forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/07/2016 : 08:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Takva je situacija svako ljeto, evo ni ja nemam toliko vremena za forum.




Nije samo ljeto posrijedi, nego i to što je King čini se otišao s foruma, Patak ima gust raspored, nema ni manhuntera a bit će da je otišao i Stinky, koji je periodički otvarao zanimljive topice, pa podfirum o Zagiju neizbježno pati.

Druge zanimacije, drugi i zanimljiviji spisateljski angažmani (Dee, Patak...), zasićenje i razočaranje forumom kod nekih, i tako...

Najlakše je reći da je tome tako zbog ljeta, a znamo da je to tek manji razlog.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1069 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 14/07/2016 : 12:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by solar

Takva je situacija svako ljeto, evo ni ja nemam toliko vremena za forum.



Najlakše je reći da je tome tako zbog ljeta, a znamo da je to tek manji razlog.





Sigurno se vani pokemoni love
Pritom ne mislim nikoga uvrijediti. I sam ih hvatam
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/07/2016 : 12:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Možda je to rješenje, napraviti igricu za lov na Zagora, Chica, Tonku i ostale po gradovima.
I eto renesanse, i merchandisinga i stripa.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 14/07/2016 : 21:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
nepapirni Zagor


http://store.verticomics.com/products/allCategoryProducts/serie/177103

http://verticomics.com/

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 14/07/2016 21:06:41
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 20/07/2016 : 19:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Možda je to rješenje, napraviti igricu za lov na Zagora, Chica, Tonku i ostale po gradovima.
I eto renesanse, i merchandisinga i stripa.



Ma ne nego ispuni zadatak da bi osvojio neki lik. Tipa plati Chicu večeru u Sheratonu

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/07/2016 : 15:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Boselli&Della Monica:Zagor - Okršaj u Los Anđelesu (Veseli četvrtak,Oda-brane priče broj 33)

Jebeš leto a da se ne pročita nijedan Zagor!
Sticajem okolnosti,jedan prijatelj mi je poklonio ovaj strip (nakon što ga je on pročitao na bazenu - e to je pravi ljubitelj stripa!), a ja sam sačekao najpogodniji trenutak da se opustim uz njega, i podsetim zašto je ovo najtraženiji strip junak na ovim prostorima.
Vrelo letnje popodne,između dva kupanja,je bio taj trenutak,ali što se tiče ovo "podsećanja", ono baš i nije upalilo - i dalje mislim da je ovo idealno štivo za 10+godina.Ali i kao takvo me je zabavilo.

Boselijev Zagor iz ere Slobodne Dalmacije je po meni najkvalitetniji Zagor.
U ovoj avanturi koja se sastoji iz dve sveske,Zagor se sukobljava sa Natom Murdoom,koji dolazi na čelo meksikanske bande,i pokušava da opljačka ceo Los Anđeles.Što bi i uspeo da nije bilo duha sa sekirom.
Solidna epizoda,koja kao i većina Bonelija pati od neusklađenog kvaliteta većine stripa i završnice.Generalno,dobar deo Boneli stripova ima sasvim solidnu priču (pored standardno korektnog crteža),koja se obično sroza trivijalnim završnicama.
Osim toga,ovde mi se ni glavni negativac ne sviđa - nije mi ubedljiv kao što su neki Zagorovi neprijatelji.

Sve u svemu,Okršaj u LA je sasvim prijatna zabava za vreli letnji dan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/07/2016 15:45:22
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/07/2016 : 15:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
neobično da ti se Murdo nije svidio
ovaj strip visoko kotira (i meni je odličan) ponajviše zbog glavnog negativca
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/07/2016 : 16:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Murdo mi se nije previše svideo,ali strip mi je sasvim ok.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/07/2016 : 16:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
To je možda i najbolje pojavljivanje Murda koje je trebalo biti zadnje, ali igrom nesretnih slučajeva (u prijevodu zbog Bosellijeve gluposti) taj lik je kasnije upropašten.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 22/07/2016 : 16:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Murdo III i nije najbolji način za upoznavanje sa glavnim negativcem.
U ovoj fazi SA odiseje, Nat Murdo se ne razlikuje od mnogobrojnih ubica s kojima se Zagor susretao, tako da mi je jasno zašto anto nije oduševljen.

Ostaje nada da će mu prijatelj, sledećeg leta, pokloniti "Nestalog istraživača", pa da krene po redu.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 23/07/2016 : 13:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 23/07/2016 : 13:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Kako lijep, pun i studiozan crtež Ginosatisa, dekoriran tako ružnim slovima, kako u naslovu, tako i u tekstu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/07/2016 : 16:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@anto
Ne moze ova epizoda da ti se svidi bez prethodnih prica, jer je u ovom periodu Zagora kontinuitet bio na vrhuncu. Verujem da si Nestalog istrazivaca vec procitao, tu pocinje prica o Murdu, zatim ide Aljaska, pa Burattinijeva i Ferrijeva prica Zmajevi gusari i tek onda Okrsaj u LAu koji je kulmunacija svih prethodnih dogadjaja.
Go to Top of Page

Lenco
Junior Member



Croatia
301 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 25/07/2016 : 03:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Kako lijep, pun i studiozan crtež Ginosatisa, dekoriran tako ružnim slovima, kako u naslovu, tako i u tekstu.



ovi iz VČ stvarno nemaju smisao za fontove, umjesto da ostave originalni ili slican samo mjenjaju u ove za debile

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/07/2016 : 11:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Odlična tribina o Zagoru i Ferriju na KragujevacComicCon 2016!
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 25/07/2016 : 12:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Bas sam maloprije to gledo i mislio postaviti link. Stvarno preporucujem.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/07/2016 : 22:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/07/2016 : 00:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
"Chico, ne ljuti se! " igra?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/07/2016 : 01:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Odusta sam od Libellus Zagora i riješih sebi Zagor Klasik... u kombinaciji s OP mi je sad prihvatljivo rješenje.
Nije do cijene, prihvatljiva je u akciji, nego ne mogu prić ipak priko boje, nije to to, nije to Zagor mog djetinjstva i atmosfere, plus šta se nastavlja, to je velik nedostatak.
Da one Ludens knjige imaju ritam to bi u stvari bilo to...al ludens ko ludens...

