-Mangiantini su u poslednje vreme najčešće angažovani na crtanju(ako ne najčešće onda sigurno najviše po stranicama). Kada budeš pročitao maxi u izvođenju jajoglavog Sediolija(možda bolje bi bilo Serioli) onda ćeš videti kako se crtežom upropaštava jedna od kult Zagijevih priča Ukleta zemlja.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 19/01/2015 12:59:49
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/01/2015 : 17:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno se slažem sa legazom.
Srce mi plače kada vidim na šta je serijal spao, a potencijala što u njegovoj narativnoj strukturi što u momčadi ima da mu ne vidiš granicu.

Zamislite samo, na šta bi serijal ličio da ekipom vladaju ( i to samo od onih koje smo nedavno videli)
pisci: Boselli, Capone, pa onda Burattini, a njima dodaj nove dobro probrane
crtači: Andreucci, Rubini, Nucio, Venturi, Barison, Bisi, Prisco, Della Monica, Verni, Piccinelli, Esposito i Laurenti(ja ga volim, a vi se pušite)
naslovnice: Rubini ili Nucio
Bez zanatlija poput Mignacca koji ubodu jednom od deset, bez večitih talenata poput Raucha koji nikako da pređe određenu granicu i bez čudnih švrljatora poput Cassara ili loših plagijatora poput Sediolija.

Ja serijalu sa takvom postavom ne vidim kraja

Ali hajdemo bahato korak dalje. Ne poznajem baš ostale scenariste SBE kuće da bih mogao da tvrdim koji od njih bi ponudio svašta, ali ne mogu da se ne setim koje bi to ZLO bilo kada bismo crtačima priključili jednog Boccija, Ginosatisa ili još kojeg majstora iz drugih serijala (slobodno nabrajajte)

Stvarno ne razumem da li su ti ljudi ćoravi, mutavi ili retardirani kad ne vide jedan DOBAR BIZNIS u tome. Jebeš emociju. Gde im je njuh za BIZNIS ako ništa drugo?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 19/01/2015 17:08:26
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/01/2015 : 17:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Stvarno ne razumem da li su ti ljudi ćoravi, mutavi ili retardirani kad ne vide jedan DOBAR BIZNIS u tome. Jebeš emociju. Gde im je njuh za BIZNIS ako ništa drugo?

Ništa bez dobrog urednika koji bi znao progurati interes svog serijala.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/01/2015 : 17:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Odlaskom Sergia nema nekih posebnih ograničenja, povratci su najbolji dokaz tome, a Burattini kao urednik ima skoro sve pod svojom ingerencijom,.

Što ostali rade:

- Manfredi sebi bira crtače kakve on želi
- Boselli traži samo najkvalitetnije za Teksa,
- s Recchionijem rade isključivo oni koji se uklapaju u njegovu viziju,
- Vietti i Enoch su sastavili najbolji crtački staffu u Bonelliju

Djoletovi komentari o Nathanu i Martiju ukazuju na slične probleme kao i sa Zagorom, tj. kakav urednik takav serijal.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=37297&REPLY_ID=1817752

Edited by - solar on 19/01/2015 17:44:16
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/01/2015 : 17:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Burattini je previse fin za posao glavnog urednika.
Trebao bi tu i tamo da pokaze zube Boselliju, da se bori za tim u kojem radi.
Ako ovako nastavi, uskoro bi mogao ostati bez posla, a mi bez Zagora.
Cinjenica jeste da Zagor nikad nece imati vrhunskog crtaca (ili scenaristu). Cim se pojavi neko ko je dovoljno kvalitetan, Boselli ce ga pokupiti, pa makar da za Texa nacrta samo jednu epizodu u deset godina.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/01/2015 : 17:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Stvarno ne razumem da li su ti ljudi ćoravi, mutavi ili retardirani kad ne vide jedan DOBAR BIZNIS u tome. Jebeš emociju. Gde im je njuh za BIZNIS ako ništa drugo?

Ništa bez dobrog urednika koji bi znao progurati interes svog serijala.


A svaki urednik ima svoga nadzornika, nekoga kome polaže račune.
"Moreno, šta je ovo? Pretrpaš staf a Zagor konstantno gubi novac. Ili menjaj nešto u svom načinu rada ili ću naći nekoga ko će znati šta da radi"

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 19/01/2015 : 21:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by solar

quote:
Stvarno ne razumem da li su ti ljudi ćoravi, mutavi ili retardirani kad ne vide jedan DOBAR BIZNIS u tome. Jebeš emociju. Gde im je njuh za BIZNIS ako ništa drugo?

