forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/06/2015 : 01:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Morska strava je fantastican prica...da je citam 50 puta ne bi mi dosadila.
Jednosatvno remek djelo po pitanju svega.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/06/2015 : 02:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
Andreuccijeve sjenovite površine veće su od Laurentijevih, a i kontrast svjetla i tame mu je snažniji, kako se lijepo vidi u nagorovim zadnjim postovima. Oblici su mu također čvršći, ljudske figure više zatvorene u sebe. Laurentijevi su oblici nešto mekši, valovitiji, slobodniji, s "viškom" manjih linija, pa je tome prilagođen i odnos prema sjenama u noćnim scenama. One se kod njega osim sa svijetlim površinama kombiniraju i s većim brojem međuprostora, koje jednom čine duge ili kratke paralelne linije, drugi put križno iscrtkane površine koje stvaraju malena pravokutna ili romboidna polja. Obojici je na različit način tada naglasak na atmosferičnosti pa se Laurenti ponekad u dubinskim kadrovima voli poigravati perspektivom, širenjem arhitektonske pozadine tamo gdje bi se vjerojatno trebala skupljati/sužavati (npr. na više mjesta u "Cartvu Songhaya"). A koji mi je draži od njih dvojice, e to je već malo teže za reći.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/06/2015 : 09:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl
u sebi nosi nešto od hipnotičkog kvaliteta ugođaja poezije: stvaranja jednog svijeta ne samo da bi se ispričala priča... već i kao samodovoljne, opčinjavajuće slike, koja kroz svoju nejasnoću izaziva bezbroj asocijacija i senzacija u posmatraču.




sjajan tekst, Mhejl

tko kaže da se o Zagoru ne može i poetski pisati... dakle, ti si ovdje demonstrirao ono što ja tvrdim: potrebna je tzv. "predstruktura razumijevanja", što je na jedan način jasno Johnnyju Difoolu koji je to formulirao ovako:

"Kad se prihvate neka ograničenja i kad se pristane na ono što nam Larcenet nudi, strip je odličan. Jer, to s ograničenjima i pristajanjem na kompromise - od infantilnosti preko dramaturških i narativnih pojednostavnjivanja do značenjskih i idejnih ograničenja, tj. podčinjavanja likova i priče idejnim i semantičkim smjernicama odnosno onome što i kako autor želi reći - je nužno za recepciju bilo kojeg umjetničkog djela."

..., no, njemu nije osvješten čitav sklop svega toga, ili, on tu zastaje (što je legitimno, no... može se podvrći kritici)

Dakle, predstruktura razumijevanja, pa ako 'dozvoliš' ili te već-nekako Zagor uvuče u svoj svijet, onda ... možeš konzumirati (umjetničko?) djelo na način Mhejla ... ili Willera ... PPatka itd.

Gadamer: "Onaj tko želi razumjeti neki tekst uvijek pravi neki nabačaj. On UNAPRIJED NABACUJE sebi neki SMISAO CJELINE čim se u tekstu pokazuje prvi smisao. Taka se smisao opetovano pokazuje samo zato što se tekst već čita s izvjesnim očekivanjima jednoga određenog smisla. Razumijevanje onoga što je tu sadržano sastoji se u izradbi takvoga PREDNACRTA KOJI SE DAKAKO STALNO REVIDIRA NA TEMELJU ONOGA ŠTO PROIZLAZI PRILIKOM DALJNJEGA PRODIRANJA U TEKST".

(sva istaknuća moja)

Heidegger: "Krug se ne smije srozati na vitiosum, makar on bio i trpljeni. U njemu se krije jedna pozitivna mogućnost NAJIZVORNIJEGA SPOZNAVANJA koja se na pravi način može prihvatiti samo ako je tumačenje razumjelo da njegova prva, stalna i posljednja zadaća ostaje da se namjera, oprez i prethvat ne oslabe dosjetkama i pučkim pojmovima, nego da se u njihovoj izradbi iz samih stvari osigura znanstvena tema."