Ima li vas još da je odustalo od Libellus Zagora, ili sasvim suprotno?

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 29/07/2016 : 01:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Odusta sam od Libellus Zagora i riješih sebi Zagor Klasik... u kombinaciji s OP mi je sad prihvatljivo rješenje.
Nije do cijene, prihvatljiva je u akciji, nego ne mogu prić ipak priko boje, nije to to, nije to Zagor mog djetinjstva i atmosfere, plus šta se nastavlja, to je velik nedostatak.
Da one Ludens knjige imaju ritam to bi u stvari bilo to...al ludens ko ludens...

Ima li vas još da je odustalo od Libellus Zagora, ili sasvim suprotno?

Ja, nakon prve knjige

No i nju sam kupio samo iz kolekcionarskih razloga, i nisam ju ni prolistao, a kamoli išao čitati. Nije mi bio problem samo u tom lošem paint koloru, već i nedostatak prostora gdje bih eventualno prezervirao te knjige. No s druge strane sam zato ove godine iz neke navale nostalgije pokupovao Ludensova kolekcionarska izdanja, koja su po mojem skromnom mišljenju bolje rješenje, ali ritam je naravno katastrofa.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/07/2016 : 02:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

"Chico, ne ljuti se! " igra?


Iznenaduje me sto su izabrali ovu naslovnicu za kutiju igre, ali to je valjda radi tradicije, respekta i nostalgije jer Rubini je bas rasturio svoju verziju naslovnice.
Pise da ce talijanska verzija igre sadrzavati Rubinijevu naslovnicu kao poklon, dok ce americka verzija igre imati tu Rubinjevu naslovnicu na samoj kutiji.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/07/2016 : 07:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ima gdje ta Rubinijeva ilustracija? Ili treba čekati do Lucce?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 29/07/2016 : 08:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Odusta sam od Libellus Zagora i riješih sebi Zagor Klasik... u kombinaciji s OP mi je sad prihvatljivo rješenje.
Nije do cijene, prihvatljiva je u akciji, nego ne mogu prić ipak priko boje, nije to to, nije to Zagor mog djetinjstva i atmosfere, plus šta se nastavlja, to je velik nedostatak.
Da one Ludens knjige imaju ritam to bi u stvari bilo to...al ludens ko ludens...

Ima li vas još da je odustalo od Libellus Zagora, ili sasvim suprotno?




Ja sam kupio samo prve četiri knjige i vidio da to nije to. Jednostavno mi Zagor nije za kolor, barem ne ovakav.

Što se tiče ostalih izdanja, Ludensove knjige osim što ne izlaze imaju i crno bijele naslovnice, Odabrane priče ne kupujem jer su to samo reprinti, kao i Zagor klasik koji mi ne odgovara jer ne objavljuju sve naslovnice. Zadovoljan sam sa redovnim i extra Zagorom od Ludensa.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/07/2016 : 10:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Meni naslovnice nisu (toliko) bitne, iako je to nemar, pa makar c/b unutrasnje su mogli stavit i u zagor klasik, nikako ne mogu razumit slampavost bradonje u svemu osim u alan ford klasiku di pokazuje da moze kad oce postivat sve. Edicija zagor klasik ima naravno klasicnih ludens gresaka, tipa kronologija (moj prijatelj jim gitara), te nedovrsena/nastavljena knjiga 26 na 27 al eto. Racunam da dogura ona ludens knjiga do originalnog broja 56, tj.Zagor prica i pocetka klasik edicije i to je vec solidno rjesenje. Jos da ubrza na svaka 2 miseca.

A zagor extra sam proda odavno...bilo bi to dobro rjesenje da nema katastrofa kronologije. Preko toga ne mogu proc, puno mi je bitnije to nego recimo naslovnice. Pa cak i bezveze je postavljeno ono broj originala na impresumu, pa oni gledaju zenith izdanje, to je pocetnicka greska koja se samo ponavlja.

Zagor Libellus...od bonellija u libb uzimam i dalje Mr.Noa, DD, malo martija i nathana, e da su se uvrstili tako i zagora u c/b plus da se zavrsi sva knjiga...e to je druga prica.
Kolor je radjen od totalnog drona u novine- agenciji koji zagora vidija nije.

A drogsy, i problem je prostor, o da, 200 knjiga na kraju zauzimaju pola zida.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 29/07/2016 10:23:06
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 29/07/2016 : 10:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Odavno sam se prestao sekirati zbog Ludensovog tragikomičnog redoslijeda epizoda kod mnogih stripova, pa sam Zagor extra brojeve i redovnu seriju složio na policu po originalnom redoslijedu. Tako imam i Texa npr. Između Libellusovih imam ubačene Dnevnikove, Ludenskove i ostale. Ne izgleda lijepo ali mene veseli. Svatko ima svoje veselje!
Moje je da na polici imam sve brojeve po originalnoj numeraciji!
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.62 seconds. Snitz Forums 2000