forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/10/2016 : 15:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ova registracija sa foruma ne vrijedi za drugi dio sajta.
Ako hoćeš tamo nešto komentirati moraš ponoviti registraciju, a kada sve ispravno ukucaš ne bi smjelo biti problema.


Svasta! To nesto novo, izgleda...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/10/2016 : 15:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma sve je po starom, mislio sam upravo na ovo isto što si i ti napisao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 22/10/2016 : 11:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Baš me zbediralo ovo,Kandrax je jedan koji čini sveto trojstvo Zagorovih neprijatelja i nije mu se smjelo ovako neozbiljno pristupiti.Nije riječ toliko o samom Kandraxu,njegova karakterizacija je odlična.
Dodao mu je Nicolai dozu okrutnosti i zloće,puno je mračniji nego u prvom pojavljivanju,čak je i osnovao svoje malo carstvo zla.Ono što me najviše smetalo radnja,njen tijek i puno bedastoća koje se pojavljuju na samom putovanju do dvorca.Pogodio je scenarist atmosferu epizode,bar početak .
Mračna,napeta i tajanstvena,nožem ju možeš rezati u onom selu,pogotovo kad ulete Kandraxovi podanici i počine masakr.Ali zbunjoze počinju kad naši junaci krenu u potjeru.
Između Čikovih i Zagorovih podjebavanja uletavaju podanici i pokušavaju ih roknit.I to sa mačevima,kopljima i strelicama.Mogao je moćni Kandrax pokojeg podanika i modernijim oružjem oboružati.A ni te borbe nisu nešto,pogotovo uz priglupe dijaloge koji dolaze sa obje strane.I samo putovanje čamcem je podosta bezvezno,znači prije će doći čamcem veslajući uzvodno nego da su išli cipelcugom?Pa onda gablec na ražnju?Njima se žuri,ali stanu usput,puste krv srni,oderu ju,izvade iznutrice,pripreme ražanj,nabiju srnu na ražan i peku ju?Pa brat bratu za to bi trebalo kojih šest-sedam sati.I tako svako malo,baš krajnje banalno,nekako preobično za takvog starog neprijatelja,kao i sukob u dvorcu.
Pohvala kako je ubacio Zagorove frendove pod utjecajem hipnoze da roknu našeg junaka kao i na finalnom obračunu dva neprijatelja,fora sa sjenom je odlična.Sve u svemu da se pročitati ali ostaje blago razočaranje,ne podiže ju ni faktor nostalgije.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/10/2016 : 19:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Barem je Kandrax i nakon te epizode ostao jedan od velikana.
Pogledaj sta je Boselli uradio sa "svetim trojstvom".
Kandraxa i Hellingena je stavio da budu sluge drugim likovima, Rakosi je dobio tek sporednu ulogu.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 22/10/2016 : 20:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Kandrax je i u prva dva pojavljivanja bio sluga svom bogu kojem je prinosio žrtve a Boselli je tom bogu dao fizički lik ali je ostavio Kandraxa kao temelj zbivanja a čitatelj ima dojam da je Kandrax tek sporedna uloga pokraj svih onih fantastičnih likova ali ipak sve počinje i završava sa njim.To je taj Bosellijev trik.
Hellingen se trebao upokojiti sa Demonima,gdje češ boljeg kraja za starog nemesisa nego onog kada je shvatio sve svoje grijehe i pokajao se za njih i umro.Ali to je Sclavi i njegov paralelni svemir.
A Rakosi,tu bi se čak i složio da je odigrao sporednu ulogu,bacio ga je Boselli u drugi plan ali smo zato dobili nekoliko novih odličnih likova.Valjda će mu Rauch vratiti status glavnoga.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/10/2016 : 21:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Moj uvodni tekst za "Osvetu Vudua" u Epicentrovom izdanju Zagora (knjiga treća):

Crossroad Blues (klik!)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/10/2016 : 11:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Vidim na italijanskom forumu postavili poll da li su za to da Sclavi opet napise nekoliko epizoda za Zagora. Vecina glasala za NE.
E blago se nama s njima.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/10/2016 : 11:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Da, još nabolje da ponovno krenemo čitati raznorazne "Thundermane"...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 23/10/2016 : 15:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Moj uvodni tekst za "Osvetu Vudua" u Epicentrovom izdanju Zagora (knjiga treća):

Crossroad Blues (klik!)



izvrsno patak
jesi to pisao prije svatova ili poslije ?
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/10/2016 : 17:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Da, još nabolje da ponovno krenemo čitati raznorazne "Thundermane"...