ps za Willera: "da se ne oslabi pučkim pojmovima", tj. metodski primat je na jasnoći značenja, koja se izrađuje iz bogatstva značenja; žalim Venturi, ipak Je Hajdi car;)

ps2 za elderanea: sjećaš se, ti nesrećo;), našeg davnašnjeg mini-sučeljavanja na darkvudu, kada sam ja, skromno kao i uvijek, ustvrdio da Filozofija Sjekire pomiče granice "čitanja Zagora" nasuprot lajt konzumiranju, što te je onda na neki način strefilo, čak se javila sitna doza ressentimana... a vidi nas sad. Mislim da je ipak vrijedila dobra stara Sjekira, grandiozni počeci Patuljka i Bimba. Danas je "tema Zagor" podignuta na takvu razinu da se radi filološko istraživanje Zimske Zmije, a Dodsferd ne može dati olako "mišljenje", već piše esej u komentaru Otočke skupine... jer se danas sve, da bi imalo neku težinu, mora odmjeriti sa "kako se to nekad filozofiralo sjekirom". King, Willer, Nagor, Tinton, Igor itd. svi pišu utemeljenije, jače, za razliku od slavnih scom-početaka, "kada se bezazleno čavrljalo", možda prijateljski, ali... naklapalo.
Ovaj Mhejlov prikaz je sjajan, a meni je drago što sam tako velik (oprostite mi ovu neskromnost) (makar, ako ne opraštate, ja ću vas već natjerati da priznate;)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/06/2015 : 09:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
super je Andreucci, ali nisi trebao staviti postere nagore. teško se čitaju postovi.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4540 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/06/2015 : 10:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Mhejl
u sebi nosi nešto od hipnotičkog kvaliteta ugođaja poezije: stvaranja jednog svijeta ne samo da bi se ispričala priča... već i kao samodovoljne, opčinjavajuće slike, koja kroz svoju nejasnoću izaziva bezbroj asocijacija i senzacija u posmatraču.




sjajan tekst, Mhejl

tko kaže da se o Zagoru ne može i poetski pisati... dakle, ti si ovdje demonstrirao ono što ja tvrdim: potrebna je tzv. "predstruktura razumijevanja", što je na jedan način jasno Johnnyju Difoolu koji je to formulirao ovako:

"Kad se prihvate neka ograničenja i kad se pristane na ono što nam Larcenet nudi, strip je odličan. Jer, to s ograničenjima i pristajanjem na kompromise - od infantilnosti preko dramaturških i narativnih pojednostavnjivanja do značenjskih i idejnih ograničenja, tj. podčinjavanja likova i priče idejnim i semantičkim smjernicama odnosno onome što i kako autor želi reći - je nužno za recepciju bilo kojeg umjetničkog djela."

..., no, njemu nije osvješten čitav sklop svega toga, ili, on tu zastaje (što je legitimno, no... može se podvrći kritici)

Dakle, predstruktura razumijevanja, pa ako 'dozvoliš' ili te već-nekako Zagor uvuče u svoj svijet, onda ... možeš konzumirati (umjetničko?) djelo na način Mhejla ... ili Willera ... PPatka itd.

Gadamer: "Onaj tko želi razumjeti neki tekst uvijek pravi neki nabačaj. On UNAPRIJED NABACUJE sebi neki SMISAO CJELINE čim se u tekstu pokazuje prvi smisao. Taka se smisao opetovano pokazuje samo zato što se tekst već čita s izvjesnim očekivanjima jednoga određenog smisla. Razumijevanje onoga što je tu sadržano sastoji se u izradbi takvoga PREDNACRTA KOJI SE DAKAKO STALNO REVIDIRA NA TEMELJU ONOGA ŠTO PROIZLAZI PRILIKOM DALJNJEGA PRODIRANJA U TEKST".

(sva istaknuća moja)

Heidegger: "Krug se ne smije srozati na vitiosum, makar on bio i trpljeni. U njemu se krije jedna pozitivna mogućnost NAJIZVORNIJEGA SPOZNAVANJA koja se na pravi način može prihvatiti samo ako je tumačenje razumjelo da njegova prva, stalna i posljednja zadaća ostaje da se namjera, oprez i prethvat ne oslabe dosjetkama i pučkim pojmovima, nego da se u njihovoj izradbi iz samih stvari osigura znanstvena tema."