Ništa bez dobrog urednika koji bi znao progurati interes svog serijala.


A svaki urednik ima svoga nadzornika, nekoga kome polaže račune.
"Moreno, šta je ovo? Pretrpaš staf a Zagor konstantno gubi novac. Ili menjaj nešto u svom načinu rada ili ću naći nekoga ko će znati šta da radi"



U ovom slucaju najverovatnije Mauro Marcheselli, koji ce i da odluci da li ce mene da prime u Zagorov staff ili ne.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1955 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 19/01/2015 : 21:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by solar

quote:
Stvarno ne razumem da li su ti ljudi ćoravi, mutavi ili retardirani kad ne vide jedan DOBAR BIZNIS u tome. Jebeš emociju. Gde im je njuh za BIZNIS ako ništa drugo?

Ništa bez dobrog urednika koji bi znao progurati interes svog serijala.


A svaki urednik ima svoga nadzornika, nekoga kome polaže račune.
"Moreno, šta je ovo? Pretrpaš staf a Zagor konstantno gubi novac. Ili menjaj nešto u svom načinu rada ili ću naći nekoga ko će znati šta da radi"



U ovom slucaju najverovatnije Mauro Marcheselli, koji ce i da odluci da li ce mene da prime u Zagorov staff ili ne.


Ima li sta novog po tom pitanju?Prosli su praznici,ako sam dobro razumia Buratini ti se vec triba javit.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 19/01/2015 : 22:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by solar

quote:
Stvarno ne razumem da li su ti ljudi ćoravi, mutavi ili retardirani kad ne vide jedan DOBAR BIZNIS u tome. Jebeš emociju. Gde im je njuh za BIZNIS ako ništa drugo?

Ništa bez dobrog urednika koji bi znao progurati interes svog serijala.


A svaki urednik ima svoga nadzornika, nekoga kome polaže račune.
"Moreno, šta je ovo? Pretrpaš staf a Zagor konstantno gubi novac. Ili menjaj nešto u svom načinu rada ili ću naći nekoga ko će znati šta da radi"



U ovom slucaju najverovatnije Mauro Marcheselli, koji ce i da odluci da li ce mene da prime u Zagorov staff ili ne.


Ima li sta novog po tom pitanju?Prosli su praznici,ako sam dobro razumia Buratini ti se vec triba javit.



Rekao je posle 6-og januara da ocekujem odgovor. Ocekujem najkasnije do kraja januara da mi odgovore.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/01/2015 : 23:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri


Rekao je posle 6-og januara da ocekujem odgovor.


Je li rekao i koje godine?
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 20/01/2015 : 00:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Zeljko Ferri


Rekao je posle 6-og januara da ocekujem odgovor.


Je li rekao i koje godine?



To se i ja pitam.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/01/2015 : 01:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
FORUM ZTN JE PROMENIO PLATFORMU
i od sada pa na dalje je od sada na ovoj adresi:
www.zagortenay.forumattivo.it


pozivam ovdašnje članove starog ZTN foruma (www.ramath.forumup.it) da se učlane (King & solar). Stari ZTN prestaje sa radom 1.februara i postanje će biti moguće samo na novoj adresi.
Administratori i moderatori upravo sada prebacuju sve teme sa starog foruma (starog starog...ponavljam se, jel'da?) tako da će se diskusije nastaviti manje-više tamo gde su stale.


Ja sam već odradio avatar

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 20/01/2015 01:12:15
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 20/01/2015 : 01:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by solar

quote:
Stvarno ne razumem da li su ti ljudi ćoravi, mutavi ili retardirani kad ne vide jedan DOBAR BIZNIS u tome. Jebeš emociju. Gde im je njuh za BIZNIS ako ništa drugo?

Ništa bez dobrog urednika koji bi znao progurati interes svog serijala.


A svaki urednik ima svoga nadzornika, nekoga kome polaže račune.
"Moreno, šta je ovo? Pretrpaš staf a Zagor konstantno gubi novac. Ili menjaj nešto u svom načinu rada ili ću naći nekoga ko će znati šta da radi"



U ovom slucaju najverovatnije Mauro Marcheselli, koji ce i da odluci da li ce mene da prime u Zagorov staff ili ne.



Pise na unutarnjoj korici Zagora da je direktor serijala Graziano Frediani kao i Dragonera i Texa. Nathan je Serra, Dylan je Sclavi, Martina Castelli... Sad ne znam koliko taj tip Frediani je ustvari jak.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.03 seconds. Snitz Forums 2000