forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 23/04/2016 : 21:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
odbrojavanje je i meni odlicna prica,stari Donatelli je vrhunski nacrta tu epizodu....
vrhunska atmosfera od samog dolaska u Darkwood pa do dolaska u kolibu Johnsa i napada vojnika...idealno vodenje radnje sve do samog kraja

GALLIENO FERRI

Edited by - markotamara on 23/04/2016 21:34:42
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 24/04/2016 : 13:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Za mene je Nulti Cas prva uspjesna prica o Hellingenu. One prve dvije su zabavne ali naivne. Vrijeme ih je pregazilo. Tu je Nolitta trazio a tek u Nulti Cas je Hellingen ispunio svoj potencijal i postao Zagorov najopasniji i najambiciozniji nemesis. Bas sam je nedavno kupio u izdanju Odabrane Price. Moracu uzeti i procitati uskoro. Bice zanimljivo nakon Bosellijevog Hellingena procitatu tu "cistu" verziju ludog naucnika, prije ekskurzija u metafiziku i magiju.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/04/2016 : 19:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
@hamzik

Zašto ne počneš pisati recenzije?
Vidiš odlično bi došle kontrarecenzije, npr. ova hellingen je živ baš vrišti za kontrarecenzjom...

Odakle skidaš slike koje stavljaš na ove recenzije?
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/04/2016 : 20:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Tako je, hamzika za recenzenta :)
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/04/2016 : 22:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Tako je, hamzika za recenzenta :)



Utabao si je put ovim kratkim reckama tj. dnevnicima citanja.

Glas "za"!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 24/04/2016 : 22:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Hvala vam ljudi na pohvalama. Za sada sam zadovoljan pisajuci ove malo duze komentare na recenzije ali definitivno cu razmisliti da mozda i udarim koju kontrarecenziju.

quote:
Originally posted by Tonka24

Odakle skidaš slike koje stavljaš na ove recenzije?



Pa pravo da kazem prije dvi godine sam skino hrpu skeniranih Zagora kada me nostalgija povukla nakon godina pauze. Neocekivano me opet naveliko uhvatila ljubav pema stripu i kreno sam kupovati Zagore. Ovi digitalni su bili samo trenutacno rijesenje, papir je opet papir. U ove dvije godine sam, preko aukcija ovdje ili nardubi direktno od Veselog Cetvrtka, kupio preko 120 Zagora. Sad vise nema povratka. A ovi skenovi bar dobro dodu ko izvor slika za dnevnike citanja.

Edited by - hamzik on 24/04/2016 23:14:41
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/04/2016 : 21:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Stalno klikam, a nema posta? Solare, koji su to skriveni popravci koje stalno radiš? :)
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/04/2016 : 21:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Pretvorit ću prvu stranicu topica u ultimativni vodič!

Sljedećih dana ću raditi na apdejtiranju podataka u pojedinim starim topicima tako da će podforum biti malčice zatrpan, ali što je tu je - kasnije ću stavit obavijest.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/04/2016 : 21:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Uh, tek sad vidim. Svaka čast! :)
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/04/2016 : 21:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Uh, tek sad vidim. Svaka čast! :)



solar, bravo za trud
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/04/2016 : 01:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#370, #371 - Strah nad rijekom

Zaista sam ugodno iznenađen.
Prošlo je puno godina od zadnjeg čitanja i nisam se nadao da ću biti ovako zadovoljan. Colombo je jako dobro pogodio dvije stvari - likove i ritam scenarija.
Likovi su izvanredni, gotovo sam zaboravio kako interesantni i slojeviti mogu biti čitajući neke recentne epizode iz redovne serije (nećemo o imenima). Svaki od njih ima neki "luk" (amerikanci bi rekli "arc"), što bi značilo da se svakome nešto bitno događa i na kraju se nalaze, fizički, ali što je još važnije i "duhovno", na drugom mjestu, tj. imali su iskustvo koje je na manje ili više bitan način promijenilo njihov doživljaj svijeta.