ps za Willera: "da se ne oslabi pučkim pojmovima", tj. metodski primat je na jasnoći značenja, koja se izrađuje iz bogatstva značenja; žalim Venturi, ipak Je Hajdi car;)

ps2 za elderanea: sjećaš se, ti nesrećo;), našeg davnašnjeg mini-sučeljavanja na darkvudu, kada sam ja, skromno kao i uvijek, ustvrdio da Filozofija Sjekire pomiče granice "čitanja Zagora" nasuprot lajt konzumiranju, što te je onda na neki način strefilo, čak se javila sitna doza ressentimana... a vidi nas sad. Mislim da je ipak vrijedila dobra stara Sjekira, grandiozni počeci Patuljka i Bimba. Danas je "tema Zagor" podignuta na takvu razinu da se radi filološko istraživanje Zimske Zmije, a Dodsferd ne može dati olako "mišljenje", već piše esej u komentaru Otočke skupine... jer se danas sve, da bi imalo neku težinu, mora odmjeriti sa "kako se to nekad filozofiralo sjekirom". King, Willer, Nagor, Tinton, Igor itd. svi pišu utemeljenije, jače, za razliku od slavnih scom-početaka, "kada se bezazleno čavrljalo", možda prijateljski, ali... naklapalo.
Ovaj Mhejlov prikaz je sjajan, a meni je drago što sam tako velik (oprostite mi ovu neskromnost) (makar, ako ne opraštate, ja ću vas već natjerati da priznate;)



da,da,takav lajtkonzumerant sam i ja bio,nije me sram priznati(ima i gorih grijehova).pročitaš zagora i ne promišljaš o pročitanome,jednostavno se prebaciš na slijedeću epizodu,čekaš da vidiš koji če se novi/stari zločinac pojaviti.
ne ulaziš dublje u zagorovu esenciju,glavno je bilo da se radnje nižu,da zločinac bude kažnjen,da stvari sjednu na svoje mjesto.

moram priznati da otkada sam član stripovacom nisam pratio forum,pogotovo boneli.čitao sam tu i tamo, i mislio sam si:koja hrpa egocentričnih manijaka,pokušavaju nadjebavat jedni druge u nekakvim tobože filozofskim raspravama o liku iz stripa.

tek me rasprava o demonima,u rujnu prošle godine,nagnala da promijenim mišljenje(he,he,ne o demonima,oni i dalje ostaju NAJ,NAJ)

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/06/2015 : 10:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
dobro kažeš
Willer bi se veselio, jer rasprava/rasprave IPAK imaju smisla... svi se mi pomalo mijenjamo nabolje (jedino prof-inž ostaje stameni autoritet;)
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 25/06/2015 : 10:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:

tek me rasprava o demonima,u rujnu prošle godine,nagnala da promijenim mišljenje(he,he,ne o demonima,oni i dalje ostaju NAJ,NAJ)



E da, o Zagoru se itekako može kvalitetno raspravljati, a i o drugim stripovima također. Ključno je da se prijeđe sa "sviđa mi se Morska Strava, Boselli je odličan, Andreucci rastura" na analize lika Andrewa Caina, baruna Wolfinghama, kakvo značenje ima Kush i tamna Afrika na početku u kontekstu ne samo ove priče nego Zagora općenito, na sličnosti i razlike između ove priče i Lovecraftove priče o Plysmouthu...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10032 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/06/2015 : 12:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Sve ces to naci u D.J.-evom Zagoru:)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/06/2015 : 12:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ponovio sam Nultu godinu Darkwooda, i moram reći: prilično dobar Burattini
čak više: Burattini porazio Bosellija na njegovom terenu. Nulta godina je superiornija Crnoj duši (ali dobro, ostaje da je Boselli dao platformu Dobro VS Zlo, koju je opet inaugurirao Sclavi u Demonima)

I ovdje sam mislio da će priča zapasti u banalnost (+ nisam neki ljubitelj fantasyja), ali se Burattini prilično sjajno provukao, održao i podigao na već-značajnu-razinu filozofsko-mitskog mišljenja
Može izdržati ova postavka mitskog junaka.
Da ne govorim o dobro pogođenoj mjeri (jel se to omaklo Burattiniju?) "krvoločnog Darkwooda" prije "Zagorovog vremena" ----- ono što je tzv. opća tema serijala, napad na karavanu, ovdje je dosta tvrda, brutalna, krvoločna borba --- Zagorov Darkwood je već mekši
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 25/06/2015 : 14:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Willer