U pravu si za ovo.
Ali pravi Sclavi stvarno bi bio dobrodošao da uleti tu i tamo.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/10/2016 : 17:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Moj uvodni tekst za "Osvetu Vudua" u Epicentrovom izdanju Zagora (knjiga treća):

Crossroad Blues (klik!)




Čestitke Patak!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/10/2016 : 19:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Moj uvodni tekst za "Osvetu Vudua" u Epicentrovom izdanju Zagora (knjiga treća):

Crossroad Blues (klik!)



izvrsno patak
jesi to pisao prije svatova ili poslije ?


Mnogo pre.
Supermike je išao većinom pre i final touch nešto posle

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/10/2016 : 19:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Moj uvodni tekst za "Osvetu Vudua" u Epicentrovom izdanju Zagora (knjiga treća):

Crossroad Blues (klik!)


Čestitke Patak!


Hvala, Džoni

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 24/10/2016 : 00:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Barem je Kandrax i nakon te epizode ostao jedan od velikana.
Pogledaj sta je Boselli uradio sa "svetim trojstvom".
Kandraxa i Hellingena je stavio da budu sluge drugim likovima, Rakosi je dobio tek sporednu ulogu.



Sta je Boselli napravio sa "svetim trojstvom"!?

Hmm,da vidimo,napravio je jednu odličnu epizodu koja spada među sam vrh Zagora(Hellingen),napravio je odličnu epizodu koja također spada među sam vrh Zagora(Rakosi),napravio je jednu sasvim solidnu epizodu(Kandrax)!

Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 24/10/2016 : 00:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Vidim na italijanskom forumu postavili poll da li su za to da Sclavi opet napise nekoliko epizoda za Zagora. Vecina glasala za NE.
E blago se nama s njima.



Kako stoje kod njih Demoni,vidio sam da ih nema među top 10,ispred njih je Nolittin zadnji Hellingen sto je po meni suludo!!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/10/2016 : 00:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Moje vidjenje:
- Helingen 6 - vrlo dobar, da nije onih kentaura na početku... možda i više od toga
- Kandraks 3 - dosta lošije i, paradoksalno, iako bolje nacrtan od Marčelovog, središnji deo deluje kao potpuno suvišan.
- Vampir 3 - odlična priča... ali skoro bez Vampira.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/10/2016 : 00:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Kako stoje kod njih Demoni,vidio sam da ih nema među top 10,ispred njih je Nolittin zadnji Hellingen sto je po meni suludo!!




Kako kome.
Teror šeste planete je i za mene najbolja priča o Helingenu - do sada.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 24/10/2016 : 00:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Meni je Bosellijev Helingen sigurno top 5 Zagora,uz Zimsku zmiju,Demone,Bijes Osaga i Ocean!
Dobro mi je ubacivanje Bena Stevensa i ne razumijem kako to ljudi navode kao manu toj priči,meni je to plus!!

Boselijev Rakosi također odlična priča,ipak ne u rangu Helingena ali jako dobra epizoda,ipak mi je bolji prvi Nolitin vampir,to mi je ujedinio i najbolja priča o vampirima uopce(a gledo sam filmova,cito stripova...)

Slažem se da je kod Bosellijevog Kandraxa ona druga priča nepotrebna!Solidna epizoda!!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/10/2016 : 00:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Vidim na italijanskom forumu postavili poll da li su za to da Sclavi opet napise nekoliko epizoda za Zagora. Vecina glasala za NE.
E blago se nama s njima.




I u pravu su.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 24/10/2016 : 00:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by Rahazlam

Kako stoje kod njih Demoni,vidio sam da ih nema među top 10,ispred njih je Nolittin zadnji Hellingen sto je po meni suludo!!




Kako kome.
Teror šeste planete je i za mene najbolja priča o Helingenu - do sada.



Tesko,probaj zajebat nostalgiju,mozda je ta priča imala potencijala da postane najbolja ali po meni nije Nolita to dobro izveo i to je samo i isključivo njegova greška!!

Uvod je predug,kraj je kratak,previše kratak,umjesto da je Nolitta ubacio neku akciju na kraju,napad vojske na vanzemaljce,pa ih onda oni razvale kolko su moćni,pa se vojska povlači,pa ih umre na tisuće,pa panika,ovo,ono,e onda stupa Zagor na scenu sa onim Rakumovim lukom i strijelom,pa ih praši jednog po jednog,oni bježe ali ipak pokušaju Zagora pogoditi sa onom paralizirajućih zrakom ali Zagor ih sa štitom odbija...