Najočigledniji primjer je Tris Sedmica, od kroničnog nesretnika, propalog kockara, nismo očekivali puno, on jest u funkciji "scenarističkog alata", ali ipak na kraju dobiva ono što je cijeli život želio premda ga je upravo to i ubilo, ali umro je sretan - to je poanta. Ona posljednja molba Zagoru da se pobrine da novac stigne do njegove obitelji je baš zgodan detalj.
Tu je naravno i Pukovnik. Neću trošiti previše riječi na njega jer je svima jasno koliko je slojevit njegov karakter. Od svećenika punog ideala, pa do uništenog života punog krvi, smrti i želje za osvetom, a na kraju je svoje grijehe platio smrću, mogao bi se napisati cijeli esej o njegovoj etici i potrebi za iskupljenjem.
Slično vrijedi i za Androsa, premda je on po pitanju ličnosti malo siromašniji jer je u njemu zlo stalna konstanta, ali bez obzira na to prilično je zanimljiv, ima neku đentlmensku crtu koja se lijepo nadopunjava sa njegovim fundamentalno grubim karakterom, na kraju je dobio ono što je i zaslužio.
Raphael, vjeran sluga, zahvalan drug, koji traži osvetu. Njegov primjer nam svjedoči kako je Pukovnik izgubio vjeru, jer da je ostao pri idealima dok je bio svećenik, bez obzira što više tome ne pripada, bio bi preobratio Raphaela i on ne bi toliko želio osvetu, a ovako je životom platio svoju opsesiju.
Što reći o Gambit, jednoj o najfascinantnijih Bosellijevih kreacija, koju vidimo praktički odmah poslije "Osvete vudu". I ovdje Colombo odrađuje odličan posao i pokazuje da je suštinski razumije, jer je ona u ovoj priči kao i većina likova - slojevita. Kod nje se može osjetiti izgubljenost, nemir, dubinska želja za srećom koju nikako da nađe jer u sebi nosi toliko kontradikcija. Ovisna je o pozornosti, želi glamur, novac, zavodljiva je, reklo bi se "prefrigana", ali opet u isto vrijeme ranjiva što nam je pokazala prošli put.
Zagor joj je tada pružio neku zaštitu, sigurnost, ali opet ni to nije funkcioniralo tako je ona ovdje odlučna u namjeri da ga učini ljubomornim, pa flertuje sa ostalima. Moglo bi se tu oko nje još svašta napisati ali ne želim previše duljiti.
Želim spomenuti i Čika kojeg je Colombo iskoristio na najbolji mogući način, od jako dobrog uvodnog dijela gdje se on pretvara kako ga boli noga samo da bi ga Zagor nosio na leđima, preko iznimno zabavnih minijatura na brodu gdje nije sveden na izoliranu pojavu nego je integralni dio priče koji bitno utječe na događaje, pa do njegovog prijateljstva sa Fatsom i ostalim članovima posade što najbolje svjedoči o njegovom veselom karakteru.

Ritam scenarija je jako kvalitetno pogođen, relativno je brz sa stalnim izmjenama scena što čitanje čini dinamičnim i uzbudljivim, nema praznog hoda nego sve vodi jedno ka drugome, tj. osjeća se uzročno-posljedična veza na jedan prirodan način bez usiljenosti.
Da se mene pita, ja bi ovu priču dao novim ali i nekima starim scenaristima da je pročitaju i prouče pa bi možda i oni naučili kako da u samo dvije epizode naprave uspješnu priču.

8/10
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 27/04/2016 : 22:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
A ja bas nedavno ovo napiso o istoj prici:

Strah nad rijekom (Colombo/Della Monica) 68% (6, 6, 8, 8)

Nakon Osvete Vudu kvalitet ove odiseje naveliko pada. Liberty Sam je bio cisti prosjek a pri tome i razocaranje kada se uzme u obzir da se radilo o povratku starog prijatelja iz Nolittanske proslosti. A nakon Liberty Sam sljedi jos jedna kraca prica, Strah nad rijekom. Ali nazalost, nema se ovdje cega bojati. Gambit se, neocekivano brzo, vraca nakon prve vrhunske pojave u Osveta Vudu. Nazalost za nju, jer ovdje je upala u predvidljiv krimic sa mlakim scenarijom a ona sama igra tanku ulogu koja ni najmnaje ne produbi njezin odnos sa Zagorom. Colombo pokusava kopirari ono sto je Boselli majstorski uradio prije par brojeva, ali ne uspjeva pri tome. Zagor i Gambit su drveni a njihovo naprijed nazad je bez imalo vatre i srca. Ista sudbina potrefi i vecinu novih karaktera ove price. Teoretski su pojedini donekle zanimljivi ali "na papiru" ispadne sablonski. A jadni Chico je opet srozan na naivnu komediju.