Andreuccijeve sjenovite površine veće su od Laurentijevih, a i kontrast svjetla i tame mu je snažniji, kako se lijepo vidi u nagorovim zadnjim postovima. Oblici su mu također čvršći, ljudske figure više zatvorene u sebe. Laurentijevi su oblici nešto mekši, valovitiji, slobodniji, s "viškom" manjih linija, pa je tome prilagođen i odnos prema sjenama u noćnim scenama. One se kod njega osim sa svijetlim površinama kombiniraju i s većim brojem međuprostora, koje jednom čine duge ili kratke paralelne linije, drugi put križno iscrtkane površine koje stvaraju malena pravokutna ili romboidna polja. Obojici je na različit način tada naglasak na atmosferičnosti pa se Laurenti ponekad u dubinskim kadrovima voli poigravati perspektivom, širenjem arhitektonske pozadine tamo gdje bi se vjerojatno trebala skupljati/sužavati (npr. na više mjesta u "Cartvu Songhaya"). A koji mi je draži od njih dvojice, e to je već malo teže za reći.



Ali, efekte postiže i lažiranjem sjena. Upravo na ovom zadnjem nagorovu postu, sa uvodnom slikom Morske strave, vidi se da, radi efekta odnosa crno-bijelih površina, lažira sjene. Izvor svjetla, prema konzolnim prečkama drvenih greda, koje izlaze iz tornjeva, te prema osvjetljenim plohama građevina, mora bi biti negdje visoko iznad natpisa "prolog", a vidimo noćnu scenu, sa malo zaklonjenim punim mjesecom, na desnoj strani. Da je u pitanju neki izmišljeni planet, a ne Afrika, mogli bismo zamisliti da postoje dva mjeseca (kao u Ratovima zvijezda). Ovako je to nedosljedno. Zar nije mogao taj mjesec desno, pomaknuti samo lijevo, pa bi doživljaj bio potpun!?
Šteta, inače, vrlo lijep odnos crnih i bijelih površina, kao i meka linija, malo šeretski Zagor, ali što je tu je!
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/06/2015 : 22:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

dobro kažeš
Willer bi se veselio, jer rasprava/rasprave IPAK imaju smisla... svi se mi pomalo mijenjamo nabolje (jedino prof-inž ostaje stameni autoritet;)



Da, s tim da su to subjektivni procesi koji se ne nalaze nužno u postovima...
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/06/2015 : 22:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by Willer

Andreuccijeve sjenovite površine veće su od Laurentijevih, a i kontrast svjetla i tame mu je snažniji, kako se lijepo vidi u nagorovim zadnjim postovima. Oblici su mu također čvršći, ljudske figure više zatvorene u sebe. Laurentijevi su oblici nešto mekši, valovitiji, slobodniji, s "viškom" manjih linija, pa je tome prilagođen i odnos prema sjenama u noćnim scenama. One se kod njega osim sa svijetlim površinama kombiniraju i s većim brojem međuprostora, koje jednom čine duge ili kratke paralelne linije, drugi put križno iscrtkane površine koje stvaraju malena pravokutna ili romboidna polja. Obojici je na različit način tada naglasak na atmosferičnosti pa se Laurenti ponekad u dubinskim kadrovima voli poigravati perspektivom, širenjem arhitektonske pozadine tamo gdje bi se vjerojatno trebala skupljati/sužavati (npr. na više mjesta u "Cartvu Songhaya"). A koji mi je draži od njih dvojice, e to je već malo teže za reći.



Ali, efekte postiže i lažiranjem sjena. Upravo na ovom zadnjem nagorovu postu, sa uvodnom slikom Morske strave, vidi se da, radi efekta odnosa crno-bijelih površina, lažira sjene. Izvor svjetla, prema konzolnim prečkama drvenih greda, koje izlaze iz tornjeva, te prema osvjetljenim plohama građevina, mora bi biti negdje visoko iznad natpisa "prolog", a vidimo noćnu scenu, sa malo zaklonjenim punim mjesecom, na desnoj strani. Da je u pitanju neki izmišljeni planet, a ne Afrika, mogli bismo zamisliti da postoje dva mjeseca (kao u Ratovima zvijezda). Ovako je to nedosljedno. Zar nije mogao taj mjesec desno, pomaknuti samo lijevo, pa bi doživljaj bio potpun!?
Šteta, inače, vrlo lijep odnos crnih i bijelih površina, kao i meka linija, malo šeretski Zagor, ali što je tu je!