Ma da je moglo puno bolje,moglo je,šteta za tu epizodu,to je po meni najveće razočaranje kod Zagora,još je to zadnja Nolitina priča,trebao se vise potruditi da ode u stilu,šteta previše je razvukao uvod a kraj ubrzao!!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/10/2016 : 00:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Uvod je taman kakav treba.
To je jedna od osnovnih karakteristika dobre priče - lagani nagoveštaji onog što sledi, podizanje napetosti, ....

Kraj nije zbrzan, a to što nema velikog obračuna sa vojskom - to je zato, što su nekada scenaristi vodili računa o istoriji.
Nema zabeleženog sukoba regularne vojske SAD sa vanzemaljcima - onda to treba izbeći i u scenariju.
Kao i velike (nigde zabeležene) bitke protiv Indijanaca....
A zato su i svi "tajni" gradovi uvek uništeni na kraju priče...
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 24/10/2016 : 00:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2
Kraj nije zbrzan, a to što nema velikog obračuna sa vojskom - to je zato, što su nekada scenaristi vodili računa o istoriji.
Nema zabeleženog sukoba regularne vojske SAD sa vanzemaljcima - onda to treba izbeći i u scenariju.



Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/10/2016 : 00:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Samo kod Bozelija može da se desi, da mu džinovski robot sruši pola nekog Američkog grada, ili da podmornica potopi X brodova - i sve to onako usput, kao da je to nešto beznačajno.
To je još jedna mana njegove priče.
S neba pa u rebra - ali na pogrešan način.
Recimo....ova situacija:
Magla...dva mornara razgovaraju pored ivice broda....ništa bitno, običan razgovor...čuje se neki zvuk....jedan od njih pita drugog da li je čuo nešto... tada u krupnom planu podmornica izranja iz vode (jednim delom, naravno), dok oni užasnuto gledaju...brod potopljen - ostali samo delovi dasaka.
Mnogo veći značaj dat pojavljivanju te famozne podmornice.
Slična scena i za Titana.
A tek onda ide scena sa Zagorom i Čikom...
I to bez kentaura.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/10/2016 : 07:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
nedavno sam opet pročitao tu epizodu i što kažeš atmosfera je bolja nego u prvom kandraksu, ali radnja poslije masakra u selu nije tako dobra kako mi je bila prije 30 godina.
quote:
Originally posted by igor 12

Baš me zbediralo ovo,Kandrax je jedan koji čini sveto trojstvo Zagorovih neprijatelja i nije mu se smjelo ovako neozbiljno pristupiti.Nije riječ toliko o samom Kandraxu,njegova karakterizacija je odlična.
Dodao mu je Nicolai dozu okrutnosti i zloće,puno je mračniji nego u prvom pojavljivanju,čak je i osnovao svoje malo carstvo zla.Ono što me najviše smetalo radnja,njen tijek i puno bedastoća koje se pojavljuju na samom putovanju do dvorca.Pogodio je scenarist atmosferu epizode,bar početak .
Mračna,napeta i tajanstvena,nožem ju možeš rezati u onom selu,pogotovo kad ulete Kandraxovi podanici i počine masakr.Ali zbunjoze počinju kad naši junaci krenu u potjeru.
Između Čikovih i Zagorovih podjebavanja uletavaju podanici i pokušavaju ih roknit.I to sa mačevima,kopljima i strelicama.Mogao je moćni Kandrax pokojeg podanika i modernijim oružjem oboružati.A ni te borbe nisu nešto,pogotovo uz priglupe dijaloge koji dolaze sa obje strane.I samo putovanje čamcem je podosta bezvezno,znači prije će doći čamcem veslajući uzvodno nego da su išli cipelcugom?Pa onda gablec na ražnju?Njima se žuri,ali stanu usput,puste krv srni,oderu ju,izvade iznutrice,pripreme ražanj,nabiju srnu na ražan i peku ju?Pa brat bratu za to bi trebalo kojih šest-sedam sati.I tako svako malo,baš krajnje banalno,nekako preobično za takvog starog neprijatelja,kao i sukob u dvorcu.
Pohvala kako je ubacio Zagorove frendove pod utjecajem hipnoze da roknu našeg junaka kao i na finalnom obračunu dva neprijatelja,fora sa sjenom je odlična.Sve u svemu da se pročitati ali ostaje blago razočaranje,ne podiže ju ni faktor nostalgije.

Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 24/10/2016 : 08:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Drugi Kandrax je meni najslabiji dio trilogije.Boselli ipak šiša i Nolittu i Nicolaia.Uveo nas je u Kandraxov svijet i predstavio novu plejadu likova,što je odlično.Jer nije mogao ići putem prve dvojice i opet olinjala druida forsirati u stvaranju keltske civilizacije u Americi.To smo već imali i vidjeli kako je završilo.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.51 seconds. Snitz Forums 2000