Maurizio Colombo se nije bas proslavio, u ovom njegovom prvom Zagoru. Ideja je solidna a mjesto radnje ima potencijal za nesto zanimljivije. Nazalost prica se sroza u Burattinijsku egzibiciju naglih rijesenja i prakticnih objasnjavanja. Predvidljivo i neuvjerljivo a, sto je najgore, jos i dosadno. Della Monica donekle podize kvalitet price sa svojim crtezom ali malo je nejednak i idalje razvija svoj stil. Njegov prvi puni pogodak tek ceka u Vampiru.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/04/2016 : 22:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Strah nad rijekom je odlična dvodijelna priča. Inače me "pogodiš" hamzik, ali ovdje me baš i nisi. :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/04/2016 : 23:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jedini nedostatak te priče je to što se odmah može naslutiti tko je ubojica.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 27/04/2016 : 23:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Meni bila dosadna liga prvaka pa uzeo citati Zagora onu staru epizodu kad je Zagiju onaj kapetan izveo pljacku, pa ga isao ubiti i rjesiti se tijela, pa Zagor prezivio i zavrsio u Hellgate.

I nisam dosao do kraja, kad pogledas sad tu pricu djeluje redikulozno, jadno. Neke je stvari vrijeme potpuno dotuklo. Bez omalovazavanja i uzdizanja nekih drugih serijala, ali citanjem u ogromnim kolicinama DD-a i NN-a ovakvim stvarima se jednostavno ne mogu vratiti.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/04/2016 : 20:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Solar dobro bi bilo da ubaciš sve naslovnice...znam da oduzima masu,masu vremena ali polako.
Vjerujem da bi mnogima koristilo.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/04/2016 : 23:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kažu Talijani kako ćemo nastavak Burattinijevog Hellingena dobiti vjerovatno 2018., a možda i ranije, crtači - Verni/Sedioli.

Mislim da će ovog puta fasovati i Bosellijeva a možda i Sclavijeva verzija Hellingena, jer ko zna, možda Burattini misli da je Sclavi ostao nedorečen pa će nam on naknadno objasniti što se dogodilo u Demonima ludila... ne bi me ni najmanje iznenadilo!
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 30/04/2016 : 08:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Kažu Talijani kako ćemo nastavak Burattinijevog Hellingena dobiti vjerovatno 2018., a možda i ranije, crtači - Verni/Sedioli.

Mislim da će ovog puta fasovati i Bosellijeva a možda i Sclavijeva verzija Hellingena, jer ko zna, možda Burattini misli da je Sclavi ostao nedorečen pa će nam on naknadno objasniti što se dogodilo u Demonima ludila... ne bi me ni najmanje iznenadilo!


Jupi, mojoj sreći nema kraja.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/04/2016 : 08:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
To je sasvim ok.
Ako se vec uhvatio Hellingena, neka ga izmuze do kraja.
Sada znamo otprilike sta mozemo da ocekujemo, spustiti kriterije na minimum i bice to ok.
Ne vrijedi se stalno osvrtati na Demone ludila i praviti neka poredjenja.
Kvalitetne price treba ocekivati u nekim drugim sagama, Hellingen je blockbuster.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/04/2016 : 11:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

To je sasvim ok.
Ako se vec uhvatio Hellingena, neka ga izmuze do kraja.
Sada znamo otprilike sta mozemo da ocekujemo, spustiti kriterije na minimum i bice to ok.
Ne vrijedi se stalno osvrtati na Demone ludila i praviti neka poredjenja.
Kvalitetne price treba ocekivati u nekim drugim sagama, Hellingen je blockbuster.



Burin pojam o blockbusteru je red prepričavanja radnje pa red prepričavanja prošlosti. Uzbudljivije je gledanje farbe (ilitiga boje) kako se suši na zidu.

Očekujem još jednu burattinijevsku smor bezveznu pričicu. Može imati 10 nastavaka svejedno je pričica kad Bure to radi.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/04/2016 : 12:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Neka ga izmuze do kraja, ali ne na 500 stranica kao što pretpostavljam da bi moglo biti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/04/2016 : 21:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Hellingen = turska sapunica, bezveze skroz. Jel moguće da nemaju baš nikakvih novih ideja, a bar je Zagor zahvalan serijal po tom pitanju.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7887 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 30/04/2016 : 22:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Sclavi bi mogao da spasi zadnju buratinijevu brljotinu...Iskreno se nadam da pokusa i ako nije u stanju...

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
298 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 01/05/2016 : 21:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
Imam pitanje, ne čitam zagora često, ali sada sam kupio epizodu "Povratak Digging Billa", unutra piše da je ta epizoda u originalnoj numeraciji 591. broj, ali na sergio bonelli stranici sam saznao da je to ustvari 540. broj

Zanima me koju to Ludens numeraciju onda gleda kao originalnu?

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Edited by - Lenco on 01/05/2016 21:17:35
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/05/2016 : 21:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
U pitanju je zenith numeracija
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.78 seconds. Snitz Forums 2000