A gle, iako mekani, Andreuccijevi mi oblici svejedno izgledaju previše neprirodno (bez negativnih konotacija) da mu ne bih ponegdje oprostio nedosljednu stilizaciju. Njegovi su likovi opisno vrlo čvrsti, namrgođeni introverti koji ne pripadaju ovome svijetu. Ako se želiš približiti Andreuccijevu Chicu bolje ti je uvijek držati ogromni lonac gulaša ili divljači ispred sebe. Caina je bolje ne pozdravljati ni kurtoaznim „dobar dan“ nego po mogućnosti odmah prijeći na drugu stranu ulice. Čak i ona submisivna ljepotica iz prvoga nagorova posta posjeduje neku vrlo hladnu privlačnost koju prožima trajni osjećaj nedostupnosti. Ako je to postignuto i izmjenom čistih, širokih bijelih i tamnih polja ne nužno ovisnih o izvoru svjetla, nego ugođajno razmještenih unutar obrisne linije i uokolo nje, čak ne bih htio riskirati da se većim realizmom takav dojam ponegdje ugrozi.

Laurenti naprotiv više akumulira i lomi linije, ali karaktere to paradoksalno smekšava; likovi su mu vedri ekstraverti koji zrače prijateljstvom ili seksualnom energijom, i zapravo je najveći problem nemogućnost odvraćanja pogleda od lica Marie. Pejzaž koji njegove likove okružuje, djeluje mi kao prikladno im halucinogeno snoviđenje čitatelja pa kako onda zamjeriti vizualnu fantastiku floridske močvare Canooche ili izvijanje elastičnih zidova i stupova afričkog Songhaya. Ono na što on i Andreucci moraju paziti jesu međusobno povezane komponente rasporeda likova u prostoru (o čemu obojica vode računa u dovoljnoj mjeri), suradnje s pričom nad koju se nikad ne smiju uzvinuti (također) i neprelaska granice kiča, kojemu se ponekad ipak utječu.

Još su mi vrlo svježi Piccinellijevi „Huroni“ pa mogu usporediti prethodnu (mjestimičnu) prihvatljivost stilizacije s potpunom neprihvatljivošću iste, kao u slučaju ovoga naturalističkog Villina sljedbenika. Koji je dakle potpuno svjesno odlučio poštovati sva pravila zanata, ali se istih ne pridržava uvijek, čega je rezultat onda ponekad i komičnost scene. Kako bi prenaglasio sposobnost izvedbe svakog detaljčića lica ili mišića nadlaktice, on neprimjereno širi njihove površine do razine disproporcije u odnosu na trup (mišići) ili ostatak tijela (glava). Dakako, takvi problemi ne postoje u slučaju krupnoga kadra glave (npr. Mnogookog) kada osnovni oblik više ne mora voditi računa o prijelazu u drugi (vrat itd.) pa bez usputnih neugodnosti uživamo u prepoznavanju lica koje smo sreli na tržnici nekidan...

Blablablabla...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11370 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/06/2015 : 00:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Danas me je jedan prizor bas razveselio!

Udjem ja u autobus na putu za bisokop da gledam Teda 2 i vidim jedna plava zena sedi sa svojim sincicem (koji je verovatno 3. , 4. razred) a on cita Zagora! I to ne obicnog jeftingo Zagora sa kioska nego Biblioteku Veselog cetvrtka i to onu sa Molokom na naslovnoj strani a unutra prica Crni Seik.

Bas me je obradovalo sto tako mali klinac umesto da drzi telefon u ruci i igra igrice ili jos gore visi po fejzbuku, sedi u autobusu i cita Zagora! A posto cita kolekcionarsko izdanje znaci da mu se bas svijda Zagor i znaci da je isao do Dakrvuda ili Alana Forda da kupi taj strip i tamo otkrio ko zna jos koliko Zagorovih izdanja i druge stripove.
Nije umrla strip scena na nasim prostorima! Jos uvek ima nade dok ima mladih.
I posto je zavrsio citanje stripa odmah je uzeo da prepricava kevi sta su uradili Zagor i Ciko.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 26/06/2015 : 01:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Zagor12

Baš me sad zanimaju te promjene koje je Toninelli htio uvesti kad je spomenuta ta amerikanizacija.



Možda bi Zagor postao talijanski Punisher.
Zagor bi nosio masku, imao bi pravu ubilačku sjekiru, bilo bi više eksplicitnog nasilja, tu i tamo bi napravio pravi masakr...





Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9225 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/06/2015 : 07:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Tooo IGMANE!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/06/2015 : 10:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Danas me je jedan prizor bas razveselio!

Udjem ja u autobus na putu za bisokop da gledam Teda 2 i vidim jedna plava zena sedi sa svojim sincicem (koji je verovatno 3. , 4. razred) a on cita Zagora! I to ne obicnog jeftingo Zagora sa kioska nego Biblioteku Veselog cetvrtka i to onu sa Molokom na naslovnoj strani a unutra prica Crni Seik.

Bas me je obradovalo sto tako mali klinac umesto da drzi telefon u ruci i igra igrice ili jos gore visi po fejzbuku, sedi u autobusu i cita Zagora! A posto cita kolekcionarsko izdanje znaci da mu se bas svijda Zagor i znaci da je isao do Dakrvuda ili Alana Forda da kupi taj strip i tamo otkrio ko zna jos koliko Zagorovih izdanja i druge stripove.
Nije umrla strip scena na nasim prostorima! Jos uvek ima nade dok ima mladih.
I posto je zavrsio citanje stripa odmah je uzeo da prepricava kevi sta su uradili Zagor i Ciko.


Ja sam nedavno vidio slučaj kada je klinka od 10-ak godina ušla u SNK i kupila strip Garfield. Tko zna, možda jednoga dana prijeđe na ozbiljnije štivo kao što je Zagor.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/06/2015 : 12:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Tooo IGMANE!



Da, to je ta amerikanizacija. Going going kao novi sidekick. Ne bi to prošlo... nema švercera alkohola.


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/06/2015 : 12:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ja to ne bih ni htio.
kao nešto izvan redovne serije, može, ali da mi to bude nosivi stup serijala - ne zanimaju me te gikovske poluzajebancije.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 26/06/2015 : 12:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ne treba, ali Igmanova zajebancija je fantasticna :)
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/06/2015 : 12:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ja to ne bih ni htio.
kao nešto izvan redovne serije, može, ali da mi to bude nosivi stup serijala - ne zanimaju me te gikovske poluzajebancije.



IGMAN2 se zajebava... to je valda očito.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/06/2015 : 12:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma ne govorim o igmanu (da, kao zezancija je dobro), nego o tvojoj čežnji... i neshvaćanju pojma "klasično". i šverceri alkohola dobro dođu povremeno;)
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/06/2015 : 12:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Tko kaže da i šverceri alkohola ne mogu biti supernegativci u američkom stilu :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/06/2015 : 13:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zašto se danas toliko razvlače šverceri alkohola, ispada kao da se spominju u svakoj drugoj epizodi a u stvari nije tako.
Tko zna, možda će za 10-ak godina razne sage i putovanja na druge kontinente biti toliko izlizana pojava da će mnogima biti dosadno to čitati kao što je danas situacija sa švercerima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 26/06/2015 : 14:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Procitah novi specijal... Nemam srece ocigledno, nakon Covjeka na nisanu, opet sam nabasao na strip koji mi ulazi u top 5 najgorih Zagora.
Venturi dodje nesto kao apdejtovani Verni, znaci, definitivno nije nesto zbog cega bih se ja radovao.
Pricu necu komentarisati, zbog spojlera, ali na prvu, ne mogu da se sjetim goreg Zagora. Ako je Dodsferd imao zamjerku na Murdovo nerezonsko iskupljenje, te dao keceve Otockoj skupini, bojim se da cemo za ovaj strip morati izmisliti potpuno nove ocjene.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/06/2015 : 15:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nije valjda da je i tu prisutno iskupljenje nekog zločinca...ako je tako već brusim noževe.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.42 seconds. Snitz Forums 2000